Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 62 63 64 65 66 ... 68
(Read 151747 times)
x_igor
Ex Member




Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #945 - 30.03.2012 at 10:55:00
 
titud wrote on 30.03.2012 at 09:01:13:
Quote:
Ne moreš štekat, ker ni v razumu. Misel tega ne pozna. Zato se pravi, da je onkraj ali resnice ne moreš najti. Ker kako boš nekaj iskal, če ne veš kaj.

Napaka je prekiniti odnos. To pomeni prisilo in potem si nasilen (s spoštljivostjo) do samega sebe. Odnos moraš postati ti sam. Ti sam si ta odnos in potem ko enkrat ti to si, nimaš več kaj iskati. Kaj boš iskal to kar si.


Odnos do sebe je le odraz/preslikava odnosa do drugih. Torej, le če do drugih (in drugi do mene) ne bi bili  v nekem (inštrumentalnem) odnosu,  tudi sam do sebe ne bi bil.

Egoizem je torej vendarle neke vrste poskus upora pred določevanja  od drugih, da sem hlapec; poskus, da bi bil sam svoj gospodar, vendar ravno potreba po tem, da si zagospodarim, ustvaraja iz mene dejanskega  hlapca (saj komu bomo pa zagospodrili, če ne hlapcu). Egoizerm je  torej precej poneserčen poskus upora proti odnosu gospodar-hlapec,  je zgolj shizofreno   ponotranjenje tega odnosa.  

Ne razumem. Odnos vzpostvljaš neprestano z vsem kar je z vsem drugim, torej tudi če si razdvojen sam s seboj. Npr. misel vzpostavlja odnos s seboj ali ko se starejši ljudje pogovarjajo sami s seboj. To je le glasna misel. Ljudje smo ja neprestano v odnosu. In ko postaneš ti ta odnos, odnos izgine. Nek umetnik leta in leta opazuje npr. drevo in ko postane on ta drevo, ko ga spozna izgine odnos in potem ga nariše, kakor da je on ta drevo. In slika je navadno izjemna. To je to, odnose pa ja moramo vzpostavljt, če hočemo normalno živet in zato imamo ta jaz, ki nas lahko loči od drugih, da smo individum. Hlapec nima nič s tem to je potem že zmeda, ko narediš iz sebe v sebi ničkoliko delov in ti deli imajo potem odnos med seboj ter s tem individum-jaz se izgubi v odnosih s samim seboj.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #946 - 30.03.2012 at 12:34:38
 
Quote:
Ne razumem. Odnos vzpostvljaš neprestano z vsem kar je z vsem drugim, torej tudi če si razdvojen sam s seboj. Npr. misel vzpostavlja odnos s seboj ali ko se starejši ljudje pogovarjajo sami s seboj. To je le glasna misel. Ljudje smo ja neprestano v odnosu. In ko postaneš ti ta odnos, odnos izgine. Nek umetnik leta in leta opazuje npr. drevo in ko postane on ta drevo, ko ga spozna izgine odnos in potem ga nariše, kakor da je on ta drevo. In slika je navadno izjemna. To je to, odnose pa ja moramo vzpostavljt, če hočemo normalno živet in zato imamo ta jaz, ki nas lahko loči od drugih, da smo individum. Hlapec nima nič s tem to je potem že zmeda, ko narediš iz sebe v sebi ničkoliko delov in ti deli imajo potem odnos med seboj ter s tem individum-jaz se izgubi v odnosih s samim seboj.

Lp,Igor


Torej: nisem jaz kot tisti, ki vzpostavllja odose do nečesa/nekoga, ampak sem jaz šele kot tisto, kar se na tak način  vzpostavi  kot odnos jaza do nečesa/nekoga? Jaz=odnos?
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #947 - 30.03.2012 at 12:58:33
 
Pač podoba ima odnos s podobo. Tvoja misel je ustvarila neko podobo in potem ima odnos z neko drugo podobo, ki jo je zopet ustvarila misel. Človeštvo v večini primerr komunicira preko podobe, saj tvoj jaz je tvoja miselna podoba o sebi.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #948 - 30.03.2012 at 17:23:01
 
Titud:
Quote:
Egoizem je torej vendarle neke vrste poskus upora pred določevanja  od drugih, da sem hlapec; poskus, da bi bil sam svoj gospodar, vendar ravno potreba po tem, da si zagospodarim, ustvaraja iz mene dejanskega  hlapca (saj komu bomo pa zagospodrili, če ne hlapcu). Egoizerm je  torej precej poneserčen poskus upora proti odnosu gospodar-hlapec,  je zgolj shizofreno   ponotranjenje tega odnosa.  

Ego je le izraz odnosa do samega sebe.
Jaz oz. ego je kot nek nadzornik ali upravitelj telesa. Zaradi tega občutka, da lahko z lastno voljo upravljamo s telesom, se vzbudi občutek po moči in sposobnost upravljanja samega telesa.
Vse kar ustvarimo in sam princip delovanja, pa je le podaljšek tega odnosa do samega sebe.
Tako, kot si lastimo telo, tako si lastimo ves svet.....In bolj kot si lastiš telo, bolj si lastiš materijalne stvari.
Tako, kot imamo na razpolago upravljanje s svojim telesom, tako želimo vsepovsod imeti nadzor in imeti ves svet pod kontrolo.
Ta egoizem (delovanje) je zato le posledica dojemanja samega sebe, to pa je ego (jaz).
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #949 - 30.03.2012 at 18:42:29
 
Poskusi nehat upravljat s telesom , ne gre je nemogoče ker telo deluje samo od sebe . Nikogar ni v možganih ali v roki ko se premika , enostavno se premika srce dela kri se pretaka. Nihče nima na  razpolago upravljanje s telesom , to da nekdo upravlja se samo zdi če si poistoveten z miselno podobo . Tudi odnosa do sebe ni , tako se samo reče .Kdo bi imel odnos do koga če si samo ti .
Misel je odgovorna za težave na svetu , čemu torej razmišljanje o egu in jazu .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #950 - 30.03.2012 at 20:25:13
 
ego-3p wrote on 30.03.2012 at 18:42:29:
Poskusi nehat upravljat s telesom , ne gre je nemogoče ker telo deluje samo od sebe . Nikogar ni v možganih ali v roki ko se premika , enostavno se premika srce dela kri se pretaka. Nihče nima na  razpolago upravljanje s telesom , to da nekdo upravlja se samo zdi če si poistoveten z miselno podobo . Tudi odnosa do sebe ni , tako se samo reče .Kdo bi imel odnos do koga če si samo ti .
Misel je odgovorna za težave na svetu , čemu torej razmišljanje o egu in jazu .


Ego3p

Mogoče nevede,ali vede si najbližje resnici.Če rečemo,da ima vesolje inteligentno elementarno matrico ima  veseljno življenje samobitno inteligentno matrico opravljanja s snovjo ---telesom. Zadeve se odvijajo samoumevno-inteligentno po matrici življenja.To ločuje naš jaz od nagonskega telesa in ga hrati pooseblja v enost jaza. Tistih usodnih 3% razlike našega DNK od živalskega je odločilnih ,da smo mi samozavedna individualne enost.Vse naprej je stvar filozofiranja.Dolgo časa sem se kregal s Poetom mogoče ne on- ne jaz nisma zmogla pravilne definicije. Wink
Upam,da je tu nekje.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #951 - 30.03.2012 at 22:11:09
 
Ja v naravi se stvari odvijajo samodejno , isto tudi telo deluje očitno samodejno . Psihološko je izgleda isto proces se odvija , dogaja in nikogar ni ki bi fural neko kontrolo in ga poganjal in ustavljal. Kot sam praviš je edino kar je točka zlitja sedaj , iz tega vidika jaz ne obstaja drugje kot v spominu memoriziran , če temu rečeš to sem jaz se ustaviš ,obtičiš nekje , najbrž nevede ker je zavest zožena na jaz .  Točka zlitja sedaj torej ni nič fiksnega če se non stop preliva dogaja . Enako je z definicijo čim je postavljena je zastarela .
Kaj torej ostane, nič oziroma vse, to je to , to kar je . Brez naprezanja življenje teče naprej.
Pogledano v detajl , besedna iluzija namiguje da je nekaj takšnega kot ego ali jaz , dejansko pa tega ni je samo beseda zato da se komunicira in isto kot za ego ali jaz ,je za vse stvari .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #952 - 31.03.2012 at 09:16:02
 
ego-3p wrote on 30.03.2012 at 18:42:29:
Poskusi nehat upravljat s telesom , ne gre je nemogoče ker telo deluje samo od sebe . Nikogar ni v možganih ali v roki ko se premika , enostavno se premika srce dela kri se pretaka. Nihče nima na  razpolago upravljanje s telesom , to da nekdo upravlja se samo zdi če si poistoveten z miselno podobo . Tudi odnosa do sebe ni , tako se samo reče .Kdo bi imel odnos do koga če si samo ti .
Misel je odgovorna za težave na svetu , čemu torej razmišljanje o egu in jazu .

Potem pa mi povej, zakaj dojenček ni sposoben poskrbeti sam zase, ker še pač nima ega oz. upravljalca ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #953 - 31.03.2012 at 19:34:39
 
Robi wrote on 31.03.2012 at 09:16:02:
ego-3p wrote on 30.03.2012 at 18:42:29:
Poskusi nehat upravljat s telesom , ne gre je nemogoče ker telo deluje samo od sebe . Nikogar ni v možganih ali v roki ko se premika , enostavno se premika srce dela kri se pretaka. Nihče nima na  razpolago upravljanje s telesom , to da nekdo upravlja se samo zdi če si poistoveten z miselno podobo . Tudi odnosa do sebe ni , tako se samo reče .Kdo bi imel odnos do koga če si samo ti .
Misel je odgovorna za težave na svetu , čemu torej razmišljanje o egu in jazu .

Potem pa mi povej, zakaj dojenček ni sposoben poskrbeti sam zase, ker še pač nima ega oz. upravljalca ?
Ja ne more saj je dojenček , mladič pač nima razvitih  rok glasilk telesa , kako naj dojenček sede za mizo in si namaže pašteto na kruh . Ko odrašča se pa nauči kot vsak zato je pa spomin možgani .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #954 - 01.04.2012 at 14:25:12
 
ego-3p wrote on 31.03.2012 at 19:34:39:
Robi wrote on 31.03.2012 at 09:16:02:
ego-3p wrote on 30.03.2012 at 18:42:29:
Poskusi nehat upravljat s telesom , ne gre je nemogoče ker telo deluje samo od sebe . Nikogar ni v možganih ali v roki ko se premika , enostavno se premika srce dela kri se pretaka. Nihče nima na  razpolago upravljanje s telesom , to da nekdo upravlja se samo zdi če si poistoveten z miselno podobo . Tudi odnosa do sebe ni , tako se samo reče .Kdo bi imel odnos do koga če si samo ti .
Misel je odgovorna za težave na svetu , čemu torej razmišljanje o egu in jazu .

Potem pa mi povej, zakaj dojenček ni sposoben poskrbeti sam zase, ker še pač nima ega oz. upravljalca ?
Ja ne more saj je dojenček , mladič pač nima razvitih  rok glasilk telesa , kako naj dojenček sede za mizo in si namaže pašteto na kruh . Ko odrašča se pa nauči kot vsak zato je pa spomin možgani .

Pa se ti ne zdi, da kontriraš s prejšnjim postom ?
Praviš, da naj poskusim nehat upravljat s telesom in misliti...Pa da bo telo samo poskrbelo zase.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #955 - 01.04.2012 at 15:28:56
 
Robi wrote on 01.04.2012 at 14:25:12:
ego-3p wrote on 31.03.2012 at 19:34:39:
Robi wrote on 31.03.2012 at 09:16:02:
ego-3p wrote on 30.03.2012 at 18:42:29:
Poskusi nehat upravljat s telesom , ne gre je nemogoče ker telo deluje samo od sebe . Nikogar ni v možganih ali v roki ko se premika , enostavno se premika srce dela kri se pretaka. Nihče nima na  razpolago upravljanje s telesom , to da nekdo upravlja se samo zdi če si poistoveten z miselno podobo . Tudi odnosa do sebe ni , tako se samo reče .Kdo bi imel odnos do koga če si samo ti .
Misel je odgovorna za težave na svetu , čemu torej razmišljanje o egu in jazu .

Potem pa mi povej, zakaj dojenček ni sposoben poskrbeti sam zase, ker še pač nima ega oz. upravljalca ?
Ja ne more saj je dojenček , mladič pač nima razvitih  rok glasilk telesa , kako naj dojenček sede za mizo in si namaže pašteto na kruh . Ko odrašča se pa nauči kot vsak zato je pa spomin možgani .

Pa se ti ne zdi, da kontriraš s prejšnjim postom ?
Praviš, da naj poskusim nehat upravljat s telesom in misliti...Pa da bo telo samo poskrbelo zase.
Očitno se tebi gre za kontriranje , poglej pravim da ni ega in da ni osebe kot neke ločene entitete , zdaj poglej in ne past v razmišljanje , zdaj se dogaja gledanje telo sedi in deluje to si ti , to kar se dogaja , kje je jaz ali ego ? ni ničesar drugega kot to kar se očitno dogaja . Ni niti tega trenutka ker se nenehno dogaja pojavlja in razblinja . Torej ni neke fiksne osebe jaza ali ega. Lahko pa to misliš .
Če ti je zanimivo to vsrkaj vase  , če ti ni pozabi zakaj bi razmišljal o tem .
Polnjenje uma za nekimi teorijami o tem in onem ti počasi zamegli pogled , bistvo je nasprotno od tega , vsa ta šara v umu se počasi izprazni in to se lahko samo z prisotnostjo v tem kar se dogaja brez naprezanja .
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #956 - 07.04.2012 at 12:06:05
 
http://news.yahoo.com/blogs/sideshow/next-great-depression-mit-researchers-predi...

Quote:
A renowned Australian research scientist says a study from researchers at MIT claiming the world could suffer from a "global economic collapse" and "precipitous population decline" if people continue to consume the world's resources at the current pace is still on track, nearly 40 years after it was first produced.


Quote:
Marx je znal računati Wink .... 2,7% rast pomeni da 1g zlata zraste v 2000 letih do velikosti zemlje.



http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1324206831/35#35

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1199276871/11225#11225
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #957 - 09.04.2012 at 11:47:37
 
Ko pogledamo današnjo Slovenijo, ki je veliko bolj izobražena, kot pred 30-40 leti, ko se vse vrti okoli izobrazbe in nanjo damo največ, ker naj bi imeli od nje največ koristi, a nimamo nekega notranjega občutka, da je bolj in bolj zabita, usmerjena v nekakšne parcialne koristi, stran od tega kar je?

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #958 - 09.04.2012 at 12:41:52
 
itaq
sej u šoli te ne učijo, ampak programirajo ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Modeli pravičnejše družbe
Reply #959 - 09.04.2012 at 18:38:55
 
zato, ker imamo zabite učitelje. Na vseh nivojih in vseh vrst.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 62 63 64 65 66 ... 68