Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 10
(Read 41332 times)
kreten40
Ex Member




Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #30 - 22.12.2010 at 13:31:03
 
Če imaš vse pravice imaš tudi vse dolžnosti. Upam da na ta drugi del nisi pozabil. In si del držbe, pa si ti misli kar hočeš. Seveda si lahko domišljaš, da si nekaj drugega, mogoče celo nekaj več od nas ostalih, ampak potem bi se dalo razpravljat o tem koga jebe razum in ego ...
Nisi sam in če nisi sam se moraš avtomatsko prilagajati drugim. Ali pa drugi tebi, če si dovolj agresiven ... Ni druge!

Ej gape; evo ti vojne  Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #31 - 22.12.2010 at 13:32:36
 
ego-3p wrote on 22.12.2010 at 12:28:48:
Saj je ze sistem bebav , bebci sami zase postavljajo pravila in jim sledijo .

Sistem ni bebav je le drugi pol nereda-kaosa. Bebavi so tisti, ki idealizirajo eno ali drugo. V njem delujejo in jim je z žigom svetinja.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #32 - 22.12.2010 at 13:41:31
 
Quote:
Če imaš vse pravice imaš tudi vse dolžnosti. Upam da na ta drugi del nisi pozabil. In si del držbe, pa si ti misli kar hočeš. Seveda si lahko domišljaš, da si nekaj drugega, mogoče celo nekaj več od nas ostalih, ampak potem bi se dalo razpravljat o tem koga jebe razum in ego ...
Nisi sam in če nisi sam se moraš avtomatsko prilagajati drugim. Ali pa drugi tebi, če si dovolj agresiven ... Ni druge!

Ej gape; evo ti vojne  Cheesy

Res si v sistemu. Nimam dolžnosti-nobene, imam le odgovornost.
Dolžnost je moralna percepcija in ti si z njo pereš vest. Odgovornost je življenska in zato se je uradniki izogibate in namesto nje raje delujete po nekih zakonih. Dokler tega ne sprevidiš in nisi prebral že mojega prvega komentarja, ko razlagam dvojnost zmedo v povezavi z bebavostjo, boš deloval bebavo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #33 - 22.12.2010 at 13:47:25
 
mhm
kaj naj rečem
po dolgem času sm se postavu na neko stališče in ga zapisu in da take berem po tem ... kr dolgo ...

to pomen da niste hotl delat
čudn ...

kolkrkoli da je


men se ne zdi brezvezno jamranje ...  
in ne vem o kerem skrivanju resnice je govora ...
vem pa da je ženska invalid sto procentni, da ji telo ne dela sploh, dočim možgani in usta še kr ... kot sto procentni invalid je popolnoma na plečih države - državljanov - davkoplačevalcev
seveda se marsikomu že to zdi čist preveč - s temi ne nameravam niti polemizirat ...
o brezveznosti postopka ki se ukvarja z nekom komer ne moreš druge kazni naložit, kot da naj pls proba spedenat zadeve da bojo po zakonu, se mi ne zdi vredno zgubljat besed. namreč če jo daš u zapor, bojo tm enaki če ne višji stroški z njo kot so zdej, če ji daš kazen za plačat dre tkoitaq iz našga žepa nazaj u naš žep - umes se pa pomastijo seveda ...
torej brez veze popolnoma
to bi naj bla ta plat medalje ...
frdr ... jest ne vem kdo si je tak bedast zakon zmislu, ampak on je meu zihr za opravt z unimi ki majo dnar, in ga pridelujejo ... ona niti ne
je blj slaba vest
in dnar blj porablja ...
se prawi . lahko da se dogajajo primeri ... ampak tale življenski priemr je pač bedast ...
bedastost je pač samo en aspekt
drug aspekt je da ona sitnari zlo močnim stricom ker kradejo velike denarje, spravlja to u medije in tako dalje
in da ji stric nč dost ne morejo
no zdej so najdl neki ... da ji lahko kradejo tisto malo časa kar ga ji je ostalo in tisto malo energije kar ji je je ostalo
in seveda - bistveno je splošno počutje ko ti nekdo najeda da ti bo uzeu stalno prebivališče u ponavadi rojstni hiš ... invalidu ... k sm jest doživel da je bil na tistem naslovu ... ne samo enkrat ...
torej to je teženje ki je popolnoma brez veze
bebasto je tak postopek sprožat proti nekomu takmu ...

in kar je najhujš, postopek ki izpade nekoliko fašističen ...  

kar je seveda še hujš tko kot so njo začel najedat z eno tako bebavostjo, tko bojo začel najdet tud nas ki nam majo kej za uzet ... sej ko prej ... in kam se boš pol obrnu na pomoč?




plesnamesecu ... hehehe sori ... ampak ... pomoje je useen če odplešeš nazaj na mesec in tm mal po svoje reinterpretiraš zadeve Wink




Devi wrote on 21.12.2010 at 16:28:40:
ne/priljubljenost po moje ne bi smela bit razlog, da greš in mu pošlješ birokracijo za vrat (ker dvomim da obstaja za tole prijavo kak realen razlog). za take zlorabe postopkov bi mogle bit sankcije.

če kej dobr štekam je težava glih u tem da je use zakonito
da je ona u bistvu bla u prekršku, ker ni prjavla začasnega bivališča u ljubljani ... ampak ... to je formalnost

o razlogih za štalo je zadost povedala u članku se mi zdi ...



hehehehehe
super ime si si dal
kreten,
že kupljeni dalaj lama je zadost lepo povedu
poznaj zakone da jih boš znal uporabljat
spoštovanje njih je samo del uporabe ...

in
to da so različna pravila za različne ljudi seveda nam ni ušeč

mamo stranko
za enake možnosti
ona je šefica te stranke

če se navežem na par vrstic višje
ona je pač prebrala zakone
in tm lepo piše da za predsednika kandidirat rabš podpise od miljona ljudi
al pa stranko ki te kandidira
al pa 30 poslancov se mi zdi
stranko ustanovit je izi - rabš mal ljudi
je to zloraba zakona?
al je uporaba?

če je red/sistem slab, pač ni za zagovarjat
ampak za spremenit ...
sistem ne sme obremenit državljana več kot je treba ... ne bi smel




demagogija
Wink
laži natolcevanja ...
xaxaxa
to je zadnji prjavu ta ki je švercu od srbinov organe
lol
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
kreten40
Ex Member




Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #34 - 22.12.2010 at 13:56:36
 
Quote:
... Nimam dolžnosti-nobene, imam le odgovornost.
...
Lp,Igor


Jebala te semantika in filanje zof. Ej, tolaži se kolikor hočeš, naš si! Ni ti druge kot se sprijaznit s tem ali pa odit v boljše kraje. (ne pošiljam te jaz nikamor, da ne boš spet zapel za tole)

Pa nehaj že s tem obkladanjem z bebci, ker bom to začel jemat osebno!
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreten40
Ex Member




Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #35 - 22.12.2010 at 14:15:52
 
[quote author=admin link=1292671100/33#33 ]


hehehehehe
super ime si si dal
kreten,

že kupljeni dalaj lama je zadost lepo povedu
poznaj zakone da jih boš znal uporabljat
spoštovanje njih je samo del uporabe ...


[/quote]

Tole je nizek udarec. In zadnji od katerega bi to pričakoval so ljudje, ki imajo sebe za ne vem kako razgledane in duhovno razvite (in ki stalno nabijajo kako je treba uničit ego). Kot sta to ti in ajgor recimo. To pa pomeni, da jaz v vaši družbi nimam kaj iskati. Kar spet pomeni, da boš imel enega (relativno) aktivnega člana manj. Saj vem, nobene katastrofe ne bo zato ...

Razpravljanje o sistemu in predvsem pljuvanje čezenj pa je zanimivo brat od nekoga, ki je šel kandidirat v sistem. Da ga bo s tem spremenil! Zraven pa ta nekdo pozablja (bolje rečeno mu ego ne pusti, da bi to videl) da je zgodovina polna ljudi, ki so sistem "spreminjali od znotraj". Tega ni, dragi prijatelj. Sistem je po vseh teh poskusih še vedno tu in je samo slabši. Ti to kaj pove?

Babše je 100 % invalid in ji zato ni potrebno spoštovat pravil? Zanimiva logika. Po tej logiki bi se našel še kdo, ki mu ni potrebno spoštovat pravl. Recimo direktorji ali poslanci ali ... Memgrede, če se je moja pripomba, da so pravila različna za različne ljudi brala kot da to odobravam, potem se opravičujem. Ne odobravam tega. In daleč od tega da bi jaz spoštoval vsa pravila. Za mnoga celo ne vem da sploh obstajajo, nekatera so neumna do zla boga, tretjih enostavno ne morem izpeljat tudi če bi jih hotel ... Ampak če jih zato dobim po pički pač prenesem kar sledi. Brez obveščanja širne javnosti kako bogi sem ko ne morem izpolnit enega kurčevega obrazca, lahko pa napišem goro pisem in pritožb in sem se zraven pripravljen pol leta jahat po UE. Nekdo je invalid tudi v zgornji del glave. Ja, lahko da sem to jaz, ker tega početja res ne razumem ...

Kar se mene tiče je tole moj zadnji prispevek na temle portalu za lep čas. Lahko tudi za vedno. O tem se bom odločil ko se ohladim. Jeza ni dober svetovalec ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #36 - 22.12.2010 at 14:17:44
 
Poznavanje besed je osnova za vzpostavo odnosa.
Vsaka pripadnost te pa omejuje. Bolj pripadaš nečemu (ali nekemu mišljenju) bolj si omejen.

In kaj se zgodi, ko ti začneš jemati osebno? Začneš groziti?

Lp,igor

Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #37 - 22.12.2010 at 14:27:56
 
Quote:
Kar se mene tiče je tole moj zadnji prispevek na temle portalu za lep čas. Lahko tudi za vedno. O tem se bom odločil ko se ohladim. Jeza ni dober svetovalec ...


Tole je edini forum, kjer je človek, ki pride nasproti z zdravorazumskimi argumenti in z etično držo, razglašen za kretena. Zdaj, lahko te to zabava, lahko pa greš  Smiley. Je pa to izjemen pokazatelj drže raznih alternativcev in duhovnežev  Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #38 - 22.12.2010 at 14:33:59
 
Etika se ne drži, ampak jo s svojim delovanjem uresničuješ. Ko jo napišeš jo v svojem zdravem razumu z argumenti uzakoniš in postane navadna dolžnost, ki služi sistematizaciji.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #39 - 22.12.2010 at 14:37:50
 
gape wrote on 22.12.2010 at 13:47:25:
bebasto je tak postopek sprožat proti nekomu takmu ...


kar je seveda še hujš tko kot so njo začel najedat z eno tako bebavostjo, tko bojo začel najdet tud nas ki nam majo kej za uzet ... sej ko prej ... in kam se boš pol obrnu na pomoč?



Da crkneš od smeha. Suze mi liju. Ja, no, tudi izraz populizem bi tule prav prišel. A tale ženska lobira pri tebi, da si si vzel toliko časa za ukvarjanje z njo? A nas bojo začel najedat? Mater, ti gre dobro, da te ni še nihče najedal do zdaj!

Pa ženska je kandidirala za predsednico države, ki je zgolj protokolarna funkcija. Ampak seveda to tebi nič ne pove. No, v bistvu nimaš interesa, da bi razumel.

Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #40 - 22.12.2010 at 14:51:41
 
Ta forum je da best ,je ogledalo samemu sebi , tukaj se egoti topijo in sanjaci razpodijo Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #41 - 22.12.2010 at 15:16:19
 
Wrong, tu se egoti hranijo in širijo in sanjači so najbolj vztrajni člani.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #42 - 22.12.2010 at 15:19:32
 
Quote:
Wrong, tu se egoti hranijo in širijo in sanjači so najbolj vztrajni člani.

Tudi ja  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #43 - 22.12.2010 at 20:46:37
 
Quote:
Quote:
Ajgor in Bošty; a vidva kaj bereta za seboj? Obstajajo pravila in ta je treba v družbi spoštovat. Če vama to ne paše, imata še vedno dovolj džungle na razpolago. Jaz vaju zagotovo ne bom držal nazaj. Je pa res, da vsa pravila niso enaka za vse. Ampak tudi to je del tele družbe ...
In stavita lahko, da si "uradniki" ne izmišljujejo teh pravil. Iz lastne izkušnje vama lahko povem, da ravno uradniki marsikakšno neumnost tudi popravijo/uravnajo/preprečijo preden pride v uradni list!
O delomrzništvu pa ne bi na tem mestu ...

Kakšna pravila obstajajo po tvojem? Si naredil zopet neko lestvico na kateri je beseda bebec vredna obsodbe? Obsodi raje svoje bebaste misli. Na splošno so uradniki bebci in med nje spadajo tudi peravniki itd. Ne ga srat, da imajo uradniki nek vzvišen namen. Skrivajo se za nekimi zakoni in s tem si lajšajo svojo vest. Ne moreš trditi, da mora biti vse v nekem redu na katerem slonijo uradniki in tako delujejo, ki so ga postavili drugi uradniki. To je navaden sistem, sistemsko delovanje, sortiranje na podlagi spomina ali domišljije.


Lp,Igor


Se s3njam, da je bebasta beseda za tote bebce še premila zanje, ja ,... da le ni vulgarnih besed zraven, pa je še kul  Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #44 - 22.12.2010 at 21:55:51
 
Quote:
Kakšna pravila obstajajo po tvojem? Si naredil zopet neko lestvico na kateri je beseda bebec vredna obsodbe? Obsodi raje svoje bebaste misli. Na splošno so uradniki bebci in med nje spadajo tudi peravniki itd. Ne ga srat, da imajo uradniki nek vzvišen namen. Skrivajo se za nekimi zakoni in s tem si lajšajo svojo vest. Ne moreš trditi, da mora biti vse v nekem redu na katerem slonijo uradniki in tako delujejo, ki so ga postavili drugi uradniki. To je navaden sistem, sistemsko delovanje, sortiranje na podlagi spomina ali domišljije.


Lp,Igor

Strinjam se, da sistem, kot ga imamo definitivno ni najboljši.
Uradnik je res v službi zakona in ne more nekaj si zmisliti in delati po svoje.
Ne gre se za skrivanje, saj v službi ni svobodne izbire. Če ne delaš, kot veli zakon, lahko greš.....
Pri privatnikih je isto...Ko sem še delal pri privatnku, je prav tako šef izjavil..."Če komu kaj ne paše, tam so vrata in lahko gre."
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 10