Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 747 748 749 750 751 ... 764
(Read 1111586 times)
x_igor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11220 - 06.04.2012 at 16:08:37
 
3p užaljenost je brezvezna psihična motnja. Bežanje tudi. Poglej Poeta.

Raje povej kdaj se boš oglasil?

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11221 - 06.04.2012 at 17:12:21
 
Ma dopizdi mi kaj češ , saj ne pozna drugega načina kot tako, pa lahko tako tudi ni problem pobralo me nebo od enkrat če lahko drugi tako živijo skoz . Pa dajmo oreng pol če že zablodimo pa da vidimo .
Sicer pa nevem kaj naj tu že en cajt , tebe preberem če kaj napišeš drugo mi pa več ne vzbudi kakega posebnega zanimanja in se mi pač zdi da sem svoje naredil tu.
Pridem ko bo šansa nevem točno če prej ne pa ko bom fraj ,kje čez 14 dni ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11222 - 06.04.2012 at 17:16:04
 
So tudi tle na forumu cikli, ja. Bolj nepredvidljivi kot letni časi, so pa.

Ko boš sporoči, pa je.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11223 - 06.04.2012 at 19:24:26
 
gape wrote on 06.04.2012 at 11:33:17:
kaj naj rečem? da bo debata resna?
katerga od dokazov ki so jih znanstveniki ugruntal naj navedem kot dokaz? da je materija svetloba? kaj? jest ne vem kaj hočete od sveta, kako naj se vam še bolj jasno pokaže? naj ribo ujame za vas? naj vam jo u usta zbaše? še speče prej mogoče?

debatiramo na tem polju lahko pak samo v polju svojih izkušenj - subjektivna resnica - mojim se ne verjame ... torej rabiš svojo subjektivno izkušnjo ...
objektivnih pač ni, ker je resnica pač v očeh opazovalca ...
in usak opazovalec je subjektiven na nek način ... razen seveda razsvetljenega ... pa mu boš verjel? ti ne, ker mu ne verjameš da je razsvetljen ... boš hotu dokaz, on pa ti ga ne sme dat, ker bi kršil tvojo svobodno voljo ...

telo ... ima pač čutila in ta so nepopolna - subjektivna ... zato telesnim izkušnjam ni sto posto za verjet ... ker so nepopolne ... od popolnosti se razlikujejo za tvoj ego
tko da - poznavanje svojega ega (ozaveščanje le tega) + izkušnje == modrost

absolutno obstaja mnogo več kot pa smo sposobni dojet s svojimi omejenimi čutili - dokler si seveda omejen ... na to s čimer se poistovečaš
'v glavi' so samo električni impulzi in kemija ... kot u robotu ... dočim ... to use je samo predstava zate - ekran na kerem gledaš, tipke kere prtiskaš - vmesnik katerga uporabljaš za dostopat do sveta u kerga si se odloču vstopt ...


Quote:
... začet upat da je vse to res  se potopit v domišlijo in povezat osebne upe s temi mislimi in jih razvijat naprej da postanem verovalec .


mogoče je tko u tvojem svetu ... ker tko verjameš ... u bistvu pa je fora u škatli ... se reče ... če hočeš kej novga pogruntat naprimer ... kot kašn ajnstajn ... morš pač razmišljat nekoliko izven škatle - amapk kako? tm nč ni, boš reku ... pa ni res .. .edin kar je, tm pač ni polje logike, polje podatkov ki jih že poznaš in s kerimi lahko operiraš in jih zlagaš u nove škatle ... do teh podatkov ponavadi pride intuicija ... ona ve kakšna je rešitev problema ... ne ve pa razložit nekomu drugmu kako je do te rešitve prišla ...
to ti use povejo judje k študirajo možgane
ker seveda računalničarji simuliramo možgane vedno nekako ... mamo tabedne proce ki procesuirajo zadeve serijsko - logično ... in mamo nevronske mreže ... ki pa so za znanstvene namene neuporabne, ker ne znajo ponovit rezultata ... ne vidi se kako so do rezultata prišle ... niso torej objektivne ... vejo pa čist najboljš ... fora je samo da jim ne verjamemo ...

če pa veš ... pol pa blema sploh ni ...

okrog tega smo tolk že predebatiral da ni za zdržat ... tko da sm šu prow poiskat ...
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=86/24



pa na hologram ne smem pozabt

kaj še več rabta jest nwem ...

prašajta jasneje ... sam ne se mi pametne delat ker se mi pol ne da - zgubim voljo ...


Gape, lepo si povedal, vse kar praviš je čista resnica.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11224 - 07.04.2012 at 11:02:08
 
Ne bi rekel, da je resnica v znanju, kot pravita. Znanje je namreč končno, resnica ni.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11225 - 07.04.2012 at 11:14:21
 
ego-3p wrote on 06.04.2012 at 17:12:21:
Ma dopizdi mi kaj češ

teb?
dopizdi?
sm pa mislu da se to samo 'nam' dogaja ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11226 - 07.04.2012 at 13:09:13
 
gape wrote on 07.04.2012 at 11:14:21:
ego-3p wrote on 06.04.2012 at 17:12:21:
Ma dopizdi mi kaj češ

teb?
dopizdi?
sm pa mislu da se to samo 'nam' dogaja ...

Aja , ja potem pa mogoče nisi tako drugačen kot si misliš .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11227 - 07.04.2012 at 13:52:13
 
Quote:
Ne bi rekel, da je resnica v znanju, kot pravita. Znanje je namreč končno, resnica ni.

Lp,Igor


Ce ni resnica v znanju, kje potem je v neznanju?

Imamo znanje ali neznanje, zmoto ali resnico. To je vse kar je drugega ni.

Resnica je gotovo v znanju, vedenju. Vedenje da je zemlja okrogla je popolna resnica o tem, seveda ne pa tudi o cem drugem. In to se ne more spremeniti vec, ker se lahko spremeni samo v zmoto, enostavno kot pasulj.

Problem nastane, ker se kvazi vedenje spreminja, se spoznava da smo bili v zmoti, ker kot sem ze omenil ce nekaj mislimo da vemo, pa se potem izkaze da se motimo to ni bilo vedenje ampak prepricanje, ta pa so lahko zmotna ali nezmotna.

Tako da jaz ne govorim o tem splosnem pojmovanju vedenja, ki je v resnici kvazi vedenje, ker se spreminja.

Seveda pa da kolikor seze nase vedenje, do tam seze tudi nasa resnica in popolnoma nic vec, tako da resnica je pravzaprav vedenje. Na svetu manjka se veliko resnice- vedenja oziroma ga je dovolj, ampak je prikrojeno popolnoma ego interesu, zato je ozko vkalupljeno, namesto razprto- svobodnega duha, ali visjestopenjsko. To je tudi glavni problem sveta.

Tako da lahko recemo v vedenju je resnica, ne pa v prepricanju.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11228 - 07.04.2012 at 14:12:38
 
Resnica nima vzroka, znanje ga ima. Znanje je v razumu.

Ti pač vidiš v neznanju nekaj slabega in misliš, da je resnica končna. To je tvoje vedenje in tvoja resnica, kot praviš. Sicer pa, si sploh lahko resnico lastiš, tako kot znanje?

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11229 - 07.04.2012 at 14:49:14
 
Dejansko si ne moremo prav nicesa lastit, to je samo beseda, ker je vse na izposojo, tudi nase telo, vse stvari zato nevem zakaj bi bila resnica- znanje izjema?
Vse je na izposojo bitju, ki zivi tista leta svoje zivljenske dobe potem to vrne, zato je na izposojo in si ne lasti noben nicesar.

Nevem kot kaj razumes ti resnico, toda ce recem da je zemlja okrogla, lahko reces da je to zmota in ne resnica?
To je resnica in vedno bo taksna, resnica se ne spreminja, spreminja se dojemanje te resnice od tod taksna pestrost in nerazumevanje, cikli pac. Razumevanje je v ciklih resnica ni v ciklih, je fiksna vedno ista. Spreminja se kvazi vedenje- prepricanje, imena, enote, vedenje- resnica je pa vedno tam taksna kot je.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11230 - 07.04.2012 at 14:58:04
 
Da je zemlja okrogla je dejstvo.

Znanje si lastiš z dokazom, kot si skušaš resnico, vendar je dokaz samo dejstvo. In dejstev imaš na miljone.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11231 - 07.04.2012 at 15:04:26
 
Dejstvo pa je resnicno ane?

Saj to je tudi srz te teme, civilizacijska zapuscina skriva resnico dejstva v sebi. Civilizacijska zapuscina se lahko spreminja in imamo razlicne oblike te zapuscine ampak vse kazejo na isto dejstvo resnico, ta resnica se ne spreminja je od vedno ista.
Mi ljudje pa ciklicno gremo od in proti tej resnici. Ta resnica je po vsem vesolju vedno ista. Ce bi se spreminjala resnica bi  se enostavno povedano spremijali tudi zakoni.

Zanimiva debata Igor, ampak bomo potem naprej, ker nimam cajta.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11232 - 07.04.2012 at 15:18:00
 
Dejstvo ni resnica jo pa sestavlja.

Dejstvo je nespremenljivo, vendar ni realnost je samo njen del. In v delčku ni celote, medtem ko je v celoti tudi delček.

Mi ne gremo k resnici, mi smo renica, kakor je resnična iluzija. In čas je ta iluzija, ki ti daje pot.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11233 - 07.04.2012 at 15:47:58
 
ego-3p wrote on 07.04.2012 at 13:09:13:
gape wrote on 07.04.2012 at 11:14:21:
ego-3p wrote on 06.04.2012 at 17:12:21:
Ma dopizdi mi kaj češ

teb?
dopizdi?
sm pa mislu da se to samo 'nam' dogaja ...

Aja , ja potem pa mogoče nisi tako drugačen kot si misliš .

ker pač nism isti, sm pač drugačn, druge ni
zihr pa neka podobnost obstaja, manjša al pa večja ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11234 - 07.04.2012 at 15:50:37
 
Sicer pa , lahko rečeš resnica je da tu bereš , torej to kar očitno počneš . Ampak je to res ? potem bi namreč moral tu sedeti in brati neskončno da bi resnica ostala , pa nebi niti tako nebi ker nisi kip . Tudi ko znanstvenik gleda nekaj zelo blizu pod mikroskopom vidi da se delci premikajo in še bližje vidi prazen prostor . Tako je zame resnica , je ni . Čim rečeš to je resnica že s tem ko to rečeš resnica ni .
Je pa tudi očitno recimo brez filozofije , kot izgleda nas je mnogo na tem svetu in vsak pravi resnica je to in to , kako potem kaj je resnica ? Vsak bi rad imel svojo ker misli da je to to . In takih mnogo sestavlja družbo ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 747 748 749 750 751 ... 764