Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 
(Read 74587 times)
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: spolna hladnost
Reply #120 - 07.07.2009 at 15:48:44
 
titud wrote on 07.07.2009 at 13:51:12:
El Pesnik wrote on 07.07.2009 at 12:47:20:
O fak!
Lips Sealed


No, ti so/smo jo še poceni odnesli...ker nekateri moški z občutkom krivde se za kazen, ker niso rešili matere, lahko odločijo, da bodo  v prvi polovici življenjenja neuspešni...ali opravljali poklic, ki ga sovražijo in se šle po pedetdsetem vrnili k titstemu, kar ljubijo... ali se poročijo z napačno žensko... ali postanejo impotentni... ali se spremenijo v obsedenega zapeljivca in se kar naprej počuti krivega, ker mu nikoli ne uspe zadovoljit pravih čustvenih potreb nobene ženske... Tongue

Hmm, po drugi strani so si pa "matere" same krive, ker so si izbrale take "neustrezne oplojevalce" po Ruglju. Po eni strani lahko potem rečemo, da niti niso imele prave izbire, po drugi pa da so tudi same bolj pri ta kilavih.

V bistvu je nekaj resnice v tvojem zadnjem postu, samo bi jaz dodal to, da mogoče niti ni toliko krivda, da ne bi rešili mater pred "neustreznim oplojevalcem", ampak bolj to, da se odločimo biti popolno nasprotje "neustreznega oplojevalca". In če je oče uspešen materialist, potem mi do tistega odločujočega trenutka želimo biti materialno neuspešni, ker tako podzavestno želimo negirati očeta in vse "kvalitete", ki pritičejo temu, da si kao uspešen v materialnem svetu.

Lp
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: spolna hladnost
Reply #121 - 07.07.2009 at 15:48:51
 
Quote:
misu, ki se nanaša na to, zakaj  se nekateri moški tako zelo zaninamaj(m)o za ženska čustvena stanja.

Menim, da se gre tudi za pridobitev ženske naklonjenosti. Mislim v prvi meri, potem pa še druge zadeve.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: spolna hladnost
Reply #122 - 07.07.2009 at 16:04:20
 
Quote:
Razlika je med hočem živeti na novo ali živim, Beg je zame to kar ti počneš sam, ko se zakopavaš v svoje naučene vzorce in prepričanja, to počneš ti in večina folka, ne pa tudi vsi.

Zame ni razlike, ker noben,ki ga poznam ne živi vsak dan na novo. Razen, če imaš vskodnevno amnezijo. Smiley
Tako, da ostane le želja ali hotenje.
Beg je zame to, ko verjameš v neke ideale in tupiš o nekih idealih, živiš pa popolnoma drugače. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: spolna hladnost
Reply #123 - 07.07.2009 at 21:06:39
 
Robi, vse si pomešal. Normalno, da za vsakodnevne dejavnosti rabiš spomin. Tudi v tehnološkem smislu, na delu ga potrebuješ. Če hočeš voziti avto, ga potrebuješ.

Vendar ti nato vse opazuješ in ocenjuješ iz spomina. Postavljaš si lestvice, kot uradnik. Držiš se naučenega in to nadgrajuješ. Zato zate ni skoraj nič povsem novo. Vse primerjaš s starim in narediš zaključek ter spraviš v spomin. To so ti vzorci. Vzpostavljaš odnose na podlagi spomina in ne vidiš realnosti.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: spolna hladnost
Reply #124 - 07.07.2009 at 21:23:42
 
Veš Igor, saj vsi delujemo bolj ali manj na enak način.
Tudi ti si si o meni ustvaril neko mnenje in vedno izhajaš iz tega mnenja. Moje besede ocenjuješ na podlagi tega mnenja.
Sem prepričan, če bi kakšne trditve napisal na primer Alojz ali pa nekdo, ki ga spoštuješ, bi njegove besede dojemal čisto drugače.
Ne spomnim se, da bi ti kdaj napisal, da se v čem strinjaš z mano. Vedno si moje izjave negiral.
A je tako ? Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: spolna hladnost
Reply #125 - 07.07.2009 at 21:36:32
 
Robi wrote on 07.07.2009 at 21:23:42:
Veš Igor, saj vsi delujemo bolj ali manj na enak način.
Tudi ti si si o meni ustvaril neko mnenje in vedno izhajaš iz tega mnenja. Moje besede ocenjuješ na podlagi tega mnenja.
Sem prepričan, če bi kakšne trditve napisal na primer Alojz ali pa nekdo, ki ga spoštuješ, bi njegove besede dojemal čisto drugače.
Ne spomnim se, da bi ti kdaj napisal, da se v čem strinjaš z mano. Vedno si moje izjave negiral.
A je tako ? Smiley

V osnovi vsi delujemo na enak način.
Z Alojzem sva vsa nesoglasja predebatirala in kakšnega spoštovanja ne gojim. Spoštovanje je ovira, premišljenost, kalkulacija.
Poglej, ti nekaj začneš pisati, potem pa se izgubiš z analiziranjem, ter narediš zaključek. Uporabiš neke občutke in začneš govoriti iz njih. Začneš uporabljati staro (spomin) in ga nadgrajuješ. Spraviš se na delček. Glej celostno. Vse je odvisno od opazovalca, zato opazuj opzovalca in opazovano.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
gaviota
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 40

Re: spolna hladnost
Reply #126 - 07.07.2009 at 23:43:14
 
Robi in Ajgor....probajta da se nebi nonstop "zaletavala" v to kaj kateri reče.....ni čudno da je na tej temi že več kot 100 "replajov".... Odperita si nov topic in lahko med seboj tekmujeta kdo boljše analizira :=)

malo sta dosadna Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: spolna hladnost
Reply #127 - 08.07.2009 at 09:43:18
 
gaviota wrote on 07.07.2009 at 23:43:14:
Robi in Ajgor....probajta da se nebi nonstop "zaletavala" v to kaj kateri reče.....ni čudno da je na tej temi že več kot 100 "replajov".... Odperita si nov topic in lahko med seboj tekmujeta kdo boljše analizira :=)

malo sta dosadna Tongue

Pa ne da se naslajaš nad svojimi težavami?  Huh

V smislu, da postaneš nesrečna, če se nihče ne ukvarja s tvojimi "težavami". In tako želiš v bistvu samo zbuditi pozornost pri ljudeh. Mogoče je pa to osnovna težava - potreba po pozornosti.

Lp
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: spolna hladnost
Reply #128 - 08.07.2009 at 09:50:39
 
Nezadovoljstvo s seboj, lahko pripelje v pretirano vzbujanje lastne pozorosti. Si kar dobro ugotovil Poet.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: spolna hladnost
Reply #129 - 08.07.2009 at 10:49:00
 
Robi wrote on 07.07.2009 at 15:48:51:
Quote:
misu, ki se nanaša na to, zakaj  se nekateri moški tako zelo zaninaj(m)o za ženska čustvena stanja.

Menim, da se gre tudi za pridobitev ženske naklonjenosti. Mislim v prvi meri, potem pa še druge zadeve.

Meni pa se vse bolj zdi, da v prvi meri gre za pridobitev nakolnjenosti velike matere (kot prve med temi 'drugimi  zadevami'), šele potem za pridobitev konkretne ženske naklonjenosti oz.  da ti dve zadevi sovpadata bolj ali manj naključno...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: spolna hladnost
Reply #130 - 08.07.2009 at 12:16:27
 
El Pesnik wrote on 08.07.2009 at 09:43:18:
gaviota wrote on 07.07.2009 at 23:43:14:
Robi in Ajgor....probajta da se nebi nonstop "zaletavala" v to kaj kateri reče.....ni čudno da je na tej temi že več kot 100 "replajov".... Odperita si nov topic in lahko med seboj tekmujeta kdo boljše analizira :=)

malo sta dosadna Tongue

Pa ne da se naslajaš nad svojimi težavami?  Huh

V smislu, da postaneš nesrečna, če se nihče ne ukvarja s tvojimi "težavami". In tako želiš v bistvu samo zbuditi pozornost pri ljudeh. Mogoče je pa to osnovna težava - potreba po pozornosti.

Lp


Pozornost, ki jo pričakuje gaviota, ni problem, ampak je že sama po seb način način reševanje njenega problema, saj je problem nastal prav zaradi pomanjkanja pozornosti. Najprej v intimnem prostoru partnerske skupnosti (ignorance nje same in njenega partnerja do problema), zdaj pa se nakazuje ponavljanje tega vzorca še v odprtem prostoru foruma...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: spolna hladnost
Reply #131 - 08.07.2009 at 12:18:18
 
Quote:
Govorim o sistemu razmišljanja.

mater ajgor ... hotu bi razumet kaj hočeš sporočit

pa ne zmorem, zato bom poskusu še mal elaborirat



rečva tko
stotisočletne izkušnje, je izraz enga od mojih profesorjev ...
niso tolk dolge, ampak se tko reče ...

in ... je tko da naprimer, ko te neki boli ipd, piješ čaj iz ene ali več rož ... in ti pomaga
da veš kero rožo uzet - rabiš poznat nekoga ki ma s tem izkušnje, al pa uzameš knjigo, al pa poiščeš na netu (spet je mogu nekdo to napisat - nekdo z izkušnjo - izkušnjami).
zdej
da bi te izkušnje, reku da so sistem, ki te dodatno vkaluplja, jest ne bi mogu rečt ...

ljudje s take vrste izkušnjami IN da so jih še pripravljeni predat naprej, so redki, zelo redki

se prawi, ni nujno da je gaviotin problem ta ...
ampak, na osnovi izkušenj ...
mogoče se bomo pa kej novga naučil - dobil novo izkušnjo ...
ampak za zdej - rešitve nism zagledu ... razen pokoje neizvedljive blodnje ...





se mi zdi da se s pavzo ne potlačijo problemi, ampak se odmaknejo na en drug čas in prostor ... kar ni vedno pametna izbira, namreč, vedno je pol še težje kot zdej ... ker pa je tud zavedanje večje, je ok ...




gaviota wrote on 07.07.2009 at 23:43:14:
Robi in Ajgor....probajta da se nebi nonstop "zaletavala" v to kaj kateri reče.....ni čudno da je na tej temi že več kot 100 "replajov".... Odperita si nov topic in lahko med seboj tekmujeta kdo boljše analizira :=)

malo sta dosadna Tongue

...


Quote:
Nezadovoljstvo s seboj, lahko pripelje v pretirano vzbujanje lastne pozorosti.

to sklepaš na osnovi česa?

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: spolna hladnost
Reply #132 - 08.07.2009 at 13:02:31
 
Quote:
Pozornost, ki jo pričakuje gaviota, ni problem, ampak je že sama po seb način način reševanje njenega problema, saj je problem nastal prav zaradi pomanjkanja pozornosti. Najprej v intimnem prostoru partnerske skupnosti (ignorance nje same in njenega partnerja do problema), zdaj pa se nakazuje ponavljanje tega vzorca še v odprtem prostoru foruma...

Gaviota ni potrdila ( še ), da je to njen problem.
Lažje bi bilo, če bi vedel kakšno pozornost je dobivala, kot otrok.
Občutim pa veliko jeze, ker življenje ni šlo po taki poti, kot bi naj.
Saj je potreba po pozornosti tudi pogojena s tem , v kolikšni meri življenje izpolnjuje naša pričakovanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: spolna hladnost
Reply #133 - 08.07.2009 at 13:04:36
 
gaviota wrote on 07.07.2009 at 23:43:14:
Robi in Ajgor....probajta da se nebi nonstop "zaletavala" v to kaj kateri reče.....ni čudno da je na tej temi že več kot 100 "replajov".... Odperita si nov topic in lahko med seboj tekmujeta kdo boljše analizira :=)

malo sta dosadna Tongue

Imaš prav.

Vendar pa, če je težava zaradi pozornosti, smo lahko veseli, da smo na podlagi odziva na dosadnost, to spoznali. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
gaviota
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 40

Re: spolna hladnost
Reply #134 - 08.07.2009 at 14:35:31
 
o hudiča...ne iščem pozornosti in ne naslanjam se nad svojimi težavami... Enostavno se mi zdi brezveze se spotikat ob besede nekoga, ker drugemu pač to ne ugaja kako spet tisti drugi razmišlja in ANALIZIRA!
Jaz NE PRIČAKUJEM da boste vsi razturali in me zasipali z rešitvami kako naj svoje težave rešim, pričakujem, oziroma SI ŽELIM, da se na nekem topicu (ne samo mojem, vsem ostalih tudi) govori o tistem, čemur je namenjen. Ali ne?
pa še nekaj o ljubezni mojih staršev in pozornosti, ki sta mi jo dajala... NIKOLI nisem čutila pomanjkanja. nikakršnega! ne pomanjkanja ljubezni, nasvetov, ne materialnega pomanjkanja, čeprav kot sami veste v življenju ni vse pink...Hvaležna sem obema, da sta me vzgojila tako kot sta me, da znam poskrbeti za sebe, da znam nekaj skuhati Smiley, da znam tudi dajati in ne samo sprejemati! Stara sem 22 let, skoraj eno leto s fantom že skupaj živima...se mi zdi da je to relativno hitro ampak sem vesela da je tako, ker me življenje vsaki dan nekam novega nauči...

poanta ni v pozornosti dečki in deklice  Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11