Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7
(Read 52278 times)
kreten40
Ex Member




Re: ‘Free-Energy’ Devices
Reply #15 - 15.06.2010 at 17:58:13
 
Mr.Smith wrote on 15.06.2010 at 17:29:24:
bilo bi zelo dobro če bi bil kar zakon recimo, da morajo vse hiše uporabljat sončno energijo, pa veter, deževnico, odpadno vodo, potem da bi hiše boljše izolirali itd itd
za začetek


Ne ga srat!
Sončni kolektorji ta trenutek so
- dragi ko žefran (za pogon bajte boš pljunil v rangu 15 kEUR, s tem da imaš problem s shranjevanjem energije za čas ko jo rabiš, sonca pa ni - če hočeš res kaj narediti in se odklopiti iz omrežja; v nasprotnem samo ližeš rane,
- neučinkoviti - dandanašnji se prodajajo v rangu 12- 16 % prejete sončne energije. katastrofa, če se mene vpraša. že res da se nekaj govori tudi o učinkih preko 80 % ampak ...
- relativno potratni za proizvodnjo, vsaj amorfni, ki jih je tudi največ ..
Veter, pri nas?! Em ga ni, em boš dobil DOPS na vrt, če boš samo pomislil na kakšno učinkovitejšo vetrnico. Da stroške ne omenjam ....
Izolacija hiš? Po novem pravilniku (bi že moral veljati, pa je bil prestavljen v naslednje leto - že drugič zapored) bo predpisana minimalna 15 cm klasike oz ekvivalent (pa učinkovita okna, vrata in podobna sranja). Velja pa za vse, ki bodo gradili na novo ali pa samo obnavljali. Pokukaj malo po cenah gradbenega material in stavbnega pohištva. prej pa vzemi persen in glej da boš sedel. Na ceno materiala pa prištej še cca 100 % za mojstre ...

Kar se tiče odpadne vode, mislim da so tudi že predpisane mini čistilne naprave, če nisi priklopljen na kanalizacijo. Če si priklopljen, je za čiščenje tvojega dreka pristojna občina. Ta pa mora najkasneje do 2015 poskrbeti za čistilne naprave na VSEH svojih kanalizacijah. Mišon imposibl. Evropa pač ...
Uporaba deževnice pa je ta trenutek res prepuščena samoiniciativi. Ki pa jo zelo stimulirajo lokalne komunale, ki veselo nabijajo ceno na strup, ki teče iz pip. No, pri nas imamo štirno, ki pa jo žal uporabljamo samo za zalivanje (zaenkrat)

Jaz osebno sem absolutni prisataš točkovne proizvodenje energije (torej vsaka hiša zase, kvečjemu par hiš skupaj, niti cele vasi ali mestne četrti ne) in to take sorte, ki je neomejena. Tu dam Lojzetu popolnoma prav; prvi korak k pravi osvoboditvi človeka je energetska neodvisnost. Koliko stroškov odpade na ta način? Takole čez prst bi rekel več kot pol - tam v rangu 70 %.... (seveda če štejemo vso skrito energio, ki je tudi v izdelkih in storitvah, ki jih kupujemo) ....
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreten40
Ex Member




Re: ‘Free-Energy’ Devices
Reply #16 - 15.06.2010 at 18:02:44
 
ego-3p wrote on 15.06.2010 at 17:56:09:
Quote:
ego-3p wrote on 15.06.2010 at 17:18:23:
Rajs zacnite delat na necem lazjem necem kar boste dejansko nekoc naredili : / dokoncali , da se bo kej vidlo iz tega da se bo to tut koristlo prej kot pa cez 200 let .
lp


Imaš kakšno idejo? Sam vprašam  Cool

Ja glej prvo je ze mr.smith omenil , nekaj realnega ki bo koristlo ljudem zivljenju , koristne bi ble dobre soncne celice tiste ki jih industrijskim hijenam ni v interesu prodajat , za vsak dom po razumni ceni in sm prpravljen kupit stedilnik na 12 voltov in ostalo ce mi socne celice nudijo zastonj oskrbo in manj odvisnosti od sistema v nadaljnih letih.
Mogoce tudi kaksen elektricni agregat ki ne porabi lih dvajst litrov nafte na dan?
Glej ljudje ki zivijo v blokih bi bli veseli ce bi si lahk kaj zelenjave vzgojili tudi doma v stanovanju , tukaj pride v upostev zarnica ki ima prilagojen spekter svetlobe tako da rastline koristijo spekter in ne samo moc - lumne ki pozrejo dosti elektrike , torej - svetilke temu primerne .
Bojler za vodo ima 2000 watow ki popapca juhu elektrike - tudi zanimiva resitev bi bila kako ogrevat vodo na cenejsi nacin , soncna energija ? druge opcije ... ?
dost je tega prjatli ; )

Jp, dost je opcij. Če imaš denar ...
(šporget na 12 V? a se hecaš? a veš kakšne tokove bi potreboval, da bi iz njega dobil vsaj približno dovolj toplote? no, preveč .... pa saj ne rabiš takega sporget, rabiš pa pošteno površino pod kolktorji in dobre akumulatorje ... (pa dobre razsmernike, pa .....) jeba v glavnem)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mr.Smith
5
*****
Offline


Posts: 695

Re: ‘Free-Energy’ Devices
Reply #17 - 15.06.2010 at 18:08:42
 
dodajam tam k "zakonu" da bi država pomagala finančno - namesto da daje denar za ogromno nepotrebnih stroškov bi šel sem

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: ‘Free-Energy’ Devices
Reply #18 - 15.06.2010 at 18:22:35
 
Lej kreten40 , vprasanje je  zakaj sprasujes ce imam kaksen predlog ! tvoje vprasanje je ze v osnovi zanka ker ce bi js vedu kaj je mozno izdelat kaj je dejansko mozno izdelat pol me nebi blo tukaj in bi tisto sam izdeloval ; )Tako da odgovora ki ga nebi blo mogoc spodbijat ti nemorem dat ; )

Za sporhet ne vem vem pa da na barki se rabi plinski ok pecica nevem drugac pa na barkah imas mikrovele imas tv ipd ki niso 220 v. To bi prslo upostev tut za stanovanje .
Nevem js pravim đabe 20 alpa 50 let izumljat ce ni nic izumljeno in  dejansko korisceno .
Ok ti dam se en predlog , lej ko gres na veliko potrebo moras zmeri s krtacko cistit drek za sabo : ), lej en zvitek papirja ki se ob potegu oblikuje v lijak ki se prilagaja skoljki tega polozis notr in ko opravis potrebo samo potegnes vodo in skoljka je se vedno lepa cista brez dreka prlimanga na stene : ) dobr tale ni lih energijsko ucinkovita bi pa bla ce bi bil papir izdelan iz konoplje ; )
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ‘Free-Energy’ Devicesalkuliranja.
Reply #19 - 15.06.2010 at 18:51:48
 
Mr.Smith wrote on 15.06.2010 at 18:08:42:
dodajam tam k "zakonu" da bi država pomagala finančno - namesto da daje denar za ogromno nepotrebnih stroškov bi šel sem

Smiley


Mr.Smith pravilno uogotavljaš. Kdor še ni nič raziskoval in praktično deloval v iskanju novega vira energije.Si dejanskih stroškov s takim početjem sploh ne zna predstavljati.Samo model treh magnetnih krožnic lahko stane 200.ooo evrov od orodja do vlitja-obdelave materijala.Težka je tudi nabava pravega materijala sam uporabljam kitajske surovine itd.Fantje pričat zna vsak ulagat jih zmore malo brez kalkuliranja. Sam bi živel v gradu kolikor denarja in časa sem vložil v svoje početje in mi ni žal. Tako,da mr. Smithova trditev še kako drži. Wink Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: ‘Free-Energy’ Devices
Reply #20 - 15.06.2010 at 19:37:25
 
Js sem vedno bil in bom zagovornik teorije da ko bomo ljudje na zemlji res samospoznani bomo ziveli z naravo brez vsega nepotrebnega krsa okol nas brez katerega zdaj ne moremo ziveti .  
Upam da vam uspe pognat vase izume v uporabo pred tem . Pa upam da ce ne pred vaso smrtjo potem da vsaj nebo nekdo drug dobil to v roke iz katerih raja nebo dobla nc, ker potem prvotni namen zakaj se trudite nebo prsu do izraza.
lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ‘Free-Energy’ Devices
Reply #21 - 15.06.2010 at 19:59:48
 
ego-3p wrote on 15.06.2010 at 19:37:25:
Js sem vedno bil in bom zagovornik teorije da ko bomo ljudje na zemlji res samospoznani bomo ziveli z naravo brez vsega nepotrebnega krsa okol nas brez katerega zdaj ne moremo ziveti .  
Upam da vam uspe pognat vase izume v uporabo pred tem . Pa upam da ce ne pred vaso smrtjo potem da vsaj nebo nekdo drug dobil to v roke iz katerih raja nebo dobla nc, ker potem prvotni namen zakaj se trudite nebo prsu do izraza.
lp


Se strinjam s teboj še najbolj v kršu.Saj za to gre-rešit se ga z neomejenim dostopom do ekološko ćiste energije za vsakogar.Ko se začneš s takšno zadevo (nezrel za njo ukvarjati)rasteš z njo.Najprej te goni materialna korist- ko vse bolj rasteš vidiš,da je cilj drugje-vseobsežna korist za življenje.Danes mi je vseeno naredim jaz-kdo drug vseeno cilj je narediti v dobro vseh. Zelo hitro bi prišli do rešitev će bi bilo manj splošne ozkosrčnosti in egoizma.Največji problem so zaprti krogi-politika-znanost itd. Smiley Smiley Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
kreten40
Ex Member




Re: ‘Free-Energy’ Devices
Reply #22 - 16.06.2010 at 10:26:29
 
ego-3p wrote on 15.06.2010 at 18:22:35:
Lej kreten40 , vprasanje je  zakaj sprasujes ce imam kaksen predlog ! tvoje vprasanje je ze v osnovi zanka ker ce bi js vedu kaj je mozno izdelat kaj je dejansko mozno izdelat pol me nebi blo tukaj in bi tisto sam izdeloval ; )Tako da odgovora ki ga nebi blo mogoc spodbijat ti nemorem dat ; )

Za sporhet ne vem vem pa da na barki se rabi plinski ok pecica nevem drugac pa na barkah imas mikrovele imas tv ipd ki niso 220 v. To bi prslo upostev tut za stanovanje .
Nevem js pravim đabe 20 alpa 50 let izumljat ce ni nic izumljeno in  dejansko korisceno .
Ok ti dam se en predlog , lej ko gres na veliko potrebo moras zmeri s krtacko cistit drek za sabo : ), lej en zvitek papirja ki se ob potegu oblikuje v lijak ki se prilagaja skoljki tega polozis notr in ko opravis potrebo samo potegnes vodo in skoljka je se vedno lepa cista brez dreka prlimanga na stene : ) dobr tale ni lih energijsko ucinkovita bi pa bla ce bi bil papir izdelan iz konoplje ; )


Dober tale papir; kje ga lahko dobim?  Cool

Imaš pa prav; za vsak predlog, ki bi si ga lahko izmislil, se bo našel nekdo, ki ga bo izpodbijal iz kakršnegakoli razloga že. Meni osebno klasična alternativa (sončna elektrika, veter in podobno) enostavno ne sede. Prvič posega v ekosistem (odvzema energijo ki se drugače razprši v okolje - po domače, temperature okorg velikih kolektorjev so drugačne kot drugod) in drugič, drage so. Obstajajo  že hudo dolgo, pa se še niso prijele. In edini razlog da se niso je v tem, da so drage. Enostavno.
Jaz sem pač na strani "trde" alternative v smislu zgoraj nalepljene knjige. Če še nisi, ti priporočam branje vsaj uvoda in glede na forum na katerem sodeluješ tudi poglavje 15. No, ko smo že pri konkretnih poglavjih, poglavje 14 obravnava tudi nekaj tehnologije iz klasične alternative.
Če sem lahko še malo pameten  Roll Eyes; na 12 V ti lahko direktno laufaš male porabnike energije. To so npr. luči, radio, televizija (tudi računalnik, če je napajalnik prilagojen), hladilnik, zamrzovalnik ... Vse kar popaca več kot pol kilowata na uro (sploh če v času delovanja potrebuje velike tokove) ne moreš gonit na 12 V. Taki pa so raznorazni grelci in pa večji elektromotorji.

Kar pa se tiče "moje" alternative; tudi ta je na svetu že ohoho časa. Najmanj od časov Tesle in preloma prejšnjega stoletja. Fant je kmalu po uveljavitvi izmeničnega toka ugotovil, da obstajajo boljše zadeve. Pa ga je njegov "dobrotnik" in prijatelj Morgan zabil do nafte ... In podobno se je godilo vsem izumiteljem na tem področju do danes. Takole iz glave ti jih lahko naštejem en lep pušlček. Te zanima? Cool

(ammm ...., nisem električar, da ne bo nesporazuma ....)

((aja, še to; bal sem se, da bi moje pisanje bilo razumljeno napak. sem že kasiral, da sem aroganten (in tu in drugod) in bi se moje pisanje v tej temi tudi lahko razumelo tako. no, ni bilo mišljeno tako  Undecided))
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreten40
Ex Member




Re: ‘Free-Energy’ Devices
Reply #23 - 16.06.2010 at 10:48:31
 
Mr.Smith wrote on 15.06.2010 at 18:08:42:
dodajam tam k "zakonu" da bi država pomagala finančno - namesto da daje denar za ogromno nepotrebnih stroškov bi šel sem

Smiley


Najbrž misliš na pomoč države v smislu svojih predlogov in ne v smislu kot ga je razumel Lojze al ja?!  Shocked
Če je tako, potem država to že počne. Sicer je stvar debate ali to počne učinkovit in v pravi smeri (kot vedno) ampak počne pa. In to s pomočjo nekega sklada, ki dodeljuje nepovratna sredstva za energetsko učinkovite ogrevalne naprave, menjavo oken, fasade itd. Ta trenutek ne vem iz glave kako se temu skladu reče (pa bi moral  Angry )
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreten40
Ex Member




Re: ‘Free-Energy’ Devices
Reply #24 - 16.06.2010 at 11:00:41
 
ego-3p wrote on 15.06.2010 at 19:37:25:
Js sem vedno bil in bom zagovornik teorije da ko bomo ljudje na zemlji res samospoznani bomo ziveli z naravo brez vsega nepotrebnega krsa okol nas brez katerega zdaj ne moremo ziveti .  
Upam da vam uspe pognat vase izume v uporabo pred tem . Pa upam da ce ne pred vaso smrtjo potem da vsaj nebo nekdo drug dobil to v roke iz katerih raja nebo dobla nc, ker potem prvotni namen zakaj se trudite nebo prsu do izraza.
lp


Tudi jaz se strinjam s teboj. Ampak delno. Ne vem zakaj ti to "samospoznanje" enačiš z življenjem na nivoju bušmanov (pa ne da bi bilo z njihovim načinom kaj narobe). Težava s tem načinom je, da je okoje v naši dimenziji hudo omejeno (in s tem število duš, ki ga lahko gosti). "Krš" ga lahko razširi in to občutno.
Ker Lojze ima prav; ko imaš enkrat na razpologa neomejeno (za naše pojme) energijo, lahko z njo ustvartjaš tudi materijo na koncu koncev ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ‘Free-Energy’ Devices
Reply #25 - 18.06.2010 at 10:31:42
 
Quote:
ego-3p wrote on 15.06.2010 at 19:37:25:
Js sem vedno bil in bom zagovornik teorije da ko bomo ljudje na zemlji res samospoznani bomo ziveli z naravo brez vsega nepotrebnega krsa okol nas brez katerega zdaj ne moremo ziveti .  
Upam da vam uspe pognat vase izume v uporabo pred tem . Pa upam da ce ne pred vaso smrtjo potem da vsaj nebo nekdo drug dobil to v roke iz katerih raja nebo dobla nc, ker potem prvotni namen zakaj se trudite nebo prsu do izraza.
lp


Tudi jaz se strinjam s teboj. Ampak delno. Ne vem zakaj ti to "samospoznanje" enačiš z življenjem na nivoju bušmanov (pa ne da bi bilo z njihovim načinom kaj narobe). Težava s tem načinom je, da je okoje v naši dimenziji hudo omejeno (in s tem število duš, ki ga lahko gosti). "Krš" ga lahko razširi in to občutno.
Ker Lojze ima prav; ko imaš enkrat na razpologa neomejeno (za naše pojme) energijo, lahko z njo ustvartjaš tudi materijo na koncu koncev ...


Kreten 40

Čestitam ti,da si eden redkih,ki je dojel zadevo. Še več, sam trdim,da ti lahko z neomejeno energijo celo snov (kemično) spreminjaš.Dober razmišljaš!!Hrana potem ne bi bila več vprašljiva na elementarni ravni. Wink Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: ‘Free-Energy’ Devices
Reply #26 - 18.06.2010 at 11:45:00
 
Quote:
ego-3p wrote on 15.06.2010 at 18:22:35:
Lej kreten40 , vprasanje je  zakaj sprasujes ce imam kaksen predlog ! tvoje vprasanje je ze v osnovi zanka ker ce bi js vedu kaj je mozno izdelat kaj je dejansko mozno izdelat pol me nebi blo tukaj in bi tisto sam izdeloval ; )Tako da odgovora ki ga nebi blo mogoc spodbijat ti nemorem dat ; )

Za sporhet ne vem vem pa da na barki se rabi plinski ok pecica nevem drugac pa na barkah imas mikrovele imas tv ipd ki niso 220 v. To bi prslo upostev tut za stanovanje .
Nevem js pravim đabe 20 alpa 50 let izumljat ce ni nic izumljeno in  dejansko korisceno .
Ok ti dam se en predlog , lej ko gres na veliko potrebo moras zmeri s krtacko cistit drek za sabo : ), lej en zvitek papirja ki se ob potegu oblikuje v lijak ki se prilagaja skoljki tega polozis notr in ko opravis potrebo samo potegnes vodo in skoljka je se vedno lepa cista brez dreka prlimanga na stene : ) dobr tale ni lih energijsko ucinkovita bi pa bla ce bi bil papir izdelan iz konoplje ; )


Dober tale papir; kje ga lahko dobim?  Cool

Imaš pa prav; za vsak predlog, ki bi si ga lahko izmislil, se bo našel nekdo, ki ga bo izpodbijal iz kakršnegakoli razloga že. Meni osebno klasična alternativa (sončna elektrika, veter in podobno) enostavno ne sede. Prvič posega v ekosistem (odvzema energijo ki se drugače razprši v okolje - po domače, temperature okorg velikih kolektorjev so drugačne kot drugod) in drugič, drage so. Obstajajo  že hudo dolgo, pa se še niso prijele. In edini razlog da se niso je v tem, da so drage. Enostavno.
Jaz sem pač na strani "trde" alternative v smislu zgoraj nalepljene knjige. Če še nisi, ti priporočam branje vsaj uvoda in glede na forum na katerem sodeluješ tudi poglavje 15. No, ko smo že pri konkretnih poglavjih, poglavje 14 obravnava tudi nekaj tehnologije iz klasične alternative.
Če sem lahko še malo pameten  Roll Eyes; na 12 V ti lahko direktno laufaš male porabnike energije. To so npr. luči, radio, televizija (tudi računalnik, če je napajalnik prilagojen), hladilnik, zamrzovalnik ... Vse kar popaca več kot pol kilowata na uro (sploh če v času delovanja potrebuje velike tokove) ne moreš gonit na 12 V. Taki pa so raznorazni grelci in pa večji elektromotorji.

Kar pa se tiče "moje" alternative; tudi ta je na svetu že ohoho časa. Najmanj od časov Tesle in preloma prejšnjega stoletja. Fant je kmalu po uveljavitvi izmeničnega toka ugotovil, da obstajajo boljše zadeve. Pa ga je njegov "dobrotnik" in prijatelj Morgan zabil do nafte ... In podobno se je godilo vsem izumiteljem na tem področju do danes. Takole iz glave ti jih lahko naštejem en lep pušlček. Te zanima? Cool

(ammm ...., nisem električar, da ne bo nesporazuma ....)

((aja, še to; bal sem se, da bi moje pisanje bilo razumljeno napak. sem že kasiral, da sem aroganten (in tu in drugod) in bi se moje pisanje v tej temi tudi lahko razumelo tako. no, ni bilo mišljeno tako  Undecided))

Papir je bla moja pogruntavscina pred leti , zal Paloma bi ga izdelovala pod pogojem da jim bi dal cel kup denarja za zacetno investicijo , tako da je slo potem vse v pozabo . Ja takele ideje so mi sle po glavi haha : ) Mogoce pa ga ze kje izdelujejo kaj ves : )
Bom prebral knjigo hvala : )
Baje da so teslove izume kmal po njegovi smrti pobrali cia in ti , zanimivo bi blo vedet ali je kdo potem delal na tem naprej .
No problem js ne vidim kaksne arogance : )
lp : )
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ‘Free-Energy’ Devices
Reply #27 - 18.06.2010 at 11:50:38
 
ego-3p wrote on 18.06.2010 at 11:45:00:
Quote:
ego-3p wrote on 15.06.2010 at 18:22:35:
Lej kreten40 , vprasanje je  zakaj sprasujes ce imam kaksen predlog ! tvoje vprasanje je ze v osnovi zanka ker ce bi js vedu kaj je mozno izdelat kaj je dejansko mozno izdelat pol me nebi blo tukaj in bi tisto sam izdeloval ; )Tako da odgovora ki ga nebi blo mogoc spodbijat ti nemorem dat ; )

Za sporhet ne vem vem pa da na barki se rabi plinski ok pecica nevem drugac pa na barkah imas mikrovele imas tv ipd ki niso 220 v. To bi prslo upostev tut za stanovanje .
Nevem js pravim đabe 20 alpa 50 let izumljat ce ni nic izumljeno in  dejansko korisceno .
Ok ti dam se en predlog , lej ko gres na veliko potrebo moras zmeri s krtacko cistit drek za sabo : ), lej en zvitek papirja ki se ob potegu oblikuje v lijak ki se prilagaja skoljki tega polozis notr in ko opravis potrebo samo potegnes vodo in skoljka je se vedno lepa cista brez dreka prlimanga na stene : ) dobr tale ni lih energijsko ucinkovita bi pa bla ce bi bil papir izdelan iz konoplje ; )


Dober tale papir; kje ga lahko dobim?  Cool

Imaš pa prav; za vsak predlog, ki bi si ga lahko izmislil, se bo našel nekdo, ki ga bo izpodbijal iz kakršnegakoli razloga že. Meni osebno klasična alternativa (sončna elektrika, veter in podobno) enostavno ne sede. Prvič posega v ekosistem (odvzema energijo ki se drugače razprši v okolje - po domače, temperature okorg velikih kolektorjev so drugačne kot drugod) in drugič, drage so. Obstajajo  že hudo dolgo, pa se še niso prijele. In edini razlog da se niso je v tem, da so drage. Enostavno.
Jaz sem pač na strani "trde" alternative v smislu zgoraj nalepljene knjige. Če še nisi, ti priporočam branje vsaj uvoda in glede na forum na katerem sodeluješ tudi poglavje 15. No, ko smo že pri konkretnih poglavjih, poglavje 14 obravnava tudi nekaj tehnologije iz klasične alternative.
Če sem lahko še malo pameten  Roll Eyes; na 12 V ti lahko direktno laufaš male porabnike energije. To so npr. luči, radio, televizija (tudi računalnik, če je napajalnik prilagojen), hladilnik, zamrzovalnik ... Vse kar popaca več kot pol kilowata na uro (sploh če v času delovanja potrebuje velike tokove) ne moreš gonit na 12 V. Taki pa so raznorazni grelci in pa večji elektromotorji.

Kar pa se tiče "moje" alternative; tudi ta je na svetu že ohoho časa. Najmanj od časov Tesle in preloma prejšnjega stoletja. Fant je kmalu po uveljavitvi izmeničnega toka ugotovil, da obstajajo boljše zadeve. Pa ga je njegov "dobrotnik" in prijatelj Morgan zabil do nafte ... In podobno se je godilo vsem izumiteljem na tem področju do danes. Takole iz glave ti jih lahko naštejem en lep pušlček. Te zanima? Cool

(ammm ...., nisem električar, da ne bo nesporazuma ....)

((aja, še to; bal sem se, da bi moje pisanje bilo razumljeno napak. sem že kasiral, da sem aroganten (in tu in drugod) in bi se moje pisanje v tej temi tudi lahko razumelo tako. no, ni bilo mišljeno tako  Undecided))

Papir je bla moja pogruntavscina pred leti , zal Paloma bi ga izdelovala pod pogojem da jim bi dal cel kup denarja za zacetno investicijo , tako da je slo potem vse v pozabo . Ja takele ideje so mi sle po glavi haha : ) Mogoce pa ga ze kje izdelujejo kaj ves : )
Bom prebral knjigo hvala : )
Baje da so teslove izume kmal po njegovi smrti pobrali cia in ti , zanimivo bi blo vedet ali je kdo potem delal na tem naprej .
No problem js ne vidim kaksne arogance : )
lp : )


Papir izdelovati za samočiščenje školjke je nerentabilno-še vedno je krtačka boljša rešitev.Njena uporaba je ekonomičnejša od papirja-- na daljši rok.
HARP projekt je Teslina pogruntavščina in jo lepo uporabljajo. Žarki smrti!! Smiley Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
kreten40
Ex Member




Re: ‘Free-Energy’ Devices
Reply #28 - 18.06.2010 at 12:08:37
 
ego-3p wrote on 18.06.2010 at 11:45:00:
Papir je bla moja pogruntavscina pred leti , zal Paloma bi ga izdelovala pod pogojem da jim bi dal cel kup denarja za zacetno investicijo , tako da je slo potem vse v pozabo . Ja takele ideje so mi sle po glavi haha : ) Mogoce pa ga ze kje izdelujejo kaj ves : )
Bom prebral knjigo hvala : )
Baje da so teslove izume kmal po njegovi smrti pobrali cia in ti , zanimivo bi blo vedet ali je kdo potem delal na tem naprej .
No problem js ne vidim kaksne arogance : )
lp : )


Čak, a si imel samo idejo al tud prototip? Res me zanima ... mi pa ni jasno, zakaj bi taka fabrika kot je paloma rabila zagonska sredstva za nove produkte. Mater, a nimajo sklada za invsticije.? Jaz na primer bi tak papir takoj kupil. Zdaj se zajebavam z lističi in oblagam celo školjko ... Angry Sicer je to ekološko sporno (recimo), kot pravi Lojze ampak kaj čem  Embarrassed

Jp, pravjo tako (glede njegovih izumov, Srbi so se obrisali pod nosom ...). Njegove ideje so se potem razvijale naprej v črnih projektih. Začelo se je s Filadelfijskim poskusom (no, takrat je bil še živ ...), vmes so zagotovili vire energije za podzemna mesta in "ufote", nam je viden harp (kot pravi Lojze), sem pa nekje prebral, da so menda Rusi spravili v življenje njegov univerzalni ščit. Tudi jaz se ga ne bi prav nič branil  Huh
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: ‘Free-Energy’ Devices
Reply #29 - 18.06.2010 at 12:13:39
 
Quote:
ego-3p wrote on 15.06.2010 at 19:37:25:
Js sem vedno bil in bom zagovornik teorije da ko bomo ljudje na zemlji res samospoznani bomo ziveli z naravo brez vsega nepotrebnega krsa okol nas brez katerega zdaj ne moremo ziveti .  
Upam da vam uspe pognat vase izume v uporabo pred tem . Pa upam da ce ne pred vaso smrtjo potem da vsaj nebo nekdo drug dobil to v roke iz katerih raja nebo dobla nc, ker potem prvotni namen zakaj se trudite nebo prsu do izraza.
lp


Tudi jaz se strinjam s teboj. Ampak delno. Ne vem zakaj ti to "samospoznanje" enačiš z življenjem na nivoju bušmanov (pa ne da bi bilo z njihovim načinom kaj narobe). Težava s tem načinom je, da je okoje v naši dimenziji hudo omejeno (in s tem število duš, ki ga lahko gosti). "Krš" ga lahko razširi in to občutno.
Ker Lojze ima prav; ko imaš enkrat na razpologa neomejeno (za naše pojme) energijo, lahko z njo ustvartjaš tudi materijo na koncu koncev ...

Ne enacim samospoznanja z zivljenjem na nivoju busmanov , ceprav je mozno da dajam tak vtis vsekakor : ) Nekako imam obcutek da bi bilo tako zivljenje z naravo najbolj prijazno do nas samih in do zemlje , tako pac js to vidim ko se zazrem v moznosti ki cakajo clovestvo . Vidim zivljenje  kjer je povdarek na individualnosti , kjer clovek zna bit samostojen ne samo v materijalnem smislu tudi v duhovnem . Ko bo clovek  nekoc popolnoma razvit ne bo potreboval vse krame okol sebe , danes norimo po zemlji kot prfuknjeni vsak nekam sili leze se zene hiti pa sploh ne vem kam pravzaprav gre. Sj ne trdim da bomo ziveli v jamah ampak si predstavljam naravo kjer vse lahko raste svobodno kjer clovek ne umika narave da sebi naredi prostor ampak se umakne sam na primerno mesto in ko enkrat vidi da ni cilj vesolje tam zunaj ampak to tukaj znotraj spet odpade cel kup krame okol nas. Umetni smo  danes fejki smo ne poznamo se in smo slaba kopija tistga kar smo lahko in umetno je tut vse zunaj nas narava trpi trpimo  mi ki mucimo sebe in zemljo . Prostora je prevec za vsakega to ne razumem kaj mislis  z stevilom dus , js vidim okolja se prevec za vse prebivalce za vse duse : )
Ne pritozujem se nad nami in nasim stanjem ker je tako kot mora biti ker drugace spoh nebi bilo obstajalo : )
To je moj pogled kadar se zazrem v moznosti kjer vidim mir veselje radost in spokojnost razumevanje in dopuscanje vsemu da obstaja svobodno , in ce povem tocno kaj vidim , vidim naravo vidim lesene hise ki dihajo vidim ljudi ki se smejijo , polna polja raznobarvnih dobrot , ljudi ki zdravijo brez pripomockov , ki skupaj druzno rastejo duhovno in telesno izrabljajo cel svoj potencial , cloveka ki se zaveda da je kot telo pod vplivom ciklov sirnega vesolja in deluje skupaj z temi procesi in vidim zivali ki niso vec samo zivali ki jih poznamo danes in se in se : ) ok da ne bom izpadel kakor da prerokujem alpa pravljice nalagam hehe : )
lp : )
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7