Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 11
(Read 80408 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Telo, duša in duh
Reply #45 - 26.05.2010 at 14:26:15
 
Quote:
Cilj vsake človeške duše je, da s svojo duhovno rastjo doseže, prebudi in vnovično rodi v duhu, ki speče prebiva v njej. Brez preizkusa svobodne volje v mesu pa to ni mogoče, celo sam Stvarnik tega ni zmožen narediti direktno, ampak le posredno

Potem pa Stvarnik ni vsemogočen ?

Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Telo, duša in duh
Reply #46 - 26.05.2010 at 15:22:02
 
Robi wrote on 26.05.2010 at 14:26:15:
Quote:
Cilj vsake človeške duše je, da s svojo duhovno rastjo doseže, prebudi in vnovično rodi v duhu, ki speče prebiva v njej. Brez preizkusa svobodne volje v mesu pa to ni mogoče, celo sam Stvarnik tega ni zmožen narediti direktno, ampak le posredno

Potem pa Stvarnik ni vsemogočen ?


Kot ga razumem je ta Stvarnik predvsem za stvari, reči. Na bitja nima velikega vpliva.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Telo, duša in duh
Reply #47 - 26.05.2010 at 16:03:49
 
Robi wrote on 26.05.2010 at 14:26:15:
Quote:
Cilj vsake človeške duše je, da s svojo duhovno rastjo doseže, prebudi in vnovično rodi v duhu, ki speče prebiva v njej. Brez preizkusa svobodne volje v mesu pa to ni mogoče, celo sam Stvarnik tega ni zmožen narediti direktno, ampak le posredno

Potem pa Stvarnik ni vsemogočen ?


No, to vprašanje sem pričakoval, vendar moram povedati, da ta stvar Stvarniku ne vzame vsemogočnosti, ampak je le On iz svoje nedoumljive modrosti omogočil takšen načrt in s tem razvoj samostojnosti človeške duše, od zakrknjene materije do duhovnega  razvetljenstva najrazvitejše duše, ki se sploh lahko razvije, da lahko doseže samostojno večno duhovno življenje.

Kdo je zdaj zaslužen za izpeljan popoln projekt??, arhitekt ali pa izvajalci z svojimi podizvajalci??, ne slednji, ampak arhitekt je tisti, ki je uresničil svojo misel/idejo. Le on je zaslužen za pravilno izpeljano in končano delo, in nobeden drug. Vsi drugi so le pomožno sredstvo, s katerimi se je delo lahko izvedlo in naredilo.

Tukaj zdaj si lahko zamisliš, kako je človek pomemben. Če ne bi bil tako pomemben, bi bil, kot neko sredstvo za dosego končnega cilja in bi živel samo v času, kot meseno telo, ker ja pa najpomembnejši v vsem stvarstvu in usvarjen za večno neskončnost, pa tudi za samega Stvarnika stvarjenje razsvetljenega človeka ni mogoča, ampak le stvarjenje človeka, kot človeka prepuščenega svoji svobodni volji in potem le z  nadaljno vzgojo po postavi brez prisile z načinom; "naj bi" in ne "moraš", pripelje do končnega cilja, to je razsvetljenja.

Nekateri, dajejo človeka poponoma v nič, da sploh ni pomemben in da od njega pač ni nič odvisno v vesolju, seveda, zopet manipulacija, zaradi materialnih koristi posameznikov. Nekateri vidijo zaroto vesolja, drugi vidijo sama visoko napredna civilizacijska izvenzemeljska bitja, ki pazijo na zemljo in človeka, človeštvu se pa ne pokažejo, tretji vidijo popolno ničevost v nedoumljivi veličini stvarstva, itd.

Vse kaj drugega hočemo pripisati človeškemu obstoju in razvoju, samo tistega ne, za kar smo resnično poklicani, vse drugo je lažje in brez vsake odgovornosti, zato takšna miselnost prevladuje in ji tudi skoraj vsak podleže. Življenje ni šala, ampak je odgovorno ravnaje vsakega posameznika do sebe in njegove okolice. Kdor hoče ostati živ, naj se tako odgovorno tudi ravna in nikoli ne bo okusil smrti.

No pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Telo, duša in duh
Reply #48 - 12.06.2010 at 11:20:07
 
M.L. wrote on 26.05.2010 at 16:03:49:
Robi wrote on 26.05.2010 at 14:26:15:
Quote:
Cilj vsake človeške duše je, da s svojo duhovno rastjo doseže, prebudi in vnovično rodi v duhu, ki speče prebiva v njej. Brez preizkusa svobodne volje v mesu pa to ni mogoče, celo sam Stvarnik tega ni zmožen narediti direktno, ampak le posredno

Potem pa Stvarnik ni vsemogočen ?


No, to vprašanje sem pričakoval, vendar moram povedati, da ta stvar Stvarniku ne vzame vsemogočnosti, ampak je le On iz svoje nedoumljive modrosti omogočil takšen načrt in s tem razvoj samostojnosti človeške duše, od zakrknjene materije do duhovnega  razvetljenstva najrazvitejše duše, ki se sploh lahko razvije, da lahko doseže samostojno večno duhovno življenje.

Kdo je zdaj zaslužen za izpeljan popoln projekt??, arhitekt ali pa izvajalci z svojimi podizvajalci??, ne slednji, ampak arhitekt je tisti, ki je uresničil svojo misel/idejo. Le on je zaslužen za pravilno izpeljano in končano delo, in nobeden drug. Vsi drugi so le pomožno sredstvo, s katerimi se je delo lahko izvedlo in naredilo.

Tukaj zdaj si lahko zamisliš, kako je človek pomemben. Če ne bi bil tako pomemben, bi bil, kot neko sredstvo za dosego končnega cilja in bi živel samo v času, kot meseno telo, ker ja pa najpomembnejši v vsem stvarstvu in usvarjen za večno neskončnost, pa tudi za samega Stvarnika stvarjenje razsvetljenega človeka ni mogoča, ampak le stvarjenje človeka, kot človeka prepuščenega svoji svobodni volji in potem le z  nadaljno vzgojo po postavi brez prisile z načinom; "naj bi" in ne "moraš", pripelje do končnega cilja, to je razsvetljenja.

Nekateri, dajejo človeka poponoma v nič, da sploh ni pomemben in da od njega pač ni nič odvisno v vesolju, seveda, zopet manipulacija, zaradi materialnih koristi posameznikov. Nekateri vidijo zaroto vesolja, drugi vidijo sama visoko napredna civilizacijska izvenzemeljska bitja, ki pazijo na zemljo in človeka, človeštvu se pa ne pokažejo, tretji vidijo popolno ničevost v nedoumljivi veličini stvarstva, itd.

Vse kaj drugega hočemo pripisati človeškemu obstoju in razvoju, samo tistega ne, za kar smo resnično poklicani, vse drugo je lažje in brez vsake odgovornosti, zato takšna miselnost prevladuje in ji tudi skoraj vsak podleže. Življenje ni šala, ampak je odgovorno ravnaje vsakega posameznika do sebe in njegove okolice. Kdor hoče ostati živ, naj se tako odgovorno tudi ravna in nikoli ne bo okusil smrti.

No pa lep pozdrav.


Kdo je Stvarnik??? Je to oseba ML? Kje se kaže njegova modrost,če je to oseba??????? Res me nasmejiš v svojih ekspertizah!! Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Telo, duša in duh
Reply #49 - 12.06.2010 at 12:47:11
 
Kaj  pomeni razsvetljenje ? povsod samo razsvetljene razsvetljenje slisim, js ne vidim nobenega razsvetljenja in ga se nikol nisem . Razsvetljen si ko neki novga spoznas al kaj . Od kje ta beseda ker se mi zdi vcas da je prsla od tistih ki cakajo v meditaciji da jih bo neki streslo pa bodo kr naenkrat postali razsvetljeni . Wtf razsvetljene lucke : /
lp : )
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Telo, duša in duh
Reply #50 - 12.06.2010 at 13:26:45
 
ego-3p wrote on 12.06.2010 at 12:47:11:
Kaj  pomeni razsvetljenje ? povsod samo razsvetljene razsvetljenje slisim, js ne vidim nobenega razsvetljenja in ga se nikol nisem . Razsvetljen si ko neki novga spoznas al kaj . Od kje ta beseda ker se mi zdi vcas da je prsla od tistih ki cakajo v meditaciji da jih bo neki streslo pa bodo kr naenkrat postali razsvetljeni . Wtf razsvetljene lucke : /
lp : )


Imaš prav egotrip. Razsvetljenje je izrabljen pojem,ki ga  mnogi samooklicani '''razsvetljenci''' sploh obrazložiti ne znajo.

Če sebe dojemaš kot ciklično individualno živo vesoljno samomanifestacijo ,ki je samozavedna in hkrati  samozavedajoče vezana in uravnotežena v svojem samodelovanju  s celotnim vesoljnim samobstojem.To je stanje naše biti!!

Ko razumeš ta večno-sedanji vesoljni samoobstoj in njegovo enotno zakonitost samodelovanja  potem si kot človek  v stanju vesoljnega samospoznanja-ki ga opisujejo mistiki kot živo razsvetljeno vesoljno človeško ++samopodobo++,ki hkrati razsvetljuje vesolje samo v lastnem samoobstoju.

Zato Bog (vesolje) in razsvetljenje ni nekaj izven nas ampak v nas samih,ker smo mi sami vesoljna individualna samomanifestacija,ki je neločljiva od vesolja samega-Vesolje( Bog) dojema sam sebe skozi nas same!!!

Mogoče bo težje za razumeti je pa to naše edino življenjsko dejstvo. Vesolje živi samodeluje v nas in skozi nas enako  kot v vsej svoji  vseobsežni samopojavnosti.Igor pravilno pravi-Mi smo svet in svet je vse.Bog smo mi in Bog je vse! Neločljivo.!  Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Telo, duša in duh
Reply #51 - 12.06.2010 at 13:58:46
 
Ljudje zivimo in mislimo da se poznamo , ali pa kot opazim se mi zdi da se niti ne postavlja vprasanje ali se poznam .
Ce bi vsi razumeli to kar si zgoraj opisal potem bi vsak sprejel polno odgovornost zase za svoja dejanja uh ja pol bi se stanje v svetu spremenilo zares.
Seveda pa vsi rajs tolcemo po drugih ker sami nismo sebe sposobni pogledat . Verjetno ne razumem popolnoma to kar pises ampak mam en svoj pogled .
Razkuri me recimo to da ljudje castijo boga nekje zunaj sebe  samo da bi vso svojo odgovornost do sebe in sveta prelagali na ramena boga nekoga katerega sploh ne poznajo.
lp : )
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Telo, duša in duh
Reply #52 - 12.06.2010 at 14:16:43
 
ego-3p wrote on 12.06.2010 at 13:58:46:
Ljudje zivimo in mislimo da se poznamo , ali pa kot opazim se mi zdi da se niti ne postavlja vprasanje ali se poznam .
Ce bi vsi razumeli to kar si zgoraj opisal potem bi vsak sprejel polno odgovornost zase za svoja dejanja uh ja pol bi se stanje v svetu spremenilo zares.
Seveda pa vsi rajs tolcemo po drugih ker sami nismo sebe sposobni pogledat . Verjetno ne razumem popolnoma to kar pises ampak mam en svoj pogled .
Razkuri me recimo to da ljudje castijo boga nekje zunaj sebe  samo da bi vso svojo odgovornost do sebe in sveta prelagali na ramena boga nekoga katerega sploh ne poznajo.
lp : )


Če se poznaš potem veš,da tvoja bit (genom) narakuje tebi samemu neke življenjske vzorce.Če te vzorce dojemaš -jih lahko tudi zavestno spreminjaš-samodejno kontroliraš tu potem govorimo o našem usklajenem samodelovanju- bivanju. WinkV tem smislu govorim! LP Alojz Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Telo, duša in duh
Reply #53 - 12.06.2010 at 22:59:21
 
Sem ze veckrat mislil povedat, pa bom zdaj izkoristil priloznost, ker je tocno ta tema.

V to nisem preprican, enostavno ker nisem tako dalec, da bi lahko to samopotrdil, zna pa bit ta zadeva vzrok mnogih nesporazumov.

Zdaj moram prvo dolociti primerne besede, pa naj bo razsvetljenje eno, pa samospoznanje drugo in to si predstavljam takole:

- Razsvetljenje, je stanje ko si v dimenziji vecno- zdaj, saj vzorci so v bistvu v preteklosti- prihodnosti, psiholoski cas. Enostavno povedano se vec ne poistovecas z vzorci. Zato mislim da ni pogoj razumevanje vesoljne zakonitosti, ampak postane UM orodje in nisi vec suzenj lastnega uma.

- Samospoznanje, pa razumem kot staneje ko razumes enotno vesoljnon naravno zakonitost.
Tu dopuscam moznost, da ko si samospoznan si tudi razsvetljen, obratno pa ni receno, saj se v razsvetljenju le resis psiholoskega casa, vzorcev in nikakor ne vidim da s tem dobis vedenje naravne zakonitosti.

Pa se to.
Razsvetljeni ne izgubi uma.
Um je orodje in ti z njim delujes, ko pa se poistovetis z nekim umskim vzorcem (ustvarjas identiteto iz vzorca- ego), postane to egovski um ali ego, pades v psiholoski cas ter nisi ves svoboden. Ne zivis v dimenziji vecno zdaj ampak v umskih projekcijah- preteklost/prihodnost, kot so strah, zelje, upanje, sekiranje, itd...

Mnogi ljudje, ki so prisli do takoimenovanega razsvetljenja, recimo kaksni jogiji, so vsi porocali da do tega trenutka pravzaprav niso niti ziveli saj so bili vsmerjeni- skoncentrirani vsepovsod samo v realnost- vecno zdaj ne, da so ziveli v namisljenemu svetu.

Upam da ne bo kaksnih izpadov, ker to ni moja izkusnja, na to sem pomislil in ce bi se te zadeve razcistilo, bi bilo tu veliko manj nesporazumov.

Pa ne se obesat na besede, ker razsvetljenje in samospoznanje sta v svojem pomenu enaka... Sicer pa tisti ki me razume bo ze vedel kaj mislim in se bo usmeril v to ne v neke besedne, pomenske igrice Wink

Kaj poveste na to?  Smiley

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Telo, duša in duh
Reply #54 - 13.06.2010 at 00:48:40
 
Um te izgleda še muči. Ni orodje je ti, celota, svobodno deluje znotraj tebe. Ti si um in um je ti.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Telo, duša in duh
Reply #55 - 13.06.2010 at 09:41:34
 
Quote:
Um te izgleda še muči. Ni orodje je ti, celota, svobodno deluje znotraj tebe. Ti si um in um je ti.

Lp,Igor


Igor

Lahko se tako opredeli,če upoštevaš dejstvo akumuliranega uma in realiziranega uma. Akumuliran um je t.i. brezčasna življenjska inteligenca naše biti (dedni brezčasni kolektivni spomin),ki se individualizira in se veže na naš realiziran individualni um že ob spočetju.Ta akumuliran um /fotonski) lahko imenuješ duša,ki je vezana na naše realizirane fizične potenciale. Mi v sebi nosimo brezčasni spomin (lahko ga imenuješ ( intuicija duše).Sam trdim--- če ti za časa življenja uspe odpreti preko življenjskega duha nemoteno komunikacijo s svojim brezčasnim umom (dušo)in realiziranim fizičnim umom se ti znotraj tebe samega odpre brezčasen spomin,ki uporabi tvoj realiziran um kot orodje tvoje lastne komunikacije z brezčasjem.To nemoteno notranjo  izmenično komunikacijo ti omogoča tvoj življenjski duh.Preko te svoje življenjske sile (duha) lahko ti vstopaš v dimenzijo večno in hkrati kontroliraš psihološki čas sedaj. Tako živiš v stanju večno in sedaj. Opis sem poenostavil,ker nekateri ne bodo zmogli že tega dojeti.  Wink Wink
Sam smatram,da je naše samozavedanje skupek fizićnega uma in fotonskega uma (duše)kjer je naš življenjski duh posrednik prenašalec vsebine med obema vrednostima. Smiley Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Telo, duša in duh
Reply #56 - 13.06.2010 at 13:45:00
 
Quote:
Um te izgleda še muči. Ni orodje je ti, celota, svobodno deluje znotraj tebe. Ti si um in um je ti.

Lp,Igor


Igor, ti me nisi razumel, me ne muci, ker razumem zadevo v nulo.

Um je orodje seveda kot so orodje nase roke, noge, oci, vse ima svojo funkcijo, to pa se ne pomeni da to nisi ti, jaz tega ne pravim nikoli nisem, razumes kaj hocem povedat?

Torej nikoli nisem napisal da um nisi ti, gre se za drugo zadevo in to so vzorci. Ce ti dam en primer, pride situacija ki ti prebudi recimo vzorec jeze, se ti poistovetis to jezo in postanes ti ta jeza, ta vzorec.

Izguba tega vzorca je namrec izguba lastne identitete!!! Se ti se ni zgodilo, da si poskusal umiriti jeznega cloveka, in dosegel ravno kontra se bol je znorel, ker je njegova identiteta bila vezana na jezo- na vzorec. Ta vzorec pa nisi ti za razliko od uma, tezko ampak lahko ga kontroliras. Vzorci so kot programi v racunalniku, um je procesor, ki procesira te vzorce v realnem casu in nalaga na disk- akumuliran spomin. Kaj si ti kaj nisi je kar jasno, ce odstranis procesor odstranis del racunalnika, sam po sebi procesor je nic, rabi programe da jih premleva tako kot um, ti pa niso racunalnik, ceprav bo ravno po njih deloval racunalnik v celoti, kot mi v celoti po vzorcih ko se poistovetimo z njimi Wink Tu je point.

Tocno to je danes najhujsi problem, mi smo programi oziroma omejeni zgolj na slabe programe, ne poznamo opcije da jih lahko mirno odvrzemo in nalozimo boljse (manj hroscate programe, uporabne, zmozne hipnega "izklopa"). Upam da ne rabim dopisati, da ne vzames tega dobesedno, ampak tisti ki razume to razume.

To imenujem egovski um, ali kot ti pravis psiholoski cas, um ustvarja projekcije, scenarije v prihodnosti in ce se zaciklas v njih si v psiholoskem casu, tega pa ni v dimenziji vecno- zdaj, ceprav se edino tam (edino zdaj) vse odvija. Ce pa ti nekaj racunas- to ni egovski um, uporabljas um kot orodje, kot uporabljas roke kot orodje  Wink enostavno.

Upam da si dojel Igor Smiley

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Telo, duša in duh
Reply #57 - 13.06.2010 at 17:19:07
 
Govoriš o orodju. To orodje te razdvaja. Imaš ga v spominu (rezerva), ves čas in to je psihološki čas.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Telo, duša in duh
Reply #58 - 13.06.2010 at 17:45:31
 
Danes mi ne vemo tega , problem danes je .... mi smo ...
Tut v preteklosti nismo marskej znali pa nc ne pomaga ce jemljemo to kot problem , problemov ni smo taki kot smo in taki smo ker taki mormo bit ker je tako kot je in tako mora bit in cetudi nebo vec kot je bo pac kot bo .
Pri sebi js to jemlem tako problemov ni , ce bo kaj potrebno resit bomo resli ko bo potrebno ce  nebomo vseeno bomo. Da bi govoril za druge ljudi kaj je problem pri nas njih ne vidim poante .
To sem kar sem in kar bom to bom , al je prav al ni , je dobro al slabo ni vprasanje , kar je je in mora bit pa tut ce ne .
lp : )
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Telo, duša in duh
Reply #59 - 13.06.2010 at 20:22:23
 
ego-3p wrote on 13.06.2010 at 17:45:31:
Danes mi ne vemo tega , problem danes je .... mi smo ...
Tut v preteklosti nismo marskej znali pa nc ne pomaga ce jemljemo to kot problem , problemov ni smo taki kot smo in taki smo ker taki mormo bit ker je tako kot je in tako mora bit in cetudi nebo vec kot je bo pac kot bo .
Pri sebi js to jemlem tako problemov ni , ce bo kaj potrebno resit bomo resli ko bo potrebno ce  nebomo vseeno bomo. Da bi govoril za druge ljudi kaj je problem pri nas njih ne vidim poante .
To sem kar sem in kar bom to bom , al je prav al ni , je dobro al slabo ni vprasanje , kar je je in mora bit pa tut ce ne .
lp : )


V osnovi in poenostavljeno je tako kot si napisal egotrip.Najtežje za človeka je brezpogojno sprejetje samega sebe in biti živeti to kar si!!! Človek ima sposobnost predvidevanja in pa kar je najbolj pomembno- človek ima edini možnost lastnega brezčasnega uvida v lastno vesoljno brezčasno bit. Roll Eyes Roll Eyes Roll EyesTo moraš dojeti!!

Tu se postavlja vprašanje vere vase ,ki je hkrati prostovoljni preizkus lastne duhovne moči ---prestopiti v brezčasno dimenzijo znotraj lastnega sebstva,ki te lahko pokoplje ,ali vesoljno osvobodi.

Kdo to ve ??,če ni,ali ne prestopi prostovoljno te svoje sedanje psihološke dimenzije???

Zato je t.i. razsvetljenje-ali vesoljno samospoznanje popolnoma osebna individualna izkušnja.Ta izkušnja pa največkrat ne more biti razumljena po tistih,ki te osebne izkušnje nimajo. Na kratko opisano- tako kot v resnici je!! Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 11