Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 10
(Read 41295 times)
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #90 - 29.12.2010 at 16:36:01
 
BMZ- bremzaj malo  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #91 - 29.12.2010 at 16:44:04
 
ego-3p wrote on 29.12.2010 at 16:36:01:
BMZ- bremzaj malo  Grin

Al pa človek brez moralnih zavor.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #92 - 30.12.2010 at 09:04:20
 
Včeraj so po TV predvajali slovenski film Marko (ali nekaj takšnega) - kot bi bil narejen posebej za to debato  Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #93 - 30.12.2010 at 09:42:22
 
Quote:
Quote:
Saj to hočem povedati, da ženska funkcionira znotraj sistema, ki ga kritizira. Ampak tudi ta sistem, ki tudi njej omogoča funkcioniranje, službovanje, politično udejstvovanje, itd. podpirajo uradniki, med drugim.  Smiley Nekatere stvari so dobre, druge slabe. Ni pa njen problem najbolj pereč med vsemi drugimi problemi, in tudi ni res, da se ljudje ne zavedajo določenih absurdov sistema. Ogromno ljudi si prizadeva za izboljšave - če ne, bi bil sistem še veliko slabši, kot je.

Hočeš reči, da naj bo hvaležna in tiho. Zakaj? Ima pravice, enake kot ti in drugi ljudje. Biti hvaležen, da lahko živiš, nekemu sistemu, državi ali drugemu človeku je popolna neumnost. Ima želje in potrebo po izrazu le teh in naj jih. Država in ves uradniški aparat z uradniki je zato, da nam pomaga je servis vsem prebivalcem in ne nek odtujen organizem, ki vsako opombo vzame kot napad. Pa čeprav je človek opravilno manj sposoben od povprečja. Mogoče vse to izhaja iz pri nas uveljavljene besede invalid, ki smo jo povzeli iz angleščine in pomeni neveljaven. Imamo še vedno to bebavo besedo, ki naj bi označevala človeka. Tudi to je ena od bebavosti uradnikov. Angleži so jo že zdavnaj zamenjali z disabled people, kar je primernejše. Mi človeka uradno ožigosamo kot neveljavnega in imamo v sloveniji zato okrog 200 000 neveljavnih ljudi. Že to je diskriminacija, ko te imajo zaradi kakšne telesne  hibe kar za neveljavnega.

Lp,Igor


To je pa čisto tvoja interpretacija, kot običajno nimaš interesa razumeti povedanega. Ravno tvoj pristop kaže, kako igraš na karto delitve med dobrimi in zli, med žrtvami in rablji. Če ne tulim z volkovi v tej provokaciji, sem že slaba in nekomu odrekam neke pravice, če ne udriham po celotni uradniški srenji (med drugim - tudi stranke se ne da ustanoviti brez uradniškega dela), sem že sama izenačena s temi brezdušnimi uradniki, itd. Nikomur ne odrekam nobenih pravic, jemljem si pa pravico do svojega mnenja.

Če je človek manj opravilno sposoben od povprečja (v kakršnemkoli smislu), je že vnaprej bolj ranljiv za zlorabe. Na kateremkoli področju, uradništvo je le en majhen delček tega sistema. Govoriš o tem, da bi država morala ščititi in pomagati državljanom. Ja, o tem sem jaz že govorila na tem forumu, pa še marsikdo drug tudi. In ste se ti in tebi podobni delali norca. Tako, da si ljudje tvoje vrste svoje zlagano sočutje zaradi mene, oprosti, lahko nekam vtaknete.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #94 - 30.12.2010 at 09:44:19
 
Quote:
Kdo je BMZ pa nimam pojma. Sigurno sovraži tehnokrate in je zelo patetičen.

Lp,igor


BMZ? Intervju z njim  v živo v nedeljo 2. 1. 2011 na 1. programu RTV Slo ob 21.35
http://www.rtvslo.si/spored/modload.php?&c_mod=rtvoddaje&op=web&func=read&c_id=2...  
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #95 - 30.12.2010 at 09:53:15
 
Quote:
Včeraj so po TV predvajali slovenski film Marko (ali nekaj takšnega) - kot bi bil narejen posebej za to debato  Smiley.

Optimizem po  kandidovsko: v svetu absurda je edino smiselno obdelovat svoj vrt (pečt kukije)...
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #96 - 30.12.2010 at 10:04:30
 
titud wrote on 30.12.2010 at 09:53:15:
Quote:
Včeraj so po TV predvajali slovenski film Marko (ali nekaj takšnega) - kot bi bil narejen posebej za to debato  Smiley.

Optimizem po  kandidovsko: v svetu absurda je edino smiselno obdelovat svoj vrt (pečt kukije)...



He, he, ja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #97 - 30.12.2010 at 10:43:40
 
titud wrote on 30.12.2010 at 09:53:15:
Quote:
Včeraj so po TV predvajali slovenski film Marko (ali nekaj takšnega) - kot bi bil narejen posebej za to debato  Smiley.

Optimizem po  kandidovsko: v svetu absurda je edino smiselno obdelovat svoj vrt (pečt kukije)...

Jaz sem pa včer na žalost vidu samo zadnji delček filma. A kdo ve kje bi se ga dal dobit? Se mi je zdel kr posrečen ... pa še ne vem, če ga niso snemal v LJ nut kući blizu kod nas, samo streljaj čez lešnike in orehe, in hop, si že v Polju skupa sa ostalima ludžakima.  

Kto hoče kuki, odnosno piškot?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #98 - 30.12.2010 at 10:52:36
 
Quote:
Quote:
Quote:
Saj to hočem povedati, da ženska funkcionira znotraj sistema, ki ga kritizira. Ampak tudi ta sistem, ki tudi njej omogoča funkcioniranje, službovanje, politično udejstvovanje, itd. podpirajo uradniki, med drugim.  Smiley Nekatere stvari so dobre, druge slabe. Ni pa njen problem najbolj pereč med vsemi drugimi problemi, in tudi ni res, da se ljudje ne zavedajo določenih absurdov sistema. Ogromno ljudi si prizadeva za izboljšave - če ne, bi bil sistem še veliko slabši, kot je.

Hočeš reči, da naj bo hvaležna in tiho. Zakaj? Ima pravice, enake kot ti in drugi ljudje. Biti hvaležen, da lahko živiš, nekemu sistemu, državi ali drugemu človeku je popolna neumnost. Ima želje in potrebo po izrazu le teh in naj jih. Država in ves uradniški aparat z uradniki je zato, da nam pomaga je servis vsem prebivalcem in ne nek odtujen organizem, ki vsako opombo vzame kot napad. Pa čeprav je človek opravilno manj sposoben od povprečja. Mogoče vse to izhaja iz pri nas uveljavljene besede invalid, ki smo jo povzeli iz angleščine in pomeni neveljaven. Imamo še vedno to bebavo besedo, ki naj bi označevala človeka. Tudi to je ena od bebavosti uradnikov. Angleži so jo že zdavnaj zamenjali z disabled people, kar je primernejše. Mi človeka uradno ožigosamo kot neveljavnega in imamo v sloveniji zato okrog 200 000 neveljavnih ljudi. Že to je diskriminacija, ko te imajo zaradi kakšne telesne  hibe kar za neveljavnega.

Lp,Igor


To je pa čisto tvoja interpretacija, kot običajno nimaš interesa razumeti povedanega. Ravno tvoj pristop kaže, kako igraš na karto delitve med dobrimi in zli, med žrtvami in rablji. Če ne tulim z volkovi v tej provokaciji, sem že slaba in nekomu odrekam neke pravice, če ne udriham po celotni uradniški srenji (med drugim - tudi stranke se ne da ustanoviti brez uradniškega dela), sem že sama izenačena s temi brezdušnimi uradniki, itd. Nikomur ne odrekam nobenih pravic, jemljem si pa pravico do svojega mnenja.

Če je človek manj opravilno sposoben od povprečja (v kakršnemkoli smislu), je že vnaprej bolj ranljiv za zlorabe. Na kateremkoli področju, uradništvo je le en majhen delček tega sistema. Govoriš o tem, da bi država morala ščititi in pomagati državljanom. Ja, o tem sem jaz že govorila na tem forumu, pa še marsikdo drug tudi. In ste se ti in tebi podobni delali norca. Tako, da si ljudje tvoje vrste svoje zlagano sočutje zaradi mene, oprosti, lahko nekam vtaknete.

Sem kar razumel kar si povedala. Mogoče tudi zato manjši izliv jeze.
Je pa res, da mi že preseda preseda to, da skoraj nikdar ne morem pri uradnikih (javnih) nič urediti, da se navidezno ne razjezim. To mi gre že počasi na živce, da se moram delati jeznega in potem zadeve stečejo. Tako je vsaj tukaj v Trbovljama. No, tudi, ko sem živel v Lj. sem uporabil včasih to bedno taktiko in je delovala. Spremenil sem sleng v trši, povedal po trboveljsko in je delovalo.

Film Marko skače je pa dober Smiley

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #99 - 30.12.2010 at 10:55:51
 
titud wrote on 30.12.2010 at 09:44:19:
Quote:
Kdo je BMZ pa nimam pojma. Sigurno sovraži tehnokrate in je zelo patetičen.

Lp,igor


BMZ? Intervju z njim  v živo v nedeljo 2. 1. 2011 na 1. programu RTV Slo ob 21.35
http://www.rtvslo.si/spored/modload.php?&c_mod=rtvoddaje&op=web&func=read&c_id=2...  

Bom pogledal.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #100 - 30.12.2010 at 11:00:41
 
titud wrote on 30.12.2010 at 09:53:15:
Quote:
Včeraj so po TV predvajali slovenski film Marko (ali nekaj takšnega) - kot bi bil narejen posebej za to debato  Smiley.

Optimizem po  kandidovsko: v svetu absurda je edino smiselno obdelovat svoj vrt (pečt kukije)...

Ampak to je zelo zanimivo ... v luči nedavnih odkritij, ko so našli zob homo sapiensa, ki naj bi bil star okoli 400 000 let na področju Israela, sem bral nek članek o tem, kako naj bi neandertalec in homosapiens približno 10 000 let sobivala in celo imela skupne potomce, pri čemer je nekje do 4% neandertalskih genov ostalo v evropskih, azijskih in oceanijskih populacijah. Pri vsem tem se vprašam, kakšne gene je vse to sproduciralo v nas, da se vedemo kot podivjane opice, ki jih tarejo neštete bolezni, med drugih tudi shizofrenija, prek katere sanjamo o nekih višjih dimenzijah in za katero je dokazano, da se v 10% prenaša genetsko.

Torej, moje vprašanje: v svetu absurda in absurdnosti, kdo je sploh dovolj ne-absurden in 'inteligenten', da se zaveda absurda? Kateri "inteligentni" geni so v poplavi debilnih genov človeštva bili zmožni se prešvercati do današnje dobe, da so nekateri človečki sposobni zaznati vsesplošno absurdnost sveta, in zategadelj se primorani umakniti v "obdelovanje svojega vrtička", kot edini inteligentni opciji, ki je še preostala?  

P.S. PRav tako ne preseneča verjetnost, da je homo sapiens bil kriv za izkoreninjenje neandertalca (kako znano!).
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #101 - 31.12.2010 at 11:29:19
 
Poet wrote on 30.12.2010 at 11:00:41:
Torej, moje vprašanje: v svetu absurda in absurdnosti, kdo je sploh dovolj ne-absurden in 'inteligenten', da se zaveda absurda? Kateri "inteligentni" geni so v poplavi debilnih genov človeštva bili zmožni se prešvercati do današnje dobe, da so nekateri človečki sposobni zaznati vsesplošno absurdnost sveta, in zategadelj se primorani umakniti v "obdelovanje svojega vrtička", kot edini inteligentni opciji, ki je še preostala?  


Ker se že sprašuješ in ne boš predolgo v v nekakšnem vakumu, ti odgovorim, da sem med temi ljudmi, ki jih je kar nekaj, tudi jaz.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #102 - 31.12.2010 at 11:36:59
 
preveč nas je že takih
10 let nazaj so nas sekiral da živimo u svoji mejhni škatlici
zdej je to edina opcija ...



nekak se splača zavedat da je velika večina znanosti laž
pa dobr no ... omejena resnica, bo boljši izraz

vsa laž je kle z namenom
nič ni kle po nesreči

znanstvena zgodovina opic in homosapiensov ne zdrži sploh ... je preveč artefaktov ki jo seseipajo u prah
dnk niti pod razno ne deluje samo preko prenosa od prednikov
on se spreminja ko se spreminja človk
in ono se da vplivat nanj od zunaj

shizofrenija pač pride od razdvojenosti med egom in višjim jazom


homo spaiens je premagu neandertalca na celi črti
homota so apgrejdal
unga pa ne ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #103 - 01.01.2011 at 12:57:29
 
Za določene tipe šizofrenije bi prej rekel, da je problem v razcepljenosti ega med navdušenjem in realnostjo. Tip stresa, ko se želja v mislih predstavi kot hotenje človeka po drugačni realnosti. Vidi se v navdušenju nad nekimi idejami, ki jih misel naredi za realnost v neki prihodnosti. To navdušenje je časovni in prostorski interval.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: začela se je vojna - in to odprta
Reply #104 - 01.01.2011 at 13:54:02
 
Ja, nekaj takega, ko človek več ne loči med spominom in sedanjostjo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 10