Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 16 17 18 19 20 
(Read 112299 times)
ego(3p
Ex Member




Re: Skrivnost notranjega duhovnega življenja
Reply #255 - 01.01.2013 at 18:34:46
 
Namigovanje da ima duša neko osebnost ki gre po neki poti z nameni in hm opravki in preizkušnjami preprosto izhaja iz zmote . Ta osebnost je v bistvu osebnost pisca v tem primeru Ml -la .
So neke osebne želje in upi ki se združijo v zgodbo in ta naj bi življenju dala nek smisel namen ali višji cilj .
In je povzdigovanje lastne osebnosti na predpostavki da v telesu obstaja nekaj čemur rečemu duša. Na M.l mestu bi vse to opustil , kot človek je namreč veliko več kot si lahko sam "Zamisli".



Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Skrivnost notranjega duhovnega življenja
Reply #256 - 01.01.2013 at 22:15:37
 
Devi wrote on 01.01.2013 at 16:45:04:
kaj pa če duša ni celota? kaj pa če je duša samo skupek zavesti vseh celic, ki naseljujejo neko telo?
v tem primeru določena duša umre s telesom, ne da bi zavest zares umrla, zgolj združi se v novo obliko..
sam misel..


Glej, duša je enako telo kakoršno je njeno meseno telo. Razlika je samo v tem, da je meseno telo sestavljeno iz grobe materije, duša pa iz veliko bolj fine materije, a še vedno materialna, zato je še vedno dokaj sorodna z grobo materialnem telesom, pa vendar z veliko manjšo gostoto in določeno inteligenco. V naravnem svetu lahko stopnjo dušine inteligence opazimo po ustroju materialnih teles. Popolnejše je materialno telo, večjo inteligenco ima njena duša. Nedvomno je človeška duša obdarjena z največ inteligence.

Človeška duša je nastala iz večih življenjskih stopenj, zato njen predobstoj izvira iz mineralnega sveta skozi rastlinskega in živalskega sveta. Na vsej tej poti skozi to materijo se duša celostno razvija in tudi postopno pridobiva potrebno inteligenco. Ko je duša v tem svojem predobstoju dovolj razvita, lahko iz ene ali večih združenih duš nastane ena samostojna človeška duša, ki pa je nedvomno že popolna duša in je čez določen čas tudi že pripravljena prehoditi pot v človeškem materialnem telesu.

Torej, duša je celota s svojo inteligenco in človeška duša že tudi s svojo svobodno voljo. Ker pa je duša še materialna, pa čeprav že zelo subtilna, pa v materialnem telesu še zelo lahko zapade v materijo telesa in se poistoveti z njim. To pa se zgodi, če duša preveč upošteva in ugodi vsaki zahtevi materialnega telesa. Torej, če duša zapade v strasti, pohoto in poželenja materialnega telesa, tudi deli usodo mesa, ker se zgosti in združi z grobo materijo telesa, bit in inteligenca pa se združita v novo obliko predobstoja človeške duše.

Če pa duša mesenemu telesu ugodi toliko kolikor je potrebno za njegovo nego in obstoj, da materialno telo lahko služi duši za nemoten razvoj, pa tako neobremenjena duša lahko v materialnem telesu nemoteno duhovno raste in se razvija do najvišje razvojne stopnje večno samostojnega duhovnega življenja.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
ik.kanu.na
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 918

Re: Skrivnost notranjega duhovnega življenja
Reply #257 - 02.01.2013 at 03:07:29
 
M.L. -> In kaj bo pa potem dosegla duša na koncu?  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Skrivnost notranjega duhovnega življenja
Reply #258 - 02.01.2013 at 22:25:08
 
ik.kanu.na wrote on 02.01.2013 at 03:07:29:
M.L. -> In kaj bo pa potem dosegla duša na koncu?  Roll Eyes


Kot sem že rekel, duša se na svoji najvišji doseženi stopnji razvoja preobrazi iz zelo fino materialnega v nematerialno bitje, ali kot po navadi vedno rečem, da doseže večno samostojno duhovno življenje.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Skrivnost notranjega duhovnega življenja
Reply #259 - 02.01.2013 at 22:36:32
 
Quote:
Na M.l mestu bi vse to opustil , kot človek je namreč veliko več kot si lahko sam "Zamisli".


Ja, res je, samo treba je najprej človek postati, dokler pa smo še samo človeške ličinke, pa ni ravno tako.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Skrivnost notranjega duhovnega življenja
Reply #260 - 02.01.2013 at 23:06:47
 
[quote author=M.L. link=1274392581/256#256 date=1357074937]Devi wrote on 01.01.2013 at 16:45:04:
Glej, duša je enako telo kakoršno je njeno meseno telo. Razlika je samo v tem, da je meseno telo sestavljeno iz grobe materije, duša pa iz veliko bolj fine materije, a še vedno materialna, zato je še vedno dokaj sorodna z grobo materialnem telesom, pa vendar z veliko manjšo gostoto in določeno inteligenco. V naravnem svetu lahko stopnjo dušine inteligence opazimo po ustroju materialnih teles. Popolnejše je materialno telo, večjo inteligenco ima njena duša. Nedvomno je človeška duša obdarjena z največ inteligence.

Človeška duša je nastala iz večih življenjskih stopenj, zato njen predobstoj izvira iz mineralnega sveta skozi rastlinskega in živalskega sveta. Na vsej tej poti skozi to materijo se duša celostno razvija in tudi postopno pridobiva potrebno inteligenco. Ko je duša v tem svojem predobstoju dovolj razvita, lahko iz ene ali večih združenih duš nastane ena samostojna človeška duša, ki pa je nedvomno že popolna duša in je čez določen čas tudi že pripravljena prehoditi pot v človeškem materialnem telesu.

Torej, duša je celota s svojo inteligenco in človeška duša že tudi s svojo svobodno voljo. Ker pa je duša še materialna, pa čeprav že zelo subtilna, pa v materialnem telesu še zelo lahko zapade v materijo telesa in se poistoveti z njim. To pa se zgodi, če duša preveč upošteva in ugodi vsaki zahtevi materialnega telesa. Torej, če duša zapade v strasti, pohoto in poželenja materialnega telesa, tudi deli usodo mesa, ker se zgosti in združi z grobo materijo telesa, bit in inteligenca pa se združita v novo obliko predobstoja človeške duše.

Če pa duša mesenemu telesu ugodi toliko kolikor je potrebno za njegovo nego in obstoj, da materialno telo lahko služi duši za nemoten razvoj, pa tako neobremenjena duša lahko v materialnem telesu nemoteno duhovno raste in se razvija do najvišje razvojne stopnje večno samostojnega duhovnega življenja.

Pa lep pozdrav.

ja, razumem oz poznam tvojo teorijo in v večini sem bla jes tud v tem smislu poučena
sam problem z njo rata, ko se spomniš da materija dejansko sploh ni trdna
in če je 'duša enako telo kot je njeno meseno telo'... meseno telo pa je sestavljeno iz nenehno premikajočih se delcev, kakšna telo je pol duša? materijalni atomi sicer med sabo tolk dobro sodelujejo, da jim ni problema tvorit konstantnega bitja s konstantno zavestjo, se pravi da tud duhovni atomi očitno med sabo dobro sodelujejo.. so pa še vedno, če so slika materialnega telesa med sabo ločeni delčki..
in ker vemo da v naravi stvari ni, da bi določena oblika obstajala v nedogled, ampak se nenehno spreminja, zakaj bi pol duša po smrti še naprej ohranjala svojo obliko tako kot je bila?
v bistvu je tole dost logična teorija. edino, kar mi v njo ne paše je to, da če bi bila duša samo skupek enot, ki se gradijo in razgrajajo skozi živjenje, pol bi verjetno umirali postopoma in bi več vedli o smrti, kot vemo zdaj. in o življenju verjetno tudi. in verjetno ne bi rabili niti umret, ker bi fizični in duhovni delci mal boljše sodelovali med sabo..
no ja.. Smiley teorija pač
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Skrivnost notranjega duhovnega življenja
Reply #261 - 03.01.2013 at 23:25:51
 
Devi wrote on 02.01.2013 at 23:06:47:
ja, razumem oz poznam tvojo teorijo in v večini sem bla jes tud v tem smislu poučena
sam problem z njo rata, ko se spomniš da materija dejansko sploh ni trdna
in če je 'duša enako telo kot je njeno meseno telo'... meseno telo pa je sestavljeno iz nenehno premikajočih se delcev, kakšna telo je pol duša? materijalni atomi sicer med sabo tolk dobro sodelujejo, da jim ni problema tvorit konstantnega bitja s konstantno zavestjo, se pravi da tud duhovni atomi očitno med sabo dobro sodelujejo.. so pa še vedno, če so slika materialnega telesa med sabo ločeni delčki..
in ker vemo da v naravi stvari ni, da bi določena oblika obstajala v nedogled, ampak se nenehno spreminja, zakaj bi pol duša po smrti še naprej ohranjala svojo obliko tako kot je bila?
v bistvu je tole dost logična teorija. edino, kar mi v njo ne paše je to, da če bi bila duša samo skupek enot, ki se gradijo in razgrajajo skozi živjenje, pol bi verjetno umirali postopoma in bi več vedli o smrti, kot vemo zdaj. in o življenju verjetno tudi. in verjetno ne bi rabili niti umret, ker bi fizični in duhovni delci mal boljše sodelovali med sabo..
no ja.. Smiley teorija pač


Mislim, da pri verouku me niso prepričali o tem kar so govorili, celo nasprotno, saj so mi njihovi nauki odvratni, ker vso vodo spravljajo na svoj mlin, gre se samo za denar, o duhovnosti ni sledu, tam ni Boga, zato nisem verjel da obstaja. Po desetem letu, takrat sem bil pri birmi, me niso več videli v cerkvi, mogoče še na kakšni poroki in pogrebu. Večino mladosti sem bil ateist, partija me tudi ni zanimala, ker sem poznal preveč kretenov, ki so mahali z rdečimi knjižicami. Tako sem šel pač svojo pot, ki me je v mojih poznih dvajsetih letih po nekem naklučju pripeljala do resnega iskalca duhovnosti. Tako sem začel iskati in vse najdeno tudi presojati, da bi lahko prišel do čim bolj izvirne in čiste besede. Zdaj že dolgo vem, da sem našel, kar sem začel iskati.

Praviš, da materija ni trdna, kako da ne, mar kamen ni trden in organsko telo že manj trdno, pa voda še manj, pa zrak je že precej fina materija ampak še vedno trdnen s svojimi elementi.

Duša je telo z zelo fino materijo, katere gostote znanost danes še ne zna izmeriti.

Kot praviš, materialni atomi in duhovni atomi med sabo dobro sodelujejo, vendar pa so za pravilno sodelovanje materialnih atomov odgovorni duhovni.

Materialne podobe se nenehno spreminjajo, človeška duša, kot končni produkt vsega stvarstva, pa ostaja takšna kot je in kot takšna je pripravljena za prehod v nematerialno bitje, zato po smrti svojega materialnega telesa ne spremeni oblike. Materialno telo je duši zgolj sredstvo, ki ji služi za prehod na višji nivo njenega razvoja.

Človeška duša se je v svojem predobstoju osnovala iz večih nižje razvitih duš, ki pa potem ko je človeška duša osnovana, nimajo vpliva na njo in je ta nova človeška duša ena celota. Smrti in živlenja pa človeštvo ne pozna, ker se je odmaknilo od njih. Smrt materialnih teles ja pač nujna za razvoj in prehod duš v duhovnost.

Pa lep pozdrav.




Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Skrivnost notranjega duhovnega življenja
Reply #262 - 04.01.2013 at 13:02:37
 
M.L. wrote on 03.01.2013 at 23:25:51:
Praviš, da materija ni trdna, kako da ne, mar kamen ni trden in organsko telo že manj trdno, pa voda še manj, pa zrak je že precej fina materija ampak še vedno trdnen s svojimi elementi.

trdnjoča je u percepciji
u veri - vedenju
atomi pač več al manj isto zgledajo ... ogromn ene praznine ... in še tist kar ni prazn, je v svoji osnovi iz svetlobe sestavljeno (ki jo 'mi' (naš ego) zastiramo in dekodiramo kot nam pač paše (do neke mere zastrto svetlobo pač))
znanost se je tolk deleč dokopala pač ... use je svetloba - vibracija - beseda - misel - namera ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ik.kanu.na
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 918

Re: Skrivnost notranjega duhovnega življenja
Reply #263 - 04.01.2013 at 17:31:16
 
M.L. wrote on 02.01.2013 at 22:25:08:
ik.kanu.na wrote on 02.01.2013 at 03:07:29:
M.L. -> In kaj bo pa potem dosegla duša na koncu?  Roll Eyes


Kot sem že rekel, duša se na svoji najvišji doseženi stopnji razvoja preobrazi iz zelo fino materialnega v nematerialno bitje, ali kot po navadi vedno rečem, da doseže večno samostojno duhovno življenje.

Pa lep pozdrav.

Kako pa ugotoviš, da je dosegla najvišjo stopnjo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Skrivnost notranjega duhovnega življenja
Reply #264 - 04.01.2013 at 23:06:25
 
gape wrote on 04.01.2013 at 13:02:37:
M.L. wrote on 03.01.2013 at 23:25:51:
Praviš, da materija ni trdna, kako da ne, mar kamen ni trden in organsko telo že manj trdno, pa voda še manj, pa zrak je že precej fina materija ampak še vedno trdnen s svojimi elementi.

trdnjoča je u percepciji
u veri - vedenju
atomi pač več al manj isto zgledajo ... ogromn ene praznine ... in še tist kar ni prazn, je v svoji osnovi iz svetlobe sestavljeno (ki jo 'mi' (naš ego) zastiramo in dekodiramo kot nam pač paše (do neke mere zastrto svetlobo pač))
znanost se je tolk deleč dokopala pač ... use je svetloba - vibracija - beseda - misel - namera ...


Tudi atomi so materija in imajo svojo trdnost, zaradi svoje gostote pa kakršna koli že je.
Pa svetloba iz naravnega sonca je tudi materialna, torej zgoščena svetloba je materija, in ima zopet svojo trdnost.
Znanost se še vedno ukvarja z materijo, do duha še ni prišla.
Kaj pa je misel, druga kot energija, in iz energije je nastala vsa materija.
In nekoč bo zopet vsa materija prešla nazaj v enrgijo, ta pa se ne bo vračala nazaj v materijo.

Če je misel energija, potem ima ta energija inteligenco. Ta inteligenca je zaradi svoje energije svobodna in se svobodno odloča po svoji inteligenci. Energija ima lastnost privlačnosti enakega, torej privlači druge energije. Če se ta energija sebično združuje se začne zgoščevati in nastane prostor. Ker pa sebičnosti ni konca, nastaja iz tega čedalje večjega zgoščevanja energije snov za materijo, kot prvo predeter, potem eter, potem zrak, potem voda, potem blato, potem kamnine in minerali.

Na kratko sem opisal kako je nastala materija in potem vso materialno vesolje. Tudi Veliki pok je tu zajet, nekako bi ga lahko uvrstili v dogajanje, ko se je energija toliko nasičila sama s sabo, da se je na določeni točki začela zgoščevati s tem pa ustvarila prostor, kjer je že zdaj tudi vse potrebno za postopen nastanek materije.

Ta zgoščena energija v materijo pa se po razvojnih stopnjah razkroja materije, kot so mineralni svet, nato rastlinski svet, potem živalski svet in nazadnje prek človeka, vrača nazaj v inteligentno energijo, ki pa bo za razliko od prejšnje padle energije zdaj postala samostojna in večna v vseh duhovnih neskončnostih, kjer svetloba in dan nikoli ne mineta.

Takole je pa nakratko opisana pot nazaj v samostojno inteligentno energijo.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Skrivnost notranjega duhovnega življenja
Reply #265 - 04.01.2013 at 23:14:49
 
ik.kanu.na wrote on 04.01.2013 at 17:31:16:
M.L. wrote on 02.01.2013 at 22:25:08:
ik.kanu.na wrote on 02.01.2013 at 03:07:29:
M.L. -> In kaj bo pa potem dosegla duša na koncu?  Roll Eyes


Kot sem že rekel, duša se na svoji najvišji doseženi stopnji razvoja preobrazi iz zelo fino materialnega v nematerialno bitje, ali kot po navadi vedno rečem, da doseže večno samostojno duhovno življenje.

Pa lep pozdrav.

Kako pa ugotoviš, da je dosegla najvišjo stopnjo?


Tako kot po nabreklih brstičih na sadnem drevju zagotovo prepoznaš, da je pomlad blizu. Sicer pa, ko duša doseže najvišjo stopnjo ne rabi nič ugotavljati, ampak enostavno to ve in čuti.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Skrivnost notranjega duhovnega življenja
Reply #266 - 04.01.2013 at 23:24:01
 
M.L. wrote on 03.01.2013 at 23:25:51:
Materialne podobe se nenehno spreminjajo, človeška duša, kot končni produkt vsega stvarstva, pa ostaja takšna kot je in kot takšna je pripravljena za prehod v nematerialno bitje, zato po smrti svojega materialnega telesa ne spremeni oblike. Materialno telo je duši zgolj sredstvo, ki ji služi za prehod na višji nivo njenega razvoja.

Človeška duša se je v svojem predobstoju osnovala iz večih nižje razvitih duš, ki pa potem ko je človeška duša osnovana, nimajo vpliva na njo in je ta nova človeška duša ena celota. Smrti in živlenja pa človeštvo ne pozna, ker se je odmaknilo od njih. Smrt materialnih teles ja pač nujna za razvoj in prehod duš v duhovnost.

Pa lep pozdrav.

v trenutku, ko se človek oklene določenega nauka, se mi zdi, da izgubi dostop do resnice vseh ostalih.

jes poznam vere, strinjam se pa z moralo večinoma. probala sem meditirat na 7 čaker, pa je delalo, ko sem meditirala na 6 čaker, je tud delalo. vidla sem se znotrej in zunej telesa. bla sem telo in zavest. reiki mi dela, vizualizacije delajo, še fizične simboli delajo. doživela sem duhove, angele, entitete, bogove, sebe iz prihodnosti, regresijo. men vse, česar se lotim, dela. pa čeprav se določene stvari med sabo izključujejo. gre mi mind over body in body over mind in dostkrat sem vidla dobro v najslabših stvareh, slabo pa tam, kjer bi po vsej logiki moglo bit samo najboljše.

mogoče materija rabi zavest al pa zavest materijo. zakaj bi bil človek produkt vsega stvarstva? človek je verjetno zgolj najbolj kompleksna oblika življenja na zemlji. in jes ne vidim nikjer nobenega raja, kjer bi lahko živele duše, ki se 'rešijo' materialnosti. tud informacije o čistem duhovnem življenju so tolk skope in različne, da smo verjetno še zelo daleč od čistega duhovnega življenja. kar pomeni, da 100% ni tako, kot si ga v tem trenutku zamišljamo al pa bi imeli čiste komunikacije. če drugi ne, vsaj tisti, ki so na pravi poti.

tk da, lej, dopuščam čist vse. po moje se vsi motimo. sam je pa zanimivo o tem se spraševat Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Skrivnost notranjega duhovnega življenja
Reply #267 - 06.01.2013 at 22:47:36
 
Devi wrote on 04.01.2013 at 23:24:01:
v trenutku, ko se človek oklene določenega nauka, se mi zdi, da izgubi dostop do resnice vseh ostalih.

jes poznam vere, strinjam se pa z moralo večinoma. probala sem meditirat na 7 čaker, pa je delalo, ko sem meditirala na 6 čaker, je tud delalo. vidla sem se znotrej in zunej telesa. bla sem telo in zavest. reiki mi dela, vizualizacije delajo, še fizične simboli delajo. doživela sem duhove, angele, entitete, bogove, sebe iz prihodnosti, regresijo. men vse, česar se lotim, dela. pa čeprav se določene stvari med sabo izključujejo. gre mi mind over body in body over mind in dostkrat sem vidla dobro v najslabših stvareh, slabo pa tam, kjer bi po vsej logiki moglo bit samo najboljše.

mogoče materija rabi zavest al pa zavest materijo. zakaj bi bil človek produkt vsega stvarstva? človek je verjetno zgolj najbolj kompleksna oblika življenja na zemlji. in jes ne vidim nikjer nobenega raja, kjer bi lahko živele duše, ki se 'rešijo' materialnosti. tud informacije o čistem duhovnem življenju so tolk skope in različne, da smo verjetno še zelo daleč od čistega duhovnega življenja. kar pomeni, da 100% ni tako, kot si ga v tem trenutku zamišljamo al pa bi imeli čiste komunikacije. če drugi ne, vsaj tisti, ki so na pravi poti.

tk da, lej, dopuščam čist vse. po moje se vsi motimo. sam je pa zanimivo o tem se spraševat Smiley


Ja, prav imaš, vendar mora človek vsak nauk presojati z zdravim razumom in ljubeznijo v srcu. Kot praviš, prisegaš na moralo in tako je tudi prav. Če je nauk moralen, razumen in ljubeč do vsakega enakovredno, potem naj resnico tega nauka prevzame tisti, ki takšnega išče. Tisti, ki pa išče nemoralen, nerazumen in sovražno nastrojen nauk do vsakega, potem naj ta človek prevzame takšen nauk. Opisal sem popolna nasprotja v naukih, vmes jih je pa še veliko, malo tako in malo tako, ali več tako in manj tako in obratno. Večinoma si ljudje izberejo za resnico takšen nauk kakršno imajo svojo notranjost, torej koliko so duhovno napredni in vsak po svoji najvišji notranji razvitosti vidi in spozna svojo resnico, ki jo zagovarja.

Bolj ko človek duhovno in notranje napreduje, bolj spoznava in povsod mu začne prevladovati ljubezen. Tako začne s svojim razumom presojati moralne vrednote in s svojo srčno ljubeznijo iskati sorodno ljubezen, ki napolnjuje nauk. Če najde takšen nauk, ga bo gotovo privzel za svojega, kot svojo resnico. In tako naprej človek z večanjem obzorja razuma in vedno več ljubezni napolnjenega srca, nekoč pride do čistega nauka, ki pa je le edina prava Resnica.

V materialnem svetu materija rabi zavest in zavest rabi materijo, kakor predvidevaš, ker drugače pač ne more biti, zraven pa še morata pridobiti neomajno voljo. To so trije nivoji stanj, ki ne gredo eden brez drugega.

Človek je ravno zaradi zmožnosti uporabe svobodne volje in svobodnega razmišljanja produkt vsega stvarstva. Nobeno živo bitje na zemlji in vesolju nima možnosti popolne svobodne volje in razmišljanja. Človek je zadnji člen v verigi vsega stvarstva, ki zaradi zmožnosti uporabe svoje svobodne volje lahko sklene in premosti veliko brezno med materialnem in duhovnem. Je zadnji člen sklenjene verige, ki vodi iz duhovnega sveta v materialni svet in nazaj v duhovnega.

Lepo je da dopuščaš vse poti in s tem tudi vsakemu svojo. To je nedvomno že tudi odraz notranje naprednosti človeka. Vsekakor se je zanimivo o tem spraševat in to je že neke vrste razumna radovednost, ki marsikaj presoja. Človek, ki se zanima z razumno radovednostjo in če še to zanimanje napolni z ljubeznijo kolikor je pač premore, potem hitro pride do nove resnice, tako z lahkoto in razumno opusti prejšnjo resnico, ki se je po spoznanju nove resnice izkazala za ničevo, seveda če se fanatično ne oklepa ene sprejete resnice/nauka. No, ravno to sem imel v mislih, ko sem na začetku posta dejal, da se ne smemo nekega nauka tako oklenit, da potem nočemo drugega ne videti ne slišati.

Kako je z različnimi nauki in njihovimi resnicami, pa lepo pokaže tale prispodoba od drevesnega popka, brstiča, cvetu do plodu. Ko nabreknjen popek preide v brstič je zdaj resnica brstič in resnica popka je ničeva. Iz brstiča se razvije cvet, kje je zdaj resnica brstiča? Po oploditvi cvet odpade in preide v oblikovanje poldu iz katerega nastane slasten sadež, samo fanatik bo zagovarjal in poveličeval resnico cvetu, ko drugi že okušajo sladkost sadeža.

Enako je s človeškim duhovnim razvojem in sprejemanjem različnih naukov. Vsi dozdajšnji nauki človeka postanejo ničevi v trenutku, ko človek po poti razuma, morale in ljubezni stopi na naslednjo stopnico svojega duhovnega razvoja. Zdaj ima pred očmi novo resnico in jo bo imel tako dolgo, dokler se ne bo v nadaljnjem duhovnem razvoju povspel na naslednjo stopnjo.

Zaradi semena, ki nosi v sebi bit neuničljivega življenja in je zmožno  razmnoževanja življenja v neskončnost je pri drevesu plod edina prava resnica vseh prejšnjih resnic, ki so se kazale v različnih stopnjah razvoja, od popka do plodu. Tako je tudi pri človeku z resnicami različnih naukov, a le ena je prava Resnica vseh prejšnjih dojetih resnic, katera vodi v neuničljivo večno življenje, kjer ni prostora za smrt.

Pa lep pozdrav.


Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Skrivnost notranjega duhovnega življenja
Reply #268 - 07.01.2013 at 18:47:23
 
prav poezija tole, kako se znaš izrazit Smiley
ampak zakaj vedno postavljaš človeka v središče vsega? kako veš, da je človek produkt vsega stvarstva in najvišje razvito bitje v celem vesolju?
vesolje je ogromno. Kot je rekel Sagan: Če smo v vesolju sami, je to neznanska potrata prostora. In v Jurskem parku smo vidli, kako -življenje vedno najde pot-
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ego(3p
Ex Member




Re: Skrivnost notranjega duhovnega življenja
Reply #269 - 13.01.2013 at 10:26:50
 
M.L. wrote on 02.01.2013 at 22:36:32:
Quote:
Na M.l mestu bi vse to opustil , kot človek je namreč veliko več kot si lahko sam "Zamisli".


Ja, res je, samo treba je najprej človek postati, dokler pa smo še samo človeške ličinke, pa ni ravno tako.

Pa lep pozdrav.
Pa saj si človek
ne pa neka ličinka kot si zamišljaš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 16 17 18 19 20