Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7
(Read 53011 times)
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Čakre
Reply #30 - 09.05.2002 at 14:42:24
 
Magla wrote on 08.05.2002 at 15:55:24:
Do sedaj mi še ni uspelo videti barv posamezne čakre, tko da je to zame zaenkrat še vedno samo "prazno znanje" saj si z vsemi opisi energetskih centrov ne znam pomagat



Ja ne vem, ali so čakre res določene barve (ki jih vidijo tisti, ki imajo sposobnost gledanja s tretjim očesom, naprimer), ali imajo le nek barvni simbol in se uporablja te barve v vizualizaciji kot vibracije določene frekvence?

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: Čakre
Reply #31 - 10.05.2002 at 02:17:27
 
z barvam je pr men tko...ce si predstavljam barvo chakre in se osredotocim na mesto, kjer je, zacutim v tistem predelu vibriranje chakre...ce to neki casa pocnem, se mi ni treba vec osredotocat tok na chakro, ampak samo pomislim na barvo in jo zacutim...pol si samo predstavljam celo mavrico, k se spremeni v belo barvo  in pol vibrirajo vse chakre...

jz mislm, da se je brezveze prevec obremenjevat s chakram in tem v katero smer se vrtijo..

sicer pa kot je magla reku...bolj naravno se mi zdi, ce se samo prepustim energiji
Back to top
 
 
IP Logged
 
JustMe
2
**
Offline

OM SHANTI SHANTI SHANTI

Posts: 66

Re: Čakre
Reply #32 - 10.05.2002 at 10:15:29
 
"Just me.... kera je pa 8 glavna čakra"


1. mooladhara
2. swadisthana
3. manipura (za popkom)
4. anahata (srčna)
5. vishudi (grlena)
6. ajna (v centru glave)
7. bindu (malo višje od ajne pa na zadnji strani lobanje - izvor zvoka, izvor amrite - božanskega nektarja, vrelec mladosti)
8. sahasrara
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Čakre
Reply #33 - 13.05.2002 at 11:11:08
 
Sem zvedela kje je 8. čakra. Nahaja se nekje 5 cm recimo nad glavo, to je čakra v naši auri.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Čakre
Reply #34 - 12.09.2002 at 20:48:43
 
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
dejzi
1
*
Offline


Posts: 20
Ljubljana
Gender: female
Re: Čakre
Reply #35 - 02.12.2002 at 00:45:53
 
Poznam dve res dobri vaji za uravnovešanje čaker. Ko jih delaš, prav začutiš vibracije v določeni čakri (na kateri trenutno delaš).

Prva je opisana v knjigi Druge poti do zdravja (Louis Proto - zelo dobra knjiga!).
Gre za vizualizacijo čaker in njihovih barv, Začneš pri korenski, dihaš vanjo in si predstavljaš intenzivno rdečo barvo. Potem z vdihom potegneš energijo gor, v drugo čakro, dihaš vanjo oranžno barvo in tako naprej. Po temenski čakri pa zaključiš z belo barvo, ki obdaja celo telo.

Druga je opisana v knjihi Zdravljenje z glasom (Shirley Roden). Tu pa za posamezne čakre od spodaj navzgor pojemo določene tone/zloge (A, EI, O, OU, I, OM, U in na koncu zapojemo JAZ SEM- za celo telo) Zopet pričnemo pri prvi čakri, pojemo A, v višini, ki nam ustreza, Čutimo vibracijo glasu. Zapojemo skozi tri počasne izdihe.. Nato potegnemo energijo navzgor v naslednjo čakro (z vzdihom) in nadaljujemo z petjem zloga EI, en ton višje kot prej. Tako gremo po celi lestvici in zapojemo v bistvu oktavo.
Lahko si zraven predstavljamo še barve in tako združimo obe vaji..
Zadevo se resnično čuti in daje veliko energije! Poizkusite!
Back to top
 

daisy
 
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: Čakre
Reply #36 - 12.02.2003 at 19:44:41
 
Pred par leti mi je eden fant (žal ne vem imena) "preiskusil" čakre in ugotovil da sta druga in peta zaprte, ostale pa so odprte. Ko pa mi je približal roko sedmi čakri sam ful osetila pretok energije, kot nekakašno strujanje.
Skušam pa tukaj najti odgovor na vprasanje kako vem ce so še vedno zaprte?

Pohvala vsem ki ustvarili ta forum.
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Čakre
Reply #37 - 12.02.2003 at 23:17:01
 
a zdej že kej več sexaš?

a delaš kej kreativnega?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Čakre
Reply #38 - 13.02.2003 at 09:07:35
 
gape wrote on 12.02.2003 at 23:17:01:
a zdej že kej več sexaš?

a delaš kej kreativnega?



drugo ziher, saj si videl njene stvari Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Čakre
Reply #39 - 13.02.2003 at 15:38:30
 
miriam wrote on 12.02.2003 at 19:44:41:
Skušam pa tukaj najti odgovor na vprasanje kako vem ce so še vedno zaprte?

Pohvala vsem ki ustvarili ta forum.

Naredi preizkus z rdečo pomarančo. Jih je v tem času res težko dobit.  Ima(jo) tudi svoje ime, ki ga imam zdaj koncu jezika Roll Eyes, ... za njeno pravilno bo gape vedel.


Karmen


Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Čakre
Reply #40 - 13.02.2003 at 16:44:13
 
men je poleg glavnih čaker uspelo začutit tudi nekatere druge..predvsem dve nad ušesi(vsaka na eni strani) ki so povezane z crown čakro in srednjim očesom, potem pa še čakro v spolovilih,ki pa nikakor ni ista kot tista pod popkom oziroma tista v koncu hrbtenice, pol še v stopalih ,dlaneh in še nekatere manjše na obrazu in rokah in nogah...
barv si pa nikoli ne predstavljam

ampak kako naj vem ali so vse odprte kot bi morale biti? je zadosti če jih čutim vse naenkrat in da čutim kako se skoznje pretaka energije od spodnje proti zgornji in nazaj

pa še to: ta teden sem veliko kadil travo in ko sem se zvečer ulegel in umiril sem tako močno čutil crown čakro ki se je razširila na celo zgornjo polovico glave, da sem se počutu kot bi mi vlekli ven možgane. Potem sem poskusil to prenesti na grleno čakro in mi je otrpnila cela čeljust, v modrostnih zobih pa sem tudi čutil dve taki točki kot tiste nad ušesi. Neki podobnega je bilo tudi s tisto v spolovilih. Jst ne razumem več nč ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Čakre
Reply #41 - 13.02.2003 at 18:06:41
 
Sn0wBall ...čakr je tu mač... in to kar ti čutiš po celem telesu ni nujno čakra... lahko je  energetski vozel - blokada...
p.s. koliko spolovil pa imaš ????   Grin

za podplate in dlani - zihr je čakra

drgač pa kokr te jest razumem ti energijo ful pošiljaš v ene predele ne glede na ravnovesje... mogoče še nisi redi da bi ful energije prišlo v grleno čakro...lahko pa da maš tam bolj čisto in da se grlena čakra ni hotela umazat s čakram na glavi... mogoče ???  - nevem

uglavnem v takih primerih ko ti čeljust zatrga... veš da si na konju... in ti priporočam da to silno energijo raje pošlješ v drugo ćčakro... boš vidu kako boš mel kmau okol sebe ful punc  (govorim na podlagi izkušenj s kundalini meditacijo...)....
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Čakre
Reply #42 - 13.02.2003 at 18:46:44
 
bilo je tako da sem najprej začutil močno energijo na glavi (takrat se mi je zdelo kot da je na zgornji polovici glave ena sama čakra vključno s tisto med očmi) in sem jo hotel spravit nižje, skozi grleno proti 2. čakri...poskusil sem usmeriti tja vso pozornost da bi vanjo prenesel vse iz grlene in tiste na glavi in sm poleg rahlega utripanja naenkrat začutil močen tok energije iz spolovil (tle sem mislil na moda, ker je prihajalo iz vsakega posebej). In potem sem se malo igral, sem povezal vse čakre od nog do glave in je švigala energija od dna do vrha in obratno. Ampak sem bil too much zadet, tko da ne verjamem da bi lahko tud trezen podozivel kej tazga. Grin
Ne razumem pa zakaj taka intenziteta v 7. in 5. čakri...
na drugo čakro sem se usmeril ravno zato ker se mi zdi da je najbolj zaprta

Drugače najlažje čutim 1. in 7. čakro.
Kako pa zgleda energetski vozel?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Čakre
Reply #43 - 13.02.2003 at 21:06:39
 
Kolikor se meni zdi, imaš zablokirano 3 čakro, vozliček oz. prehoda pa nimaš na vratu. Tam prehaja božja energija v fizično. Od tod tudi razlaga, zakaj ni šlo čez.
Kar ti pa ovira še boljši pretok, je pa takoimenovana sluz okoli glave, kar je pa normalna posledica trave.

Fajn bi zate bilo, da si najprej odpreš 3. čakro in si ostale napolniš, da energija prosto steče, potem boš pa že videl, kaj dogaja.

Ciao!
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Čakre
Reply #44 - 13.02.2003 at 23:47:29
 
Io wrote on 13.02.2003 at 21:06:39:
Kar ti pa ovira še boljši pretok, je pa takoimenovana sluz okoli glave, kar je pa normalna posledica trave.

dej povej več ... pliz .... tnx
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7