Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 
(Read 52277 times)
kreten40
Ex Member




Re: ‘Free-Energy’ Devices
Reply #90 - 12.07.2010 at 10:51:56
 
Robi wrote on 10.07.2010 at 19:48:43:
Quote:
Kako se računajo valovne dolžine, frekvence, njihzov vpliv na tokove in napetosti in podobno

Obstaja en dober priročnik, v katerem najdeš vse te osnovne zadeve in pojme..tudi vezave uporov, nihajni krogi, transformatorji..izračuni...

http://mojblink.com/torrent/64788/prirocnik_za_radioamaterje_2




Hvala za p ovezavo, ampak meni odpre samo nekega marlek.si  Embarrassed, ki je prazen. Najbrž to ni to ... Bom poskusil s kakšnim iskalnikom in naslovom publikacije.

Glede rotoverterja pa ne bi vedel detajlov. Vem da je na netu kar precej replikacij, res pa (vsaj jaz) še nisem zasledil, da bi zadeva kaj konkretnega poganjala. Ampak to je mogoče tudi zato, ker se tej stavrci niti ne posvečam pretirano ...
Mi pa ni jasno zakaj ne bi bila motor in generator v fazi? Saj poganjata en drugega in to mehansko, električne (pogonske) povezave med njima ni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ‘Free-Energy’ Devices
Reply #91 - 12.07.2010 at 14:00:19
 
Quote:
Hvala za p ovezavo, ampak meni odpre samo nekega marlek.si  Embarrassed, ki je prazen.

Moraš biti registriran in prijavljen.
Quote:
Vem da je na netu kar precej replikacij, res pa (vsaj jaz) še nisem zasledil, da bi zadeva kaj konkretnega poganjala.

Sem bral, da so nekateri dosegli največ 95% izkoristek. Vse ostalo, kar obljublja na papirju, pa je le jalova moč, kot sem omenil.
Quote:
Mi pa ni jasno zakaj ne bi bila motor in generator v fazi?

Napisal sem, da napetost in tok nista v fazi, kar seveda ni isto kot motor in generator.
Stvar deluje na principu pulzirajočega vzbujanja. Ko ni toka iz generatorja, se motor napaja preko kondenzatorjev.
Zato v istem trenutku naprava proizvaja le tok ali pa samo napetost, zato je delovna moč zelo majhna. Moč pa je U*I.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ‘Free-Energy’ Devices
Reply #92 - 12.07.2010 at 14:13:27
 
Quote:
Nego, če se spoznaš na resonanco; daj ti preštudiraj tale dokumentek
http://www.free-energy-info.co.uk/Smith.pdf

Pri napravi, ki uporablja sistem dipol antene, Smith uporablja način, kako izgubljeno energijo, ki v običajnih transformatorjih odide oz. se izgubi v okolje, spet pridobi nazaj v koristno energijo. Torej zmanjša skupne izgube same naprave.
Energiji v elektromagnetni obliki, namreč preko prave postavitve navitij, omogoča, da se nakopiči na kondenzatorskih ploščah in potem to napetost, spet dovede na vhod naprave, da se ji poveča izkoristek.
Toliko zaenkrat...
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreten40
Ex Member




Re: ‘Free-Energy’ Devices
Reply #93 - 13.07.2010 at 10:05:13
 
Na tistega mareka se ne morem niti prijavit, ker mi odpre prazno stran ....
Drugje pa tudi nisem našel te literature. A tole obstaja v tiskani verziji? Ker bi jo kupil ...

Glede rotoverterja pa imaš mogoče tudi prav, ne bi vedel ... Ideja je pač zanimiva in izumitelju očitno deluje ....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ‘Free-Energy’ Devices
Reply #94 - 13.07.2010 at 14:49:51
 
Sem ga uploudal:
http://www.2shared.com/document/VFWxaVhW/Prirocnik_2004_150_dpi.html
Quote:
Na tistega mareka se ne morem niti prijavit, ker mi odpre prazno stran ....

ja..število uporabnikov je doseglo maximum....
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreten40
Ex Member




Re: ‘Free-Energy’ Devices
Reply #95 - 13.07.2010 at 15:45:51
 
Robi wrote on 13.07.2010 at 14:49:51:
Sem ga uploudal:
http://www.2shared.com/document/VFWxaVhW/Prirocnik_2004_150_dpi.html
Quote:
Na tistega mareka se ne morem niti prijavit, ker mi odpre prazno stran ....

ja..število uporabnikov je doseglo maximum....


Pravkar snel dol. Hvala mnogo.

Že dolgo ugotavljam, da ne bo druge ko umazat roke (in um) ter se lotiti stvari fizično. Pri tem pa zelo pomaga, če veš kaj sploh vprašat človeka ...

(zdaj pa k zanimivemu branju ....)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7