Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 20
(Read 89507 times)
ajgor
Ex Member




Re: Prezir
Reply #60 - 21.03.2009 at 19:54:41
 
Robi wrote on 21.03.2009 at 19:51:51:
Quote:
Ali je prav ali ni prav ni tako pomembno. Tebi se verjetno kajenje ne zdi prav. Tako te je naučila propaganda. Tudi določena prehrana ni pravilna, kajne. Vse to si se priučil. Za mene je kajenje pravilno, dokler človeku paše. Ve pa tako, da je škodljivo. Si zgleda zelo odvisen od tega, kaj pravijo neke skupine ljudi, ki so vedno v boju za neko čistunstvo.

Lp,Igor

Kako pa ti veš, da je škodljivo, če pa praviš, da je dobro, ker ti paše ?
To veš od drugih, da je škodljivo.

Vem, Robi. Resnično in ti sedaj ne bom razlagal. Tisti drugi si pa veerjetno ti, kaj? In ti drugi zopet vedo od nekih drugih.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Prezir
Reply #61 - 21.03.2009 at 19:54:43
 
Quote:
Tebi se verjetno kajenje ne zdi prav. Tako te je naučila propaganda.

Ni me tega naučila propaganda, ampak moji občutki in telo.

Res nikoli nisem kadil, saj mi je vedno bil že vonj odvraten in težje sem dihal, če sem vdihaval dim.
Telo je enostavno odvračalo ta dim in vonj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Prezir
Reply #62 - 21.03.2009 at 19:57:16
 
Robi wrote on 21.03.2009 at 19:54:43:
Quote:
Tebi se verjetno kajenje ne zdi prav. Tako te je naučila propaganda.

Ni me tega naučila propaganda, ampak moji občutki in telo.

Res nikoli nisem kadil, saj mi je vedno bil že vonj odvraten in težje sem dihal, če sem vdihaval dim.
Telo je enostavno odvračalo ta dim in vonj.

In zato obsojaš kadilce. Zaradi svojega občutljivega telesa. Ubogo, res.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Prezir
Reply #63 - 21.03.2009 at 19:57:25
 
Quote:
Tisti drugi si pa veerjetno ti, kaj? In ti drugi zopet vedo od nekih drugih.

Lp,Igor

Tisti drugi sem jaz, saj kot sem omenil, je takšna moja izkušnja.
Ne morem trditi, da je prav, če imam slabe izkušnje.

So pa me velikokrat drugi prepričevali ,da naj kadim....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Prezir
Reply #64 - 21.03.2009 at 19:59:05
 
Quote:
In zato obsojaš kadilce. Zaradi svojega občutljivega telesa. Ubogo, res.

Lp,Igor

Kje jih obsojam ?

Saj pa je vsak sam odgovoren zase.
Zaradi mene lahko pokadiš deset škatel na dan.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Prezir
Reply #65 - 21.03.2009 at 20:04:10
 
Robi wrote on 21.03.2009 at 19:59:05:
Quote:
In zato obsojaš kadilce. Zaradi svojega občutljivega telesa. Ubogo, res.

Lp,Igor

Kje jih obsojam ?

Saj pa je vsak sam odgovoren zase.
Zaradi mene lahko pokadiš deset škatel na dan.

No, vsaj to. Lahko in to je prav, pa kadilca opozoriš, da ti je slabo od vonja.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Prezir
Reply #66 - 21.03.2009 at 20:06:24
 
Quote:
V bistvu me njihova prepričanja ne motijo, motili so me ljudje. oz v bes so me spravljali ljudje, do njih sem čutla prezir. Pol sem vidla, da so lahko za določene ljudi določena prepričanja čist uredu, čeprov za mene ne bi bla. Vidla sem da so ta prepričanja na njih nekej dobrega nardila. In moj odnos do njih kot oseb se je spremenil. Ne idealiziram jih več (v minus), jih pa tud ne idealiziram v plus, vem da žarenja ni zmerom. samo na mene je naredlo vtis. nekej lepega je blo. in za mene je blo to dovolj vedet, da jih vidim zdaj kot normalne ljudi s pač svojim načinom življenja. to je pa tud vse, kar zdej vidim v njih. prezir je pa izginil.

Kje pa je meja med prepričanji in ljudmi ?

Zdaj ne razumem...prepričanja te niso motila, ampak ljudje, ko pa si spoznala, da so prepričanja naredila nekaj dobrega za njih, pa je prezir izginil.
Torej so bila prepričanja problem ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Prezir
Reply #67 - 21.03.2009 at 20:09:17
 
Quote:
No, vsaj to. Lahko in to je prav, pa kadilca opozoriš, da ti je slabo od vonja.

Lp,Igor

Če je kadilec toliko uvideven, seveda iskreno povem, da me dim moti.
Če imam možnost, pa se umaknem, saj ne želim nekomu kratiti njegove svobodne volje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Prezir
Reply #68 - 21.03.2009 at 20:12:00
 
Quote:
Kaj naj hodim gledat? Jaz teh problemov s prezirom nimam. To fanatično žarenje pa poznam in prepoznam. Za vsako figo pa res ne bom hodil nekam nekaj frcigat. Pogledam čez okno spalnice in imam turn na 50 m. Pa ga ne frcigam skoz. Me pa opozori na vernike.

Lp,Igor

v bistvu jest tud prepoznavam fanatino žarenje. in razločim nekej, kar žari iz prepričanja in nekej kar žari iz duše. mal zaupanja v mojo presojo bi mi dobro delo Smiley

btw.. s krščanjarji se bom mogla pa še poukvarjat..
sem dones razmišljala, kaj točno se mi najbl zatakne pri njih. kaj mi najbolj ne paše, ko pomislim, da bi sprejela njihovo idejo. in nekak se mi je zazdelo da je to una večna sodba, s katero imajo tolk opravka. iz nje izvira dvoličnost, prikrivanje, skrivanje, hinavščina.. vse je samo izogibanje temu, kar bo.. da ne bi bilo.
po moje mi je jasno, da večne sodbe ni. men je reinkarnacija dost bližje in bolj logična. sam imam občutek, da se nekej v meni zlo boji večne sodbe, je zlo besen na tak način reševanja problemov. in da jih zarad tega tolk besno zavračam.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #69 - 21.03.2009 at 20:16:39
 
Robi wrote on 21.03.2009 at 20:06:24:
Quote:
V bistvu me njihova prepričanja ne motijo, motili so me ljudje. oz v bes so me spravljali ljudje, do njih sem čutla prezir. Pol sem vidla, da so lahko za določene ljudi določena prepričanja čist uredu, čeprov za mene ne bi bla. Vidla sem da so ta prepričanja na njih nekej dobrega nardila. In moj odnos do njih kot oseb se je spremenil. Ne idealiziram jih več (v minus), jih pa tud ne idealiziram v plus, vem da žarenja ni zmerom. samo na mene je naredlo vtis. nekej lepega je blo. in za mene je blo to dovolj vedet, da jih vidim zdaj kot normalne ljudi s pač svojim načinom življenja. to je pa tud vse, kar zdej vidim v njih. prezir je pa izginil.

Kje pa je meja med prepričanji in ljudmi ?

Zdaj ne razumem...prepričanja te niso motila, ampak ljudje, ko pa si spoznala, da so prepričanja naredila nekaj dobrega za njih, pa je prezir izginil.
Torej so bila prepričanja problem ?


Malo za popestritev

Veriga norcev-naslov filma.
Kje se že vrti ta film?  Na trojki! Ino uno in ta.

Devi sama sebe negira.Robi ribe lovi in Igor z Alojzem kadi. In sedaj?

Uni žari- tadrugi bledi- tatretji na skretu sedi.

Nič še nisem zvedel uporabnega.V se mi deluje kot Veriga ,kaj že?

KO boste dojeli da nas edino sila našega življenjskega duha poveže z vesoljno enostjo in ne zavest in ne misel- potem se bomo kaj pametnega pogovorili. Do takrat bo pa tole eno samo nakladanje.

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Prezir
Reply #70 - 21.03.2009 at 20:19:09
 
Devi wrote on 21.03.2009 at 20:12:00:
Quote:
Kaj naj hodim gledat? Jaz teh problemov s prezirom nimam. To fanatično žarenje pa poznam in prepoznam. Za vsako figo pa res ne bom hodil nekam nekaj frcigat. Pogledam čez okno spalnice in imam turn na 50 m. Pa ga ne frcigam skoz. Me pa opozori na vernike.

Lp,Igor

v bistvu jest tud prepoznavam fanatino žarenje. in razločim nekej, kar žari iz prepričanja in nekej kar žari iz duše. mal zaupanja v mojo presojo bi mi dobro delo Smiley

btw.. s krščanjarji se bom mogla pa še poukvarjat..
sem dones razmišljala, kaj točno se mi najbl zatakne pri njih. kaj mi najbolj ne paše, ko pomislim, da bi sprejela njihovo idejo. in nekak se mi je zazdelo da je to una večna sodba, s katero imajo tolk opravka. iz nje izvira dvoličnost, prikrivanje, skrivanje, hinavščina.. vse je samo izogibanje temu, kar bo.. da ne bi bilo.
po moje mi je jasno, da večne sodbe ni. men je reinkarnacija dost bližje in bolj logična. sam imam občutek, da se nekej v meni zlo boji večne sodbe, je zlo besen na tak način reševanja problemov. in da jih zarad tega tolk besno zavračam.

Ne vem, da bi duša žarela. Ponavadi je to neko globoko prepričanje.

Kristjani so verniki, kot Hare Hare ali Budisti, Muslimani itd. Tebe moti njihova vera, kar verjamejo. Sama si vernik in moti te njihovo drugačno verovanje. Prezir pride s tem, ko svoje verovanje primerjaš z njihovim. Torej prezir nastaja, ko prepričanja ustvarijo odnos. V bistvu ne ustvarjaš odnosa ti, ampak tvoje prepričanje.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Prezir
Reply #71 - 21.03.2009 at 20:23:05
 
Robi wrote on 21.03.2009 at 20:06:24:
Kje pa je meja med prepričanji in ljudmi ?

Zdaj ne razumem...prepričanja te niso motila, ampak ljudje, ko pa si spoznala, da so prepričanja naredila nekaj dobrega za njih, pa je prezir izginil.
Torej so bila prepričanja problem ?

mogoče je bil problem vsiljevanje prepričanj. tud (recimo prov pri hare krisni) je bil za mene problem podrejenost in predanost nečemu, kar sem jes zaznala za sebe kot slabo. Ideja sama me ni motila, lahko sem brala njihove knjige. Ampak ko sem vidla, da eni res po tem živijo in pol v to prepričujejo še druge, se mi je zdelo pa že nevarno. mogoče sem enostavno rabila doživet navzočnost, brez kakegakoli prepričevanja. in pol sem se pomirila. mogoče sem ob tem začutila, da za mene ni nevarno in da se nimam česa bat. da ne bom nikol podlegla temu vplivu. in da to dejansko ljudi ne uniči, da je mogoče za ene to čist uredu.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Prezir
Reply #72 - 21.03.2009 at 20:23:36
 
Quote:
v bistvu jest tud prepoznavam fanatino žarenje. in razločim nekej, kar žari iz prepričanja in nekej kar žari iz duše. mal zaupanja v mojo presojo bi mi dobro delo Smiley


Samo prepoznavanje je pogoj, da nekaj spremenim pri sebi, česar ne maram.

Ob takem trenutku, pozorno sam sebe opazujem, kaj razmišljam.
Vedno je v meni nek dober razlog, da počnem nekaj, kar pač počnem.
Večkrat za iskanje vzroka, pomaga analiziranje staršev in njihove vzgoje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Prezir
Reply #73 - 21.03.2009 at 20:24:24
 
Alojz in Sandib wrote on 21.03.2009 at 20:16:39:
Malo za popestritev

Veriga norcev-naslov filma.
Kje se že vrti ta film?  Na trojki! Ino uno in ta.

Devi sama sebe negira.Robi ribe lovi in Igor z Alojzem kadi. In sedaj?

Uni žari- tadrugi bledi- tatretji na skretu sedi.

Nič še nisem zvedel uporabnega.V se mi deluje kot Veriga ,kaj že?

KO boste dojeli da nas edino sila našega življenjskega duha poveže z vesoljno enostjo in ne zavest in ne misel- potem se bomo kaj pametnega pogovorili. Do takrat bo pa tole eno samo nakladanje.

Lp Alojz Cool Cool

ja ja že v redu  Smiley
pa hvala za intermezzo..
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #74 - 21.03.2009 at 20:27:58
 
Devi wrote on 21.03.2009 at 20:12:00:
Quote:
Kaj naj hodim gledat? Jaz teh problemov s prezirom nimam. To fanatično žarenje pa poznam in prepoznam. Za vsako figo pa res ne bom hodil nekam nekaj frcigat. Pogledam čez okno spalnice in imam turn na 50 m. Pa ga ne frcigam skoz. Me pa opozori na vernike.

Lp,Igor

v bistvu jest tud prepoznavam fanatino žarenje. in razločim nekej, kar žari iz prepričanja in nekej kar žari iz duše. mal zaupanja v mojo presojo bi mi dobro delo Smiley

btw.. s krščanjarji se bom mogla pa še poukvarjat..
sem dones razmišljala, kaj točno se mi najbl zatakne pri njih. kaj mi najbolj ne paše, ko pomislim, da bi sprejela njihovo idejo. in nekak se mi je zazdelo da je to una večna sodba, s katero imajo tolk opravka. iz nje izvira dvoličnost, prikrivanje, skrivanje, hinavščina.. vse je samo izogibanje temu, kar bo.. da ne bi bilo.
po moje mi je jasno, da večne sodbe ni. men je reinkarnacija dost bližje in bolj logična. sam imam občutek, da se nekej v meni zlo boji večne sodbe, je zlo besen na tak način reševanja problemov. in da jih zarad tega tolk besno zavračam.


DEVI


Devi dokler boš mislila tako kot uči RKC boš gojila antipatijo do krščanstva.
Desetkrat raje bi imel poslednjo (ne večno) sodbo kot sedaj, ko je moral moj genom iti v reinkarnacijski poti (samoreprodukciji naše vrste) čez morje svojih smrti in rojstev,da se je zbudil.

S poslednjo sodbo bi dobil možnost prostovoljne odločitve za totalno reanimacijo lastnega življenja,ali za nadaljevanje reinkarnacijskega 28ooo letnega cikla.
Devi zadev ne razumeš- zato sodiš kot,oprosti- nedorasel otrok.

SAm ne zavračam niti ene verske prakse,ker vse izhajajo iz istega teološkega civilizacijskega izročila. Ko boš to dojela boš začela brati teološke šifre.
Do takrat boš nihala med verskimi praksami ki so zgolj obred ohranjanja te iste skupne teološke zapuščine. Na lokalni geografsko- časovni in etnološki ravni.

Treba se bo še truditi razumeti- ne zgolj Alojza soditi!!!!

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 20