Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 11
(Read 59216 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
volitve 2011
27.10.2011 at 02:35:14
 

glasujte
Smiley

Volitve v Državni zbor, 4. december 2011

prva objektivna spletna anketa, ki ima navedene vse stranke in liste, ki so že odprle volilni racun
Na volitvah bom s svojim glasom podprl/-a naslednjo stranko oz. listo:

http://www.twiigs.com/poll/Politics/85169

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: volitve 2011
Reply #1 - 28.10.2011 at 18:39:09
 
hehehe

http://www.rtvslo.si/blog/blalz-babic/1-bb-mmc-okrnjena-spletna-anketa-za-volitv...


Quote:
Zaradi radovednosti, predvsem pa iz želje, da se opravijo korektne ankete, kjer dobijo vprašani pred sebe vse možne odgovore, potem pa so tudi vsi možni odgovori prikazani v rezultatih ankete, sem pred tremi dnevi na brezplačnem portalu Twiigs pripravil anketo o volitvah v DZ.
Poimenujmo jo 1. BB Twiigs polna spletna anketa (pričetek dopoldan 25. oktobra 2011 - zaključek jutro 28. oktobra 2011) (odslej 1. BB Twiigs psa)
V zelo kratkem času je nanjo odgovorilo 547 spletnih posameznikov, seveda pa je računati, da je bila možnost ping-anja zelo odprta. Verjetno so tako odprtost izkoristili predvsem navdušenci nad gibanjem/stranko TRS, saj so odskočili neverjetno visoko. To lahko velja tudi za navdušence nad stranko Sem-Si. Povzemimo torej rezultate te ankete, ki je sedaj, ko pišem za zapis, že zaključena:
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ik.kanu.na
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 918

Re: volitve 2011
Reply #2 - 28.10.2011 at 20:36:15
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
ik.kanu.na
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 918

Re: volitve 2011
Reply #3 - 03.11.2011 at 18:28:18
 
Sem-Si ima odličen program  Wink -> http://www.sem-si.si/portal/
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: volitve 2011
Reply #4 - 03.11.2011 at 18:53:40
 
Na volitvah bom s svojim glasom podprl/-a naslednjo stranko oz. listo:  NOBODY   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: volitve 2011
Reply #5 - 03.11.2011 at 19:38:20
 
ego-3p wrote on 03.11.2011 at 18:53:40:
Na volitvah bom s svojim glasom podprl/-a naslednjo stranko oz. listo:  NOBODY   Smiley

Sva že dva. Smiley

Nič pametnega ni. Večina jih pa sedaj le zapušča nepopularne stranke in se seli k tistim, ki imajo več možnosti, da pridejo v parlament.
Kar pomeni, da se jim gre le za stolčke, zagovarjajo le tisto, kar je zanimivo in s čimer se da podkupiti narod.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: volitve 2011
Reply #6 - 04.11.2011 at 11:19:55
 
gape wrote on 28.10.2011 at 18:39:09:
hehehe

http://www.rtvslo.si/blog/blalz-babic/1-bb-mmc-okrnjena-spletna-anketa-za-volitv...


Quote:
Zaradi radovednosti, predvsem pa iz želje, da se opravijo korektne ankete, kjer dobijo vprašani pred sebe vse možne odgovore, potem pa so tudi vsi možni odgovori prikazani v rezultatih ankete, sem pred tremi dnevi na brezplačnem portalu Twiigs pripravil anketo o volitvah v DZ.
Poimenujmo jo 1. BB Twiigs polna spletna anketa (pričetek dopoldan 25. oktobra 2011 - zaključek jutro 28. oktobra 2011) (odslej 1. BB Twiigs psa)
V zelo kratkem času je nanjo odgovorilo 547 spletnih posameznikov, seveda pa je računati, da je bila možnost ping-anja zelo odprta. Verjetno so tako odprtost izkoristili predvsem navdušenci nad gibanjem/stranko TRS, saj so odskočili neverjetno visoko. To lahko velja tudi za navdušence nad stranko Sem-Si. Povzemimo torej rezultate te ankete, ki je sedaj, ko pišem za zapis, že zaključena:


Po moje bi morali it SEM-Si in TRS na volitve s skupno kandidantno listo, saj v primeru, da volim za SEM-SI, ta pa ne prestopi parlamentarnega praga, gre moj glas v nič oz. ne prispeva nič k temu, da bi se v parlament prebila vsaj TRS s kakšnim vidnim  kandidatom iz SEM-SI-ja. Po moje bi v njuno druščino spadalo še kakšno gibanje/stranka, ki samo nima nobenih možnosti. Gape, a pečarička razmišlja kaj v tej smeri?  
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: volitve 2011
Reply #7 - 04.11.2011 at 12:32:14
 
najbolsa odlocitev po mojem mnenju je virant.

kot prvo, ma idejo tapravo,
kot drugo, vreden je šanse da vidmo kaj bo naredu,
kot tretjo, kašn janša, janković? dej nehite


kot zadnje pa, rabl bi enga radikalnega viranta, tole kar je je pussy version kar mormo narest.
V roku 4 letih bi primanjkljaj znižali na 0?
Kaj pa če bi kar TO leto, zapravli GLIH tok k dobimo??

Povsod po svetu je ista logika, mormo zmanjšat dolg, ampk ne kratkoročno..

Da potegnem vzporednico s hujšanjem: morm shujšat, ampak se bom najprej zredu za 10 kil, pa bom potem začel..

zakaj ne bi začel SEDAJ? Zakaj je treba vse odlašat za naprej, ker , če
dobro pomislim, je čez nekaj časa še težje shujšat, kot je sedaj.

vam povem zakaj nočjo sedaj hujšat. Zato ker je to kratkoročno trpljenje in tega noben noče. Noben se pa ne vpraša, zakaj bi blo laži čez par let..

Države se obnašajo čist neodgovorno, in plačali bomo ceno z tem delj bomo čakal, bolj boleč bo padec.


Back to top
 
 
IP Logged
 
ik.kanu.na
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 918

Re: volitve 2011
Reply #8 - 04.11.2011 at 14:25:22
 
titud -> dobra ideja, da bi bila skupaj Sem-Si in TRS, več podpore bo.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: volitve 2011
Reply #9 - 04.11.2011 at 14:35:47
 
Robi wrote on 03.11.2011 at 19:38:20:
ego-3p wrote on 03.11.2011 at 18:53:40:
Na volitvah bom s svojim glasom podprl/-a naslednjo stranko oz. listo:  NOBODY   Smiley

Sva že dva. Smiley

Nič pametnega ni. Večina jih pa sedaj le zapušča nepopularne stranke in se seli k tistim, ki imajo več možnosti, da pridejo v parlament.
Kar pomeni, da se jim gre le za stolčke, zagovarjajo le tisto, kar je zanimivo in s čimer se da podkupiti narod.

Ce bi hotel nekaj izbirat bi lahko pametoval in ena je sigurno ki bi bla bolj primerna , res pa ce vsaj mal pretuhtas je vseeno in zgleda ni kaksnega med njimi ki bi zgledal kaj prevec iskren in prizemljen .
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: volitve 2011
Reply #10 - 04.11.2011 at 21:10:24
 
titud wrote on 04.11.2011 at 11:19:55:
gape wrote on 28.10.2011 at 18:39:09:
hehehe

http://www.rtvslo.si/blog/blalz-babic/1-bb-mmc-okrnjena-spletna-anketa-za-volitv...


Quote:
Zaradi radovednosti, predvsem pa iz želje, da se opravijo korektne ankete, kjer dobijo vprašani pred sebe vse možne odgovore, potem pa so tudi vsi možni odgovori prikazani v rezultatih ankete, sem pred tremi dnevi na brezplačnem portalu Twiigs pripravil anketo o volitvah v DZ.
Poimenujmo jo 1. BB Twiigs polna spletna anketa (pričetek dopoldan 25. oktobra 2011 - zaključek jutro 28. oktobra 2011) (odslej 1. BB Twiigs psa)
V zelo kratkem času je nanjo odgovorilo 547 spletnih posameznikov, seveda pa je računati, da je bila možnost ping-anja zelo odprta. Verjetno so tako odprtost izkoristili predvsem navdušenci nad gibanjem/stranko TRS, saj so odskočili neverjetno visoko. To lahko velja tudi za navdušence nad stranko Sem-Si. Povzemimo torej rezultate te ankete, ki je sedaj, ko pišem za zapis, že zaključena:


Po moje bi morali it SEM-Si in TRS na volitve s skupno kandidantno listo, saj v primeru, da volim za SEM-SI, ta pa ne prestopi parlamentarnega praga, gre moj glas v nič oz. ne prispeva nič k temu, da bi se v parlament prebila vsaj TRS s kakšnim vidnim  kandidatom iz SEM-SI-ja. Po moje bi v njuno druščino spadalo še kakšno gibanje/stranka, ki samo nima nobenih možnosti. Gape, a pečarička razmišlja kaj v tej smeri?  

žal niso bli zainteresirani za sodelovanje
niti prej, niti zdej ko majo stranko (kolkr vem)
sej veš - konc koncev ma usak svoj prav ... in zato ni sto posto kompatibilen z drugim ...
usak bi zadeve po svoje reševal ... in vsak ma svoje poglede

tko da ... kolkr jest razumem bomo vidl kolk bomo pridni - kolk se bomo potrudl da bi nas ljudje slišal - in pol bojo ljudje odločl se
za zdej zgleda ok
če je to edini problem ... da ljudje še kr tripate na to foro ... bom dal temu glas k ma več šans da pride u parlament ...
mislm da bi to ne smel bit več blem do volitev ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: volitve 2011
Reply #11 - 05.11.2011 at 20:29:27
 
Cilji - na kratko:
Univerzalni Temeljni Dohodek (UTD)
dekriminalizirati konopljo
• aktivirati volivce - e-volitve
• spremeniti volilno zakonodajo
• obdavčiti finančne transakcije
• prenoviti izobraževalni javnozdravstveni, ipd sistem
• začeti postopek za izstop iz zveze NATO
• ...

http://www.sem-si.si/program.html
Back to top
« Last Edit: 10.11.2011 at 09:40:54 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: volitve 2011
Reply #12 - 05.11.2011 at 20:42:48
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: volitve 2011
Reply #13 - 07.11.2011 at 11:04:04
 
   http://www.facebook.com/questions/161544167274449/?qa_ref=qts

   Koga bi volili, če bi bile to nedeljo volitve?

Sprašuje Raziskave Ljubljana
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: volitve 2011
Reply #14 - 07.11.2011 at 12:46:31
 
gape wrote on 04.11.2011 at 21:10:24:
če je to edini problem ... da ljudje še kr tripate na to foro ... bom dal temu glas k ma več šans da pride u parlament ...
mislm da bi to ne smel bit več blem do volitev ...

Za problematičnega se je izkazalo preračunavanje z glasom, ki ga je folk raje dal pahorju kot kašni mali levi socilano/liberalni stranki, samo da bi na tak način preprečil sds-ju, da bi dobil dovolj glasov, da bi janša dobil mandatrstvo. Oslabljene koalicijske stranke so zato imele premalo moči, da bi lahko vplivale na oblikovanje šlampastih zakonov še preden so doživele referndumski stanpedo   Problematično je bilo tudi na desnici, kjer so volilici v želji, da bi mandat za predsednika vlade pripadel janši, glasovali prvenstveno za SDS in s tem pustili pred vrati parlamenta  Nsi, katere glasovi so šli potem v nič in zato prepustili vodtsvo opozicije janši, ki itak vsemu  oponira iz golega kljubovanja.

Tko da jest vidim tudi pri teh volitvah isti problem, ki je v tem, da bodo volilci enako kot pri prejšnjih skušali vnovčiti svoj glas prevsem  za podporo 'svojemu' kandidatu za mandatarja in ne za tiste kanadidate, ki so brez mandatarskih možnosti. Še celo za tiste kandidate ne, ki bi v morebitne koalicijskske pogodbe vsaj skušali 'obarvati' zeleno ali s kakšno drubo barvao, če že ne z rdečo pa vsaj rožnato...

Žal se tega očitno ne zaveda TRS, ki očitno  narcistično živi v utvari, da je sposben na novo  ozelenit kao  povsem prazen prostor, namesto da bi samo vzel pod krovno plahto in s tem zasčitil pred pred jesensko  pozebo vse zelenilo, ki je preživelo tako LDS-ovsko monokulturno ofenzivo,  SDS-jevsko  'pomladno' pozebo kot triletno SD-jevsko izsuševanje...    
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 11