Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8
(Read 57780 times)
Aravinda
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 67

Re: Kaj je življenje ?
Reply #15 - 23.02.2011 at 12:13:57
 
Robi, jaz mislim da spreminjanje ni izkušnja. Recimo kamen z zunanjimi vplivi spreminjaš, ga prelomiš itd.. Če to spreminjanje nekdo imenuje izkušnja, ok. Jaz izkušnje ne dojemam brez prisotnost zavesti.
   
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj je življenje ?
Reply #16 - 23.02.2011 at 12:40:05
 
Aravinda wrote on 23.02.2011 at 11:24:54:
dejanska izkušnja neživosti je sama po sebi nemogoča, ker neživo nima izkušnje. nekaj kar ne živi, ne more imet izkušnje. tudi tisti, ki imajo t.i. izkušnjo (se torej spomnijo) "življenja po t.i. smrti" tudi imajo samo izkušnjo živosti, zakaj bi to bila izkušnja neživosti ? po t.i. koncu življenja lahko za nekaj časa pride do drugačnega izkušanja, ampak ker je drugačno, še ne pomeni da je neživo. od njih lahko dobimo odgovor o naravi življenja, ki se tako kaže v neminljivosti življenja.

neživost lahko spoznavamo samo posredno. preko poistovečanja z neživim telesom in umom. podobno kot lahko ima nekdo izkušnjo kače v temnem prostoru, čeprav tam kače sploh ni bilo ampak je bila vrv. zato se nam "zdi", kot da umiramo in da na koncu celo umremo. ta posredna "izkušnja" ima svoj namen. ta namen je kot si tudi sam rekel, da nas "prisili" v iskanje življenjskih odgovorov.
Hare Krishna

T.i. mejna stanja zavesti niso izkušanje neživosti, ampak špekulacije, ki se zgolj p(r)odajajo kot  take z zgoraj opisanim namenom. Ločnica med živim in neživim se zabriše na način, da se neživim pripiše lastnosti živega podobno kot so to delale animistične religije (neživo animira isti 'duh' kot živo), pri čemer gre za poskuse magičnega vplivanja na neživo z namenom, da se pomiri 'duhove', ki vplivajo na psiho čalnov prvobitnih skupnosti. Kasnješe religije so te animacijske sposbnosti  pripislale dobrim/slabim  bogovom/demonom, še kasneje pa jih odrešenjske religije persoficirale v konkretne  osebe (avatarje, božje sinove...), ki vzpostavljajo  življenje pod vprašaj (kot probelm/vprašanje)  samo zato, ker že imajo odgovore (in ne zato ker odgovora ne bi poznali, ker če ga ne bi, življenja sploh ne bi problematizirali oz. postavljali pod vprašaj). Odgovor (razrešitev/odrešitev) se v tem kontekstu vedno postavlja pred vprašanje oz. je implicitno v  vprašanju samem.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Aravinda
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 67

Re: Kaj je življenje ?
Reply #17 - 23.02.2011 at 12:57:43
 
jaz sem tukaj bolj kot o različnih stanjih zavesti, razmišljal o prisotnosti/odsotnosti zavesti. ne o odpravi ločnice med živim in neživim, ampak o vzpostavitvi te ločnice. da je duša večna in neumrljiva, je tukaj manj pomembno. bolj mi je pomembno to, kakšna je naša predstva o živem in neživem. kaj ju definira. navsezadnje pa so odgovor na to dali tudi znanstveniki. če me spomin ne vara sem v srednji in osnovni šoli večkrat slišal pojma živa in neživa narava, čeprav se ne spomnim več njihove definicije. se mi pa zdi, da je tudi pri njih ta ločnica zelo jasno bila prikazana.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj je življenje ?
Reply #18 - 23.02.2011 at 13:11:47
 
Robi wrote on 23.02.2011 at 11:42:00:
Quote:
dejanska izkušnja neživosti je sama po sebi nemogoča, ker neživo nima izkušnje.

Kaj pa je izkušnja ?
Izkušnja je nekaj, kar je nekje zapisano, kot del preteklosti, ki je pustila v samem objektu nek pečat.
Kamen se prav tako spreminja, in na njega vpliva okolica. Na podlagi analize, lahko ugotovimo starost in tudi to v kakšnem okolju je kamen obstajal. Čemur lahko potem rečem, da je to tudi neke vrsta izkušnja, ki jo je kamen "doživel".
Seveda kamen ne govori, zato pa na drug način izraža svoje izkušnje. To je s svojim izgledom in strukturo. Smiley

Ker  te spremebe na kamnu  vedno interpretira v inerakcij s svojo življensko izkušnjo, se temu  reče psihologizacija nežive narave, ki sega od magije/alkimije tja do moderne znanosti. Taka psihologizacija je še bolj očitna v npr. v glasovnem ali vizaulanem zapisu simbolov ter  glasov/črk/znakov in ne nezadnje v digitalno zakodiranem spomiskem čipu, kjer je neživa narava neposredno podrejena v psihičani uporabi in  se nam misel o tem, da ima svoje lastno doživljanje porodi hkrati z občutjem odtujenosti od teh naših lastnih produktov (ko ne delujejo v skladu z našimi nameni/pričakovanji)....
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj je življenje ?
Reply #19 - 23.02.2011 at 13:55:42
 
Aravinda wrote on 23.02.2011 at 12:57:43:
jaz sem tukaj bolj kot o različnih stanjih zavesti, razmišljal o prisotnosti/odsotnosti zavesti. ne o odpravi ločnice med živim in neživim, ampak o vzpostavitvi te ločnice. da je duša večna in neumrljiva, je tukaj manj pomembno. bolj mi je pomembno to, kakšna je naša predstva o živem in neživem. kaj ju definira. navsezadnje pa so odgovor na to dali tudi znanstveniki. če me spomin ne vara sem v srednji in osnovni šoli večkrat slišal pojma živa in neživa narava, čeprav se ne spomnim več njihove definicije. se mi pa zdi, da je tudi pri njih ta ločnica zelo jasno bila prikazana.

Ločnica med živim in neživim ni toliko znanstveno vprašanje kot etično, saj se znanost definra z metodo in ne s predmetom raziskovanja.  Znanost sicer etiki zastvalja vprašanja, ne more pa nanje dajati odgovorov. Nanje ne more dajat odgovora tudi religiozne dogme, zato t.i. laična  etika nadomešča  področja, ki jih je nekdaj obladovala religija. Etika se  razširja   na področje t.i. eko- sistema (pojmovanem kot celota živega-neživega v medsebojnem sovplivanju in pogojevanju) in s tem podira  tudi  dogamtično postvaljene meje med živim in neživim (ki so bile itak  postavljenje zgolj z  namenom, da bi se jo razreševalo z dogmo).      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Aravinda
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 67

Re: Kaj je življenje ?
Reply #20 - 23.02.2011 at 14:33:18
 
ločnica med živim in neživim je eksistenciionalno vprašnje vsakega posameznika. vsaj človeškega posameznika. zaznava/ločitev živega od neživega ter njuna narava je povezana pri določanju/zaznavanju sebe. na podlagi te analize, ki se dogaja spontano ali pa tudi ne, lahko ocenimo/zaznamo kdo smo "mi". lahko ocenimo, da nismo skupek nežive narave, ampak je ta neživa narava nekaj kar samo zaznavamo kot "sebe".

vse to je mogoče na intelektualnem ali subtilnem nivoju ocenit, posredno spoznat...dejansko spoznanje pa sega onkraj (nežive) narave. sega v samo življenje, ki je kvalitativno različno od ne-življenja. kontrola nad materijo je mogoča zaradi supriornosti duha (življenja) nad neživljenjem. to se v praksi navzven kaže vsepovsod. tako v nadvladovanju/gospodarjenju nad grobimi kot tudi subtilnimi materialnimi dejavniki. slednji so v manj vidni navzven (npr. gospodarjenje nad umom), ampak v samem bistvu med prvimi in drugimi ni razlike. oboji so sami zase brez življenja. ko živjlenje odide iz telesa ostane samo neživo-meso in kosti po domače. takrat subjektivno gospodarjenje nad telesom in umom ni več možno. življenje se ne more poroditi z mešanico neživih elementov.  
 
Hare Krishna
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Kaj je življenje ?
Reply #21 - 23.02.2011 at 16:35:19
 
Aravinda wrote on 23.02.2011 at 14:33:18:
življenje se ne more poroditi z mešanico neživih elementov.  
 
Hare Krishna

niti izraziti brez njih
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Aravinda
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 67

Re: Kaj je življenje ?
Reply #22 - 23.02.2011 at 18:07:00
 
dokler si želi izključno tega, nima druge druge možnosti.

se pa tudi v izražanju skozi neživo naravo, lahko opazi njena prava večna tendenca. to je želja po odnosu z drugim življenjem. nihče si ne želi živeti samo sam in obkrožen z materialnimi objekti brez živih bitij. takšno stanje je za življenje (dušo) trpljenje. najbolj jo lahko osreči odnos z živim bitjem. tako se lahko najbolj izrazi, kolikor se pač v teh okoliščinah (v matrialnih telesih) lahko.

Hare Krishna

     
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kaj je življenje ?
Reply #23 - 23.02.2011 at 19:26:48
 
Aravinda Quote:
ta jaz je življenje, duša, atma ali pravi jaz. ima možnost odločanja in  ni materialen (mrtev), ampak je onkraj materialnega, ima sposobnost odločanja.

Kaj pa tista živa bitja, ki nimajo jaz-a in možnosti odločanja ?
Ali ga imajo vsa živa bitja ali pa tista bitja niso živa ? Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kaj je življenje ?
Reply #24 - 23.02.2011 at 19:31:48
 
Aravinda wrote on 23.02.2011 at 18:07:00:
dokler si želi izključno tega, nima druge druge možnosti.

se pa tudi v izražanju skozi neživo naravo, lahko opazi njena prava večna tendenca. to je želja po odnosu z drugim življenjem. nihče si ne želi živeti samo sam in obkrožen z materialnimi objekti brez živih bitij. takšno stanje je za življenje (dušo) trpljenje. najbolj jo lahko osreči odnos z živim bitjem. tako se lahko najbolj izrazi, kolikor se pač v teh okoliščinah (v matrialnih telesih) lahko.

Hare Krishna

     

Ta želja je odsev potrebe, po tvoje mrtvega telesa.

Če je telo samo po sebi mrtvo, kot praviš, potem ne more umreti...Če pa je le kup mrtve materije....
Zakaj duša oz. življenje gre iz telesa, če na primer izkrvaviš ?
Želja uma je še vedno delovati, pa ne more več....Kar pomeni, da je  želja jaz-a podrejena "mrtvemu" telesu ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Aravinda
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 67

Re: Kaj je življenje ?
Reply #25 - 23.02.2011 at 21:24:09
 
Robi wrote on 23.02.2011 at 19:26:48:
Aravinda Quote:
ta jaz je življenje, duša, atma ali pravi jaz. ima možnost odločanja in  ni materialen (mrtev), ampak je onkraj materialnega, ima sposobnost odločanja.

Kaj pa tista živa bitja, ki nimajo jaz-a in možnosti odločanja ?
Ali ga imajo vsa živa bitja ali pa tista bitja niso živa ? Smiley


če je življenje (duša), je tudi možnost odločanja. bolj kot je življenje prekrito z mrtvo materijo, manj to odločanje pride do izraza. v človeški materialni obliki je življenje (duša) še najmanj omejena. to je smiselno izkoristiti, dokler imamo to možnost.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Kaj je življenje ?
Reply #26 - 23.02.2011 at 21:34:52
 
na subatomskem nivoju je itak vse živo in vse energija (drugač se zavest ne bi mogla niti utelesit verjetno, ker se živo in mrtvo izključujeta že po sami nameri)
če smo že pri mojstrih in verah, pravijo da ima vse materialno svoje duhove in zavest, s planeti vred
na splošno se mi zdi da se materialno in duhovno zelo prepletata in da materialno ni nekej kar bi blo treba čimprej izločit, se pa strinjam, da je zavest nekaj, kar bi blo treba čimbolj razvit

(kar se pa tiče trpljenja, pa je v naravi živega in razvoja po moje, zato se ga ne rešiš nikol in ga je najbolš čimprej vzet v zakup)
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Aravinda
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 67

Re: Kaj je življenje ?
Reply #27 - 23.02.2011 at 22:44:43
 
Robi wrote on 23.02.2011 at 19:31:48:
Aravinda wrote on 23.02.2011 at 18:07:00:
dokler si želi izključno tega, nima druge druge možnosti.

se pa tudi v izražanju skozi neživo naravo, lahko opazi njena prava večna tendenca. to je želja po odnosu z drugim življenjem. nihče si ne želi živeti samo sam in obkrožen z materialnimi objekti brez živih bitij. takšno stanje je za življenje (dušo) trpljenje. najbolj jo lahko osreči odnos z živim bitjem. tako se lahko najbolj izrazi, kolikor se pač v teh okoliščinah (v matrialnih telesih) lahko.

Hare Krishna

     

Ta želja je odsev potrebe, po tvoje mrtvega telesa.

Če je telo samo po sebi mrtvo, kot praviš, potem ne more umreti...Če pa je le kup mrtve materije....
Zakaj duša oz. življenje gre iz telesa, če na primer izkrvaviš ?
Želja uma je še vedno delovati, pa ne more več....Kar pomeni, da je  želja jaz-a podrejena "mrtvemu" telesu ?


Mrtvo telo se ne more odločati, niti se ne more premikati, ali čutiti. Odloča se duša oz. življenje. Na podlagi odločitev se potem navzven manifestira materialna oblika, v skladu z željami oz. odločitvami duše. Življenje poganja/prežema materijo. Telo ne raste, se ne premika in ne čuti kar samo od sebe.

Duša je po naravi večna in njena lastnost je večen obstoj. Ko je v materialnem telesu se poistoveča z njim, poistoveča se z materijo in po določenem času mora zapustiti to materialno telo. Vsi si želimo obstajati zaradi tega ker je to naša prava narava. večen obstoj. Če bi bila naša prava narava minljiva, ta želja sploh ne bi mogla obstajat.

Smrtna bolezen ali to, da telo izkrvavi, je samo zunanja manifestacija tega, da duša zapušča oz. je zapustila to telo. Vzrok zunanjih, materialnih sprememb se nahaja znotraj v življenju, v duši. v nas.

Quote:
Želja uma je še vedno delovati, pa ne more več....Kar pomeni, da je  želja jaz-a podrejena "mrtvemu" telesu?


"še vedno delovati" ni želja uma. ta želja izhaja iz zmotnega positovečanja duše z umom. um in telo sta sama po sebi iz minljive materije in nimata nobenih želj, kaj šele da bi lahko imela željo po večnosti. ko se duša globoko zasidra noter v materijo in se z njo poistoveti, se ji zdi kot da "umira" in se temu upira oz. si tega ne želi. ampak dejansko se potem zgodi to, da duša živi naprej, telo ki ga duša več ne prežema pa se spremeni v "prah". navzven se nam zdi, kot da telo "umre".

duša se nato naseli v novo telo, in ponovno se poistoveti z njim. enkrat se nam je zdelo da smo drevo, potem kača, tiger, potem mogoče moški, potem se poistovetimo z ženskim telesom,itd...vse to so materialne oznake oz. identitete skozi katere se duša prebija v krogu rojstev in smrti.

vse to pa se nam (duši) dogaja z dobrim namenom. da bi skozi te izkušnje spoznali, kaj je naša prava narava. teh vprašanj o večnosti inminljivosti oz. dobrem in slabem,  se lahko najbolj zavemo ko smo v človeški obliki.

namen celotne materialne kreacije je, da se postopno zavemo kdo v resnici smo in komu od večno pripadamo. in v odnosu s kom, smo lahko večno zadovoljni.

obstajajo tudi duše ki so se v večnosti odločile drugače. odoločile so se za Boga, ki jih je ljubeče ustvaril z namenom da se mu prostovoljno predajo v ljubezni. tem dušam ni potrebno skozi to materialno učenje in ponovno spoznavo samega sebe. to je namenjeno nam, ki smo zlorabili svojo svobodno voljo, ki nam je dana od Boga z namenom prostovoljne predaje Njemu. mi smo se na žalost odločili za edino drugo možnost, ki smo jo imeli. da se ne predamo Njemu in tako smo se obrnili stran od Njega. zato je Bog ustvaril vse te materialne univerzume, kjer lahko te svoje napačne (sebične) želje izpolnimo. Bog nam noče odstranit svobodne volje, hoče da jo uporabimo za ljubezen do Njega.

zadovoljstva (ljubezni) ni tam, kjer ga duše trenutno iščemo. iščemo namreč po minljivem in mrtvem svetu.  

Hare Krishna

   
Back to top
 
 
IP Logged
 
Optimus T. Prime
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 836

Re: Kaj je življenje ?
Reply #28 - 23.02.2011 at 23:25:13
 
Aravinda wrote on 23.02.2011 at 22:44:43:
Robi wrote on 23.02.2011 at 19:31:48:
Aravinda wrote on 23.02.2011 at 18:07:00:
dokler si želi izključno tega, nima druge druge možnosti.

se pa tudi v izražanju skozi neživo naravo, lahko opazi njena prava večna tendenca. to je želja po odnosu z drugim življenjem. nihče si ne želi živeti samo sam in obkrožen z materialnimi objekti brez živih bitij. takšno stanje je za življenje (dušo) trpljenje. najbolj jo lahko osreči odnos z živim bitjem. tako se lahko najbolj izrazi, kolikor se pač v teh okoliščinah (v matrialnih telesih) lahko.

Hare Krishna

     

Ta želja je odsev potrebe, po tvoje mrtvega telesa.

Če je telo samo po sebi mrtvo, kot praviš, potem ne more umreti...Če pa je le kup mrtve materije....
Zakaj duša oz. življenje gre iz telesa, če na primer izkrvaviš ?
Želja uma je še vedno delovati, pa ne more več....Kar pomeni, da je  želja jaz-a podrejena "mrtvemu" telesu ?


Mrtvo telo se ne more odločati, niti se ne more premikati, ali čutiti. Odloča se duša oz. življenje. Na podlagi odločitev se potem navzven manifestira materialna oblika, v skladu z željami oz. odločitvami duše. Življenje poganja/prežema materijo. Telo ne raste, se ne premika in ne čuti kar samo od sebe.

Duša je po naravi večna in njena lastnost je večen obstoj. Ko je v materialnem telesu se poistoveča z njim, poistoveča se z materijo in po določenem času mora zapustiti to materialno telo. Vsi si želimo obstajati zaradi tega ker je to naša prava narava. večen obstoj. Če bi bila naša prava narava minljiva, ta želja sploh ne bi mogla obstajat.

Smrtna bolezen ali to, da telo izkrvavi, je samo zunanja manifestacija tega, da duša zapušča oz. je zapustila to telo. Vzrok zunanjih, materialnih sprememb se nahaja znotraj v življenju, v duši. v nas.

Quote:
Želja uma je še vedno delovati, pa ne more več....Kar pomeni, da je  želja jaz-a podrejena "mrtvemu" telesu?


"še vedno delovati" ni želja uma. ta želja izhaja iz zmotnega positovečanja duše z umom. um in telo sta sama po sebi iz minljive materije in nimata nobenih želj, kaj šele da bi lahko imela željo po večnosti. ko se duša globoko zasidra noter v materijo in se z njo poistoveti, se ji zdi kot da "umira" in se temu upira oz. si tega ne želi. ampak dejansko se potem zgodi to, da duša živi naprej, telo ki ga duša več ne prežema pa se spremeni v "prah". navzven se nam zdi, kot da telo "umre".

duša se nato naseli v novo telo, in ponovno se poistoveti z njim. enkrat se nam je zdelo da smo drevo, potem kača, tiger, potem mogoče moški, potem se poistovetimo z ženskim telesom,itd...vse to so materialne oznake oz. identitete skozi katere se duša prebija v krogu rojstev in smrti.

vse to pa se nam (duši) dogaja z dobrim namenom. da bi skozi te izkušnje spoznali, kaj je naša prava narava. teh vprašanj o večnosti inminljivosti oz. dobrem in slabem,  se lahko najbolj zavemo ko smo v človeški obliki.

namen celotne materialne kreacije je, da se postopno zavemo kdo v resnici smo in komu od večno pripadamo. in v odnosu s kom, smo lahko večno zadovoljni.

obstajajo tudi duše ki so se v večnosti odločile drugače. odoločile so se za Boga, ki jih je ljubeče ustvaril z namenom da se mu prostovoljno predajo v ljubezni. tem dušam ni potrebno skozi to materialno učenje in ponovno spoznavo samega sebe. to je namenjeno nam, ki smo zlorabili svojo svobodno voljo, ki nam je dana od Boga z namenom prostovoljne predaje Njemu. mi smo se na žalost odločili za edino drugo možnost, ki smo jo imeli. da se ne predamo Njemu in tako smo se obrnili stran od Njega. zato je Bog ustvaril vse te materialne univerzume, kjer lahko te svoje napačne (sebične) želje izpolnimo. Bog nam noče odstranit svobodne volje, hoče da jo uporabimo za ljubezen do Njega.

zadovoljstva (ljubezni) ni tam, kjer ga duše trenutno iščemo. iščemo namreč po minljivem in mrtvem svetu.  

Hare Krishna

   



Pozdrav.

Brez zamere ali kaj toda takoel bi reku.
Sem rpebral sam prva dva stavka.

Mrtvo telo s elahko ozivi to mislim da razumete.

Obstajajo določene tehnike kako se to počne.
Dejansko, in unicis ali azscitis a lahko samo z soljo nekaj takega. Sem bral o tem neki casa nazaj pa s ene spomnim vseh detajlov.

Problem je v tem, da taekga telesa ne mores ubiti, je kot toj suznej z katerim lahko maniupuliras.

Menim, oziroma vem, da je bil nekdo v zgodovini ki je mel celo vojsko takih kreatur pdo seboj, in je bil zelo moan vsi se se ga bali mislim da ej bil kraljevske krvi.

tako da leporposijm, ko psiemo o necem djamo napisat pravilno.



Obstaja neki kult ki je zelo mocen in hud, ter lahko mrtvece iz pokopalisc dvignejo. Problem je v tem, da danes se vse kremira. Po praivci povedano se je dko prasal zakaj se kremira. Mislim.

Resno pomislimo, iz mrtvih teles se dela napitke in razne carobne napjoje itd, mislim, doebsedno iz trupel. Da ne omenjam da lahko dvignes truplo.

To niso heci. Zato s ekremira, da ni moznosti narediti nic iz tega kar ostane, iz kosti in ne vem cesa se vse ostane od tega psotpka. MIslim, koliko pa je po pokopalisih se trupel noter zelo malo, tista ki paso pa so brutano zascitena in jih majo premozni ozirma sarkofagi pol tone tezki alis e vec, in v mavzolejih.

TO bi bial tema za na britof kakega direktoja za rpasat.

To ej dejstvo.

Mrtvo telo ni azres mrtvo.

Itd.

Upam da vam en gredo kocine po konc

Lp.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Aravinda
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 67

Re: Kaj je življenje ?
Reply #29 - 23.02.2011 at 23:38:51
 
Devi,

tega, da si vsi želimo biti zadovoljni v bistvu ne moremo spremenit. takšna je "naša" večna narava. tudi če vzamemo trpljenje "v zakup" je to samo ena od oblik odstranitve trpljenja, oz. ena od oblik doseganja večjega zadovoljstva, kot smo ga imeli prej.

drugače pa inertna materija sama po sebi nima zavesti. ko se v Vedah uporablja beseda "živ" človek, žival, ratslina (tudi planeti, reke in gora) se s tem ne predpostavlja da so ta materialna telesa sami po sebi živi, ampak da so ta telesa prežeta z zavestjo, da je v njih življenje (zavestna duša) in zato se upoablja izraz "živ". in če to razširimo na celotno kreacijo se strinjam s teboj, da je vse kar obstaja živo, saj je vse prežeto z zavestjo Boga.

tudi se strinjam s tabo, da ni potrebe po čimprejšnji izločitvi materialnega, je pa "razvijanje" zavesti (v smeri Boga) spontano povezano z izločanjem materialnega. če gremo po obratni smeri in želimo odstraniti materialno (delamo torej izključno s svojim trudom, ne pa v zavetju Boga) bomo na koncu neuspešni, ali pa bomo uspešni samo za nekaj časa in bomo spet padli nazaj. naš napredek namreč ni odvisen izključno od nas. pomembno je da stopamo v smeri pozitivnega (v smeri Boga), in tako lahko negativno spontano odpada stran. za vedno.

zavetje Boga je največ kar lahko imamo. toliko kolikor ga lahko vzamemo, toliko nam ga vedno ostane. tega nikoli ne izgubimo, niti ko oddidemo iz tega telesa. vse drugo bomo enkrat morali pustiti tukaj.

Hare Krishna
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8