Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 13
(Read 85846 times)
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
murileon
18.03.2009 at 07:45:22
 
Ker se je moja partnerka počutila ogroženo zaradi mojega dela na mojih sanjah, v katerih sem obdeloval tudi najin odnos in odnose v družini, sem svoj topic izbrisal in svojih sanj v bodoče verjetno na forumu ne bom več obdeloval. Je pa odvisno od tega, kako se bo najin trenutni konflikt naprej razvijal. To sicer ni bila njena želja, je pa bila njena želja, da tega več ne želi brati, ker jo moje delo prizadane. Ja, svoj topic sem izbrisal tudi v znak protesta nad njenim nerazumevanjem mojih potreb po odprti komunikaciji. Njena potreba po zunanji podobi je prevladala. Želim se izognit slabi volji, hladu in konfliktom med nama, kar mi povzroča stres in slabo počutje. V nekih stvareh so razlike med nama trenutno nepremostljive.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: murileon
Reply #1 - 19.03.2009 at 03:44:31
 
kadar boš pripravljen ...

boš pedenu zadeve še naprej?


nameravam da čimprej razrešita konflikt ...


odprta komunikacija je res nujna, se znebiš bremen ... u izi - jih predaš svetu, a u bistvu jih registrira kumi kdo

nč ni nepremostljivo

edina stalnica v vesolju je sprememba
to tko je ...

Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #2 - 19.03.2009 at 07:47:59
 
Lahko pedenam direktorij še naprej. Če ima kdo željo, da bi prevzel moderatorstvo, sem še vedno mnenja, da ga lahko (po mojem mnenju so kandidati za zaupat bp, titud, devi in plesnamesecu, pa seveda gape, ki je že itak admin). Če bom kdaj začutil, da mi ni več do sodelovanja na tem forumu, bom to tudi jasno napisal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #3 - 20.03.2009 at 20:34:13
 
Dvoje sanj, ki sem jih danes sanjal.

Z bratom greva po gozdu ali ob gozdu. Očitno je bilo neko deževno obdobje, vse je premočeno. Gledam gobe, jurčke. Zaradi obilice dežja so jurčki gnili in neužitni. Vseeno me mika kakega nabrati. Stopim do enega. Med podrastjem vidim kako iz svoje luknje leze strupena kača. Začnem se umikati, misleč, da je to dobra rešitev. (V knjigi emocije, ki jo berem, je primer, ko človek naleti na medveda). No, kača je malo podivjana in šiba za mano. Sledi trenutek močnega strahu. Nato opazim, da je daljše deževno obdobje spremenilo živalski svet v gozdu. Po tleh je polno ene mrgolazni, strupenih pajkov, kač,....

Mislim, da ta dež in strupene živali govorijo o nevarnih a zgleda koristnih agresivnih emocijah, ki so me ta teden preplavljale. Deževno obdobje je zgleda povzročilo trajnejše spremembe, ki so lahko zame nevarne. Po dežju je v naravi po navadi čutiti preporod in svežino. To je tudi občutek v teh sanjah. Očitno mi je s to poplavo emocij uspelo nekaj premakniti, kar je dalo  vitalnega Ivana v naslednjih sanjah.


Naslednje sanje so zelo kratke. Sem na skupini za psihoanalozo sanj, kamor sem nekoč hodil. Kljub starosti, jo še vedno vodi Ivan, ki jo je tedaj.(V realnosti se je zaradi starosti umaknil in vodi skupino le še njegova žena). Izkaže se, da sem na neki bolj napredni skupini, ki se sestane vsake pol leta. Ivan jo v sanjah zelo aktivno in s polno elana vodi in ni opaziti, da bi starost kakorkoli vplivala na kvaliteto njegovega dela. V sanjah je tudi občutek, da obstaja neka večja manj kvalitetna skupina, ki se pogosteje dobiva, kjer tudi več delajo, s katero pa se je on nehal ukvarjati.

Druge sanje me zgleda opozarjajo, da obstaja smisel za ukvarjanje s sanjami in tudi potenciali za to. Občutek je tudi, kot da sem napredoval.

Aja, še ene sanje sem imel. Na voljo sem imel telovadnico, dolgo mogoče 10m. Skratka eno malo telovadnico. Fajn se mi je zdelo, da jo lahko imam celi dan zase, ker ni zasedena. Zraven mene je bil moj mali sin. Metal sem žogo na koš, vendar sem imel težavo, da nikakor nisem mogel vreči do koša. Vedno sem vrgel premalo močno, oziroma nisem imel dovolj moči, da bi vrgel do koša. Nato sem iskal primerno žogo, pa so bile vse premalo napumpane.

Te sanje mi niso najbolj jasne. Včasih sem imel pogosto podobne sanje, kako želim vreči žogo na koš, pa ne morem. V real lajfu imam košarko rad kot rekreacijo in kar uživam v njej, enkrat do dvakrat na leto Smiley. Dober v njej sploh nisem.
Back to top
« Last Edit: 20.03.2009 at 22:44:10 by murileon »  
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: murileon
Reply #4 - 21.03.2009 at 20:45:51
 
Meni je kar zanimivo po dolgem času spet brat kakšne sanje. Tvoje prve sanje so me zaradi scene malo spomnile na občutja gnusa, ki si jih razdeloval. To, da nekaj leze ven, se mi zdi pravzaprav dobro. Ker veš s čim imaš opravka.

Pa tiste kratke sanje o Ivanu. Verjetno ti daje to delo s sanjami nek občutek zadovoljstva in izpolnitve?

Zadnje sanje s košarko: česa ne moreš doseči? In kaj pomeni mali sinček zraven?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: murileon
Reply #5 - 21.03.2009 at 21:31:38
 
murileon wrote on 20.03.2009 at 20:34:13:
Včasih sem imel pogosto podobne sanje, kako želim vreči žogo na koš, pa ne morem.

zadet koš bi blo uresničit nek cilj? doseč neko spoznanje, uvid, izrazit ga? premal prostora za zalet, premal moči, prešvoh ideje (žoga)
mogoče če bi se mal ustavil, zbral na kup vso moč in vrgel, bi ti uspelo zadet. ampak ne odnehaš, treniraš in poskušaš dalje. en dan ti bo zihr uspelo. ker ti je pomembno.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #6 - 22.03.2009 at 12:47:49
 
Devi wrote on 21.03.2009 at 21:31:38:
murileon wrote on 20.03.2009 at 20:34:13:
Včasih sem imel pogosto podobne sanje, kako želim vreči žogo na koš, pa ne morem.

zadet koš bi blo uresničit nek cilj? doseč neko spoznanje, uvid, izrazit ga? premal prostora za zalet, premal moči, prešvoh ideje (žoga)
mogoče če bi se mal ustavil, zbral na kup vso moč in vrgel, bi ti uspelo zadet. ampak ne odnehaš, treniraš in poskušaš dalje. en dan ti bo zihr uspelo. ker ti je pomembno.


Tole o cilju mi je že včeraj ena znanka omenila. Je za razmislit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #7 - 22.03.2009 at 12:55:05
 
Quote:
Meni je kar zanimivo po dolgem času spet brat kakšne sanje. Tvoje prve sanje so me zaradi scene malo spomnile na občutja gnusa, ki si jih razdeloval. To, da nekaj leze ven, se mi zdi pravzaprav dobro. Ker veš s čim imaš opravka.

Pa tiste kratke sanje o Ivanu. Verjetno ti daje to delo s sanjami nek občutek zadovoljstva in izpolnitve?

Zadnje sanje s košarko: česa ne moreš doseči? In kaj pomeni mali sinček zraven?



Delo na sanjah je zame še vedno potreba, še vedno pogosto dobim kaj uporabnega. Gre pa tudi za občutek izpolnitve, ja. Zdaj sem pomislil, da v sanjah nimam moči. Verjetno gre za mojo inferiornost v smislu moči, denarja. Če ni denarja, je težko doseči kak cilj. Telovadnica je prostor za razvedrilo, zraven je moj sin, ob katerem imam pogosto občutek, da se razvedrim, kljub energiji, ki jo rabi. Nimam moči, da bi si v simboličnem smislu organiziral tak prostor za razvedrilo, za ustvarjanje. Partnerski odnos je v tem smislu celo izničil že doseženo, kar sem imel na tem področju. Če vržem na tehtnico, sem s partnerskim odnosom vseeno več dobil. Bi pa potreboval dodati to, kar sem nekoč že imel. Gre pa tu spet za razliko v interesih in za to, da je v partnerskem odnosu partnerka dominantnejša in težko sprejme kompromise, ko gre za njene želje in njena pričakovanja in njene standarde in potrebe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #8 - 27.03.2009 at 10:53:42
 
Ponoči sem sanjal eno dogajanje v katerem je bil prisoten en žilavi mišičjak. Kot da je bil body guard. Drug drugega sva nekaj napadala. V sanjah sem mu hotel pokazati svojo moč. Trdno sem ga prijel in mu lomil roke. Najbolj izpostavljen je bil trenutek, ko sem mu lomil dlan. Ti deli sanj, z lomljenjem, so bili precej neprijetni. Nato sva se s tem mišičjakom z dlanmi in prsti igrala, kot se igram s svojim otrokom.

Tale lomljenja so trenutki, ko partnerki več nočem popuščat, ker imam občutek, da je zaradi njenega brezkompromisnega pristopa pri svojih željah in pričakovanjih in predvsem zaradi mojega pretiranega popuščanja in prilagajanja v preteklosti, odnos postal neuravnotežen.
Gre za neuravnoteženost, ne za trenutno trdoto. Zato je ta aspekt trdega in napadalnega moškega v sanjah moj aspekt, ki zdaj, zaradi prejšnje pretirane prilagodljivosti in popustljivosti, tolče ven v obliki zamer.
Parkrat sem zadnje dni bil na odličnih predavanjih o odnosih, družini, vzgoji in odraščanju otrok. Zanimivo mi je bilo, da je eden od predavateljev izjavil, da lahko človeku odpustiš šele, ko ga razumeš, ko spoštuješ njegove napake, ko se z empatijo vživiš v njega. Pri meni stara zamera blokira empatijo in dela prostor projekcijam, kot je bil ta aspekt trdega mišičjaka. Partnerka pa s svojimi negativnimi emocijami, živčnosti, jeze, žalosti, ko nekaj ni po njenem, zamero in obrambno-napadalno pozicijo, da se več ne dam kar tako in hočem, da je kdaj tudi po moje, samo še podžiga.

Pred parimi dnevi sem tudi imel določene sanje v kontekstu tega dogajanja.
Sanjalo se mi je o babici. Babica je bila zaradi svoje nesposobnosti živeti sama in sama s seboj, prava inkvizicija v družini. Čim nekaj ni bilo po njenem se ji je mešalo. Čim ji je nekaj dišalo po tem, da se nekdo ne strinja s splošnim mnenjem v krogu družine je bila totalno zaskrbljena in je na tiste, ki so bili v hierarhiji nižje od nje, tudi neusmiljeno pritiskala. Vse samo zato, da je imela svoj ljubi notranji mir. Predstave o svetu so morale biti enake njenim, drugači se ji je rolalo. Ni bila sposobna notranjih sprememb.
Da nadaljujem s sanjami. Babica je bila v stanju, kot da neusmiljeno pritiskam na njo in na njena stališča. Odprl sem kopalnico, nevedoč, da se v njej ona kopa in videl njeno prestrašeno pojavo. Bila je predvsem v zadregi, ker sem vdrl v njeno intimo, kopala se je v kadi in bila gola. V celotnem kontekstu sanj je bila popolnoma nemočna napram meni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: murileon
Reply #9 - 27.03.2009 at 14:34:19
 
Občutje neprijetnosti ob lomljenju rok silaku (kot tvojemu aspektu moči) mi ne kaže na empatijo/sočutje ampak  še vedno bolj na izčrpajočo igro moči. Napredek vidim v tem, da se 'zmaga' ne  konča z občutkom zmagoslavja (podobno kot te ned obdaja z zamoslavje ob nemoči babaice), vendar tudi pravega sočutja/empatije do 'poražencev' še ne premoreš. Bolj blizu si enemu občutku melanhonije ali celo nostalgije, ki se pojavi ob dejstvu, da je boj končan in  da ni več pravih izzivov. Preslikava tega občutja v real lajf bi lahko pomenila neko pasivno/depresivno stanje, ki bo v tvojo okolico širila signale, da te je potrebno znova stimularat od zunaj, na kar bi se lahko zopet odzval z odprom in v sebi prebudil (zdaj invalidnega) silaka. Na zvestni ravni bi se blo po moje boljš odzvat na tega ranjenega silaka s sočutjem, ga potolažit mu pomagat celit kosti in obnovit moči, ne pa ga držat v infantilni nemoči (kot otroka). Na tak način boš  tudi v okolje sposoben signalirizat svojo sposobnost empatije in si hkrati obnovit moči,  saj  so empatični lahko  samo na znotraj močni silaki, ne pa zlomlljeni/invalidni otroci...
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #10 - 30.03.2009 at 12:42:55
 
titud wrote on 27.03.2009 at 14:34:19:
Občutje neprijetnosti ob lomljenju rok silaku (kot tvojemu aspektu moči) mi ne kaže na empatijo/sočutje ampak  še vedno bolj na izčrpajočo igro moči. Napredek vidim v tem, da se 'zmaga' ne  konča z občutkom zmagoslavja (podobno kot te ned obdaja z zamoslavje ob nemoči babaice), vendar tudi pravega sočutja/empatije do 'poražencev' še ne premoreš. Bolj blizu si enemu občutku melanhonije ali celo nostalgije, ki se pojavi ob dejstvu, da je boj končan in  da ni več pravih izzivov. Preslikava tega občutja v real lajf bi lahko pomenila neko pasivno/depresivno stanje, ki bo v tvojo okolico širila signale, da te je potrebno znova stimularat od zunaj, na kar bi se lahko zopet odzval z odprom in v sebi prebudil (zdaj invalidnega) silaka. Na zvestni ravni bi se blo po moje boljš odzvat na tega ranjenega silaka s sočutjem, ga potolažit mu pomagat celit kosti in obnovit moči, ne pa ga držat v infantilni nemoči (kot otroka). Na tak način boš  tudi v okolje sposoben signalirizat svojo sposobnost empatije in si hkrati obnovit moči,  saj  so empatični lahko  samo na znotraj močni silaki, ne pa zlomlljeni/invalidni otroci...    


Tudi jaz sem glede sanj razmišljal v tej smeri. Silak, obrambni mehanizem, ki ga je treba imeti in negovati, da nisi neka mehka cura, s katero lahko vsak pometa, hkrati pa negovati in razvijati empatijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #11 - 30.03.2009 at 12:51:32
 
Sobotne sanje:

razkrije se, da sinova mati ni moja partnerka, ampak ena zelo izobražena ženska, ki nima otrok, nima partnerja in zgleda precej nesreča. Zgleda razvajeno v smislu, da pričakuje, da bodo z njo drugi delali v rokavicah. Pogosto se je identificirala z mojim delom na mojih sanjah in bila prizadeta zaradi razlag, ki sem jih dobival od terapevta, kljub temu, da mene ni nič prizadelo in sem bil kvečejmu hvaležen za dobronamerne kritike. V sanjah partnerki povem, da je edino prav, da se uradno prizna materinstvo te ženske in si ne moremo še naprej lagati, da je prava mati moja partnerka. Partnerka se sicer načeloma strinja, ampak je precej nejevoljna zaradi tega.

Partnerki sem povedal te sanje in zanimivo mi je bilo razmišljanje, da je aspekt "prave mame" moj aspekt. Torej sem sanjal, kako sem mama svojemu sinu !?? Te sanje mi še niso čisto jasne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: murileon
Reply #12 - 30.03.2009 at 15:20:06
 
Mene te sanje aociirajo na vračanje pomena in vloge  tistega zlomljenga silaka, ki mu je treba priznat  njegovo  mesto/staus tudi če mu  na formalni ravni ne pripada (ni 'pravi' straš). Nakazuje na to, da pravi status straša ne določa  samo samoumevna pridobljenost, ampak  si ga je  morda šele treba zaslužit/izborit...
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #13 - 30.03.2009 at 20:02:39
 
titud wrote on 30.03.2009 at 15:20:06:
Mene te sanje aociirajo na vračanje pomena in vloge  tistega zlomljenga silaka, ki mu je treba priznat  njegovo  mesto/staus tudi če mu  na formalni ravni ne pripada (ni 'pravi' straš). Nakazuje na to, da pravi status straša ne določa  samo samoumevna pridobljenost, ampak  si ga je  morda šele treba zaslužit/izborit...


V teh sanjah so neki drugi simboli....
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #14 - 31.03.2009 at 07:20:48
 
No, v današnih sanjah pa so se spet pojavili aspekti moči in obrambe.

Sanjal sem sprehod po rojstnem kraju. Od nekod je prišel zapuščen lev. Bal sem se ga, kljub temu, da se je obnašal kot pes. V očeh mu je bilo videti, da je lev, potencialno vedno nevaren. Bil je lačen in metal sem mu neke krofe. Začuda jih je jedel. Včasih mačke tudi take stvari jedo. Je pa hodil za mano in iskal mojo družbo, kot kak pes. Po rojstnem kraju je bilo polno ameriške vojske. Slišal sem, da so občasno na fronti v Vietnamu, občasno pa tu držijo stražo. Dva stražarja, ki sta občasno bila vojaka-sprehajalca, sta bila nenormalno mišičasta. Očitno je bilo tudi, da sta malo premaknjena in potencialno zelo nevarna. Izogibal sem se ju.Ostali vojaki delujejo kot mobiliziranci, ki bi z lahkoto takoj odvrgli orožje in se vklopili v normalno življenje. So pa očitno tudi zelo izkušeni in jim vojaško življenje ne dela težav.
Nato je scena pred rojstno hišo. K meni pride "moj" lev. Sem pod vplivom strahu pred tema premaknjenima vojakoma. Ko pride k meni moj zvesti lev se počutim varnega. A od strani pride en človek z enim ogromnim črnim psom. Začnem ocenjevati, če je moj lev močnejši od teka ogromnega psa. Začne se tudi en rahel boj med psom in levom, vendar se na srečo ne zagrabita čisto zares, ker, kaj bi pa bilo, če bi ta butasti pes premagal mojega leva. Se pa kakih deset metrov stran v svetlobi sonči ena puma, za katero si pa sploh nisem na jasnem na čigavi strani je.

Mislim, da sanje govorijo o precejšnji spremembi v moji notranjosti. Inferiorne aspekte so začeli dopolnjevati aspekti moči in obrambe in to na srečo avtentični instinktivni, ki so precej bolj naravni od npr. vojakov. Tista velika mišičasta vojaka imata veliko inferiorno plat. Neumna in premaknjena sta, absolutno brez empatije. Živali pomenijo neke avtentične obrambne instinkte, ki so se hvalabogu pojavili. Pes je že preveč socializiran, zato predstavlja nevarnost. Njegov gospodar je potencialno nevarna oseba, ki lahko psa spusti s povodca. Vojaka sta premaknjena na način pretirane socializiranosti, ki ju s svojimi mišicami jemljeta preveč zares. Mentalno sta verjetno poškodovana od prtetirane identifikacije z vojsko ali pa sta primerna za vojsko, ker sta dovolj neumna in premalo naravna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 13