Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 10
(Read 44204 times)
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
17.09.2009 at 22:42:44
 
Zdravo

Nedavno tega mi je nek prijatelj rekel nekaj zelo zanimivega. Morem rečt, da nejgova misel in trditev me je zelo presenetila ker izhaja v najbolj preprosti obliki podajanja snovi in z stališča evolucije se ne rkega. Toda jaz imam problem z njo.

No, pa kar na bistvo.

"Punco dobiš ko imaš vse ostalo."

No, vem, da sme izjemen"posebnež", in da se verjetno pol ljudi čudi zakaj sploh odprem tak nslov in temo, toda zanima me vaš mnenje med dvema mnenjema.

1.) Če dobis punco ko imaš vse ostalo,... jaz si to tako razlagam:

rabim kruh grem v trgovino dam deanr kupim,....
rabim avto grem v trgovino dam deanr kupim,....
rabim WC grem v trgovino dam deanr kupim,....
rabim obleko grem v trgovino dam deanr kupim,....
rabim motor grem v trgovino dam deanr kupim,....
rabim klimo grem v trgovino dam deanr kupim,....

Žellim si žensko za resno vezo
rabim vse ostalo,....  kupim vse ostalo in pol se ona pride,....

IN pol se sprasujem, če morem meti vse ostalo prej kar so ocitno amterijalne stvari, in so definitivno funkcija denarja. Kako pol, mislim,.. kako nj pol nanjo gledam kot na neko cuteče bitje polno potreb zelj custev, radosti in vsega drugega kar ženske so (prave ženske). Mislim,.. ce morem met vse ostalo pol je ona tudi neki za v polico dat. Pac kos mesa.

2.)

Osbno ne smatram žensk ekto kos mesa, temveč kot sebe recmo,.. samo da so bolj custvene itd,... .In verjamem, da te bi mogla pucna met rada prez prebite pare, neglede kok iams imovine avtov itd,.. .
Pač to meni pomeni ljubezen itd.

In vprašanje je: Kako nj gledam na ženske kot na cutno bitje z vsem naj naj lepsih odnosom, ce vse gledajo samo na to kaj imaš itd,... in očitno je rpavilo vsaj v zelo veliki večini, da moreš emti vse ostale stvari preden dobiš punco. MIslim,.. zame osbno je to zgreseno. Če me punc apraša kak avto, hišo službo, denar itd,.. imam, je zadnji pogovor kateri bom imel z njo tistirkat ko me je te reči rpašala.

Pač zanima me vaš mnenje ali more sres emt vse da kao punco pol mas lohka ker drgac te nočejo oziroma ali so zenske res ratale tako presneto fensi da morejo meti vse amterijalne reci ozirma da gledajo smao na materijalno sotlih stvari pa ne. Ce pogeldam statistiko pol jasno kaze da se vleiko aprov loci in to ogormno tkao da gelde na to i reku da zenske samo cakajo in gredo tja kejr dobijo vec.

Ok to bi bilo to,. sedja pa prosim za odgovore.

No,. upam da kdo odpsie.
Back to top
 
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
Reply #1 - 17.09.2009 at 22:52:47
 
"Punco dobiš ko imaš vse ostalo."
...ta prijatelj ti je lagal, to ni res.  Wink

---------
Malo se ozri okoli sebe, veliko je parov taksnih in drugacnih, z otroci ali ne, ki so ze dolgo skupaj - pa nimajo vsega, dalec od tega...

+
eni imajo veliko in so sami

++
eni imajo ali nimajo, vseeno, a se ne obremenjujejo s tem ce bojo danes srecali osebo tapravo, ali jutri, drugo leto, joj, kaj pa ce res drugo leto, jojojoj, - se zgodi ko se zgodi ce se zgodi....

Zivi, in se probaj fajn met..
Sam ali ne, nima veze...
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
Reply #2 - 17.09.2009 at 23:01:19
 
Quote:
"Punco dobiš ko imaš vse ostalo."
...ta prijatelj ti je lagal, to ni res.  Wink

---------
Malo se ozri okoli sebe, veliko je parov taksnih in drugacnih, z otroci ali ne, ki so ze dolgo skupaj - pa nimajo vsega, dalec od tega...

+
eni imajo veliko in so sami

++
eni imajo ali nimajo, vseeno, a se ne obremenjujejo s tem ce bojo danes srecali osebo tapravo, ali jutri, drugo leto, joj, kaj pa ce res drugo leto, jojojoj, - se zgodi ko se zgodi ce se zgodi....

Zivi, in se probaj fajn met..
Sam ali ne, nima veze...



Hm,..

veš o tem nism rpemiljeval še da bi sam zivel in s emel lepo.

Mislim vs elepo in rpov dokelr ne rpidemo do tiste zadeve kajne.

Pol ap sme malo gruntal vceri k nsim spal nic, toko hipotetično. Je mozn da mi v glavi kaj ne stima kaka kemikkalija la kaj takega. sem bral da so sprotniki dovisniki ce me razuem sker hcoejo isti filing dobiavati vsak dan. Isto je z sexsom itd,..

J ama prov ne vem al se dealm norc aiz sebe al resno rpemiljujem da so moje misli ,..

hm,..

lej tip,.. zensk ein sex so zame k heroin, za dzanksa,... sedja samo dve reci sta mozne,.. de mam repvec testosterona,... lai ap da ne vem pismo,.. mam v glavi crva,.. prej teg anism mel rpobmov nikoli sma zdnej 3 leta s emi ap trga tak da ni res,...

Mislim,.. bit sam ni rpoblem,.. sam da bi pa letal iz cveta na cvet,.. to mi ap sploh ni celo sovrazim to ker nismtka tip ap tudi,. no,. kakorkoli,..     ni to to

mislim,.... ok rpizanm da sme zival z jezikom,.... oziram clvoek samo se vedno ne verjamem da bi s emogel okol gont kot zivali to pocno,..
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
Reply #3 - 18.09.2009 at 09:02:59
 
Quote:
Žellim si žensko za resno vezo
rabim vse ostalo,....  kupim vse ostalo in pol se ona pride,...

Misliš..pol še žensko kupiš ?
Itak...če so ženske kurbe....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
Reply #4 - 18.09.2009 at 11:21:06
 
Radovedni očitno se največ giblješ v družbi " kurb " ki jih moraš plačati in jih zato jemlješ kot dobrino, nobena pa noče ostati s tabo, namreč nimaš dovolj denarja.  Lips Sealed

Nov poklic zate radovedni, kaj če bi se zaposlil kot zvodnik, dobro boš služil, pa še ugodnosti boš imel.  Grin


Lep pozdrav
Back to top
« Last Edit: 18.09.2009 at 12:31:04 by nahate.d »  
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
Reply #5 - 18.09.2009 at 11:27:57
 
...ops, naslova vceraj sploh nisem opazil "ZENSKE DOBRINA ALI BITJE" ??

alo?  Pa ti se ja salis....
svasta
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
Reply #6 - 18.09.2009 at 15:30:09
 
radovedni soncek wrote on 17.09.2009 at 22:42:44:
Če me punc apraša kak avto, hišo službo, denar itd,.. imam, je zadnji pogovor kateri bom imel z njo tistirkat ko me je te reči rpašala.

Iz odgovora na tako vprašanje lahko razbereš, kolk je nekdo sposoben poskrbet zase. Namreč, če je sposoben poskrbet zase, pol je več možnosti, da bo, če bo treba, lahko poskrbel tud za drugega in eventuelne otroke, oz, da ne bo treba na koncu njej preživljat vseh skupej.. To niso zlo idealistična vprašanja, postanejo pa pri določenih letih realna. Koneckoncev bodo tud vse tiste, ki tega ne bodo naravnost vprašale, sčasoma pogledale, kako kej fizično stojiš.
Ti boš verjetno gledal, kako je kakšna oblečena in če ti je njeno telo všeč.
Vse skupej je trgovanje, kjer vsak poskuša prek drugega doseč čim višjo stopnjo na situirni lestvici.

Zdej, ker je/bo zelo verjetno zlo mal od nas najdlo v tem življenju unega totalno idealnega partnerja in smo/bomo bolj al manj/prej al slej pristali na bolj al manj idelanih nadomestkih, se men osebno taka vprašanja niti ne zdijo tolk podcenjujoča. Mislim, če men ne bi blo čist preveč pod ceno na take stvari se ozirat, ko sem si izbirala tipe, bi verjetno kdaj v življenju bolš prišla skos kot pa sem. Sam ok, to je spet relativno. Jes osebno ne verjamem, da je denar tisti, ki nas notranje nahrani. Po drugi strani pa lih to, kolk kako (fizično) poskrbiš za sebe na nek način govori o tem, kolk si notranje nahranjen tud drugač. Vse skupej verjetno itak odseva eno v drugem.

Kar se tiče pa vprašanja.. ženska bitje ali dobrina.. ženska je bitje, njeno telo je njena dobrina verjetno. In z denarjem zelo verjetno lahko zares kupiš samo telo. (In zlo verjetno z lepim telesom lahko 'kupiš' kak zelo dober avto, ne pa nujno tud zlo normalnega tipa, ki te bo vozil v njem..)

tk čist mimo teme.. včasih vidim an cesti kak tolk LEP avto, da sam usta odprem pa občudujem. Mislim, uno prov vau.. sam večinoma kar srce zaboli, ko vidiš kdo ga vozi. Dobrine so pač razporejene po svetu po eni čudni logiki. Zgleda ne more bit usega na kupu.. No ja, pa tud, sej že itak zadost kaosa po cestah Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
Reply #7 - 18.09.2009 at 16:34:10
 
Kaj si hotela povedat za konec? Da po tvoje v lep avto ne paše grd tip? Al da tipa ocenjuješ po avtomobilu?

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
Reply #8 - 18.09.2009 at 17:33:42
 
Quote:
Zdej, ker je/bo zelo verjetno zlo mal od nas najdlo v tem življenju unega totalno idealnega partnerja in smo/bomo bolj al manj/prej al slej pristali na bolj al manj idelanih nadomestkih, se men osebno taka vprašanja niti ne zdijo tolk podcenjujoča. Mislim, če men ne bi blo čist preveč pod ceno na take stvari se ozirat, ko sem si izbirala tipe, bi verjetno kdaj v življenju bolš prišla skos kot pa sem. Sam ok, to je spet relativno. Jes osebno ne verjamem, da je denar tisti, ki nas notranje nahrani. Po drugi strani pa lih to, kolk kako (fizično) poskrbiš za sebe na nek način govori o tem, kolk si notranje nahranjen tud drugač. Vse skupej verjetno itak odseva eno v drugem.

To je res.
Tudi sam sem imel izkušnje s takimi puncami, ki ji je prvo vprašanje bilo če imam avto, službo, hišo....Sicer razumem, da ženska potrebuje neko varnost, vendar ponavadi taka ženska ostane le pri materijalnih stvareh in ji je kakšen notranji uvid, odveč.
Quote:
tk čist mimo teme.. včasih vidim an cesti kak tolk LEP avto, da sam usta odprem pa občudujem. Mislim, uno prov vau.. sam večinoma kar srce zaboli, ko vidiš kdo ga vozi. Dobrine so pač razporejene po svetu po eni čudni logiki. Zgleda ne more bit usega na kupu.. No ja, pa tud, sej že itak zadost kaosa po cestah Wink

Verjetno notranja in zunanja lepota ne gresta skup. Smiley
Verjetno je tu pomembno cenjenje vrednot.
Nekdo ceni karakter, nekdo pa zunanji imidž.
Tako si jaz to razlagam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
Reply #9 - 18.09.2009 at 18:33:55
 
Quote:
Kaj si hotela povedat za konec? Da po tvoje v lep avto ne paše grd tip? Al da tipa ocenjuješ po avtomobilu?

Lp,Igor

ne, nisem misla bit tolk sexistična, čeprov, če hočeš, me lahko pa tud tak vzameš..
ne gre za lepoto, ki je itk relativna in (men) nikol tolk zanimiva kot izžarevanje.
bl to, da ko po pravilu kak za znort lep avto vozi kak totalno našponan tip, ki pri 50 ih še zmer ni odrasel. redko je manj od 50+. in redko ne zgleda našponan.
kar je sicer logično, ker nekej, kar zlo izstopa, si kupi nekdo, ki si želi izstopat in ljudje pri 2/3/40ih nimajo denarja za lepe avte. sam vsen, men se zdi to žalostno. in zmer k vidim takega tipa v takem avtu se spomnim na to, kolk mladih ljudi sanja sanje, ki si jih ne bojo mogli privoščit še 30 let. in ko si jih bojo lahko, bi mogli že zdavnej sanjat kej druzga, pa ne bojo mogli, ker jih nimajo priložnosti izživet prej.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
Reply #10 - 18.09.2009 at 20:28:12
 
Hej

Sem kar presenecen na odziv.

Bom najprej reku, da veliak vecina je zgresial razen devi k ej ar zanimivo akr je napisala.

Kar se tice unga tpa k je rkeu svasta, pa ne vme kaj iam on v glavi da se mu zdi to tako bedno vprasanje, mislim,.. ce iam vsega dovolj pol itak ni fore,..

No tel sem zvedeti kako sploh lahko geldas na punco kot na neko bitje itd,... ce jo dobis,... ko ism vse druge reci ozirma dobrine itd,... .

Jaz sobno bi an tako geldal kot na kos mesa,... ker si ne zaluzi nicesar drugega.

Mislim brez zamere jaz nioli ne govorim kaj imam in kaj nimam tudi ce bi imel veliko ker nocem met piek k je z menoj samo azto ekr imam dost fedra itd,.. pac ce me ma rada z strgnimi gatami itd,.. pol ok ce ne pa dijo.

Najbolj znimivo s emi zdi to da se vleiak vecian pcik fiancno okoristi preko zakonov ki so sedaj v veljavi na racun msoekga. Priemrov je dobolj ko dobi zenska dosti denarja nerpimecnine itd,... .

Men sobno se zdijo taki osbki zivlai in bi jih bilo treba temu rpiemrno zlociti iz druzbe in napotiti v divjnino.

MIslim,... ce recemo da nsi te rojeni pod deanrnim nebom itd,.. pol mi pvoejte lai iam sploh smisel zvieti in se truditi da bi mel lep lijfe v mejah nromae,.. ce ne mroes dobiti sihta sluzb eitd,... .

Kot ajz vidim je ta svet pro vgnil priajlji so hianvci picek so kurbe,.... sluzba pa je ratal rpivilegij,...

MIslim akr s emene tice ,.. sem ze umrl,.. ze nekaj elt nazaj,...

in ko gledam druga bitja na cesti se mi zdi da bi mogel urmeti vsaj enrkat izemd prejsnjih 5 priloznosti,.. ker itak ce si v pidzi kot jaz itak ne bos dobil rpavih kolgov kaj sele picke ker si brez denarja,. niams fleta avta nicesar,..

geld eda je se recija,. me res zanima kam so sli vsi studenti in diajki k so sihte zgubili domov k strsem,... itd,..

kar neki

No akkro koli,.. hocme rect de ce hoces dobiti babo rabis denar,... tisti k so napsiali akr neki vidim da niso dojeli ker nocejo dojeti,.. problem pa je v tem,.. de ce hoces babo met rabis met avto in vse druge reci,...

mislim kako bolano

vse to kar sem dojel in vidim da na podalgi vasih izjav ni tkao zelo anapcno lahko zaljucim da zenske geldajo na imovino,. in ce je tkao pol si ne zasluizijo da bi jih obravnavali kot bitja temvec kot hainvkso vamriske stroje ki so anam moskim potrene sma azto da se sprznimo,....

in ce zraven dodam se to de so veliko vecino zensk vara in nimajo proti temu nic proti,... pol mislim da sme an rpavi poti o razmiljanju,..

edino akr se bo sedaj zgodilo je to da mi ne boste dali prav,.. msao seoblj zanimivo s emi zdi da mi dosti punc k majo po mojem mnenju dsoti v glavi k so zrele mi dajo prav,..

no kakor koli,..

ce je tkao pol sploh punc ene rabim,...

prvo k bom srecal pa da i bo rekal da ni ok tipov ji obm javno in brez zadrege plunil v obraz,..

ker pac to so,. izkoriscevalkse smeti,.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
Reply #11 - 18.09.2009 at 21:19:39
 
Devi wrote on 18.09.2009 at 18:33:55:
Quote:
Kaj si hotela povedat za konec? Da po tvoje v lep avto ne paše grd tip? Al da tipa ocenjuješ po avtomobilu?

Lp,Igor

ne, nisem misla bit tolk sexistična, čeprov, če hočeš, me lahko pa tud tak vzameš..
ne gre za lepoto, ki je itk relativna in (men) nikol tolk zanimiva kot izžarevanje.
bl to, da ko po pravilu kak za znort lep avto vozi kak totalno našponan tip, ki pri 50 ih še zmer ni odrasel. redko je manj od 50+. in redko ne zgleda našponan.
kar je sicer logično, ker nekej, kar zlo izstopa, si kupi nekdo, ki si želi izstopat in ljudje pri 2/3/40ih nimajo denarja za lepe avte. sam vsen, men se zdi to žalostno. in zmer k vidim takega tipa v takem avtu se spomnim na to, kolk mladih ljudi sanja sanje, ki si jih ne bojo mogli privoščit še 30 let. in ko si jih bojo lahko, bi mogli že zdavnej sanjat kej druzga, pa ne bojo mogli, ker jih nimajo priložnosti izživet prej.

Za znoret lepega avta še nisem videl. Verjetno ti misliš tu tudi, da je ta avto zelo drag, ker ga mladi sanjajo, vozijo pa starejši. Kaj pa je tu narobe? pač si izpolnijo svoje sanje. Zadeva je samo v tem, kako je prišel do denarja. Če gledaš pri nas gre navadno tako, da goljufa ljudi pri nas in potem hitro nese denar v nemško avtomobilsko industrijo. Ko sem bil leta 1993 na ogledu sistema dela v BMW-ju so imeli že to strategijo čustev. Takrat BMW še ni bil tako popularen je pa postajal. Ta sistem rasti na podlagi čustev so imeli zelo dodelan in zato so prehiteli druge tovarne. Njihov dizajn nikdar ni bil lep, vendar so ljudi prepričali, da je lep.
Nekako tako je z dojemanjem človeške lepote. Izžarevanje, prav danes me je nekdo vprašal ali sem videl na Sai Babi, kakšno izžarevanje. Rekel sem. da ne, ker je pač nisem videl. Bolj sem videl le neko veselje, dočim je prijatelj rekel, da je videl neko spokojnost.

Vsa zadeva temelji na nekem prepričanju, ki ti jo ustvari propaganda, vsidra se ti v misel in tako deluješ. V bistvu ti programira notranji ali psihološki čas.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
Reply #12 - 18.09.2009 at 21:40:13
 
Quote:
Mislim brez zamere jaz nioli ne govorim kaj imam in kaj nimam tudi ce bi imel veliko ker nocem met piek k je z menoj samo azto ekr imam dost fedra itd,.. pac ce me ma rada z strgnimi gatami itd,.. pol ok ce ne pa dijo.

Hočeš imeti pičko, ki bi te marala tudi, če nimaš nič..po drugi strani pa trdiš, da takih ni... Smiley
Imaš kakšen strah pred pičkami....?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
Reply #13 - 18.09.2009 at 21:59:31
 
Quote:
Verjetno ti misliš tu tudi, da je ta avto zelo drag, ker ga mladi sanjajo, vozijo pa starejši. Kaj pa je tu narobe? pač si izpolnijo svoje sanje.

mah kaj pa vem, nedostojno se mi zdi včasih. ker vem da bi se kak mulo tud pod kolesa takega avta vrgel, sam da se ga dotakne, kar je cel prevzet od njega.. tisti, ki ga vozi in si ga lahko privošči pa ga ima dostkrat sam zato, ker ve da ga drugi ne morjo met. nekak k včasih, k so lepe mlade device iz dobrih družin poročali stari moški z dost denarja. dostojno? realno že. sam vsen ti srce poka, ker veš, da to ni tako, kot bi moglo bit.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ZENSKE DOBRINA ALI BITJE
Reply #14 - 18.09.2009 at 22:15:24
 
Devi wrote on 18.09.2009 at 21:59:31:
Quote:
Verjetno ti misliš tu tudi, da je ta avto zelo drag, ker ga mladi sanjajo, vozijo pa starejši. Kaj pa je tu narobe? pač si izpolnijo svoje sanje.

mah kaj pa vem, nedostojno se mi zdi včasih. ker vem da bi se kak mulo tud pod kolesa takega avta vrgel, sam da se ga dotakne, kar je cel prevzet od njega.. tisti, ki ga vozi in si ga lahko privošči pa ga ima dostkrat sam zato, ker ve da ga drugi ne morjo met. nekak k včasih, k so lepe mlade device iz dobrih družin poročali stari moški z dost denarja. dostojno? realno že. sam vsen ti srce poka, ker veš, da to ni tako, kot bi moglo bit.

Pa se ti zdi potrebno, da ti zaradi dostojnosti srce poka? Dostojnost je zadeva bontona.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 10