Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 26119 times)
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: The Crop Circle Ship
Reply #30 - 20.04.2010 at 21:45:03
 
Petra. wrote on 20.04.2010 at 20:08:29:
sem ravno zadnjič poslušala, da zdaj prihajajo do ugotovitev, čeprav je ful težko te stvari logično razlagat, da je najprej opazovalec in šele nato opazovano. brez opazovalca, ničesar ne more obstajat. saj sem dala link od te coast to coast oddaje v un topik 2012.

e tocno to! problem je sam v tem, ker mi niti opazovalca ne poznamo pa bi skoz neki radi spoznaval opazovano, torej to kar je v vsemiru.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: The Crop Circle Ship
Reply #31 - 20.04.2010 at 23:21:20
 
El Pesnik wrote on 20.04.2010 at 21:45:03:
Petra. wrote on 20.04.2010 at 20:08:29:
sem ravno zadnjič poslušala, da zdaj prihajajo do ugotovitev, čeprav je ful težko te stvari logično razlagat, da je najprej opazovalec in šele nato opazovano. brez opazovalca, ničesar ne more obstajat. saj sem dala link od te coast to coast oddaje v un topik 2012.

e tocno to! problem je sam v tem, ker mi niti opazovalca ne poznamo pa bi skoz neki radi spoznaval opazovano, torej to kar je v vsemiru.


Ampak opazovalec deluje v tebi skozi tebe z tabo , ne moreš ga poznati ker ni nekaj drugega ločenega od tebe , res je težko povedat ali je opazovalec prvi ki obstaja ker če ni nič opazovano tudi opazovalca ni in ne more obstajat eno brez drugega . Vesolje samo ozaveščeno v človeku deluje skozi njega in opazuje samo sebe in tako kreira samo sebe in človeka ki je vesolje. Večno sedaj se obstoj preliva in ustvarja novo iz obstoječega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: The Crop Circle Ship
Reply #32 - 21.04.2010 at 08:57:50
 
El Pesnik wrote on 20.04.2010 at 21:45:03:
e tocno to! problem je sam v tem, ker mi niti opazovalca ne poznamo pa bi skoz neki radi spoznaval opazovano, torej to kar je v vsemiru.


Ni panike, ker itak ni druge alternative. Treba je pač priznat pa upoštevat 'slepo pego', ki jo ima vsak individulani opazovalec zaradi interakcije/vpliva na opazovano, pa tud kolektivno 'splepo pego' ki jo imamo kot kolektivni opazovalci opazovanega. Treba je pač  gojit  neke vrste ponižnost pred nespoznatnim oz. si ne umišljat, da se lahko izgognemo povratnim vplivom tega nespoznatnega. Teorijo 'slepe pege', ki nastane zaradi  interakcijo med opazovalcem in opazovanim, je po moje dost lepo razložil finančni guru george soros (ki se je skliceval na filozofa odprte druže karla popperja), ko svari pred nenadzorljivimi učinki 'svobodnih' finančnih trgov in se zato zavzema za njihovo omerjitev oz. za dogovor na globalni  ravni, ki bi nudil zaščito posmeznih  skupnosti pred pogubnimi učinki posledic globalne 'slepe pege'...      
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: The Crop Circle Ship
Reply #33 - 21.04.2010 at 10:33:01
 
titud wrote on 21.04.2010 at 08:57:50:
El Pesnik wrote on 20.04.2010 at 21:45:03:
e tocno to! problem je sam v tem, ker mi niti opazovalca ne poznamo pa bi skoz neki radi spoznaval opazovano, torej to kar je v vsemiru.


Ni panike, ker itak ni druge alternative. Treba je pač priznat pa upoštevat 'slepo pego', ki jo ima vsak individulani opazovalec zaradi interakcije/vpliva na opazovano, pa tud kolektivno 'splepo pego' ki jo imamo kot kolektivni opazovalci opazovanega. Treba je pač  gojit  neke vrste ponižnost pred nespoznatnim oz. si ne umišljat, da se lahko izgognemo povratnim vplivom tega nespoznatnega. Teorijo 'slepe pege', ki nastane zaradi  interakcijo med opazovalcem in opazovanim, je po moje dost lepo razložil finančni guru george soros (ki se je skliceval na filozofa odprte druže karla popperja), ko svari pred nenadzorljivimi učinki 'svobodnih' finančnih trgov in se zato zavzema za njihovo omerjitev oz. za dogovor na globalni  ravni, ki bi nudil zaščito posmeznih  skupnosti pred pogubnimi učinki posledic globalne 'slepe pege'...      

Čaprav ne vem ... Mnogi govorijo o tem, da bi blo kunštno pozornost usmeriti na opazovalca. Medtem ko nekdo drug pove, da je že ta opazovalec sam iluzija - obstaja in ne obstaja. Tak da je vsaj zanimivo za nas "ljudi", če že vsaj letet kot priči ne mormo, pa dematerializirat in materializirat ne mormo, in potovat s svetlobno hitrostjo. V bistvu smo ful omejeni, tak da edin veselje je fraza - istočasno obstajaš in ne obstajaš (vsaj zame). Ki si želim leteti. Kot ptič. Pa ne morem. Ni panike. Ker ne obstajam. Samo istočasno pa obstajam. Cel šmorn. Ki ga ni. In je.

Držte se!  Smiley
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: The Crop Circle Ship
Reply #34 - 21.04.2010 at 11:39:27
 
EL Poeta -reci si takole: Jaz sem večno-sedanji  individualni vesoljni elementarni in življenjski samoobstoj.Moje bivanje je večno-sedanje vesoljno samobivanje.Tu nimaš več problemov. Jaz sem večno-sedaj vse-sem ptič,riba,konj,kamen,drevo in človek.Jaz sem vse sam večno in sedaj. V tem primeru vesolje govori samo sebi v tebi.Te ni individualno  in si vesoljno!! Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: The Crop Circle Ship
Reply #35 - 21.04.2010 at 11:49:57
 
Že od descartesa naprej velja, da je misel lahko znotraj mentalni predmet- stvar, ki se, ker sama po sebi ni več zmožna eksitence in ker tudi ni del realnega sveta, mora umakniti  v svet duha kot predstavno bistvo. V tem primeru so realna bistva, ki lahko in tudi dejansko obstajajo, samo ceneni in neracionalni dvojniki sveta idej-slik. Ker so ideje-slike nekakšne abosulte, ki jih misel najdeva v sami sebi, lahko izhajajo le iz misli (ali iz njenega avtorja). Tko kot čisti duhovi tudi mi ne potrebujemo stvari za spoznavo: dovolj je, da se jasno zavemo, kar je v nas, in ni potrebno, da bi prihajali v ponižujoč stik z resničnostjo. Skratka, najprej zrelativiraš (nepopolno/umazano) zunanjo (objektivno) resničnost  in jo idealistično zreduciraš (duhovno očistiš) na realizem notranjih (subjektivnih)  bistev, potem pa (v stilu ciganskega konja, ki so ga ravno odvadili jesti seno pa je crknil) si primoran reducirati še idealizem... na kaj?  
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: The Crop Circle Ship
Reply #36 - 21.04.2010 at 11:55:02
 
Alojz in Sandib wrote on 21.04.2010 at 11:39:27:
EL Poeta -reci si takole: Jaz sem večno-sedanji  individualni vesoljni elementarni in življenjski samoobstoj.Moje bivanje je večno-sedanje vesoljno samobivanje.Tu nimaš več problemov. Jaz sem večno-sedaj vse-sem ptič,riba,konj,kamen,drevo in človek.Jaz sem vse sam večno in sedaj. V tem primeru vesolje govori samo sebi v tebi.Te ni individualno  in si vesoljno!! Smiley

Alojz, to sva že zdavni rešila. Gre se za nekaj drugega.

Ti trdiš, da vesolje zagotovo obstaja. Nekdo drug trdi, da je tudi vesolje že samo po sebi neke vrste iluzija. Bolj mi je zanimivo slednje. Iz česar sledi vse kar pač iz tega sledi.

Sam to, da je vesolje iluzija ne mislim v tem smislu, kok mi je hudo živet, hočem, da je iluzija, sploh ne. Bolj se gre za sam spektakel, če je res iluzija pol je to ful hud spektakel. In pol se zbudiš. Iz spektakla. Fino.

Bok
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
D7
Ex Member




Re: The Crop Circle Ship
Reply #37 - 21.04.2010 at 12:08:26
 
take the red pill   Smiley  Smiley   Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: The Crop Circle Ship
Reply #38 - 21.04.2010 at 12:10:06
 
In se zbudiš v nov spektakel ali  novo iluzijo brez da se spominjaš prejšnje Cheesy
Samo besedo iluzija je tui potrebno razumet kako bi vi to razložili ? recimo iluzija zame pomeni to primer - sonce se premika čez nebo od jutra do večera to lahko jasno vidimo , in če nas nebi nikoli naučili da se v bistvu premikamo mi ne sonce bi bila to iluzija   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: The Crop Circle Ship
Reply #39 - 21.04.2010 at 12:59:14
 
Quote:
take the red pill   Smiley  Smiley   Cool

Kera je že to? A to je una, ki ti pol možic pokaže kok je zajčja luknja globoka in se zbudiš naplavljen iz neke komore, pol te pa ful zebe? V tem primeru, hočem zeleno tableto, ne tisto modro, ko pol spet sanjaš in misliš, da ženšina v rdečem dejansko obstaja.

Hočem zeleno tableto! Sam problem je pač v tem, da če je vse iluzija, pol je tud zelena tableta iluzija. In potem je kar je, tud če ni. Sam še vseen se mi zdi, da bi vzel zeleno tableto, tud če je ni.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: The Crop Circle Ship
Reply #40 - 21.04.2010 at 13:03:58
 
Quote:
In se zbudiš v nov spektakel ali  novo iluzijo brez da se spominjaš prejšnje Cheesy
Samo besedo iluzija je tui potrebno razumet kako bi vi to razložili ? recimo iluzija zame pomeni to primer - sonce se premika čez nebo od jutra do večera to lahko jasno vidimo , in če nas nebi nikoli naučili da se v bistvu premikamo mi ne sonce bi bila to iluzija   Smiley

Nop, že sonce in zemlja sta iluzija. V smislu, da se zdi, da obstajata.

V bistvu vse kar mi lahko rečemo o svetu je to, da je zdi, da svet obstaja. To je največ kar lahko rečemo. Zdi se, da svet obstaja.

In ta "zdeti se" potem vsebuje vse tole kar se nam sedaj ... "zdi".
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: The Crop Circle Ship
Reply #41 - 21.04.2010 at 13:13:53
 
Quote:
In ta "zdeti se" potem vsebuje vse tole kar se nam sedaj ... "zdi".

Ko te bo bolela glava, si rečeš, da se ti samo zdi, pa ne rabiš več nobene tablete... Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: The Crop Circle Ship
Reply #42 - 21.04.2010 at 13:15:54
 
El Pesnik wrote on 20.04.2010 at 21:45:03:
Petra. wrote on 20.04.2010 at 20:08:29:
sem ravno zadnjič poslušala, da zdaj prihajajo do ugotovitev, čeprav je ful težko te stvari logično razlagat, da je najprej opazovalec in šele nato opazovano. brez opazovalca, ničesar ne more obstajat. saj sem dala link od te coast to coast oddaje v un topik 2012.

e tocno to! problem je sam v tem, ker mi niti opazovalca ne poznamo pa bi skoz neki radi spoznaval opazovano, torej to kar je v vsemiru.

A sploh kaj poznamo ali lahko spoznamo, če se nam vse samo zdi ?
Torej za vsako trditev je najbolje, da rečem, da se mi samo zdi, pa bo še najbolj resnično.
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: The Crop Circle Ship
Reply #43 - 21.04.2010 at 13:58:22
 
Robi wrote on 21.04.2010 at 13:13:53:
Quote:
In ta "zdeti se" potem vsebuje vse tole kar se nam sedaj ... "zdi".

Ko te bo bolela glava, si rečeš, da se ti samo zdi, pa ne rabiš več nobene tablete... Grin

Nop, bolečina se bo še vedno zdela, kar pomeni, da bo obstajala, in največ kar lahko rečeš o bolečini je, da se zdi, da obstaja. To je to.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: The Crop Circle Ship
Reply #44 - 21.04.2010 at 13:59:12
 
Robi wrote on 21.04.2010 at 13:15:54:
El Pesnik wrote on 20.04.2010 at 21:45:03:
Petra. wrote on 20.04.2010 at 20:08:29:
sem ravno zadnjič poslušala, da zdaj prihajajo do ugotovitev, čeprav je ful težko te stvari logično razlagat, da je najprej opazovalec in šele nato opazovano. brez opazovalca, ničesar ne more obstajat. saj sem dala link od te coast to coast oddaje v un topik 2012.

e tocno to! problem je sam v tem, ker mi niti opazovalca ne poznamo pa bi skoz neki radi spoznaval opazovano, torej to kar je v vsemiru.

A sploh kaj poznamo ali lahko spoznamo, če se nam vse samo zdi ?
Torej za vsako trditev je najbolje, da rečem, da se mi samo zdi, pa bo še najbolj resnično.

Seveda, samo ne vem, če si res prišel do tega. Za svoje življenje lahko rečeš: zdi se, da obstajam. To je vse.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5