Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 11
(Read 75103 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: spolna hladnost
Reply #105 - 06.07.2009 at 18:29:01
 
Quote:
In ti bi to še kar nadgrajeval z nekimi občutki, ki so plod misli.

Pa mi povej kako lahko delujemo brez misli in brez časovno ?

Za primer dam računalniški sistem...
Če v sistem pride virus in mi dela probleme, bi ti rajši izklopil sistem in deloval brez njega....Jaz pa bi vseeno raje poiskal vzrok in odstranil ta virus. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bojo
1
*
Offline

Live long and prosper

Posts: 19

Gender: male
Re: spolna hladnost
Reply #106 - 06.07.2009 at 18:56:34
 
gape wrote on 06.07.2009 at 15:27:44:
gaviota wrote on 06.07.2009 at 12:19:41:
gabe na tak način neke stvari zaključevat in posploševat je pa že absurd!!! (-> Robi)


ona je bla sprogramirana s strani sistema

kolkrkoli da je, šele pol ko dojameš da si v sistem ujet, se lahko iz njega rešiš


se strinjam z Gapetom
Gaviota mora sam dojet

mogoče probat naredit pavzo z partnerjem
probat drugo plat....

če si preveč dolgo z človekom,je prej al pa slej to da se ga mal naveličaš.

Če se z partnerjem res razumeta dobro si lahko mogoče malo vzameta malo pavze eden od drugega.

Če to ne pomaga....

Pol je problem verjetno mal globji kot si misliš!
Back to top
 

QUIS
CUSTODIET
IPSOS
CUSTODIET
 
IP Logged
 
gaviota
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 40

Re: spolna hladnost
Reply #107 - 06.07.2009 at 21:18:35
 
Bojo o pavzi ne mislim niti razmišljat ker sem mnenja da ko par to naredi da se med njiju splete nek navidezen zid in ni nikoli več tako kot je bilo prej. Prepričana sem da pavza ni rešitev ampak se s tem le potlačijo problemi, ki slej kot prej privrejo na dan. tako je pač moje mnenje!
Tako kot pravi ajgor (mislim da), pogledat v sebe, si neke stvari razčistit, ne le sam ampak tudi skupaj s partnerjem, ker dva hitreje prideta do rešitve kot pa en sam. "več glav več ve" pravijo in verjamem da ne zastojn. Res je da se tukaj ne gre za neko matematično uganko, temveč za moje življenje, toda ko hodiš z nekom po skupni poti je pač vse lažje! ali?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: spolna hladnost
Reply #108 - 06.07.2009 at 21:43:23
 
Robi
nikakor ne moreš iti iz analize in seciranja določenih sestavkov. Razdeliš jih na prafaktorjein potem bi to negiral. Za življenje nisem rekel, da je nič ampak da nič ne odraža.
Izkušnje pa mi lahko veter odpihne. Jih ne potrebujem, jih imam pa veliko samo ne živim v ali iz spomina.
Ti si verjetno v službi kakšnega uradnika. Imaš uradniško logiko in pogled na svet. Sveta ti je čista vest. Izgradil si si nek življenski smisel in to je lastna čista vest. Vsekakor tako deluješ.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: spolna hladnost
Reply #109 - 06.07.2009 at 21:55:01
 
Quote:
Robi
nikakor ne moreš iti iz analize in seciranja določenih sestavkov. Razdeliš jih na prafaktorjein potem bi to negiral. Za življenje nisem rekel, da je nič ampak da nič ne odraža.
Izkušnje pa mi lahko veter odpihne. Jih ne potrebujem, jih imam pa veliko samo ne živim v ali iz spomina.
Ti si verjetno v službi kakšnega uradnika. Imaš uradniško logiko in pogled na svet. Sveta ti je čista vest. Izgradil si si nek življenski smisel in to je lastna čista vest. Vsekakor tako deluješ.

Lp,Igor


Dobro je zastavil. Čista vest je prava/dobra stvar. In, kaj je pri tem narobe, Igor ? Da te slišmo'  Cool.

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: spolna hladnost
Reply #110 - 06.07.2009 at 21:57:32
 
Bošti, ker je navaden izgovor.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: spolna hladnost
Reply #111 - 07.07.2009 at 09:16:20
 
Quote:
Izkušnje pa mi lahko veter odpihne. Jih ne potrebujem, jih imam pa veliko samo ne živim v ali iz spomina.
Ti si verjetno v službi kakšnega uradnika. Imaš uradniško logiko in pogled na svet. Sveta ti je čista vest. Izgradil si si nek življenski smisel in to je lastna čista vest. Vsekakor tako deluješ.

Igor,
težko si to predstavljam , da ne deluješ iz spomina.
Vsi verjetno imamo kdaj trenutke svobode, ampak v glavnem pa delujemo na podlagi naučenih vzorcev in prepričanj.
Tudi to, da vsak dan želim živeti na novo, je prepričanje.
Vendar me to spominja na nek beg, oz. kot, da se nočem soočiti s sabo.
Quote:
Ti si verjetno v službi kakšnega uradnika. Imaš uradniško logiko in pogled na svet. Sveta ti je čista vest. Izgradil si si nek življenski smisel in to je lastna čista vest. Vsekakor tako deluješ.

Res veliko uporabljam logiko.
Z analizo iščem povezave.
Vendar pri ženskah tak način ni priljubljen, saj kot sem že omenil, ženske iščejo v glavnem le tolažbo in potrditve, ne marajo pa analize.
Ker pa je v tem primeru Gaviota izpostavila problem in prosila za mnenje, sem ga izrazil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: spolna hladnost
Reply #112 - 07.07.2009 at 09:40:26
 
Robi wrote on 06.07.2009 at 18:25:23:
Ampak človek se spoznava skozi odnose. In to je prepucavanje, ozaveščanje...če bi imel ženo in otroke, bi se soočil tudi s svojo senco, s tistim delom sebe, ki sedaj le spi, ampak enkrat bo treba tudi to prepucati.


Poveličuješ družino in otroke sodoben način življenja, kar je drugačno jemlješ za manjvredno. Vzorec sodobne družbe.

Za družino in otroke se lahko tudi skriješ s svojo senco v iluziji "vzornega državljana", ki mu ni več treba delati na sebi. Vse polaga na družina, družina je bistvo, vzgoji dobre državljane nove služabnike sistema. Tongue

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: spolna hladnost
Reply #113 - 07.07.2009 at 10:05:45
 
Quote:
Poveličuješ družino in otroke sodoben način življenja, kar je drugačno jemlješ za manjvredno. Vzorec sodobne družbe.

To ti praviš.
Ne jemljem manjvredno.
Napisal sem, da se človek spoznava skozi odnose in vsak ima svojo pot, ne vem zakaj bi bila  druga manjvredna.

Če si za to, da gremo na ulice in zahtevamo strmogljavljenje oblasti, sem takoj zraven. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: spolna hladnost
Reply #114 - 07.07.2009 at 10:14:29
 
Robi wrote on 07.07.2009 at 09:16:20:
težko si to predstavljam , da ne deluješ iz spomina.
Vsi verjetno imamo kdaj trenutke svobode, ampak v glavnem pa delujemo na podlagi naučenih vzorcev in prepričanj.
Tudi to, da vsak dan želim živeti na novo, je prepričanje.
Vendar me to spominja na nek beg, oz. kot, da se nočem soočiti s sabo.


Razlika je med hočem živeti na novo ali živim, Beg je zame to kar ti počneš sam, ko se zakopavaš v svoje naučene vzorce in prepričanja, to počneš ti in večina folka, ne pa tudi vsi.

Robi wrote on 07.07.2009 at 09:16:20:
Res veliko uporabljam logiko.
Z analizo iščem povezave.
Vendar pri ženskah tak način ni priljubljen, saj kot sem že omenil, ženske iščejo v glavnem le tolažbo in potrditve, ne marajo pa analize.
Ker pa je v tem primeru Gaviota izpostavila problem in prosila za mnenje, sem ga izrazil.


Ti kompliciraš in obračaš pomene stavkov in odstavkov. Če nekdo napiše odstavek ki se povezuje in je celota, ti vzameš ven en stavek in spreminjaš njegov pomen. Povezave ti gredo bolj slabo, bolj ti gre sesuvanje povezanih stvari.

Glede žensk pa si čist posplošil, spet tvoj vzorec.  

V problemu ki ga ima Gaviota bo morala ona sama priti zadevi do dna, mi tu smo ji lahko le v pomoč s kakim nasvetom, ki ji bo mogoče koristil.

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: spolna hladnost
Reply #115 - 07.07.2009 at 10:30:40
 
Robi wrote on 07.07.2009 at 10:05:45:
To ti praviš.
Ne jemljem manjvredno.
Napisal sem, da se človek spoznava skozi odnose in vsak ima svojo pot, ne vem zakaj bi bila  druga manjvredna.


Tako si napisal prej, videlo se je da poveličuješ družino, to da ima vsak svojo pot si zdaj napisal, prej ne.

Robi wrote on 07.07.2009 at 10:05:45:
Če si za to, da gremo na ulice in zahtevamo strmogljavljenje oblasti, sem takoj zraven. Smiley


Oblast so tudi ljudje, kdo jih je postavil na oblast, kdo hodi volit vsako leto, kdo daje glasove, ljudje se strinjajo in sledijo ker so ovčke. Potem jamrajo in ko pridejo volitve, spet veselo volijo in nasedajo obljubam.  Dokler je večina taka, lahko stokrat stavkaš, si nadležen le toliko kot nadležen komarček, nič več.

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: spolna hladnost
Reply #116 - 07.07.2009 at 11:23:33
 
Quote:
Glede žensk pa si čist posplošil, spet tvoj vzorec.

Ma nemoj.
No ja...vsaj nekaj mojega. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: spolna hladnost
Reply #117 - 07.07.2009 at 12:31:25
 
Quote:
Robi wrote on 06.07.2009 at 18:25:23:
Ampak človek se spoznava skozi odnose. In to je prepucavanje, ozaveščanje...če bi imel ženo in otroke, bi se soočil tudi s svojo senco, s tistim delom sebe, ki sedaj le spi, ampak enkrat bo treba tudi to prepucati.


Poveličuješ družino in otroke sodoben način življenja, kar je drugačno jemlješ za manjvredno. Vzorec sodobne družbe.

Za družino in otroke se lahko tudi skriješ s svojo senco v iluziji "vzornega državljana", ki mu ni več treba delati na sebi. Vse polaga na družina, družina je bistvo, vzgoji dobre državljane nove služabnike sistema. Tongue

Lep pozdrav  Smiley


Niti eno niti drugo ni povsem enoznačno. Stvari niso tako črno-bele. Družina lahko pomaga presečt kolektivne vzorce, lahko pa te tudi v nepresežnih vorcih zafiksira. Meja med osebno izkušnjo družine in morlaiziranjem, privzetim od okolja, je tkorekoč  nevidna tako tistemu, ki je v drožino vpet kot tistemu, ki se mu ta izkušnja šera. Za oba so membne so razpoke, ki  se odkrivajo v dialogu, zato je po moje zanj treba držat prostor odprt.

Sem pa zadnjič v knjigi divji moški zesledu eno intrigantno  misu, ki se nanaša na to, zakaj  se nekateri moški tako zelo zaninamaj(m)o za ženska čustvena stanja. Šlo naj bi za prezgodaj poklicanega sina, ki ne zmore rešiti matere, jo osrečiti, ji odvzeti trpljenja in nadomestiti nestureznega očeta, zaradi nesupeha pa občuti krivdo. Nekateri moški, ki nam/jim ni uspelo rešti matere, zradi občutka krivde  postanejo/mo zato terpaveti, ki nenehno rešujejo/mo ženske...  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: spolna hladnost
Reply #118 - 07.07.2009 at 12:47:20
 
titud wrote on 07.07.2009 at 12:31:25:
Sem pa zadnjič v knjigi divji moški zesledu eno intrigantno  misu, ki se nanaša na to, zakaj  se nekateri moški tako zelo zaninamaj(m)o za ženska čustvena stanja. Šlo naj bi za prezgodaj poklicanega sina, ki ne zmore rešiti matere, jo osrečiti, ji odvzeti trpljenja in nadomestiti nestureznega očeta, zaradi nesupeha pa občuti krivdo. Nekateri moški, ki nam/jim ni uspelo rešti matere, zradi občutka krivde  postanejo/mo zato terpaveti, ki nenehno rešujejo/mo ženske...  Tongue

O fak!
Lips Sealed
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: spolna hladnost
Reply #119 - 07.07.2009 at 13:51:12
 
El Pesnik wrote on 07.07.2009 at 12:47:20:
O fak!
Lips Sealed


No, ti so/smo jo še poceni odnesli...ker nekateri moški z občutkom krivde se za kazen, ker niso rešili matere, lahko odločijo, da bodo  v prvi polovici življenjenja neuspešni...ali opravljali poklic, ki ga sovražijo in se šle po pedetdsetem vrnili k titstemu, kar ljubijo... ali se poročijo z napačno žensko... ali postanejo impotentni... ali se spremenijo v obsedenega zapeljivca in se kar naprej počuti krivega, ker mu nikoli ne uspe zadovoljit pravih čustvenih potreb nobene ženske... Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 11