Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 
(Read 53008 times)
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Čakre
Reply #75 - 14.04.2003 at 13:41:30
 
naslednič ko te zaboli ... se poskusi pogovoriti z bolečino... ne upiraj se ...ne bori se...kar pusti da se bolečina razbohoti... čez vse meje tvojega praga... ne premišljuj o bolečini... poskusi čutiti - dovoli si in samo sprosti se... dihaj globoko... in bodi res sproščen... sprejmi in poskusi če ne gre drugače vstopiti v ljubezen...

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Čakre
Reply #76 - 14.04.2003 at 17:14:09
 
Tomi, zelo pametno bi bilo, da si svojega srčka daš malo očistiti k kakšnemu bioenergetiku
in ja to si si pridobil, to izkušnjo, ki ti je pustila te posledice zaradi karme
in spet ne, to ti ni treba nositi celo življenje, si že naredil svoje. Cheesy
Pomandri mogoče, odvisno od zakoreninjenosti bolečine.
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Čakre
Reply #77 - 14.04.2003 at 17:21:12
 
Quote:
Da je to morda potlačeno veselje, potlačena jeza, potlačena žalost…

Saj to je verjetno itak to, že od otroštva sem znal dobro "kontrolirat" čustva...
Imam verjetno kako sranje od takrat, samo je problem ker se večine otroštva niti ne spomnim..  Undecided
Včasih sem imel kake bolne sanje, ki so me čisto zjebale.. se pa je začela ta stvar malo čistit od takrat. Celo konkretno zaljubit se mi je uspelo po tem, nekako se mi je definirala ljubezen v čisto novi luči..

Nikakor pa ne morem definirat te godlje okoli čakre, je kot nekakšna tvorba, ki se noče spravit z mene...
Poskušal sem že skoraj vse - delo s čakrami, psihološke pristope; Magla - to je od Slavinskega ne? Tud to sem probal, za kar nekaj stvari začuda precej deluje.. Za to stvar bi pa moral verjetno kr k njemu na kak tečaj..

Quote:
Počasi sem začela ločevati in razlikovati znotraj tistega, čemur sem rekla "dobro tiščanje" in znotraj tistega, čemur sem rekla "slabo tiščanje". In počasi, počasi sem se naučila začutiti, kaj sploh je tisto, kar tišči… In vedno je bilo to neko neizraženo čustvo… Potem sem se morala seveda naučiti tudi izraziti tisto čustvo…


Kako pa si izražala potem ta čustva? Kako se naučiš te stvari sploh, z izkušnjami?
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Čakre
Reply #78 - 14.04.2003 at 21:46:46
 
tomi wrote on 14.04.2003 at 17:21:12:
samo je problem ker se večine otroštva niti ne spomnim..  Undecided

Bojda se to zgodi takrat, ko je otroštvo zelo težko in kruto, ponavadi se to zgodi žrtvam nasilja, pa tudi zelo senzibilnim in občutljivim otrokom. S hipnozo se sicer da nekatere dele podzavesti in spomina izbrskati na površje, vendar so moje izkušnje tukaj žal bolj slabe – moja podzavest si je izmišljala vse mogoče finte, samo da ji ne bi bilo treba česa »povedati«. Wink


tomi wrote on 14.04.2003 at 17:21:12:
Kako pa si izražala potem ta čustva? Kako se naučiš te stvari sploh, z izkušnjami?

Težko to ubesedim – nekako tako, kot je rekel Magla – treba je pustiti, da se čustva in občutki izrazijo – ne glede na to, kakšni so in ne glede na to, kaj s seboj prinašajo…

Ti bom poskusila razložiti na svojem primeru: jaz recimo nisem izražala žalosti. Nikoli jokala. Razen morda takrat, ko me ni mogel nihče videti. Pa še to zelo redko.

Zdaj bo kmalu minilo leto, odkar mi je umrl oče. Bolečina in tiščanje v prsih sta bili takrat neznosni. Po svoji stari navadi sem se umaknila pred svetom, zaprla v svoje stanovanje, nekaj dni ne jedla, skorajda pozabila piti, odklanjala vsak stik s katerimkoli človekom. Še posebej, če je le-ta vedel za smrt mojega očeta. Ker so tista njihova vprašanja in sožalja in tisti njihovi pogledi v meni samo povečevali bolečino. Vendar solza iz mojega očesa ni pritekla... Moje srce ni zmoglo izraziti žalosti... In kadarkoli sta se bolečina in tiščanje v prsih povečali do te mere, da sem mislila, da tega ne bom več zmogla prenesti, je razum, namesto, da bi dovolil srcu, da zajoče, zelo brihtno zakamufliral celo zadevo in preusmeril tok misli…

In ker učitelj pride, ko je učenec pripravljen, in ker sem bila takrat očitno pripravljena za novo lekcijo (drugače res ne vem, kam bi me to pripeljalo), sem takrat naletela na človeka, ki sem ga do takrat samo bežno poznala in ki mi je rekel: »m., žalovati je dovoljeno. Ne samo dovoljeno, ampak nujno potrebno. In prav je, da ti je hudo. Prav je, da si žalostna in prav bi bilo, da pustiš solzam, da najdejo svojo pot… Poskusi. In tvegaj. Prav nič se ti ne bo zgodilo, če boš zajokala. Nič se ti ne bo zgodilo, če boš pustila svoji bolečini, da pride ven iz tvojega srca. In da se izrazi. Preživela boš, boš videla. Poskusi. Poskusi iti vsakič dlje z bolečino. Samo poslušaj jo, opazuj jo. Ne poskušaj je zaustaviti. Pusti ji, naj pride in naj se razlije. Nič se ti ne bo zgodilo.«

Kolikokrat sem morala to poskusiti, se ne spomnim več. Velikokrat. Vsakič sem poskusila iti dlje. Vsakič sem se potrudila spustiti malce več bolečine iz srca. In vsakič ugotovila, da res preživim. In takrat, ko mi je uspelo spustiti prvo solzo in ko sem ugotovila, da sem kljub temu še živa in da se mi ni zgodilo nič hudega – takrat so se solze usule in začela sem jokati tako močno, kot da bi morala izjokati vse, česar nisem izjokala vse življenje in takrat se mi zdi, sem se šele sesula. Ampak po tistem joku, po tistih solzah, po tistih besedah žalosti, obupa, občutka osamljenosti, zapuščenosti, ker je odšel, mene pa pustil tu, po vseh tistih izrečenih prošnjah in željah, naj se vrne samo za en sam objem, za en sam poljub, za en sam stavek: »rada te imam«, namenjenih očetu, sem se začuda počutila nekako lažja... Bolj svobodna... Bolj mirna… In tista bolečina v prsih in tisto tiščanje v srcu sta na nek način popustili...

Seveda sta se tiščanje in bolečina v prsih še vračali... Se vrneta včasih še danes... In na začetku sem imela vsakič posebej težave s tem, da sem si dopovedovala: »Lahko si žalostna. Lahko jočeš. Prav je, da jočeš.« Na tistem začetku mi je pot tudi prekrižal nov prijatelj, ki mi je v tistih težkih trenutkih pomagal. Ga ni bilo v mojem življenju ne prej in je potem iz mojega življenja tudi odšel... Samo tisti najtežji čas... Včasih razmišljam, da mi ga je na mojo pot poslal moj oče… Ne samo njega – tudi tistega, ki me je naučil jokati… Dolgo časa sem potrebovala, da je izginila tista najhujša bolečina in tisto najhujše tiščanje v srcu... Ampak ugotovila sem, da smem biti žalostna, da sem lahko žalostna in da tudi jočem lahko... Da lahko izrazim in da znam izraziti te svoje občutke… Takrat seveda, ko jih začutim v srcu…

Tako, Tomi. Ne vem, če sem ti s to svojo zgodbo kakorkoli pomagala. Ampak tako nekako sem se jaz naučila izraziti žalost – čustvo, ki sem ga v svojem otroštvu zatrla…

m.


Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Čakre
Reply #79 - 16.04.2003 at 20:17:59
 
Quote:
Moje srce ni zmoglo izraziti žalosti... In kadarkoli sta se bolečina in tiščanje v prsih povečali do te mere, da sem mislila, da tega ne bom več zmogla prenesti, je razum, namesto, da bi dovolil srcu, da zajoče, zelo brihtno zakamufliral celo zadevo in preusmeril tok misli…


To mi je res poznano..
Hvala za pomoč, delam na stvari in mislim da bom počasi nekam prišel.. Sanje so postale ekstremno mučne.. To je dober znak  Smiley

Zdi se mi, da se zdaj prvič v življenju začenjam prav učiti o čustvih na ne-tehničen način.. Prej sem mislil da to ni nekako bistveno, pa očitno je.. Tako pravi tudi psihologija..

Nekoč pa bi bilo ok it do kakšnega bioenergetika.. Da počisti malo stvari.
Je že bil kdo pri kakem, zaradi takšnih stvari?
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Čakre
Reply #80 - 17.04.2003 at 17:47:06
 
Jaz. Smiley
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Čakre
Reply #81 - 17.04.2003 at 17:55:05
 
In kak je bilo? Je pomagalo? Pri katerem si bila?
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Čakre
Reply #82 - 18.04.2003 at 12:05:36
 
www.gape.org/sandi
jest sicer nism še bil na 'zdravljenju' pri njemu, je blo pa precej mojih 'bližnjih' ... noben ni nič zajamru (da bi blo kolkrkol slabo).
drgač je bil pa on en mojih prvih učiteljev.
in je dobr ... ma vpogled.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Čakre
Reply #83 - 18.04.2003 at 18:35:37
 
Jaz sem bila pri Pučko Bojanu in Renati. Mengeš.
Fino je ko potem sčasoma začneš drugače reagirat na vse okoli sebe, zraste oz. izrazi se tvoje pravo bistvo, tvoj pravi jaz. Na novo se spoznavaš. Smiley
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Čakre
Reply #84 - 02.07.2003 at 10:33:14
 

Test, ki vam pove katero čakro imate najbolj odprto Smiley

http://www.emode.com/tests/chakra/authorize/register.jsp
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Čakre
Reply #85 - 02.07.2003 at 14:04:23
 
Čisto mimo, me sploh noče v test dat, čeprav sem že ne vem kolikokrat natipkala pravilen password!!! Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Tongue
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Čakre
Reply #86 - 04.07.2003 at 16:52:28
 
men pa pravi da mam najbolj odprto 7.  Roll Eyes

btw, kaj pomeni če tekom dneva čutiš določeno čakro?
in zakaj zadnje čase čutim 6. čakro na sredini čela, ne pa med obrvmi?
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Čakre
Reply #87 - 04.07.2003 at 16:53:35
 
jaz tud 6. čutim višje gor
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Čakre
Reply #88 - 04.07.2003 at 17:02:41
 
Petra. wrote on 02.07.2003 at 14:04:23:
Čisto mimo, me sploh noče v test dat, čeprav sem že ne vem kolikokrat natipkala pravilen password!!! Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Tongue

To se pa dogaja samo tistim, ki imajo čisto vse čakre zaprte Tongue

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
tanci
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 3
Kranj
Gender: female
Re: Čakre
Reply #89 - 11.07.2003 at 00:10:53
 
[ Ko se mi zablokira del telesa oz del dolocene cakre, si pac želim da je pretok in si poskušam vizualizirati da se čakra pač vrti, samo vprašanje je če je pomembno v katero smer se vrti?

Ojla!

Vrteti se mora v smeri urinega kazalca, sicer zboliš, se poškoduješ... Ti sam rec, da se vrti v skladu z mojim najvišjim smotrom. Zgledale naj bi kot 2 stožca, ki imata skupni vrh. Ni treba, da vidis kam se vrti, vazn, da si reces v smeri urinega kazalca in potem ne kompliciras in dvomis v to.
Back to top
 

V meni je moč
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7