Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 10
(Read 41482 times)
plesnamesecu
Ex Member




Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #60 - 24.12.2010 at 12:23:12
 
Saj to hočem povedati, da ženska funkcionira znotraj sistema, ki ga kritizira. Ampak tudi ta sistem, ki tudi njej omogoča funkcioniranje, službovanje, politično udejstvovanje, itd. podpirajo uradniki, med drugim.  Smiley Nekatere stvari so dobre, druge slabe. Ni pa njen problem najbolj pereč med vsemi drugimi problemi, in tudi ni res, da se ljudje ne zavedajo določenih absurdov sistema. Ogromno ljudi si prizadeva za izboljšave - če ne, bi bil sistem še veliko slabši, kot je.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #61 - 24.12.2010 at 13:05:36
 
Quote:
Ta tvoja delitev na Eleno in nas ostale, se mi zdi totalno neživljenjska. Marginalnosti in ranljivosti je v naši družbi nebroj. Saj ne moreš vedeti, kakšne birokratske (in druge) bitke je že nekdo bil in izgubil ali izbojeval v svojem življenju. In predvsem, s kakšnimi posledicami in spremembami za sam sistem. Takšnih primerov, kot je tale, lahko pošljejo ljudje, in močni in ranljivi, s podporo in brez podpore, vsak dan,  na tisoče.

in glih to je težava - da jih je na tisoče
usak opozarja na kašne druge zadeve ... in prow je tko
jest sm pač prpejstu to ... zakaj ne ... je glih tko zgodba kot kašna druga ...
in prow je da sitnariš ... če ti le pomaga ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #62 - 25.12.2010 at 11:39:00
 
Quote:
Saj to hočem povedati, da ženska funkcionira znotraj sistema, ki ga kritizira. Ampak tudi ta sistem, ki tudi njej omogoča funkcioniranje, službovanje, politično udejstvovanje, itd. podpirajo uradniki, med drugim.  Smiley Nekatere stvari so dobre, druge slabe. Ni pa njen problem najbolj pereč med vsemi drugimi problemi, in tudi ni res, da se ljudje ne zavedajo določenih absurdov sistema. Ogromno ljudi si prizadeva za izboljšave - če ne, bi bil sistem še veliko slabši, kot je.

Hočeš reči, da naj bo hvaležna in tiho. Zakaj? Ima pravice, enake kot ti in drugi ljudje. Biti hvaležen, da lahko živiš, nekemu sistemu, državi ali drugemu človeku je popolna neumnost. Ima želje in potrebo po izrazu le teh in naj jih. Država in ves uradniški aparat z uradniki je zato, da nam pomaga je servis vsem prebivalcem in ne nek odtujen organizem, ki vsako opombo vzame kot napad. Pa čeprav je človek opravilno manj sposoben od povprečja. Mogoče vse to izhaja iz pri nas uveljavljene besede invalid, ki smo jo povzeli iz angleščine in pomeni neveljaven. Imamo še vedno to bebavo besedo, ki naj bi označevala človeka. Tudi to je ena od bebavosti uradnikov. Angleži so jo že zdavnaj zamenjali z disabled people, kar je primernejše. Mi človeka uradno ožigosamo kot neveljavnega in imamo v sloveniji zato okrog 200 000 neveljavnih ljudi. Že to je diskriminacija, ko te imajo zaradi kakšne telesne  hibe kar za neveljavnega.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ik.kanu.na
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 918

Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #63 - 25.12.2010 at 12:45:05
 
Quote:
Quote:
Saj to hočem povedati, da ženska funkcionira znotraj sistema, ki ga kritizira. Ampak tudi ta sistem, ki tudi njej omogoča funkcioniranje, službovanje, politično udejstvovanje, itd. podpirajo uradniki, med drugim.  Smiley Nekatere stvari so dobre, druge slabe. Ni pa njen problem najbolj pereč med vsemi drugimi problemi, in tudi ni res, da se ljudje ne zavedajo določenih absurdov sistema. Ogromno ljudi si prizadeva za izboljšave - če ne, bi bil sistem še veliko slabši, kot je.

Hočeš reči, da naj bo hvaležna in tiho. Zakaj? Ima pravice, enake kot ti in drugi ljudje. Biti hvaležen, da lahko živiš, nekemu sistemu, državi ali drugemu človeku je popolna neumnost. Ima želje in potrebo po izrazu le teh in naj jih. Država in ves uradniški aparat z uradniki je zato, da nam pomaga je servis vsem prebivalcem in ne nek odtujen organizem, ki vsako opombo vzame kot napad. Pa čeprav je človek opravilno manj sposoben od povprečja. Mogoče vse to izhaja iz pri nas uveljavljene besede invalid, ki smo jo povzeli iz angleščine in pomeni neveljaven. Imamo še vedno to bebavo besedo, ki naj bi označevala človeka. Tudi to je ena od bebavosti uradnikov. Angleži so jo že zdavnaj zamenjali z disabled people, kar je primernejše. Mi človeka uradno ožigosamo kot neveljavnega in imamo v sloveniji zato okrog 200 000 neveljavnih ljudi. Že to je diskriminacija, ko te imajo zaradi kakšne telesne  hibe kar za neveljavnega.

Lp,Igor

Helena Pečarič je zanimiv primer, kajne. In kaj v resnici želijo ti uradniki opravlati z neveljavnimi ljudmi v prihodnosti?  Huh
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #64 - 25.12.2010 at 12:56:01
 
Ti uradniki so se s tem imenovanjem in uradno veljavnostjo povzdignili nad ljudi s telesno motnjo. Povsod piše; za invalide (neveljavne). Največja neumnost je nato še izmišljotina, da morajo drugi ljudje neveljavnost spoštovati.
Večina je tako bebavih, da v resnici ne ve kaj invalid pomeni in potem izražajo neko bebavo sočutje, da si operejo vest. Lep slovenski izraz za takšno delovanje je hinavščina.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #65 - 25.12.2010 at 15:34:44
 
ik.kanu.na wrote on 25.12.2010 at 12:45:05:
Quote:
Quote:
Saj to hočem povedati, da ženska funkcionira znotraj sistema, ki ga kritizira. Ampak tudi ta sistem, ki tudi njej omogoča funkcioniranje, službovanje, politično udejstvovanje, itd. podpirajo uradniki, med drugim.  Smiley Nekatere stvari so dobre, druge slabe. Ni pa njen problem najbolj pereč med vsemi drugimi problemi, in tudi ni res, da se ljudje ne zavedajo določenih absurdov sistema. Ogromno ljudi si prizadeva za izboljšave - če ne, bi bil sistem še veliko slabši, kot je.

Hočeš reči, da naj bo hvaležna in tiho. Zakaj? Ima pravice, enake kot ti in drugi ljudje. Biti hvaležen, da lahko živiš, nekemu sistemu, državi ali drugemu človeku je popolna neumnost. Ima želje in potrebo po izrazu le teh in naj jih. Država in ves uradniški aparat z uradniki je zato, da nam pomaga je servis vsem prebivalcem in ne nek odtujen organizem, ki vsako opombo vzame kot napad. Pa čeprav je človek opravilno manj sposoben od povprečja. Mogoče vse to izhaja iz pri nas uveljavljene besede invalid, ki smo jo povzeli iz angleščine in pomeni neveljaven. Imamo še vedno to bebavo besedo, ki naj bi označevala človeka. Tudi to je ena od bebavosti uradnikov. Angleži so jo že zdavnaj zamenjali z disabled people, kar je primernejše. Mi človeka uradno ožigosamo kot neveljavnega in imamo v sloveniji zato okrog 200 000 neveljavnih ljudi. Že to je diskriminacija, ko te imajo zaradi kakšne telesne  hibe kar za neveljavnega.

Lp,Igor

Helena Pečarič je zanimiv primer, kajne. In kaj v resnici želijo ti uradniki opravlati z neveljavnimi ljudmi v prihodnosti?  Huh

u bistvu oni rajši rečejo hendikepirani ...
neveljavnost ali invalidnost pa opisuje dejansko stanje - zapostavljenost teh ljudi do te mere da se morjo sami za svoje pravice bojevat ...

vsakdo v neki točki življenja pride do spoznanja da je tud sam hendikepiran ... tko da, kot vedno, ne ga preweč srat, da sam ne postaneš neveljaven - samo zato da vidiš kolk si sitn bil dokler si bil veljaven ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #66 - 25.12.2010 at 16:59:57
 
Quote:
Hm, ne vem, če si opazil, da nekako poudarjate nujnost senzibilnosti v Eleninem primeru s klinično natančnostjo tisti forumaši, ki sicer ob problematiki ranljivosti posameznika izražate cinizem ali v najboljšem primeru ravnodušnost. Verjetno to ni naključje. Kar se Elene tiče - verjamem, da je izjemno podkovana v zagovorništvu, kot tudi da je sposobna izjemne senzibilnosti do sebe. Ko je bilo govora o siceršnji marginalnosti (ob srečanju v živo), pa pri njej nisem opazila kakšne posebne zmožnosti za občutenje stiske drugega oz. za razumevanje marginalnosti zunaj njenih lastnih okvirov. Je  bila pa pri njej izrazito opazna potreba po poudarjanju sebe in je imela ob sebi tudi primerno nekritične častilce.

Nekateri tukaj nam pač vsiljujete njen hendikep kot argument, nekateri drugi vidimo način njenega angažiranja kot izraz njene osebnosti, ki s hendikepom nima zveze. Meni je pri razumevanju motivov človeka in ocenjevanju njegovega angažiranja, osebnost na prvem mestu.

Pri meni je prav tako pomembno tisto jedro, iz katerega posameznik deluje. Tista energija, ki jo razširja...
Človek, ki veliko govori o ljubezni ali o pravicah, še ne pomeni, da je poln ljubezni ali poštenosti.

Prav je, da se bori za svoje pravice, če se ji godi krivica..Če se ji seveda res.
Ker, če ni izpolnila nekega obrazca, ker se ji je to zdelo nepotrebno, pa čeprav pozna zakon, potem je vso to delovanje res le izraz neke potlačene jeze ali sovraštva...In takšen človek ni vreden zaupanja, da bi bil nek vodja, ker bo nase privlačil le podobne ljudi z enakim zavedanjem in jedrom. Torej takšne, ki nosijo v sebi podobno energijo...In kar nosiš v sebi in kar si, to boš sejal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #67 - 25.12.2010 at 17:01:33
 
Quote:
neveljavnost ali invalidnost pa opisuje dejansko stanje - zapostavljenost teh ljudi do te mere da se morjo sami za svoje pravice bojevat ...

Vsi se moramo...Kar je res žalostno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #68 - 25.12.2010 at 19:48:18
 
gape wrote on 25.12.2010 at 15:34:44:
ik.kanu.na wrote on 25.12.2010 at 12:45:05:
Quote:
Quote:
Saj to hočem povedati, da ženska funkcionira znotraj sistema, ki ga kritizira. Ampak tudi ta sistem, ki tudi njej omogoča funkcioniranje, službovanje, politično udejstvovanje, itd. podpirajo uradniki, med drugim.  Smiley Nekatere stvari so dobre, druge slabe. Ni pa njen problem najbolj pereč med vsemi drugimi problemi, in tudi ni res, da se ljudje ne zavedajo določenih absurdov sistema. Ogromno ljudi si prizadeva za izboljšave - če ne, bi bil sistem še veliko slabši, kot je.

Hočeš reči, da naj bo hvaležna in tiho. Zakaj? Ima pravice, enake kot ti in drugi ljudje. Biti hvaležen, da lahko živiš, nekemu sistemu, državi ali drugemu človeku je popolna neumnost. Ima želje in potrebo po izrazu le teh in naj jih. Država in ves uradniški aparat z uradniki je zato, da nam pomaga je servis vsem prebivalcem in ne nek odtujen organizem, ki vsako opombo vzame kot napad. Pa čeprav je človek opravilno manj sposoben od povprečja. Mogoče vse to izhaja iz pri nas uveljavljene besede invalid, ki smo jo povzeli iz angleščine in pomeni neveljaven. Imamo še vedno to bebavo besedo, ki naj bi označevala človeka. Tudi to je ena od bebavosti uradnikov. Angleži so jo že zdavnaj zamenjali z disabled people, kar je primernejše. Mi človeka uradno ožigosamo kot neveljavnega in imamo v sloveniji zato okrog 200 000 neveljavnih ljudi. Že to je diskriminacija, ko te imajo zaradi kakšne telesne  hibe kar za neveljavnega.

Lp,Igor

Helena Pečarič je zanimiv primer, kajne. In kaj v resnici želijo ti uradniki opravlati z neveljavnimi ljudmi v prihodnosti?  Huh

u bistvu oni rajši rečejo hendikepirani ...
neveljavnost ali invalidnost pa opisuje dejansko stanje - zapostavljenost teh ljudi do te mere da se morjo sami za svoje pravice bojevat ...

vsakdo v neki točki življenja pride do spoznanja da je tud sam hendikepiran ... tko da, kot vedno, ne ga preweč srat, da sam ne postaneš neveljaven - samo zato da vidiš kolk si sitn bil dokler si bil veljaven ...

Gre se za uradno veljavno besedo- invalid. Kako kdo sam sebi pravi ni pomembno. Ti se lahko kličeš kakor želiš. Hendikep je zopet neka izpeljanka iz angleščine in določa hujšo obliko telesne okvare.

To moraliziranje, ne ga srat, ker boš tudi ti to doživel je popolnoma brezpredmetno. Kot neka "civilizirana humana"  R Slovenija, uporabljamo uradno popolnoma diskriditacijsko besedo za 200 000 ljudi. Beseda še slabše določa ljudi, kot izbrisani.

Gape, pojdi v Anglijo ali Bruselj in reci eni skupini ljudi, da so kot ljudje neveljavni- invalid people. Imeli te bodo za nehumanega, fašistoidnega človeka.

Lahko enostavno prevedemo (zopet) disable- nezmožen.

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #69 - 26.12.2010 at 12:30:30
 
Robi wrote on 25.12.2010 at 17:01:33:
Quote:
neveljavnost ali invalidnost pa opisuje dejansko stanje - zapostavljenost teh ljudi do te mere da se morjo sami za svoje pravice bojevat ...

Vsi se moramo...Kar je res žalostno.

to je res
ampak
eni pri tem nismo tolk zlo hendikepirani ...

kot je na primer ona


vsak marginalc se s svojim hendikepom bori
pa al je marginalnost mu dana 'po naravi' al pa si jo izbere ...

marginalci neradi drugim marginalcem solimo pamet kako naj se s svojo marginalnostjo borijo


z lahkoto pa usi mi u usakem trenutku večino določimo kot nesposobno uredit zadeve tko da bi ble blj prov kot so zdej ...
in pravilnost je napisana u zakonih
in ko vidš kaj u zakonih je - kaj najedajo enmu marginalcu ki mu itaq nimajo kej uzet - u istem trenutku pa se modeli ki so pokradl keš državi in ga še kradejo u izi sprehajajo med ljudmi ... in kradejo dalje
in večina reče da tko je pravilno!
in če kdo reče da to ni pravilno, grejo in ti preverjio kar se pač da preverit ... in če kej ni po reglcih ti težijo ... in ti se s tem ubadaš, namest da bi večini razlagu zakaj da je zaslepljena, česa usega ne vidi v svoji marginalnosti ... ki pa ni marginalna, ker jo tolk ljudi fura ... pa še vseeno je omejena na en marginalen kot vsega kar obstaja ...

tko da
marginalci smo vsi

und
hendikepirani smo vsi

čeprow se tega še ne zavedamo

seveda
pa to velja samo za telesa in osebnosti pa ume pa razume in kar je še teh sranj ... in seveda vse tiste ki se s tem poistovečajo ...



tisti marginalci ki pa so hendikepirani in imajo oster um in razum pa seveda še blj togotno sekajo po večini ... ki jih ne sliši/vidi/upošteva/razume ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #70 - 26.12.2010 at 12:43:55
 
Quote:
To moraliziranje, ne ga srat,

Gape, pojdi v Anglijo ali Bruselj

Lahko enostavno prevedemo (zopet) disable- nezmožen.

ne da ga serjem ... ampak
nikoli ne reci nikoli
ne srat po glavi ljudem ki so nezmožni nečesa, da slučajno sam ne postaneš tak

ne leti - niti ni prej letelo - na tebe osebno ... tipkam kolkr se le da na splošno ... kadar le gre Tongue
ponavadi bi lahko quotano zapisu kdorkoli pa bi moj odgovorčič ali blodnja morala bit enaka ... ta trenutek sm se spomnu da si ti tud en od ... nezmožnih
Wink

(kdor se s pisanjem poistoveti - se najde notr ... se pač najde ... in če je vzorc zadost zatežen ... tud tko odpiše)


evropa je zame zgleda že stvar preteklosti ...
mogoče bom šu u beograd ko snega zmanjka počekirat še ...
za severnjake pa ne wem kako bom ... za zdej slabo zgleda ... nekak mi ne potegnejo več ... tko da u bistvu tud nasvetov od njih ne bi poslušou ...


nezmožen je ok
dočim hendikepiran ni slab niti
oni so handy(world-si.com)
in čeprow so nezmožni - po tvojem prevodu - so res priročni - handy - ko opravljajo jobe ... rečmo jim administracijske ... pri tem jim pač pomagam do neke mere in vem kako to zgleda ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #71 - 26.12.2010 at 13:53:24
 
Vsak je nezmožen nečesa, zato se mi zdi to dobra beseda za človeka s telesno okvaro (tudi v %).

Bolj sem zapopadel to neenakost, ki je vela iz tvojih besed. Sprijaznenje z njo. Ko si v neki skupini, ki se zavzema za enake možnosti, nekako nekako to ne morejo delat uradno neveljavni ljudje. Zato bi bilo dobro to popudo po preimenovanju neveljavnih v veljavne razširiti. Tako pa stopate v vojno zaradi neke situacije, ki jo je sprožil ceglc papirja. To so, vsaj za mene obrobne težave, ki jih povzročajo bebavi uradi.

V Beligrad, ja, sedaj je košava. Kapo in šal Wink

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #72 - 26.12.2010 at 15:24:12
 
Quote:
Vsak je nezmožen nečesa, zato se mi zdi to dobra beseda za človeka s telesno okvaro (tudi v %).

Bolj sem zapopadel to neenakost, ki je vela iz tvojih besed. Sprijaznenje z njo. Ko si v neki skupini, ki se zavzema za enake možnosti, nekako nekako to ne morejo delat uradno neveljavni ljudje. Zato bi bilo dobro to popudo po preimenovanju neveljavnih v veljavne razširiti. Tako pa stopate v vojno zaradi neke situacije, ki jo je sprožil ceglc papirja. To so, vsaj za mene obrobne težave, ki jih povzročajo bebavi uradi.

V Beligrad, ja, sedaj je košava. Kapo in šal Wink

Lp,Igor

lol
u vojni smo že skoz - ona že traja

niti ne vem zakaj sm dal tak naslov threadu ...
verjetno zarad tega kar sm pol ozavestu ... da 'bombe' so super za pozornost nabirat ...

tko da
se opravičujem za naslov threada ... ampak več kot očitno je več kot primeren ...


drgač pa
u skupini ki se zavzema za enake možnosti, smo tud (uradno) veljavni ljudje ... kr neki nas ...


pa tole pls
Quote:
Bolj sem zapopadel to neenakost, ki je vela iz tvojih besed. Sprijaznenje z njo.

če mi mal blj razložiš ... ne štekam kje sm kej tazga zapisu
drgač pa ... če hočeš neki spremenit, morš to najprej sprejet - se s tem sprijaznit ... bi reku lohk tud
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #73 - 26.12.2010 at 16:58:36
 
Ma, tak občutek, vtis sem dobil. Kot, da se primarno ukvarjate samo s problemi določenih ljudi iz vam ozkega kroga. Predvsem vem, da je Elena na TV samo kadar se njej ali društvu godi neka krivica. Tak vtis sem dobil, kot da boš ti zdaj nekak vojščak ozkega kroga ljudi.

Če se sprijazniš, potem ni vojne. Sprejetje ni enako sprijaznenju. Sam sem že nekaj delal na tem, da bi se končno pri nas spremenilo to bebasto imenovanje ljudi, kot neveljavne. Samo sem kot vidim sam. Ni neke širše podpore, ker so se s tem ljudje sprijaznili, čeprav tega niso sprejeli kot da se tiče vseh.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #74 - 26.12.2010 at 18:54:34
 
Quote:
Ma, tak občutek, vtis sem dobil. Kot, da se primarno ukvarjate samo s problemi določenih ljudi iz vam ozkega kroga. Predvsem vem, da je Elena na TV samo kadar se njej ali društvu godi neka krivica. Tak vtis sem dobil, kot da boš ti zdaj nekak vojščak ozkega kroga ljudi.

Če se sprijazniš, potem ni vojne. Sprejetje ni enako sprijaznenju. Sam sem že nekaj delal na tem, da bi se končno pri nas spremenilo to bebasto imenovanje ljudi, kot neveljavne. Samo sem kot vidim sam. Ni neke širše podpore, ker so se s tem ljudje sprijaznili, čeprav tega niso sprejeli kot da se tiče vseh.

Lp,Igor

a no no
kašn ozek krog ljudi?
kot da bi bli enaki - pred zakonom ali čimerkoli drugim - nismo - denar je sveta vladar - to je jasno ... edin kar je so invalidi še mal blj neenaki
stranka je za vse tiste ki zagovarjamo enake možnosti ...

tv je pač tv - pokaže pač kar pokaže ...
elena se bojuje preko društva (kolkr se), ne preko stranke ...
stranka je bla narejena za predesdniško kampanjo, kot sm že pisu
in smo jo ponucal za lokalne volitve
in jo bomo za parlamantarne
ker brez stranke pač ne moreš se z njimi bojevat ... sej ne da se je treba al pa da se splača ... nekak je na vrsti ...

tko da zdej delamo lokalne odbore kjer se le da ... in vabmo zravn usazga ... program je napisan, mu ne manjka nič pomembnega ... dodat se da pa še marsikej ... za zdej pa je tak kot je ...


za preimenovat besedo pa res ne bi smel bit blem se mi zdi ... bom kr mal zakurblu mašino ...  
Back to top
« Last Edit: 26.12.2010 at 22:18:30 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 10