Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7
(Read 53023 times)
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Čakre
Reply #45 - 14.02.2003 at 00:18:15
 
V auri se ti nalagajo odpadki, po kajenju tobaka, trave,...
Seveda, pa je količina le teh odvisna od časa uživanja teh ´dobrot´.
Več kot je teh odpadkov, bolj gosto ratuje. Sčasoma se tako zgosti, da je videti kot sluz. Največkrat je okoli glave. To se čuti, kot teža. To lahko sprobaš tako, da izravnaš glavo sproščeno, pa vidiš kako se ti glava samodejno upogiba,( to ni mišljeno v meditaciji, ker ti tam lahko glavo nagiba kaj drugega Wink)
In normalno, da ti to ovira prehod energije.

Zgosti oz. vsi odpadki se združijo pri kakšnih večjih emocionalnih izpadih ali pri ponavljanju le tega.

Tudi sama kadim, pa mi zaenkrat zgleda še paše vloga slepenja in raje o tem ne premišljujem preveč 8)!
Back to top
« Last Edit: 14.02.2003 at 13:00:17 by Io »  

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Čakre
Reply #46 - 14.02.2003 at 00:26:46
 
Videla, sem da je vzadi tekla debata o smeri vrtenja čaker.

Pri ženskah se vrtijo gledano na telo, po vrsti od spodaj v smeri urinega kazalca in nasljedna kontra, pa spet tretja v smeri urinega kazalca in tako dalje...
Pri moških pa kontra, začne se v nasprotni smeri urinega kazalca,etc

Če seveda delujejo normalno.
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Čakre
Reply #47 - 14.02.2003 at 08:50:15
 
Io:
( to ni mišljeno v meditaciji, ker ti tam lahko glavo nagiba kaj drugega )

kaj si mislna s tem, k men se pr meditaciji zdi včasih, da me neki sili v dol položaj, oz občutek teže?
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Čakre
Reply #48 - 14.02.2003 at 12:59:15
 
Poanta pri meditaciji je , da se sprostiš da lahko energije tečejo vate neovirano.
Rado pa se zgodi, da na vrhu glave kaj ovira pretok ( negativne misli, sluz,...).
V tem primeru vodniki najdejo drugo optimalno točko za vstop in za to tudi posredno premaknejo glave.
Seveda je najbojle, da se temu prepustiš, pa čeprav zna biti včasih položaj ne samo smešen, lahko je tudi zelo nelagoden.

Saj morda si že sam opazil, da če se temu nagibu ne prepustiš, tudi od meditacije ne dobiš to kar od nje pričakuješ.

Upam, da sem ti razjasnila tako da razumeš, saj znam včasih stvari precej zakomplicirati, čeprav so zelo enostavne.

Pa LP
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Čakre
Reply #49 - 16.02.2003 at 11:51:40
 
Prišlo je do neljube napake in se vam opravičujem.
Čakre se vrtijo ravno obratno. Pri moških v smeri urinega kazalca,...Pri ženski pa kontra,... ???
Sorry še enkrat. Roll Eyes
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
am
1
*
Offline


Posts: 41

Gender: female
Re: Čakre
Reply #50 - 16.02.2003 at 21:00:07
 
ASTRALNO TELO IN CHAKRE
 
 
ASTRALNO TELO je razdeljeno na 7 delov ali slojev, ki jih predstavljajo energetske valovne dolzine razlicnih barv in vibracij, ki ovijajo fizicno telo. Vsako od njih ureja doloceno funkcijo cloveskega telesa.
 
Povezava med astralnim in fizicnim telesom se odvija preko energetskih centrov, imenovanih chakre. Sedem jih je in lahko bi se reklo da so gumbi, ki povezujejo oblacilo z njenimi gumbnicami, ki so sloji. Glavna se nahaja v soncnem pletezu, pod grodnico. Njena funkcija je sprejemanje in porazdelitev vitalne energije ostalim sekundarnim porazdelitvenim centrom, to je ostalim sestim ckakram, ki se nahajajo na strateskih tockah nasega telesa in ki so hkrati povezane s sestimi glavnimi zlezami, ki so zadolzene za vnos zapletenih kemicnih sestavin, kot hormoni, v krvni obtok, in tako avtoregulirajo nase telo in povzrocajo fizicne in custvene reakcije.
 
Zelo blizu koze se lahko zazna linijo modro vijolicne barve, ki jo povzroca toplota, ki jo oddaja telo in ki ne pripada astralni energiji.
 
Energetski sloji, ki sestavljajo astralno telo z nizje proti visji vibraciji so naslednji:
 
1. SLOJ: Najbolj gost. Nekatere religije in filozofije ga poznajo kot ETERICNEGA DVOJCKA, kajti predstavlja natancen energetski dvojnik fizicnega telesa, s katerim ima mocno vibracijsko sorodnost. Je rumene barve in glede na to, da je njegova valovna dolzina zelo blizu materiji, je lahko viden za nekoliko izsolane in obcutljive osebe. Njegova funkcija je uravnavanje kostne, misicne in kozne zgradbe. Sluzi kot zascita pred zunanjimi vplivi, prilagodujoc se zunanjim medijem.
 
Prvi sloj je najlazje zaznati okoli glave, kajti tukaj se nahajajo mozgani, ki so najvecji potrosnik in pretvornik vitalne energije.
 
Povezava s fizicnim telesom se vrsi na TILNIKU. Pripadajoca zleza je SCITNICA.
 
2. SLOJ: Odgovoren za uravnavanje krvnega sistema in proizvajanje protitelesc. Je oranzno rdece barve. Krvni obtok je mocno povezan z vnosom kisika (funkcija dihalnega aparata).
 
Povezava se vrsi na ZGORNJEM DELU PRSNICE. Pripadajoca zleza je PRIZELJC (notranja prsna zleza).
 
3. SLOJ: Ta sloj uravnava vnos kisika v kri. Je modre barve in je odgovoren za energetsko kotrolo vseh procesov dihalnega sistema.
 
Povezava v GRLU. Pripadajoce zleze so NADLEDVICNE ZLEZE.
 
4. SLOJ: Je odgovoren za uravnavanje celega zivcnega sistema, Je zelene barve in kontrolira usklajeno delovanje vseh prejsnjih funkcij.
 
Povezava na DIMELJNICI. Pripadajoce zleze so SPOLNE ZLEZE.
 
5. SLOJ:  Ureja mentalne procese, tako zavestne, nezavestne ali podzavestne, tako da dovoljuje vhod mentalne energije do vseh organov mozganskega sistema. Doprinasa dolocen tip energije, da se lahko zgodijo vsi prej nasteti fizicni procesi na najboljsi mozni nacin. V svojem izvoru je rdece barve, vendar zaradi blizine 7. sloja (ki je bele barve) in njegovega vpliva, postane roznate barve.
 
Povezava MED OBRVMI. Pripadajoca zleza je HIPOFIZA ali MOZGANSKI PODVESEK.
 
6. SLOJ:  Je sloj, ki odseva manifestacije ZUNANJE OSEBNOSTI cloveka. Njegova barva se spreminja glede na tendence osebe in je okoriscen ali oskodovan z delovanjem ostalih slojev, tako da se posvetli ali potemni. Je tesno povezan z mentalnimi procesi, ki jih regulira 5. sloj, predvsem z ZAVESTJO, kjer se nahaja SVOBODNA VOLJA; subtilen mehanizem, ki omogoca sprejemanje odlocitev in zatorej doloca spiritualno teznjo.
Cilj tega sloja je priblizati se beli barvi 7. sloja, ki se nahaja poleg zato da mu sluzi kot referenca.  
 
Povezava na SREDINI CELA. Pripadajoca zleza je EPIFIZA ali CESARIKA.
 
7. SLOJ:  Je bele barve. Predstavlja sloj najvisje vibracije. Njegova naloga je uravnavanje povezave CELEGA BITJA z IZVOROM ali NOTRANJIM JAZOM. Sluzi kot referenca ostalim slojem. Globoko je povezan z ZAVESTJO ali glasom DUHA.
 
Povezava tega sloja s fizicnim telesom se nahaja v SONCNEM PLETEZU. Nima pripadajoce zleze.

-----

Chakra soncnega pleteza (solarni pleksus) se tekom dneva vrti v nasprotni smeri urinega kazalca in je roznate barve. Ponoci (od sedme ure dalje po soncni uri) se vrti v smeri urinega kazalca in je belo modre barve.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Čakre
Reply #51 - 16.02.2003 at 22:35:01
 
In potem je še sedem čaker.
Odpirati se začnejo, ko vse te nižje nivoje popucaš in začneš s čiščenjem na duhovnih nivojih.
Reče se jim Nebeške čakre.
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: Čakre
Reply #52 - 28.02.2003 at 17:47:03
 
gape wrote on 12.02.2003 at 23:17:01:
a zdej že kej več sexaš?

a delaš kej kreativnega?


Bi najprej morala vedet kaj je normalno. Kolikokrat na teden?  Grin

Hvala Marjana, vidim da si bila pridna in dala moj naslov.  Smiley
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: Čakre
Reply #53 - 28.02.2003 at 18:10:33
 
Na teden Mirjana??
Vsaj 2x na dan Grin..glede na to,da ti matematika leži pa boš sama zračunala kolko to pride na teden Grin

Pozdravček,
Matej:)


Back to top
 
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Čakre
Reply #54 - 03.03.2003 at 11:06:51
 
Sex pa čakre? Ok!
Ko z nekom sexaš, prevzemaš njegove ˝packarije˝ nase. V tem primeru je zelo fajn, da si znaš čistiti čakre ali pa da ti jih očisti nekdo drug.Tu nastrada predvsem spolka. Pa saj ne da bi bil to kakšen hud problem, vsaj za nas tukaj ne! Smiley
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Čakre
Reply #55 - 03.03.2003 at 11:10:02
 
Kako je enim lušten....(dvakratno uzivajo)  Najbrž so to predhodne zasluge Grin Grin. Se pa v celoti strinjam s tabo Io.
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: Čakre
Reply #56 - 03.03.2003 at 11:12:12
 
Bolj enostavno je nič sexat Grin
packarijo???najboljše,da se izoliraš... Grin
Kaj pa energija,ki ti jo partner pošlje?to je packarija?
Zmedla si me Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Čakre
Reply #57 - 03.03.2003 at 20:40:07
 
Zmedla? Zakaj?
Sevede, da dobiš tudi dobro energijo. Normalno kroži vse. Dobiš nekaj dobrega, pa nekaj slabega.
Je pa fajn, da malo preštudiraš s kakšno osebo greš sexat, da ne fašeš kakšnih hudih čustvenih nesnag, pa se potem čudiš kaj je s tabo narobe! Shocked
Bolj si čist, več prevzameš nase, potem moraš pa še to odlagat.  ???
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Čakre
Reply #58 - 05.03.2003 at 18:34:56
 
Nabiramo, sortiramo, odlagamo, nalagamo, čistimo............                     .........predvsem
pa uživamo. Grin Grin Grin
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Čakre
Reply #59 - 10.04.2003 at 19:49:49
 
kaj pomeni to, da če meditiram u ležečem položaju, čutim kot da bi me nekaj pritiskalo na zgornji del trebuha?

pa še to,imel sem neuravnovešeno 3. čakro in sem se nekako pripravil do tega da sm jo spravil na mesto Cheesy, a sm potem ugotovil da se je ta neuravnovešenost le prenesla na 2. čakro (to sm zdej bolj laično povedal, upam da ste me razumeli) čau Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7