Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 26067 times)
loto
Ex Member




Re: The Crop Circle Ship
Reply #45 - 21.04.2010 at 14:02:26
 
El Pesnik wrote on 21.04.2010 at 13:03:58:
Quote:
In se zbudiš v nov spektakel ali  novo iluzijo brez da se spominjaš prejšnje Cheesy
Samo besedo iluzija je tui potrebno razumet kako bi vi to razložili ? recimo iluzija zame pomeni to primer - sonce se premika čez nebo od jutra do večera to lahko jasno vidimo , in če nas nebi nikoli naučili da se v bistvu premikamo mi ne sonce bi bila to iluzija   Smiley

Nop, že sonce in zemlja sta iluzija. V smislu, da se zdi, da obstajata.

V bistvu vse kar mi lahko rečemo o svetu je to, da je zdi, da svet obstaja. To je največ kar lahko rečemo. Zdi se, da svet obstaja.

In ta "zdeti se" potem vsebuje vse tole kar se nam sedaj ... "zdi".


Saj če pogledaš ljudi in sebe vidiš da vsi vse dojemamo malo po svoje . Najin pogled na primer- lipovo drevo  je lahko popolnoma drugačen popolnoma ga dojemamo po svoje- to je iluzija. Ampak to ne pomeni da drevo  ne obstaja .Najprej se moramo prebudit da bomo svet dojemali čistega kot je ,potem se bomo lahko spraševali ali je sploh kaj resnično ,pa če tudi ni nič res tukaj tudi prav če je vse še samo bolj globoka iluzija ok  ,življenje je kljub temu tukaj ki se razvija in oblikuje dalje četut je iluzija . Lahko recimo hodiš po cesti in razišljaš -vse je iliuzija ko bi znal bi lahko torej iluzijo spremenil v drugačno bolj primerno (zame samo Cheesy ) in potem te povozi avto in če ne umreš te življenje nauči - živi ne sanjaj  Smiley  - in to je samo moje razmišljanje nič drugega  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: The Crop Circle Ship
Reply #46 - 21.04.2010 at 14:06:45
 
To za kar ti sedaj praviš, da obstaja, se res zdi, da obstaja. To je pa vse, kar lahko rečeš. Zdi se, da obstaja. In ta zdeti se, ljudje vzamejo za resnično. Dejansko se pa obstoj življenja samo zdi, zdi se, da življenje je. To je to. Ne sedaj v pomenu, da se meni zdi, da je fatamorgana resnična. Ne, jaz pravim, življenje je in se zdi, da obstaja. To je vse.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: The Crop Circle Ship
Reply #47 - 21.04.2010 at 14:33:46
 
Nič ni tako resnično kot ljudem izgleda to je res tut jaz tak razumem .
Zadnje čase se ne obremenjujem tolk z temi vprašanji  grem ven v gozd poln življenja se dotaknem drevesa in čutim njegovo lepoto in takrat ne dvomim ker čutim življenje in če je to vse iluzija tudi prav všeč mi je  Smiley

 
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: The Crop Circle Ship
Reply #48 - 21.04.2010 at 15:32:52
 
El Pesnik wrote on 21.04.2010 at 14:06:45:
To za kar ti sedaj praviš, da obstaja, se res zdi, da obstaja. To je pa vse, kar lahko rečeš. Zdi se, da obstaja. In ta zdeti se, ljudje vzamejo za resnično. Dejansko se pa obstoj življenja samo zdi, zdi se, da življenje je. To je to. Ne sedaj v pomenu, da se meni zdi, da je fatamorgana resnična. Ne, jaz pravim, življenje je in se zdi, da obstaja. To je vse.

Potem je realnost, da ti Poet govoriš nekaj, deluješ pa drugače. Zdi se mi nekaj je misel, ki je brez razuma. Psu se tudi zdi, da je poštar nevaren, v resnici je pa prinesel paket.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: The Crop Circle Ship
Reply #49 - 21.04.2010 at 16:59:50
 
Poet kdo je tisti ,ki reče - zdi se ?????

Zdi se--- že potrjuje sam obstoj!!!! Ker če ni ''zdi se'' ni obstoja.
Nikoli ne more,ni in ne bo vesolje samo sebega negiralo v lastni človeški ''''samozavedni''' samomanifestaciji.SAMOZAVEDNI!!!!

Žival se ne more vprašati,ali se mi zdi ta svet iluzija-drevo isto tako-samo človeku se lahko zdi-vesolju da obstaja!!!

Čim se mu zdi- se že potrjuje v samoobstoju!!! Smiley Smiley SmileyNemogoče je negirati -misel zdi se,ker ta že sama potrjuje tvoj obstoj!!!!!Misel je vsebina življenja!!!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: The Crop Circle Ship
Reply #50 - 21.04.2010 at 17:12:34
 
Quote:
Saj če pogledaš ljudi in sebe vidiš da vsi vse dojemamo malo po svoje . Najin pogled na primer- lipovo drevo  je lahko popolnoma drugačen popolnoma ga dojemamo po svoje- to je iluzija.

Če tako razmišljaš, potem je vse iluzija. V tem primeru se gre le za različno razlago realnosti, ki jo dojemamo. Ta razlaga je odsev prepričanja, da se ni dobro poistovečati z okoljem in biti navezan, ker potem imaš več možnosti, da trpiš...
Vendar pa po drugi strani nikoli ne bomo vsi dojemali isto, ker smo ljudje individualna bitja in je naše dojemanje odvisno od telesnih in psiholoških značilnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: The Crop Circle Ship
Reply #51 - 21.04.2010 at 17:15:42
 
Quote:
Zdi se--- že potrjuje sam obstoj!!!! Ker če ni ''zdi se'' ni obstoja.
Nikoli ne more,ni in ne bo vesolje samo sebega negiralo v lastni človeški ''''samozavedni''' samomanifestaciji.SAMOZAVEDNI!!!!

Kot sem zgoraj omenil, se gre le za neko prepričanje uma.
Lažje je negirati del sebe, kot se soočiti s sabo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: The Crop Circle Ship
Reply #52 - 21.04.2010 at 17:40:24
 
Robi wrote on 21.04.2010 at 17:15:42:
Quote:
Zdi se--- že potrjuje sam obstoj!!!! Ker če ni ''zdi se'' ni obstoja.
Nikoli ne more,ni in ne bo vesolje samo sebega negiralo v lastni človeški ''''samozavedni''' samomanifestaciji.SAMOZAVEDNI!!!!

Kot sem zgoraj omenil, se gre le za neko prepričanje uma.
Lažje je negirati del sebe, kot se soočiti s sabo.


Ti Robi imaš prav.

Samo jaz sam še vedno mislim,da pri EL Poetu ne gre za negacijo samega sebe-Po mojem hočePoet povedati, ali vesolje res dojema samega sebe skozi nas,ali se nam to samo zdi. Mislim,da Poet hoče tu priti do konca-ali mi res edini potrjujejo vesoljni samoobstoj??  Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: The Crop Circle Ship
Reply #53 - 21.04.2010 at 17:46:27
 
Pa a lahko nekdo jasno razloži definicijo iluzije ???? ker iluzija zame ne pomeni da nekaj ne obstaja.Kar nekaj o iluzijah a mogoče se sploh ne razume te besede ker marsikdo misli da je to nekaj kar ne obstaja .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: The Crop Circle Ship
Reply #54 - 21.04.2010 at 17:53:12
 
Quote:
Pa a lahko nekdo jasno razloži definicijo iluzije ???? ker iluzija zame ne pomeni da nekaj ne obstaja.Kar nekaj o iluzijah a mogoče se sploh ne razume te besede ker marsikdo misli da je to nekaj kar ne obstaja .


Iluzija ni neobstoj-iluzija je zmotno prepričanje-vedenje-razumevanje-naša razlaga pojava -samoprevara.
Tu želi EL Poeta odgovor ,ali se vesolje res samopotrjuje skozi nas,ali je to naša življenjska iluzija.Štos je če smo mi v iluziji je sočasno tudi vesolje samo v nas v lastni iluziji. Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: The Crop Circle Ship
Reply #55 - 21.04.2010 at 20:09:58
 
Alojz in Sandib wrote on 21.04.2010 at 17:53:12:
Quote:
Pa a lahko nekdo jasno razloži definicijo iluzije ???? ker iluzija zame ne pomeni da nekaj ne obstaja.Kar nekaj o iluzijah a mogoče se sploh ne razume te besede ker marsikdo misli da je to nekaj kar ne obstaja .


El Poeta razmišljaš v to smer?
Iluzija ni neobstoj-iluzija je zmotno prepričanje-vedenje-razumevanje-naša razlaga pojava -samoprevara.
Tu želi EL Poeta odgovor ,ali se vesolje res samopotrjuje skozi nas,ali je to naša življenjska iluzija.Štos je če smo mi v iluziji je sočasno tudi vesolje samo v nas v lastni iluziji. Wink Wink

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: The Crop Circle Ship
Reply #56 - 21.04.2010 at 21:21:04
 
Quote:
Iluzija ni neobstoj-iluzija je zmotno prepričanje-vedenje-razumevanje-naša razlaga pojava -samoprevara.
Tu želi EL Poeta odgovor ,ali se vesolje res samopotrjuje skozi nas,ali je to naša življenjska iluzija.Štos je če smo mi v iluziji je sočasno tudi vesolje samo v nas v lastni iluziji. Wink Wink

Ampak saj nismo vsi isti...Kaj pa, če bi združili vse te nepopolne resnice, ki jih dojema vsak posameznik v eno celoto ?
Na primer vsi poznamo "puzle", če pogledaš vsakega posebej, boš videl le nepopolno sliko in neke vrste iluzijo, saj lahko le predvidevaš kakšna je popolna slika ali resnica..ko pa sestaviš vse v celoto, pa se ti razblini ta prava resnica. Smiley
Ne rabiš več razmišljati in misliti..ne rabiš več misli, ki bi naj ustvarjale iluzije, ampak le opazuješ.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: The Crop Circle Ship
Reply #57 - 21.04.2010 at 21:43:14
 
Puzle so pa navadno na mizi in ta miza je v neki stavbi, itd

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: The Crop Circle Ship
Reply #58 - 21.04.2010 at 22:56:53
 
Quote:
Pa a lahko nekdo jasno razloži definicijo iluzije ???? ker iluzija zame ne pomeni da nekaj ne obstaja.Kar nekaj o iluzijah a mogoče se sploh ne razume te besede ker marsikdo misli da je to nekaj kar ne obstaja .

Iluzija je prevara, neresničnost, neobstoj, skratka laž.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: The Crop Circle Ship
Reply #59 - 22.04.2010 at 09:09:12
 
M.L. wrote on 21.04.2010 at 22:56:53:
Quote:
Pa a lahko nekdo jasno razloži definicijo iluzije ???? ker iluzija zame ne pomeni da nekaj ne obstaja.Kar nekaj o iluzijah a mogoče se sploh ne razume te besede ker marsikdo misli da je to nekaj kar ne obstaja .

Iluzija je prevara, neresničnost, neobstoj, skratka laž.

Pa lep pozdrav.


Laž in  prevara sta samo preživetveni strategiji, ki nas potrjujeta v svojem obstoju  tudi če se jih kot takih ne  zavedamo (in so del naše samoprevare-iluzije in se kot laž/prevara razkrijejo samo v pogledu drugega oz.  ob dojetju sebe kot drugega).  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5