Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6
(Read 52628 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
Reply #15 - 25.09.2009 at 12:43:00
 
Quote:
veš nočem da mi rečes da se nocem soočiti z določenim delom sebe, to mie kar zbode,.

Saj ravno to je odgovor, ki ga iščeš. Smiley

Ker, če se bi bil pripravljen z vsem soočiti, kar je v tebi, potem ne bi rekel, da nočeš in da te to zbode.
Zbode te zato ,ker s tem pritisneš na neko rano.
Zaboli.

Tako si jaz to predstavljam.
Verjetno imaš ti drug pogled....Ne bi te rad prepričeval...mogoče te le ne razumem...

Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
Reply #16 - 25.09.2009 at 12:43:28
 
Quote:
..da se vprasam zakaj me neka stvar moti, zakaj pocnem nekaj s cimer si ustvarjam bad,  kr odgovor je v meni sam ga nocem videt(?), in potem ko to vem lahko stvar spremenim
..da se vsedem, tu, tam, med drevesi, na vlaku, pogledam navlako in malo razmislim. Lahko pa ga tud malo prosetam  Wink
..meditacija

in se je tega..    
"vsak maler ima svoje oci" - joke



Jaz vem zakaj mam rpobleme, ker nocem biti hianvec in laznivec,....

vsi sotli po vecini pa so taki izkrosicevalski in azto se zapnem skorja z 90% ljudi,...

najbolj mi je vsec kos e mnim z nekom k ga ne poznam,. ker je nenamenjski pogovr najbolj sprosceno,. cep a s emnim z kom drugim v sluzbi ali koelogm pa vse temlji an hivnsicini kaj bo dobil od mene,.

ok 2 nsita taka,. sam vseeno po veicni ej tkao
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
Reply #17 - 25.09.2009 at 12:44:14
 
Quote:
Jaz poznam sam 1 način kko lohak rpdiem do resnice

Keri pa je ta način ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
Reply #18 - 25.09.2009 at 12:48:19
 
radovedni soncek wrote on 25.09.2009 at 12:43:28:
Jaz vem zakaj mam rpobleme, ker nocem biti hianvec in laznivec,....


..nak, verjami to ni to  Wink
Ce bi vedel bi jih lahko resil..

+ so hinavci in laznivci, ter so ki to niso - in oboji imajo probleme
tak da..

to ni to..
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
Reply #19 - 25.09.2009 at 12:49:15
 
Quote:
Jaz vem zakaj mam rpobleme, ker nocem biti hianvec in laznivec,....

Kdo pa te sili, da moraš biti ?
Verjetno boš rekel, da družba, ker, če bi bil, potem ne bi bil izobčen...ampak, ni vrag, da v Sloveniji ne bi našel drugega, kot same hinavce in lažnivce....ne vem....

Jaz tudi nisem lažnivec in hinavec, pa zaradi tega nimam problemov...

Problem je nekje drugje... Roll Eyes

Stvar je v tem , da za vsak problem, ki ga imamo pri sebi, mora biti tudi temelj, ki je v nas samih.
Ta izjava, da kao nočeš biti hinavec in lažnivec, mi sliši na to, kot, da po drugi strani verjameš, da si to. In zato se boriš proti samemu sebi.
A te je kdaj kdo označeval za lažnivca....?
Čudno se mi zdi to, zakaj bi imel nek problem, če ni razloga. Če rečem, da nočem nekaj biti, potem je v meni neko prepričanje, ki temu nasprotuje. Zakaj bi govoril, da česa nočem, če tistega ni ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
Reply #20 - 25.09.2009 at 13:54:02
 
Robi wrote on 25.09.2009 at 12:49:15:
Quote:
Jaz vem zakaj mam rpobleme, ker nocem biti hianvec in laznivec,....

Kdo pa te sili, da moraš biti ?
Verjetno boš rekel, da družba, ker, če bi bil, potem ne bi bil izobčen...ampak, ni vrag, da v Sloveniji ne bi našel drugega, kot same hinavce in lažnivce....ne vem....

Jaz tudi nisem lažnivec in hinavec, pa zaradi tega nimam problemov...

Problem je nekje drugje... Roll Eyes



Hi,.. k da bi se menil z sabo,...

Če povem res grdo in direkt


1.)rad polušam, toda ne upam nobnmu nič povedati ker vedno mislim, da ce komukaj povem, pol mi bo zameril uzalil, in pol naslednic ne bom mogel iti zraven na kofe in malo med ljudi,.. zato na zuni delujem kao zaprta oseba ko pa povem kaj pa tako lepo razčlenim in razlozim zakaj ena stvar ni taka k more biti da mi folk rece da sem filozov oziram da se delam pametenga,. (in to mi je reklo kar neki zensk katere so bile pecne od kolegov sam zanimivo m je bilo vedno da so se pol raje z mano menla k z njimi kar je melo spet vzrok da so me koelegi odjebali,. ok recte da sme neumen,.. )

2.) ko dobim jolo pred obraz, ne vem kj nj si mislim,.. nočem kaditi trave,.... in pol en paše noter. Ke r sej veste nisi one of us.

3.) Piajca ista fora,..

4.) Raje se mnim z folkom k je star 10 let ali več od mene ker hitreje pridem skupi in hitreje zvem kake zanimive reči brez ostalih butastih for,.
ej mudel vceri sme se ga toko nafukal,...
mhm,. ok ne

veš kka prsica je bial tma zuni,...

mhm ok .....

tip tka avto sme vidu takega bom kupus e malo mroem delat,...

mhm,..... vrredu,....

poluš take rpascie so v tistme dikaču da bi vs epofukal,..

em,... ok pa jih dej

ma tako rit da bi jo,...

mhm,.. pa dej ne,...

no pol pa ga jaz rpasam,...

Koliko čebule das vlonec ko delas golaž?

NE VEM,....

Kakšna je povezav amed integralom in odvodom,...

Ne vem,...

Je bial tudi kaka fletna punca tam,...

ja koadm vleik jih je blo ves kake  ... so mele pa ... itd,...

Ne,.. mislim ce si videl kako nromalno k s ene mece ven,...

kaj bos z unimi,..

fak of,...

Kaj j z takim počnem,...

Pol ap sme tiho in je to to.

Da ne omnim, prepirov mo s ezacnjo pucne in tipi jebat med sabo,....

sem akr tiho k nocem mic rect,.. tipi govore kake so pucne in pucne obratno pol ap s ezabdajo,... po pol ure teh for pa mene napadejo kaj sme otk tih ,. pol ap pvoem osje kar mam za povedati pa pucne tiho ratajo k povem res hard drek ,... polap tipi anvlijo k nori pol ap s etipom povem soje pol so pa oboji tiho,...

pusmo,..

pol ap sem raje tiho,...



5.) ne znam lagat,...

prid epunca do emen ap mi rece da bi me,.. em,. no sj veste,...

jaz jo ap sam butsto gledma k tele v nov vrata,...
in jo prašam ce zna kuhat,... una me pa butsto nazaj gleda iz katerega palenta sem,...
pol pa s eprašam,... kak namene ma z mano,.. pol ap pobir aoci po tleh,...

WTF ji ni jasno,... je res toko tezko rect,. ej tebe bi pofuakla sam danes,.. ne pa da na pol pove koj kurc,...

6.) ne maram s ement z mljsimi ker mi ne potegne njihvo razmiljanje,... ne potegne,... raje grem do prfesroja pa polusam kako mi zralozi kak intergal oziroma kako azdevo iz lijf apolitike itd,... kako katera rec na druzbo vpliv aitd,... ne ap da polusam kdo ej koga nategnu kdo je boscek kdo ne ve kok ej ta racun zaejban kaj bo jedu kok bo boidolv kje bo blejkovine kupu,.. pol pa prasas zakaj so dobre te beljakovine,.. pa te butsto gelda sploh da ga ne bi prasal iz cesa je bljkovin aozirma zakaj poje tok antioksidantov,.. pol ap je vse anrobe,....

7.) Ne maram,.. vleiko reci ker me spravljajo ljduej v zadrego,.. ce odprem usta pa povem,... pol sem prsaec,... ce sem tiho sme pa mutava soba,... ce pa bi povedal enko bozej sranej da bi bili vis zadovoljni bi ap lagla sam sebi tega pa tudi ne morem,.. pol ap sem raj tiho,... ista fora je kot bi profesju odgovjaral,.. te en neki prasa mu poves ti rece da si neumen pol ap mu pol ure rzalagas zakaj ej to tako,. na koncu pati prbije tip ti si zamorjen,.. ja no ok sme zamojen smane me pol sprsevati stvari katere nceos slisati odgovore,..

dsoti mas david,.. ze tega ne bos rpebral,..

se mroem skidat iz tega foruma cim rpej
imam obctek da sme kot carovnca vsi sotli tuki pa so lovci  
in mamo lov na carovnico (mene)
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
Reply #21 - 25.09.2009 at 13:58:41
 
Quote:
radovedni soncek wrote on 25.09.2009 at 12:43:28:
Jaz vem zakaj mam rpobleme, ker nocem biti hianvec in laznivec,....


..nak, verjami to ni to  Wink
Ce bi vedel bi jih lahko resil..

+ so hinavci in laznivci, ter so ki to niso - in oboji imajo probleme
tak da..

to ni to..


ok pol ap mi povej kaj mam jaz za en problem,...

sej ne recem da sme paemten sma vem da sme zabit ker vem da j een drug ziehr bolj apemten k jaz pa vec ve,..
tka da ne bom obrekoval,..
v cem je kec,..

sem potreben v tem je rpoblem,..

nima msonovih potreb ruejnih in zato mi moja narava sopa noter prinicpe in nagoen po prezivetjuin ne mislim z glavo,...

WTF,..

povej direktno,.. pa nj smrdi in bo se toko ogamb,..

no,. ok zamrojen tecen sem to priznam,..

sam to azto k ne ves kj bi naredu,..

zelo mi je zanimivo ko me kdo na 4 oci spozna pa mu pvoem kaj pa se mnim po 5 ur vcsih pa na koncu mi prbije da si nimislil da tkao razmiljam prej me je pa eml za butla da ne omnim kake sosolke k mi je isto prbila akr neki,..

vec pomni skexs drugs roken rol k pa ne vme resnica,.
sam kaj ap ej resnica resnica je neki kar vsak za svojo relanos tlohak govori,.

me ne bi rpesencalo ce nismo vsi v vsak v soji igrci in vsi k jih srecamo okol sebe niso realni in igrs spilo na pdoagi sojih zmto in travm,.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
Reply #22 - 25.09.2009 at 16:34:07
 
Quote:
)rad polušam, toda ne upam nobnmu nič povedati ker vedno mislim, da ce komukaj povem, pol mi bo zameril uzalil, in pol naslednic ne bom mogel iti zraven na kofe in malo med ljudi,.. zato na zuni delujem kao zaprta oseba ko pa povem kaj pa tako lepo razčlenim in razlozim zakaj ena stvar ni taka k more biti da mi folk rece da sem filozov oziram da se delam pametenga,. (in to mi je reklo kar neki zensk katere so bile pecne od kolegov sam zanimivo m je bilo vedno da so se pol raje z mano menla k z njimi kar je melo spet vzrok da so me koelegi odjebali,. ok recte da sme neumen,.. )

Ni čudno, da srečuješ same butle, če pa imaš tako slabo samopodobo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
Reply #23 - 25.09.2009 at 17:43:04
 
radovedni soncek wrote on 25.09.2009 at 13:58:41:
ok pol ap mi povej kaj mam jaz za en problem,...

ma kaj te jaz vem kaj je tvoj problem to ves ti

sej jih skoz rukas tu na ekran tak da..   ..potem ze ves kaj te muci, nastudiraj se kak to resit..
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
Reply #24 - 25.09.2009 at 20:13:17
 
ti u bistvu se neki ne upaš soočat sam s sabo, pa si se zato obrnu navzven, da bi mi to nardil, ti pomagal. Pri tem te pa tolk skrbi da boš v interakciji izgubu trdnost ali se ohranil takega, kot si se navajen, da si te svoje probleme dal vn na tak težko dojemljiv/dostopen način. Zato je treba ekstra energijo vložit, da se te sploh lahko prebere.
misliš, da so punce in fantje tiho, k si jih ful zatru, sam pr tvojem načinu je še velik drugih razlogov, za tiho bit. al tko nerazumljivo poveš, al pa tko nerazumevajoče, da se nobedn niti ubadat ne bi začeu s kontro, ker je treba preveč vložit v to, da se ti kej dopove. velikrat je tud to, da bi zdj bli oni na vrsti, da prizadanejo tebe, pa se pr tem počutjo še velik bl neudobno, kt ti, k si očitno mesarskega monologa pred občinstvom sposobn. al pa vidjo, da maš že svojih problemov zadost in res ne bi radi še njihove lastne čorbe zamešal v tvojo, k jim je neki jasno, da jim ni nč blj jasno kt teb. Cheesy no vsaj jest sm te tko doživela, zato ker sebe tko doživljam. jest sm u bistvu ful jezna nase, pa na nekoga, na kogar me ti spominjaš, pa na to situacijo med mano in tem človekom;  tko da mi je blo zlo težko lotit se pisat ti na ljubeč način, in da sm u bistvu tebe hotla ozmerjat in tebe za krivga nardit zdej za vse. zdj se temu smejem.

če maš svojo pozornost na seb, maš zlo močno energijo. pogledat vase, pogledat se, čutit samga sebe je ogrožajoče, ker pol vidš, da nisi ta trdna skala, da ti nisi samo to, kar si mislu da si, kar si hotu, da bi biu, sm tak kt sm, in drugače bi blo ceu odjeb.
vidš lahko, da si ti tisto, kar nočeš bit, ker to obsojaš pri drugih, ker so to drugi obsojal pri drugih in pri tebi... obsojanje pobiramo od povsod.
Filing obsojanja je neprijetn in utesnjujoč, poniževalen, jemle nam energijo, s tem, ker obsojanje pravi: ti ki si tak, si NAROBE. jebem ti . to pomen, nisi v redu tak kt si, there is no love for you here. skensla ti energijo, skensla ti tebe, tazga kt si.
no, ko pogledaš sam vase in najdeš tak del sebe, in se spomneš kdo je to obsodu, s kakšnimi besedami/dejanji tralalala.. si rečeš, ja ti moj lubi radovedni sonček (or put your name here) jzt sm tak bil, tko sm naredu, tak sm, tko bi delu še. taka je bla/je/bo (ali vse skupaj) moja izkušnja, moj način doživljanja. mogoče ne bo za zmeri, mogoče je zdej že za mano.. ampak jest tega ne vem, jest bom preprosto živeu s tem in pol bom vidu, kaj lahko s tem nardim tazga, da se bom bolš počutu. in če nč. oz se bom počutu slabš, se bom mogoče nauču, da tega ne bom več delu. mogoče se bom nauču počas, mogoče pa kuj. to je vse čist odvisn. noben drug pač zate ne more vedt, kaj je bl prou in kaj bl narobe. četud to vejo zase. tko da tud jest ne morm zate vedt. še posebi k niti zase ne vem neki jako dobr.
in pri opazovanju samga sebe je zlo neudobno to, da vidš, da namest neke trdne skale, si ti neki spreminjajočega, fluidnega, valujočega, krožečega, spiralastega in da se prelivaš v svet okrog sebe, da je polno nitk in povezav, ki presegajo prostor in čas in je vse weird in freaky. ampak si zmeri lahko rečeš: to je samo še en pogled na stvar. samo še ena izmed neštevnih faset.
ti sam maš vedno sposobnost začutit, al je neki res al ni. kadar te neki zbode, kadar te neki zlo mot pr drugih, to so izvrstne izhodiščne točke, da sebe spoznaš. kaj, zakaj, kako mi gre na k.. zato ker bla bla bla.. a sj res, un je tud tak, pa un daljni sorodnik, pa moj sosed, pa mat, aja sj res, jest sm tud tak  sm tud tak biu/al pa mislu da bi biu.. al pa whtvr. dost, da pomislš na neki, pa že to začneš obsojat povsod naokrog in te povsod pr drugih moti in živcira. in to ni narobe, to je samo nekej, za kar se ti lahko vedno znova odločiš in premisliš, a boš tak/to uporablu/tko delu, al ne.
men se npr zdi dobr, kadar lahko vidm več različnih faset. spet drugič se mi zdi to tolk izčrapvajoče, da se hočem držat sam ene črte pa vse pofrezat za to, da si sploh lahko dam filing, da obstajam, rabm filing trdnosti. in potem rabm povezavo z zunanjim svetom. vn me potegne nekej, kar se ujema z mojo predstavo o resnici al pa nekej kar se ujema z mojo predstavo ljubeznivosti. zaenkrat glih en tolk vem.

u bistvu se zdele nism mogla nikamor prklopt, zato sm forum pršla brt in sm tuki napisala to tud zato, da bi nekej energije od tebe dobila, pa od drugih... nism do konca razmisla, kako bi to teb pomagal, sam se čutm poklicano ali izzvano, da bo najbol, da kr tist povem kr mislm
sam veš, jest sm en človk in ti si drug in tole se niti nism neki ekstra potrudla...  bl se mi je šlo tud za interakcijo s tabo. in k bom dol post prtisnla, se bom mogla še s posledicami tega namena soočat. pa se mogoče ne bom upala in bom raj ušla nekam stran od tega foruma.. to govorim zato, ker se mi je to že dostkrat zgodil. četud sm že dožvela, da ni treba, da je vedno vse isto... vidm, da so ene navade mal bl trdne kt druge... sicer pa, vse sorte je tud pr men.
nehi se že počutt kt en izrodk človeške vrste. kr sm jest ob ene parih priložnostih prebrala tvojih postov je v njih dost resnice zihr za marskšnga bralca foruma. četud je sam ene par sfrezanih črt vrrrrm  to pa tko sede včas.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
Reply #25 - 25.09.2009 at 20:34:15
 
Te kače kažejo na pozornost.  Ko si s kačami si popolnoma pozoren, na vsak gib, na vsak zvok. Kače te pozdravijo te neobčutljivosti, te lenobe spoznavanja. Kače te prisilijo, da se preko pozornosti začneš spoznavati. S pozornostjo preko zunanjega prideš zaradi strahu do pozornosti do sebe. Spoznaš strah in sebe. Pomagajo ti spoznati to lastno otopelost in ozko osredotočeno zavest, ki po eni strani sprejema sebe, kot pravi Eva, za izrodek človeka in po drugi, kot poštenjaka in pravičneža, za kar se imaš, ko iščeš vzrok za ono prvo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
Reply #26 - 25.09.2009 at 22:03:12
 
radovedni soncek wrote on 25.09.2009 at 13:54:02:
se mroem skidat iz tega foruma cim rpej
imam obctek da sme kot carovnca vsi sotli tuki pa so lovci  
in mamo lov na carovnico (mene)


S foruma že lahko zbežiš ( se umakneš ) sam pred sabo pa ne.

Kot kaže,tudi ta forum doživljaš kot sanjsko sliko, lovci ( kače ) ki lovijo tebe. ( čarovnico )

Očitno je ogroženost tvoj stalni spremjevalec, vendar zgolj v tvoji glavi.


Lep pozdrav

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
Reply #27 - 25.09.2009 at 22:37:01
 
Quote:
Očitno je ogroženost tvoj stalni spremjevalec, vendar zgolj v tvoji glavi.

Stvar ni tako enostavna.
Nihče ni popolnoma odprt in svoboden v vseh okoliščinah.
Verjamem, da je to za njega muka, ker se je odprl na tem forumu in dal svoj ego nam na razpolago, da ga seciramo.
A si lahko zamisliš sebe v taki situaciji ? Si upaš sebe "razgaliti" na forumu ? Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
Reply #28 - 25.09.2009 at 22:44:55
 
Quote:
najbolj mi je vsec kos e mnim z nekom k ga ne poznam,. ker je nenamenjski pogovr najbolj sprosceno,. cep a s emnim z kom drugim v sluzbi ali koelogm pa vse temlji an hivnsicini kaj bo dobil od mene,.

Če prav razumem, čez čas ljudje spoznajo, da te lahko izkoriščajo ?
Ker živiš v strahu, da jih ne bi prazadel, se jim raje podrejaš ?
A ti je pomembno tuje mnenje ?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
Reply #29 - 25.09.2009 at 22:51:04
 
radovedni soncek wrote on 25.09.2009 at 09:56:19:
Quote:
Kače v tvojih sanjah so kot neke neprijetnosti, pred katerimi bi rad zbežal, vendar ne gre, kaže na  težavo v tvojem soočanju s problemi in neprijetnimi stvarmi.  Beg izbiraš kot rešitev  a sanje ti kažejo v tem primeru, da nimaš kam zbežati in  da je soočenje neizbežno.


Lep pozdrav

Hm,.. ja tako s nakako konča k nimam akm spizdit.

Pred čim pa bežim?

Mogoče pa ne bežiš, ampak si začel spoznavati in ozaveščati nek del nezavednega.
Torej začel si reševati svoje probleme. In to, kar sedaj prihaja na plan in kar spoznavaš, odražajo kače.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6