Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 10
(Read 41376 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #45 - 22.12.2010 at 21:57:41
 
Quote:
gape wrote on 22.12.2010 at 13:47:25:
bebasto je tak postopek sprožat proti nekomu takmu ...


kar je seveda še hujš tko kot so njo začel najedat z eno tako bebavostjo, tko bojo začel najdet tud nas ki nam majo kej za uzet ... sej ko prej ... in kam se boš pol obrnu na pomoč?



Da crkneš od smeha. Suze mi liju. Ja, no, tudi izraz populizem bi tule prav prišel. A tale ženska lobira pri tebi, da si si vzel toliko časa za ukvarjanje z njo? A nas bojo začel najedat? Mater, ti gre dobro, da te ni še nihče najedal do zdaj!

Pa ženska je kandidirala za predsednico države, ki je zgolj protokolarna funkcija. Ampak seveda to tebi nič ne pove. No, v bistvu nimaš interesa, da bi razumel.


To je beseda. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #46 - 22.12.2010 at 22:05:08
 
Quote:
[quote author=admin link=1292671100/33#33 ]


hehehehehe
super ime si si dal
kreten,

že kupljeni dalaj lama je zadost lepo povedu
poznaj zakone da jih boš znal uporabljat
spoštovanje njih je samo del uporabe ...



Quote:
Tole je nizek udarec. In zadnji od katerega bi to pričakoval so ljudje, ki imajo sebe za ne vem kako razgledane in duhovno razvite (in ki stalno nabijajo kako je treba uničit ego). Kot sta to ti in ajgor recimo. To pa pomeni, da jaz v vaši družbi nimam kaj iskati. Kar spet pomeni, da boš imel enega (relativno) aktivnega člana manj. Saj vem, nobene katastrofe ne bo zato ...

Razpravljanje o sistemu in predvsem pljuvanje čezenj pa je zanimivo brat od nekoga, ki je šel kandidirat v sistem. Da ga bo s tem spremenil! Zraven pa ta nekdo pozablja (bolje rečeno mu ego ne pusti, da bi to videl) da je zgodovina polna ljudi, ki so sistem "spreminjali od znotraj". Tega ni, dragi prijatelj. Sistem je po vseh teh poskusih še vedno tu in je samo slabši. Ti to kaj pove?

Babše je 100 % invalid in ji zato ni potrebno spoštovat pravil? Zanimiva logika. Po tej logiki bi se našel še kdo, ki mu ni potrebno spoštovat pravl. Recimo direktorji ali poslanci ali ... Memgrede, če se je moja pripomba, da so pravila različna za različne ljudi brala kot da to odobravam, potem se opravičujem. Ne odobravam tega. In daleč od tega da bi jaz spoštoval vsa pravila. Za mnoga celo ne vem da sploh obstajajo, nekatera so neumna do zla boga, tretjih enostavno ne morem izpeljat tudi če bi jih hotel ... Ampak če jih zato dobim po pički pač prenesem kar sledi. Brez obveščanja širne javnosti kako bogi sem ko ne morem izpolnit enega kurčevega obrazca, lahko pa napišem goro pisem in pritožb in sem se zraven pripravljen pol leta jahat po UE. Nekdo je invalid tudi v zgornji del glave. Ja, lahko da sem to jaz, ker tega početja res ne razumem ...

Kar se mene tiče je tole moj zadnji prispevek na temle portalu za lep čas. Lahko tudi za vedno. O tem se bom odločil ko se ohladim. Jeza ni dober svetovalec ...

Pametno razmišljanje.

Mene sicer vsak "udarec" naredi še močnejšega. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #47 - 22.12.2010 at 22:22:02
 
je kar mal ironije tukej noter a ne? 'narcisoidno babše' je po kretenovo samo dobilo kar je že ves čas iskalo, po drugi strani pa si človek sam nadane nick kreten40, pol ga pa ne more slišat..
sodi in ti bo sojeno al kako že gre
(z najboljšimi nameni)
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #48 - 23.12.2010 at 10:22:11
 
Ironij je tu malo morje, preveč za naštevat. Ena od teh je ta, da tip kot je Gape, ki se je v številnih temah delal norca iz opozarjanja na ranljivost in marginalnost posameznikov in na kršenje njihovih pravic, zdaj kar naenkrat odkriva toplo vodo in nam servira žrtev sistema v podobi nekoga, ki pač ni izpolnil nekega obrazca. In to je izgleda, po mnenju mnogih, najhujše, kar se je kdaj zgodilo v naši ljubi Sloveniji. Iz koga se vi delate norca? A imate polno rit vsega? Normalno, da je nekaj ljudi na to reagiralo. Izgleda, da je važno samo to, da je nekdo pripravljen delat cirkus, važno, da dogaja, a ne? Kar se mene tiče, me je razjezila ta dvoličnost in odsotnost empatije Gapeta (pa tudi nekaterih drugih članov), ki se enkrat dela norca iz hudo dramatičnih zadev, drugič pa zganja takšno patetiko, ko vidi ogroženo svojo lastno rit. Bruh. Človek, ki je pri meni že zdavnaj izgubil vso kredibilnost.





Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #49 - 23.12.2010 at 10:27:57
 
Plesnamesecu,

a se ti ne zdi, da malo preveč resno jemlješ tale forum? Ker iz tvojih besed veje neko razočaranje nad stanjem foruma, ki naj bi po tvojem bil neka svetla luč v temi, jeli?

Bodi ti raje kar sama sebi svoja luč, pa bo.  Smiley Hik!
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #50 - 23.12.2010 at 11:11:16
 
Seveda gre človeku lahko tudi na bruhanje, ko se sooči z bebavimi uradniki. Tako je, povsod po svetu. V imenu miru in reda.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #51 - 23.12.2010 at 13:14:32
 
hehehe
super ste napisal

se mi ne razlaga ker je use že razloženo

kdor česa ne razume al pa ne razume da kako kdo ne razume nečesa
naj pač še mal raziskuje
linki so kjer so
google pa tud use najde ...


lahko pa rečem to
smo mel učeri srečanje od stranke enakih možnosti
in smo se menl use sorte kako bi sodeloval čim boljš da bi zmagal bednike na njihovem bojišču - dost mim grede (se mi ne razlaga) ... in pol je uletu en blj partizanski član ... in je začel od provokacije ... od bombe ki jo je treba vržt ...

ste mi pokazal kako se to nardi
sm se spomnu kako sm to pred časom odlično znal delat
pa sm se pol odloču da hočem da me mal manj praska
in sm mal manj deloval
sm bil mal blj u nedelovanju bi lohk reku človk
zdej bom očitno mal več u delovanju spet

u nedelovanju sm se nauču novih tehnik
stare tehnike že obvladam - te probleme s katerimi se zdej soočajo večji mediji smo mi že zmagal ...


Smiley  Smiley Smiley
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #52 - 23.12.2010 at 13:37:58
 
Quote:
Ironij je tu malo morje, preveč za naštevat. Ena od teh je ta, da tip kot je Gape, ki se je v številnih temah delal norca iz opozarjanja na ranljivost in marginalnost posameznikov in na kršenje njihovih pravic, zdaj kar naenkrat odkriva toplo vodo in nam servira žrtev sistema v podobi nekoga, ki pač ni izpolnil nekega obrazca. In to je izgleda, po mnenju mnogih, najhujše, kar se je kdaj zgodilo v naši ljubi Sloveniji. Iz koga se vi delate norca? A imate polno rit vsega? Normalno, da je nekaj ljudi na to reagiralo. Izgleda, da je važno samo to, da je nekdo pripravljen delat cirkus, važno, da dogaja, a ne? Kar se mene tiče, me je razjezila ta dvoličnost in odsotnost empatije Gapeta (pa tudi nekaterih drugih članov), ki se enkrat dela norca iz hudo dramatičnih zadev, drugič pa zganja takšno patetiko, ko vidi ogroženo svojo lastno rit. Bruh. Človek, ki je pri meni že zdavnaj izgubil vso kredibilnost.






To je zato, ker se v tem primeru gre za osebno vpletenost.
Ko si navezan na določene ljudi in okolje, potem raegiraš čustveno.

V takih primerih se človekov ego najbolj razbohoti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #53 - 23.12.2010 at 14:57:26
 
Nah, ne pričakujem nobene luči tukaj  Smiley. Ja, mi je bilo jasno, da tipo uporablja forum za agitiranje svoje politične stranke  Smiley. Kar še ne bi bilo tako hudo, če bi šlo za kolikor toliko solidne ljudi. To, kar se dogaja s tem forumom, ni več smešno. Je grozljivo. Zdajšnji sistem, v kakršnem podnu je že, je pravljica proti tistemu, kar utegne narediti ekipa tukajšnjih fanatikov. Sistem še ni fašistoiden, je pa narava nekaterih ljudi tukaj takšna, da ga lahko poustvari (med drugim se to zelo lepo sklada s tem, kakšno ideologijo in kakšne ljudi Gape najraje podpira). Kolikor je bilo moje čustvene angažiranosti tukaj, je bila iz upiranja takšnemu fašistoidnemu sistemu, ki ga ne mislim soustvarjati. Dokler se ljudje borijo z reptili v svoji glavi, je še vse v redu, nekaj drugega pa je, ko svoje blodnje prenesejo na politično polje in potem to postane tudi moj problem. Za ustvarjanje pravičnejše družbe so potrebni etični ljudje, tega pa je (oziroma je ostalo) na tem forumu bore malo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #54 - 23.12.2010 at 15:09:45
 
Quote:
Nah, ne pričakujem nobene luči tukaj  Smiley. Ja, mi je bilo jasno, da tipo uporablja forum za agitiranje svoje politične stranke  Smiley. Kar še ne bi bilo tako hudo, če bi šlo za kolikor toliko solidne ljudi. To, kar se dogaja s tem forumom, ni več smešno. Je grozljivo. Zdajšnji sistem, v kakršnem podnu je že, je pravljica proti tistemu, kar utegne narediti ekipa tukajšnjih fanatikov. Sistem še ni fašistoiden, je pa narava nekaterih ljudi tukaj takšna, da ga lahko poustvari (med drugim se to zelo lepo sklada s tem, kakšno ideologijo in kakšne ljudi Gape najraje podpira). Kolikor je bilo moje čustvene angažiranosti tukaj, je bila iz upiranja takšnemu fašistoidnemu sistemu, ki ga ne mislim soustvarjati. Dokler se ljudje borijo z reptili v svoji glavi, je še vse v redu, nekaj drugega pa je, ko svoje blodnje prenesejo na politično polje in potem to postane tudi moj problem. Za ustvarjanje pravičnejše družbe so potrebni etični ljudje, tega pa je (oziroma je ostalo) na tem forumu bore malo.

Right you are!  Smiley &  Smiley

Ker sej veš, da je Alojz tud nekaj sanjal o neki svoji stranki in je to kr precej disturbirajoča misel, če prav pomislim, da bi tak osebek stopil na politično sceno. A se ni Pahor na začetku svojega mandata neki pregovarjal z neko marginalno stranko - Stranka Slo. naroda, al neki podobnega, in se mi je zdelo, da tisti špiler malo liči na Alojza.

Za reptile v glavi sem pa jaz tudi enkrat že povedal, da največ kar lahko sprejmem je to, da ima določen folk bolj razvit "reptilski del možganov", ki zasužni preostali del in potem tak človek deluje popolnoma hladno, brez čustev in surovo. Ampak nekateri bi to teorijo najraje obesili vesoljcem okoli vratu in razglasili, da človek ni sposoben take krute nečloveške preračunljivosti. Hmm, le kje živijo?  Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #55 - 23.12.2010 at 15:18:26
 
Vsak birokratski postopek ima v sebi kal kafkajanskega abusrda, ki je pač mikro  odraz nujne neživljenskosti celotnega sistema. Elena je na te mikro kali še posebej pozorna, ker je prisiljena večino svoje življenske energije vlagat  v delanje bolj življenskega  sistema, saj je od njegove  življenskosti bolj življensko odvisna kot mi, ki ji sodimo. Nam se iz našega zornega kota ostrina/teža te njene pozornost na kali abusurda v biroktraskih postopkih zdi  nesorazmerna/pretirana, saj jih  ne zaznavamo kot usodne  za življenskost celega sistema. Zagotovo pa obstaja neka vzratna povezava, zaradi katere  se ravno eleni (in ne nam)  ti birokatski absurdi dogajajo prav zaradi (po naše) njene pretrirane pozornosti na ogrožjučo neživljenskot celotnega sistema. Tu pa ima elena  prav, da nanje (četudi so osebni) javno opozarja in išče pri nas pomoči ter zaščite.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #56 - 23.12.2010 at 17:01:14
 
Quote:
Right you are!  Smiley &  Smiley

Ker sej veš, da je Alojz tud nekaj sanjal o neki svoji stranki in je to kr precej disturbirajoča misel, če prav pomislim, da bi tak osebek stopil na politično sceno. A se ni Pahor na začetku svojega mandata neki pregovarjal z neko marginalno stranko - Stranka Slo. naroda, al neki podobnega, in se mi je zdelo, da tisti špiler malo liči na Alojza.

Za reptile v glavi sem pa jaz tudi enkrat že povedal, da največ kar lahko sprejmem je to, da ima določen folk bolj razvit "reptilski del možganov", ki zasužni preostali del in potem tak človek deluje popolnoma hladno, brez čustev in surovo. Ampak nekateri bi to teorijo najraje obesili vesoljcem okoli vratu in razglasili, da človek ni sposoben take krute nečloveške preračunljivosti. Hmm, le kje živijo?  Shocked

Saj tudi reptili so le odsev določenih osebnostnih značilnosti.
Svoj resnični jaz ljudje preslikavamo in projiciramo na vse možne in nemožne načine. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #57 - 24.12.2010 at 09:23:04
 
Poet wrote on 23.12.2010 at 15:09:45:
Quote:
Nah, ne pričakujem nobene luči tukaj  Smiley. Ja, mi je bilo jasno, da tipo uporablja forum za agitiranje svoje politične stranke  Smiley. Kar še ne bi bilo tako hudo, če bi šlo za kolikor toliko solidne ljudi. To, kar se dogaja s tem forumom, ni več smešno. Je grozljivo. Zdajšnji sistem, v kakršnem podnu je že, je pravljica proti tistemu, kar utegne narediti ekipa tukajšnjih fanatikov. Sistem še ni fašistoiden, je pa narava nekaterih ljudi tukaj takšna, da ga lahko poustvari (med drugim se to zelo lepo sklada s tem, kakšno ideologijo in kakšne ljudi Gape najraje podpira). Kolikor je bilo moje čustvene angažiranosti tukaj, je bila iz upiranja takšnemu fašistoidnemu sistemu, ki ga ne mislim soustvarjati. Dokler se ljudje borijo z reptili v svoji glavi, je še vse v redu, nekaj drugega pa je, ko svoje blodnje prenesejo na politično polje in potem to postane tudi moj problem. Za ustvarjanje pravičnejše družbe so potrebni etični ljudje, tega pa je (oziroma je ostalo) na tem forumu bore malo.

Right you are!  Smiley &  Smiley

Ker sej veš, da je Alojz tud nekaj sanjal o neki svoji stranki in je to kr precej disturbirajoča misel, če prav pomislim, da bi tak osebek stopil na politično sceno. A se ni Pahor na začetku svojega mandata neki pregovarjal z neko marginalno stranko - Stranka Slo. naroda, al neki podobnega, in se mi je zdelo, da tisti špiler malo liči na Alojza.

Za reptile v glavi sem pa jaz tudi enkrat že povedal, da največ kar lahko sprejmem je to, da ima določen folk bolj razvit "reptilski del možganov", ki zasužni preostali del in potem tak človek deluje popolnoma hladno, brez čustev in surovo. Ampak nekateri bi to teorijo najraje obesili vesoljcem okoli vratu in razglasili, da človek ni sposoben take krute nečloveške preračunljivosti. Hmm, le kje živijo?  Shocked


Sem že tud' jaz tkole podobno razmišljal že nekaj časa nazaj, ...  Roll Eyes

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #58 - 24.12.2010 at 12:00:52
 
titud wrote on 23.12.2010 at 15:18:26:
Vsak birokratski postopek ima v sebi kal kafkajanskega abusrda, ki je pač mikro  odraz nujne neživljenskosti celotnega sistema. Elena je na te mikro kali še posebej pozorna, ker je prisiljena večino svoje življenske energije vlagat  v delanje bolj življenskega  sistema, saj je od njegove  življenskosti bolj življensko odvisna kot mi, ki ji sodimo. Nam se iz našega zornega kota ostrina/teža te njene pozornost na kali abusurda v biroktraskih postopkih zdi  nesorazmerna/pretirana, saj jih  ne zaznavamo kot usodne  za življenskost celega sistema. Zagotovo pa obstaja neka vzratna povezava, zaradi katere  se ravno eleni (in ne nam)  ti birokatski absurdi dogajajo prav zaradi (po naše) njene pretrirane pozornosti na ogrožjučo neživljenskot celotnega sistema. Tu pa ima elena  prav, da nanje (četudi so osebni) javno opozarja in išče pri nas pomoči ter zaščite.  


Hm, ne vem, če si opazil, da nekako poudarjate nujnost senzibilnosti v Eleninem primeru s klinično natančnostjo tisti forumaši, ki sicer ob problematiki ranljivosti posameznika izražate cinizem ali v najboljšem primeru ravnodušnost. Verjetno to ni naključje. Kar se Elene tiče - verjamem, da je izjemno podkovana v zagovorništvu, kot tudi da je sposobna izjemne senzibilnosti do sebe. Ko je bilo govora o siceršnji marginalnosti (ob srečanju v živo), pa pri njej nisem opazila kakšne posebne zmožnosti za občutenje stiske drugega oz. za razumevanje marginalnosti zunaj njenih lastnih okvirov. Je  bila pa pri njej izrazito opazna potreba po poudarjanju sebe in je imela ob sebi tudi primerno nekritične častilce.

Nekateri tukaj nam pač vsiljujete njen hendikep kot argument, nekateri drugi vidimo način njenega angažiranja kot izraz njene osebnosti, ki s hendikepom nima zveze. Meni je pri razumevanju motivov človeka in ocenjevanju njegovega angažiranja, osebnost na prvem mestu.

V bistvu se niti ne mislim kaj dosti opredeljevati do stališč Elene kot take, saj se ni sama prišla reklamirat na ta forum. Gre bolj za vprašanje provokacije in dramatiziranja, ki deluje totalno otročje in je tudi vzpodbudil temu primerne reakcije oz. neko dinamiko, ki je zelo značilna za ta forum. Ustvarjanje nekega koncepta žrtve, ki nas bo kar naenkrat razdelil na dva dela - kjer se lahko opredelimo samo za ali proti. Komu to dejansko koristi?

Ta tvoja delitev na Eleno in nas ostale, se mi zdi totalno neživljenjska. Marginalnosti in ranljivosti je v naši družbi nebroj. Saj ne moreš vedeti, kakšne birokratske (in druge) bitke je že nekdo bil in izgubil ali izbojeval v svojem življenju. In predvsem, s kakšnimi posledicami in spremembami za sam sistem. Takšnih primerov, kot je tale, lahko pošljejo ljudje, in močni in ranljivi, s podporo in brez podpore, vsak dan,  na tisoče. Nekateri očitno niste opazili, da so se številni upravni in administrativni postopki kljub vsemu (tudi meni so številni pobrali ogromno časa in živcev) marsikje humanizirali in poenostavili. Očitno tudi ni še nihče imel izkušnje, kot sem jo jaz, da so ga določeni zakoni in pravila (s pomočjo tu ožigosanih in popljuvanih uradnikov) zaščitili pred samovoljo in zlorabo okolice. In mogoče tudi ni nihče pomislil, da so tudi takšnim kot je Elena, drugi že tlakovali pot, da ima sploh možnosti za boj, ki ga v kakšnem drugem sistemu (kolikor pljuvate po temle), ne bi imela.

Ti odzivi na forumu, ki so se sprevrgli v demoniziranje neke imaginarne skupine ljudi, so povsem neproduktivni. Ne moreš na takšen militanten način izboljševati sistema.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #59 - 24.12.2010 at 12:16:29
 
Kaj sedaj vse primerjate z Eleno in njenimi potezami. Kot vem, se tudi ona bavi z uradništvom in ga želi izkoristiti v svoj prid. Je neka predsednica, verjetno kakšna sekretarka, sodeljuje na volitvah, za kar moraš imeti urad, itd. Problem je v bebastih uradnikih, ki jim um ne seže dlje kot do lastne mirne vesti in napredovanja po strogi časovni lestvici uradnikov. Takšna je uradniška vzgoja.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 10