Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14 15 ... 25
(Read 142223 times)
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #180 - 10.04.2010 at 07:45:30
 
Alojz in Sandib wrote on 03.04.2010 at 20:59:58:
Boštyxz wrote on 03.04.2010 at 20:55:27:
Glej, ti nevedni domnevni vsevednež : niti tega ne veš kdo je učil Jakoba L. , in kdo ne .

In kaj se čem z tabo še ubadat, ko pa ne razumeš - ne dojameš večinoma kar sem ti že obrazložil do sedaj ?

Eh, grem nad pufe nazaj, Lp .


Pridi k meni ti bom dal v roke par Lorberjevih knjig.Bošty ne flancaj.Kaj si ti meni povedal.da so leteče krave na Saturnu in morja ( H20) in prelepe plaže na Soncu!! Še kaj drugega? Grin Grin Grin Aja ti imaš veze pri Bogu-to sem pozabil!! Kakšen pa je-bradat očak?


Menda ni tko plešast kot ti  Tongue

Mogoče se tole sliši preveč krutoponiževalno, vendar se moram potegniti za Njega ki je vse skonstruiral + ustvaril kar obstaja , ker mu to dolgujem kot Njegovo ustvarjeno bitje .

In tako ti moram sporočiti tudi ta podatek, katerega ob vsej svoji domnevni "vsevednosti" očitno še nisi "izvedel" .

Zdaj pa moram iti nazaj nad odplačilo pufov, katere sem že skorajda odpravil, še nekaj malega , pa bo . Sem že pozen spet .

Imejte se "optimalno" , in lep pozdrav , čaw .

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #181 - 10.04.2010 at 08:48:05
 
Bošty

Ti še plenic duhovnosti nisi prerasel.Ti si in ostaneš ''en hribček''. Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #182 - 10.04.2010 at 09:00:04
 
Dante wrote on 09.04.2010 at 21:27:35:
Alojz!
Hvala za opombo o enajsti sefiri DAAT, ki vodi do vrat samospoznanja. Tole sefiro se najde le v Jakobovi shemi, ki ponazarja kompleksnost Poti do Enosti. Tako naj bi s povezavo Malkuta in Daata bili vodeni do vesoljnega samospoznanja. Tu je potrebno rečti, da se recimo v najnižji sefiri ne more kar samo od sebe prebuditi ta povezava. Zato imamo ta inštrument posvetitve, združitve z Besedo od živega mojstra, ki je spoznal ves labirint do tja. Če pa namiguješ, da se vse reke, vsa voda steče v Malkut, zakaj je potem tako malo ozaveščenih ljudi na svetu. Sefire ponazarjajo tudi subtilne moči, lastnosti, ki zadržujejo to sveto vodo v sebi in jo oddajo, ko se čas dopolni ali so pogoji izpolnjeni ali pa po nalogu višje Moči. Menim, da je danes v nižjih sefirah bolj "suša".  Smiley Roll Eyes Tu bi morale tečti velika reka Ljubezni, živega duhovnega bogastva, pa zgleda kao za en potok.  Smiley
Sem se naredil za mal domišljavega, toda pripomba je glede na svetovno stanje na mestu. Drži!

Oj, Robi! Smiley
Da igram neko vesoljno igro, saj naokrog je sam en velik Oder in mi vsi na njem igralci.  Smiley Grin Kaj čemo!
Saj vsega lastnega, vsega kar smo bili, vse vloge, ki smo jih kot duše odigrali, vse to je težko prenesti in sprejeti. Grozno je in mučno videti vsaj del tega! Smo zelo izkušeni v .... marsičem. Resnično!  Smiley Raje ne bi razlagal! Undecided
Tega bremena me reši le smrt, ali pa umiranje v življenje. Če razumete kaj s tem hočem rečti.  Smiley

LP!




Dante ti nekako dokaj pravilno povežeš stvari.Res je vse v kurcu-da je v kurcu-nismo nič krivi pred Bogom-krivi smo pred seboj.Pred svojo svobodno voljo.Bog je vse elementarno in živo vse sam.Elementarno nam odreja  duhovne cikle.Vesoljni paradoks-človeka- boga.Da je stanje takšno kot je moraš sprejeti -če poznaš vesoljno samodelovanje.S svojo svobodno voljo potem tudi živiš in predsem deluješ za vesoljnoBožje)življenja- kar si tudi sam v resnici.Duhovna Suša je povsod tako pri Bogu kot v nas-enako.Ne moremo se sami spremeniti-bog sam odpira -ali zapira večno-sedaj ciklično vsa vrata sam sebi v nas.
Vesolje je res oder-kjer vesolje samo igra vse igre žive in elementarne-preko vsega in vsakogar neodvisno od česarkoli,ker je vse samo.Bog sam!! Wink Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Dante
3
***
Offline

I Love!
Posts: 148
Slo
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #183 - 10.04.2010 at 17:53:12
 
Saj kabala ni zgolj nek razumski, kibernetični stroj za sveta imena je tudi kot duhovni zemljevid. V bistvu nakazuje na Pot - še najbolje so imeli prdstavo tvorci kabale. To je u bistvu živo znanje posredovano od nadzavedne ravni. Kot kažipot za preučevanje tedanjih svetih spisov in kam usmeriti svoj pogled. Predstavlja tudi dobro orodje za dobre intelektualce, da pomagajo ljudem priti do pričetka samospoznanja. Smiley

Raje se vrnem k prerokom.

Izajija je rekel o lažni veri takole:

Pravi in lažni verniki

1 Tako govori GOSPOD:
Nebo je moj prestol
in zemlja podnožje mojih nog:
kakšna je torej hiša, ki mi jo hočete sezidati,
in kakšen je kraj za moje počivališče?

2 Saj je vse to naredila moja roka,
tako je vse nastalo, govori GOSPOD.
Gledam pa na tistega,
ki je ponižen, ki je potrt v duhu
in se trese pred mojo besedo.

3 Kdor kolje vola, ubija človeka,
kdor žrtvuje ovco, lomi tilnik psu,
kdor daruje jedilno daritev – svinjsko kri,
kdor zažiga kadilo, časti malike.
Kakor so oni izbrali svoje poti
in jim ugajajo njihove gnusobe,

4 tako bom tudi jaz izbral zanje muke
in spravil nadnje grozo.
Saj sem klical, pa ni nihče odgovoril,
govoril sem, pa niso poslušali.
Delali so, kar je hudo v mojih očeh,
in izbirali, kar mi ni po volji.



Mnogo je poklicanih, a se malokdo javi! Smiley Resnično!


Back to top
 

Pozorno prisluhni vsakomur,
vendar pa imej svoje mnenje.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #184 - 10.04.2010 at 17:54:03
 
Ja, jaaaaa, Alojz, seveda nismo nič krivi, : naj kar nekdo drug prevzame odgovornost za naša bedna ravnanja, a nede ?

Mi ga bomo pa še naprej bixali, saj nismo nič krivi , anede, saj je vesolje krivo , in kajazvemkdovseže , anede , ...

Slepi "vsevedneži" tipa Alojz ... , ... Tongue

Nič, jaz moram delat' nazaj, da odplačam še ta mali preostanek pufov , ker z takelimi samooklicanimi "vsevedneži" je res brezveze ker še sami sebe ne poznajo .

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: Pravi in lažni preroki
Reply #185 - 10.04.2010 at 18:01:38
 
Boštyxz wrote on 10.04.2010 at 17:54:03:
Ja, jaaaaa, Alojz, seveda nismo nič krivi, : naj kar nekdo drug prevzame odgovornost za naša bedna ravnanja, a nede ?

Mi ga bomo pa še naprej bixali, saj nismo nič krivi , anede, saj je vesolje krivo , in kajazvemkdovseže , anede , ...

Slepi "vsevedneži" tipa Alojz ... , ... Tongue

Nič, jaz moram delat' nazaj, da odplačam še ta mali preostanek pufov , ker z takelimi samooklicanimi "vsevedneži" je res brezveze ker še sami sebe ne poznajo .

Lp + #


Upam da ti uspe čimprej odplačat še zadne pufe  Smiley
Te boš vsaj neho jamrat kot da si edini ko maš pufe  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #186 - 10.04.2010 at 18:48:57
 
Boštyxz wrote on 10.04.2010 at 17:54:03:
Ja, jaaaaa, Alojz, seveda nismo nič krivi, : naj kar nekdo drug prevzame odgovornost za naša bedna ravnanja, a nede ?

Mi ga bomo pa še naprej bixali, saj nismo nič krivi , anede, saj je vesolje krivo , in kajazvemkdovseže , anede , ...

Slepi "vsevedneži" tipa Alojz ... , ... Tongue

Nič, jaz moram delat' nazaj, da odplačam še ta mali preostanek pufov , ker z takelimi samooklicanimi "vsevedneži" je res brezveze ker še sami sebe ne poznajo .

Lp + #


Bošty krivi smo pred seboj-pred bogom ne.Naša volja je ego volja ni samospoznana vesoljno življenjska volja(božja)ne obračaj-preberi!! Pred Bogom smo vsi nedolžni in vsi krivi-pred seboj-paradoks-ego volje in vesolja samega.Najtežje je človeku to dojeti!!! Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #187 - 10.04.2010 at 19:03:56
 
Dante wrote on 10.04.2010 at 17:53:12:
Saj kabala ni zgolj nek razumski, kibernetični stroj za sveta imena je tudi kot duhovni zemljevid. V bistvu nakazuje na Pot - še najbolje so imeli prdstavo tvorci kabale. To je u bistvu živo znanje posredovano od nadzavedne ravni. Kot kažipot za preučevanje tedanjih svetih spisov in kam usmeriti svoj pogled. Predstavlja tudi dobro orodje za dobre intelektualce, da pomagajo ljudem priti do pričetka samospoznanja. Smiley

Raje se vrnem k prerokom.

Izajija je rekel o lažni veri takole:

Pravi in lažni verniki

1 Tako govori GOSPOD:
Nebo je moj prestol
in zemlja podnožje mojih nog:
kakšna je torej hiša, ki mi jo hočete sezidati,
in kakšen je kraj za moje počivališče?

2 Saj je vse to naredila moja roka,
tako je vse nastalo, govori GOSPOD.
Gledam pa na tistega,
ki je ponižen, ki je potrt v duhu
in se trese pred mojo besedo.

3 Kdor kolje vola, ubija človeka,
kdor žrtvuje ovco, lomi tilnik psu,
kdor daruje jedilno daritev – svinjsko kri,
kdor zažiga kadilo, časti malike.
Kakor so oni izbrali svoje poti
in jim ugajajo njihove gnusobe,

4 tako bom tudi jaz izbral zanje muke
in spravil nadnje grozo.
Saj sem klical, pa ni nihče odgovoril,
govoril sem, pa niso poslušali.
Delali so, kar je hudo v mojih očeh,
in izbirali, kar mi ni po volji.



Mnogo je poklicanih, a se malokdo javi! Smiley Resnično!




1. BOg(vesolje)je vse večno in sedaj ves živo in elementarno-hiša je vesolje samo(BOG)ne rabi hiše!!!

2. Nič ni nastalo vse je večno in sedaj v lastnem vesoljnem samodelovanju,kjer je vsak konec sočasno nov začetek.Bog sam vesolje je večno in sedaj v sočasnem umiranju in rojevanju- Treseš se pred božjo besede zato,ker boga ne poznaš---POZNA GA''' SAMO''''TVOJ ISKORIŠČEVALSKI DUHOVNIK-boj se njega-duhovnika-cerkve!!BOG NE GROZI on samo samodeluje!!PO svoji edini zakonitosti!!!

3. ČLOVEK Z BOGOM (ker je on sam božja samomanifestacija)živi skupaj v temi ali svetlobi-neodvisno od človeške ego volje.To je treba razumeti kot vaša volja je res svobodna-toda ni vesoljno samospoznana-zato z njo počnete stvari proti življenju.

4. Bog nikoli ne grozi sam sebi v samospoznanemu človeku.Grozijo cerkveni lažnivci!!!Da dobijo poceni oblast nad verniki in da jim ti kasneje darujejo,ker se jih bojijo!!! Cheesy Shocked
Bog svoje vesoljnoživljenjsko poslanstvo (varovanje vsega) uresničuje v lastni živi vesoljno samospoznani človeški podobi in nikakor drugače!!! Pika -amen!! Wink Wink Wink

Dante bo treba tvojega učitelja še veliko vprašati,da bošp razumel cerkvene-verske igrice in se boš naučil ločiti cerkveno pleve od vesoljnega zrna resnice!!! Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #188 - 10.04.2010 at 20:42:55
 
Quote:
Oj, Robi! Smiley
Da igram neko vesoljno igro, saj naokrog je sam en velik Oder in mi vsi na njem igralci.  Smiley Grin Kaj čemo!
Saj vsega lastnega, vsega kar smo bili, vse vloge, ki smo jih kot duše odigrali, vse to je težko prenesti in sprejeti. Grozno je in mučno videti vsaj del tega! Smo zelo izkušeni v .... marsičem. Resnično!  Smiley Raje ne bi razlagal! Undecided
Tega bremena me reši le smrt, ali pa umiranje v življenje. Če razumete kaj s tem hočem rečti.  Smiley

Dante,
zakaj na življenje gledaš kot neko breme..? Če sem te prav razumel....

Pa ne vem zakaj bi naj bilo naše življenje oz. naše telo kot nek zapor za dušo....Saj vem, da nam telo lahko povzroča bolečino, vendar se telo oz. življenje brani s tem, da izrazi bolečino...Z njo nam pokaže kje so naše meje...Pravzaprav je lahko človek še srečen, da le toliko trpi, kot trpi, če primerjam s tem, koliko bolečine in uničenja povzroči človek sam v svojem okolju....
Vem, da si je večina ljudi ustvarila takšno mnenje, da je to telesno bivanje kot neka kazen....Ampak..a se je kdo vprašal zakaj ?
Kot, da je to mnenje le odsev naše nemoči...da le izrazimo kar čutimo, ne moremo pa ničesar storiti, da bi bilo bolje ?
Vendar, če bi vsaj približno ugotivili razlog, bi spoznali, da ni čudno, da imamo takšno mnenje, saj bi spoznali, da svoje telo le izrabljamo za užitke in ga sploh ne spoštujemo..Ne spoštujemo življenja...Če pogledam le to..na primer ko nas kaj boli, raje vzamemo tableto, kot pa, da bi spremenili naš način življenja in razvade...Nekateri celo raje umrejo, kot pa da se spremenijo....in potem vzroke iščemo vsepovsod le pri sebi ne..Mislimo, da je kriv vrag, da je to kazen, da bog ni pravičen.....Namesto, da bi spoznali, da mi sami nismo pravični do življenja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #189 - 10.04.2010 at 20:47:07
 
Quote:
Bog nikoli ne grozi sam sebi v samospoznanemu človeku.Grozijo cerkveni lažnivci!!

Bog seveda ni oseba. Človek pooseblja boga, ker v njega projicira svoje misli in želje in občutke....
Bog se odraža skozi vesoljno samodelovanje in je takšno, kakršno pač je...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #190 - 10.04.2010 at 20:51:12
 
Quote:
4 tako bom tudi jaz izbral zanje muke
in spravil nadnje grozo.
Saj sem klical, pa ni nihče odgovoril,
govoril sem, pa niso poslušali.
Delali so, kar je hudo v mojih očeh,
in izbirali, kar mi ni po volji.

Kruto..resnično..vendar tipično človeško.
Te misli so izraz nekoga, ki hrepeni po oblasti in podrejanju množice....
To seveda ni božja želja.....Človek ni rojen, da bi bil suženj, ampak, da živi v harmoniji z  življenjem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #191 - 10.04.2010 at 21:49:37
 
Robi wrote on 10.04.2010 at 20:47:07:
Quote:
Bog nikoli ne grozi sam sebi v samospoznanemu človeku.Grozijo cerkveni lažnivci!!

Bog seveda ni oseba. Človek pooseblja boga, ker v njega projicira svoje misli in želje in občutke....
Bog se odraža skozi vesoljno samodelovanje in je takšno, kakršno pač je...


Sorry, but wrong thinking .

lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #192 - 10.04.2010 at 21:51:46
 
Robi wrote on 10.04.2010 at 20:51:12:
Quote:
4 tako bom tudi jaz izbral zanje muke
in spravil nadnje grozo.
Saj sem klical, pa ni nihče odgovoril,
govoril sem, pa niso poslušali.
Delali so, kar je hudo v mojih očeh,
in izbirali, kar mi ni po volji.

Kruto..resnično..vendar tipično človeško.
Te misli so izraz nekoga, ki hrepeni po oblasti in podrejanju množice....
To seveda ni božja želja.....Človek ni rojen, da bi bil suženj, ampak, da živi v harmoniji z  življenjem.


Wrong thinking too, Robert .

Glej, moraš se naučiti ločiti človeških razmišljanj od Božjih razmišljanj .

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dante
3
***
Offline

I Love!
Posts: 148
Slo
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #193 - 10.04.2010 at 22:49:58
 
Robi wrote on 10.04.2010 at 20:51:12:
Quote:
4 tako bom tudi jaz izbral zanje muke
in spravil nadnje grozo.
Saj sem klical, pa ni nihče odgovoril,
govoril sem, pa niso poslušali.
Delali so, kar je hudo v mojih očeh,
in izbirali, kar mi ni po volji.

Kruto..resnično..vendar tipično človeško.
Te misli so izraz nekoga, ki hrepeni po oblasti in podrejanju množice....
To seveda ni božja želja.....Človek ni rojen, da bi bil suženj, ampak, da živi v harmoniji z  življenjem.


Imaš prav, toda kateri Bog je to!  Smiley  Ta, ki ga imenujejo Gospod, Gospodar in te spomni na to ko umrješ kot človek. Takrat to dobi smisel. Bog ima v tem svetu dva obraza - eden je ta, ki ima palico in korenček v roki, drugi pa nesebični, ljubeči dajalec življenjske moči - vsak dan. Eden skrbi za red in zakonitost, drugi pa nas vse živi.

Izaija je bil le prerok Gospoda, Jezus Kristus in drugi resnični Učitelji pa prebujevalci in hkrati veleposlanci Gospoda.
Wink

Alojz, nič narobe ni s tvojim postom, le na cerkev me ni treba spominjati, z njo to nima veze. Človek naj bo sam sebi duhovnik. Učitelj ni telo ampak tisti, ki je rojen od zgoraj, v Duhu in vodi. Ali veš kaj to pomeni? Smisel marsičesa v Bibliji kljub mnogim prepisom ni zabrisan, če imaš izkušnjo. Takole je v Janezevem evangeliju:

Kdor prihaja od zgoraj, je nad vsemi (v postavi!),
kdor pa je iz zemlje, pa je zemeljski.


Resnično, resnično ti povem,
kdor se ne rodi od zgoraj,
ne more videti nebeškega kraljestva.

....

če se kdo ne rodi iz vode in Duha,
ne more priti v božje kraljestvo.
Kar je rojeno iz mesa, je meso,
kar je rojeno iz Duha, pa je duh.

...
Veter veje, koder hočeš,
njegovo šumenje slišiš,
pa ne veš od kod prihajain kam gre.
Tako je z vsakim, ki je rojen iz Duha.


Povzel sem citate, ki jih prepoznam pri sebi in so del izkušnje. Če ne verjamete, potem žal niste prebujeni in to ni vaša izkušnja. Zato ne krivite mene, ampak premislite komu služite. Ali duši ali pa umu, ki vas skupaj s telesom vlečeta stran?
Dovolj bo, kajne?  Smiley Wink

Back to top
« Last Edit: 11.04.2010 at 09:43:42 by Dante »  

Pozorno prisluhni vsakomur,
vendar pa imej svoje mnenje.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #194 - 11.04.2010 at 11:29:15
 
Quote:
Glej, moraš se naučiti ločiti človeških razmišljanj od Božjih razmišljanj .

Nisem vedel, da bog razmišlja....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14 15 ... 25