Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 12 13 14 15 16 ... 25
(Read 141112 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #195 - 11.04.2010 at 11:30:34
 
Quote:
le na cerkev me ni treba spominjati, z njo to nima veze.

Dante,
ampak ti me z vsakim svojim postom spominjaš na cerkev...Le zakaj nenehno citiraš cerkvene spise, če to nima nobene veze s cerkvijo ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #196 - 11.04.2010 at 11:37:31
 
Dante wrote on 10.04.2010 at 22:49:58:
Robi wrote on 10.04.2010 at 20:51:12:
Quote:
4 tako bom tudi jaz izbral zanje muke
in spravil nadnje grozo.
Saj sem klical, pa ni nihče odgovoril,
govoril sem, pa niso poslušali.
Delali so, kar je hudo v mojih očeh,
in izbirali, kar mi ni po volji.

Kruto..resnično..vendar tipično človeško.
Te misli so izraz nekoga, ki hrepeni po oblasti in podrejanju množice....
To seveda ni božja želja.....Človek ni rojen, da bi bil suženj, ampak, da živi v harmoniji z  življenjem.


Imaš prav, toda kateri Bog je to!  Smiley  Ta, ki ga imenujejo Gospod, Gospodar in te spomni na to ko umrješ kot človek. Takrat to dobi smisel. Bog ima v tem svetu dva obraza - eden je ta, ki ima palico in korenček v roki, drugi pa nesebični, ljubeči dajalec življenjske moči - vsak dan. Eden skrbi za red in zakonitost, drugi pa nas vse živi.

Izaija je bil le prerok Gospoda, Jezus Kristus in drugi resnični Učitelji pa prebujevalci in hkrati veleposlanci Gospoda.
Wink

Alojz, nič narobe ni s tvojim postom, le na cerkev me ni treba spominjati, z njo to nima veze. Človek naj bo sam sebi duhovnik. Učitelj ni telo ampak tisti, ki je rojen od zgoraj, v Duhu in vodi. Ali veš kaj to pomeni? Smisel marsičesa v Bibliji kljub mnogim prepisom ni zabrisan, če imaš izkušnjo. Takole je v Janezevem evangeliju:

Kdor prihaja od zgoraj, je nad vsemi (v postavi!),
kdor pa je iz zemlje, pa je zemeljski.


Resnično, resnično ti povem,
kdor se ne rodi od zgoraj,
ne more videti nebeškega kraljestva.

....

če se kdo ne rodi iz vode in Duha,
ne more priti v božje kraljestvo.
Kar je rojeno iz mesa, je meso,
kar je rojeno iz Duha, pa je duh.

...
Veter veje, koder hočeš,
njegovo šumenje slišiš,
pa ne veš od kod prihajain kam gre.
Tako je z vsakim, ki je rojen iz Duha.


Povzel sem citate, ki jih prepoznam pri sebi in so del izkušnje. Če ne verjamete, potem žal niste prebujeni in to ni vaša izkušnja. Zato ne krivite mene, ampak premislite komu služite. Ali duši ali pa umu, ki vas skupaj s telesom vlečeta stran?
Dovolj bo, kajne?  Smiley Wink



Dante,če se imaš ti za vesoljno samospoznanega-potem mi povej od kje si??? Napaka-ti še ne znaš brati svetih spisov-žal-se boš naučil-Ne obsojaj-prvo pravilo vsi smo bratje v Bogu.Če se tega zavedaš že ne počneš bedarij
s svojim EGOM in UMOM!!!!!
Ti Janezevega evangelija sploh ne razumeš!!!!!
Od zgoraj prihaja čisti Božji vesoljni elementarni duh,ki človeka iz mesa in krvi rodi v vseoljno(nebeško)samospoznano obličje-neodvisno od človeka (Jezusa)samega.Od zgoraj prihajajo božji ljudje-Elohimi-,ki jih vodi NADangel MIhael-vodja nebeških Emanuelovih varuhov življenje,ki je na Zemlji brezmadežno-rojen.Jezus je rojen od zgoraj-po duhu em sili in mi vsi smo Jezus in vsi bomo pobožjem  duhu rojeni in vstali.Jezus sam je povedal ne malikujte nikogar!!!!
Če se kdo ne rodi iz vode(voda je akumulirana vrednost zemeljskega telesa)tvoja akumulirana vrednost je DUŠA(voda) na njo deluje sveti duh da se ti lahko vesoljno razsvetljiš-Dante bereš že,samo ne veš kaj bereš. Wink Wink
Duh(božja em sila) deluje nate na vse kot veter,ne vidiš ga,a te prebuja-ciklično in nevidno neodvisno od tvoje ego volje.
No si ti že rojen od božjega (vesoljnega)duha???Iskreno se vprašaj!!!???Dante bo treba iti bolj globoko v sebe in z manj sodbami!!!Ne razumeš zadev preveč se ceniš in druge premalo!! Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #197 - 11.04.2010 at 12:08:27
 
Quote:
če se kdo ne rodi iz vode in Duha,
ne more priti v božje kraljestvo.
Kar je rojeno iz mesa, je meso,
kar je rojeno iz Duha, pa je duh.

Bedarije..
Kot, da so nekateri ljudje več, kot pa drugi...
Vsi smo enaki pred Bogom, kot bi naj vsi bili enaki pred zakonom..le tisti, ki mislijo, da so nekaj več, si tega nočejo priznati, zato pa se pojavljajo takšni citati.
Vsi smo rojeni enako....meso je enakovredno duhu Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #198 - 11.04.2010 at 12:19:31
 
Robi wrote on 11.04.2010 at 12:08:27:
Quote:
če se kdo ne rodi iz vode in Duha,
ne more priti v božje kraljestvo.
Kar je rojeno iz mesa, je meso,
kar je rojeno iz Duha, pa je duh.

Bedarije..
Kot, da so nekateri ljudje več, kot pa drugi...
Vsi smo enaki pred Bogom, kot bi naj vsi bili enaki pred zakonom..le tisti, ki mislijo, da so nekaj več, si tega nočejo priznati, zato pa se pojavljajo takšni citati.
Vsi smo rojeni enako....meso je enakovredno duhu Smiley


Jezus sam pravi:ne malikujte me!!!! Ljudje hočejo idole-potem postanejo njihovi sužnji pa cvilijo!!! Res je vsi smo enako božje (vesoljno)življenje.Nihče ni več od drugega-Naš ego in um sanjata kako smo mi sami drugačni od drugih .V svojem sebstvu smo vsi enaki-bratje tako kot z vsem življenjem okoli nas!!  Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #199 - 11.04.2010 at 12:38:03
 
Robi wrote on 11.04.2010 at 12:08:27:
Quote:
če se kdo ne rodi iz vode in Duha,
ne more priti v božje kraljestvo.
Kar je rojeno iz mesa, je meso,
kar je rojeno iz Duha, pa je duh.

Bedarije..
Kot, da so nekateri ljudje več, kot pa drugi...
Vsi smo enaki pred Bogom, kot bi naj vsi bili enaki pred zakonom..le tisti, ki mislijo, da so nekaj več, si tega nočejo priznati, zato pa se pojavljajo takšni citati.
Vsi smo rojeni enako....meso je enakovredno duhu Smiley

Že takoj sam postavljaš druge nad sebe, potem pa praviš, da hočejo biti več od drugih. To se poraja lahko samo v egoističnem umu in nikjer drugje. Človek, ki je očiščen z vodo in rojen iz duha, ne misli tako in za njega so vsi enaki in enakopravni, ter se ne postavlja nad nikogar.

Takšen človek ne razmišlja samo za svojo korist, ampak mu je predvsem potreba drugih nujnejša od svoje. Kako bi se potem lahko takšen človek postavljal nad druge?????, ali imel za več vrednega????

No pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #200 - 11.04.2010 at 13:39:19
 
M.L. wrote on 11.04.2010 at 12:38:03:
Robi wrote on 11.04.2010 at 12:08:27:
Quote:
če se kdo ne rodi iz vode in Duha,
ne more priti v božje kraljestvo.
Kar je rojeno iz mesa, je meso,
kar je rojeno iz Duha, pa je duh.

Bedarije..
Kot, da so nekateri ljudje več, kot pa drugi...
Vsi smo enaki pred Bogom, kot bi naj vsi bili enaki pred zakonom..le tisti, ki mislijo, da so nekaj več, si tega nočejo priznati, zato pa se pojavljajo takšni citati.
Vsi smo rojeni enako....meso je enakovredno duhu Smiley

Že takoj sam postavljaš druge nad sebe, potem pa praviš, da hočejo biti več od drugih. To se poraja lahko samo v egoističnem umu in nikjer drugje. Človek, ki je očiščen z vodo in rojen iz duha, ne misli tako in za njega so vsi enaki in enakopravni, ter se ne postavlja nad nikogar.

Takšen človek ne razmišlja samo za svojo korist, ampak mu je predvsem potreba drugih nujnejša od svoje. Kako bi se potem lahko takšen človek postavljal nad druge?????, ali imel za več vrednega????

No pa lep pozdrav.


Vse kar vidiš zaznaš v sebi in okrog sebe je Bog sam.Zato je vse to -tvoj brat v Bogu-tudi kamen po katerem hodiš,je tvoj brat.V tebi človek se Bog ciklično samospoznava-neodvisno od tvoje ego volje-ti vedno spoznaš boga v sebi in bog sebe v tebi.Pika-Amen! Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #201 - 11.04.2010 at 14:13:50
 
Quote:
Že takoj sam postavljaš druge nad sebe, potem pa praviš, da hočejo biti več od drugih. To se poraja lahko samo v egoističnem umu in nikjer drugje. Človek, ki je očiščen z vodo in rojen iz duha, ne misli tako in za njega so vsi enaki in enakopravni, ter se ne postavlja nad nikogar.

ML
kje sebe postavljam nad druge ?

Pa očitno si zgrešil bistvo, kar sem hotel povedati...Hotel sem povedati, da smo vsi rojeni na enak način..iz duha....Pa tudi vsi smo prej ali slej bili očiščeni z vodo. Smiley
Razen, če je tu mišljeno biti krščen z vodo...Potem pa vemo pri čem smo. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #202 - 11.04.2010 at 15:10:35
 
Robi wrote on 11.04.2010 at 14:13:50:
Quote:
Že takoj sam postavljaš druge nad sebe, potem pa praviš, da hočejo biti več od drugih. To se poraja lahko samo v egoističnem umu in nikjer drugje. Človek, ki je očiščen z vodo in rojen iz duha, ne misli tako in za njega so vsi enaki in enakopravni, ter se ne postavlja nad nikogar.

ML
kje sebe postavljam nad druge ?

Pa očitno si zgrešil bistvo, kar sem hotel povedati...Hotel sem povedati, da smo vsi rojeni na enak način..iz duha....Pa tudi vsi smo prej ali slej bili očiščeni z vodo. Smiley
Razen, če je tu mišljeno biti krščen z vodo...Potem pa vemo pri čem smo. Smiley

Robi, daj še enkrat preberi kaj sem jaz napisal in kaj si pa ti prebral. Ne bodi tako raztresen, pa malo bolj počasi beri, če si drugače površen. No, saj se vsakemu lahko kaj drugače prebere, pa brez zamere.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #203 - 11.04.2010 at 15:46:42
 
ML,

res ne razumem, v čem vidiš, da postavljam sebe nad druge...

Sicer pa le komentiram citat in ne določeno osebo...
Ker citat deli na tiste rojene na boljši način in tiste na slabši način, me zanima kaj je namen tega citata..?
Ker, če smo vsi rojeni iz duše, potem je ta citat brezpredmeten ali pa izraža le sebične želje nekoga, ki je hotel podrediti in razdeliti ljudi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #204 - 11.04.2010 at 15:50:42
 
Quote:
Človek, ki je očiščen z vodo in rojen iz duha, ne misli tako in za njega so vsi enaki in enakopravni, ter se ne postavlja nad nikogar.

Jaz pa pravim,da smo vsi očiščeni in rojeni iz duha, zato v zgornji trditvi ne vidim smisla.
Ljudje se postavljamo nad druge zaradi naših želja in načina doživljanja realnosti, ne pa zaradi načina rojevanja...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #205 - 11.04.2010 at 15:58:52
 
Robi wrote on 11.04.2010 at 15:50:42:
Quote:
Človek, ki je očiščen z vodo in rojen iz duha, ne misli tako in za njega so vsi enaki in enakopravni, ter se ne postavlja nad nikogar.

Jaz pa pravim,da smo vsi očiščeni in rojeni iz duha, zato v zgornji trditvi ne vidim smisla.
Ljudje se postavljamo nad druge zaradi naših želja in načina doživljanja realnosti, ne pa zaradi načina rojevanja...


Očiščen z vodo pomeni prenešeno-človek ki ima čisto samospoznano dušo v sebi,ki je vesoljno prebujena preko elementarnega duha,ki nas neodvisno od nas rodi v vesoljno samospoznanno )((Božjo samopodobo))-človeka-boga.VSi smo v bogu bratje. Vidim,da še mnoi ne znajo brati svetih spisov ML. Robi ima prav vsi smo enaki-ego volja nas tera,da hočemo biti več kot v resnici smo!! Wink Wink WinkEtrex je pa zadevo čisto v nulo obrazložil s svojim zadnjim postom na P:D: .Resnico!!! Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #206 - 11.04.2010 at 16:09:43
 
Quote:
Očiščen z vodo pomeni prenešeno-človek ki ima čisto samospoznano dušo v sebi,ki je vesoljno prebujena preko elementarnega duha,ki nas neodvisno od nas rodi v vesoljno samospoznanno )((Božjo samopodobo))-človeka-boga.VSi smo v bogu bratje.

Tako je. Vsi smo kot bratje. Nismo eni rojeni od vraga, drugi od boga... Smiley
Vsi nosimo to v sebi, le da še to moramo spoznati.
Saj smo se strinjali, da smo vsi razsvetljeni, le da še tega ne vemo, ker nas preveč ženejo ego želje...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #207 - 11.04.2010 at 16:28:37
 
Sedaj bom povedal nekaj,kar lahko vsak normalen razume.

Mi smo živi ciklični del vesoljne samomanifestacije in njenega cikličnega samodogajanja. Torej se proces vesoljnega samodogajanja vzročno in posledično odraža tudi skozi nas same.
Če kogarkoli med nami ni sedaj živega zanj vesolje ne more biti zavestno spoznano v njemu samemu.Pa je BOg vesolje zato ker umrlih ni med nami kaj manj popolno??? Nič ker so umrli ravno tako
del vesoljne elementarne (božje) samopojavnosti.Oni niso izpuhteli v nič --oni so ostali v BOgu-kot nezavedna božja----vesoljna elementarna samopojavnost. Bog (vesolje)tudi mrtvega življenja ne zavrže,tako kot ne zavrže niti enega samcatega zrna-v svojem večno-sedanjem sočasnem rojevanju in umiranju
tudi mrtev prah zaživi v življenjski samreprodukciji božjih vrst,ki so vse-- tako kot vse- vesoljna(božja) identiteta sama. Wink WinkRazmislite-Robi s teboj se strinjam,kot vidiš!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #208 - 11.04.2010 at 16:42:46
 
Quote:
Sedaj bom povedal nekaj,kar lahko vsak normalen razume.

Razumevanje je odvisno od odprtosti uma.
Večina ima svoj um in spomin precej podvržen raznim religijam in ideologijam, kar seveda povzroča odpor do vsega, kar se razlikuje od njihovih prepričanj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #209 - 11.04.2010 at 17:20:25
 
Robi wrote on 11.04.2010 at 16:42:46:
Quote:
Sedaj bom povedal nekaj,kar lahko vsak normalen razume.

Razumevanje je odvisno od odprtosti uma.
Večina ima svoj um in spomin precej podvržen raznim religijam in ideologijam, kar seveda povzroča odpor do vsega, kar se razlikuje od njihovih prepričanj.


NJET PROBLEM.jIH BO NARAVA (VESOLJE) SAMO ZBUDILO-IMAJO LAHKO STO PREDSTAV KAJ SVET JE-VSI SE VRNEMO NA VRH. Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 12 13 14 15 16 ... 25