Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 45644 times)
plesnamesecu
Ex Member




Re: plesnamesecu
Reply #30 - 04.06.2009 at 11:02:52
 
murileon wrote on 03.06.2009 at 14:22:31:
A lahko kaj več napišeš o simbolih  in občutkih v sanjah in do česa si že sama prišla.


Kakšnih izrazitih občutkov v teh sanjah ni. Zato si jih tudi težje razlagam. Nekaj špekuliram s trenutnim dogajanjem, ampak mi nekako nič ne razloži  teh dveh knjig. Najbolj izstopata dve knjigi, ker jasno vidim njuno vsebino. Nemški učbenik je veren posnetek realnosti, v njem so jasno vidne opombe z mojo pisavo. Druga knjiga je tudi zelo jasna, s fotografijami, le da ne vem v realnosti zanjo. Očitno je samo to, da sem na prvo knjigo čustveno vezana, na drugo pa ne. V prvo sem vlagala tudi neko svoje delo, druga je sorodna mojemu pogledu na svet, ampak v njej ni mojega osebnega truda. Jo lažje dam naprej. Po drugi strani je malo čudno, da od mene v tej cerkvi zahtevajo knjige, čudno je tudi, da jih dam.

Mogoče imata oba prav, trenutno si kaj več ne znam razložiti.



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: plesnamesecu
Reply #31 - 04.06.2009 at 13:17:29
 
Vzpenjanje po stopnicah simbolozira stik s transedentnim/'onostranstvom' že po svetopismesemskih jobovih sanjah. Stopnice so most med posvetnim in svetim, med osebnim in nadosebnim, participacija pri svetosti pa zahteva razvezo od osebnega/telesenega, zato pri jobu po stopnicah hodijo angeli kot eterična bitja kot posredniki. Ti greš po stopnicah v telesu, zato v svetišču zahtevajo razvezo od osebnega, ki jo nisi (še) pripravljena v celoti izpolnit. V zameno želiš sveto napravit bolj osebno/človeško, kar je namen 'poganstva', ki je ta dva svetova povezovalo brez ločnic. V sanjah nezvedno ustvariš nek kompromis, s trgovanjem ustavrjaš enotnost svetega posvetnega, neko stanje brez vidnega prehoda (stopnic), ki bi terjale odpoved navezanosti na osebno, hkrati pa ti zagotovilo udeležbo v svetem. V zadovoljivost  takšnega kopmpromisa  sicer dvomiš, vendar nanjo kljub osebnemu dvomu na sedani stopnji osebnega in hkrati duhovnega razvoja očitno pristajaš.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: plesnamesecu
Reply #32 - 04.06.2009 at 14:24:04
 
titud wrote on 04.06.2009 at 13:17:29:
Vzpenjanje po stopnicah simbolozira stik s transedentnim/'onostranstvom' že po svetopismesemskih jobovih sanjah. Stopnice so most med posvetnim in svetim, med osebnim in nadosebnim, participacija pri svetosti pa zahteva razvezo od osebnega/telesenega, zato pri jobu po stopnicah hodijo angeli kot eterična bitja kot posredniki. Ti greš po stopnicah v telesu, zato v svetišču zahtevajo razvezo od osebnega, ki jo nisi (še) pripravljena v celoti izpolnit. V zameno želiš sveto napravit bolj osebno/človeško, kar je namen 'poganstva', ki je ta dva svetova povezovalo brez ločnic. V sanjah nezvedno ustvariš nek kompromis, s trgovanjem ustavrjaš enotnost svetega posvetnega, neko stanje brez vidnega prehoda (stopnic), ki bi terjale odpoved navezanosti na osebno, hkrati pa ti zagotovilo udeležbo v svetem. V zadovoljivost  takšnega kopmpromisa  sicer dvomiš, vendar nanjo kljub osebnemu dvomu na sedani stopnji osebnega in hkrati duhovnega razvoja očitno pristajaš.      


Joj, ne vem kakšen bi bil moj motiv, da bi se ukvarjala s svetostjo? S Cerkvijo nimam kaj dosti opravka. Edina navezava, ki bi se mogoče lahko prikradla v moje sanje skozi nezavedno, je odpor do pretiranega patriarhalizma (ampak to ni v teh sanjah vidno). Judovstvo in kasneje krščanstvo je z zatiranjem poganstva zatrlo tudi moč ženske in ta mentaliteta cveti še danes (nekaj sem brala o demonizaciji Lilith, prvotno poganske boginje in tu se mi je mogoče ustvarila slika neke knjige). Mogoče se je vse skupaj oblikovalo šele v sanjah, ker se zavedno nisem kaj dosti ukvarjala s to temo.


Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: plesnamesecu
Reply #33 - 04.06.2009 at 14:38:03
 
Quote:
titud wrote on 04.06.2009 at 13:17:29:
Vzpenjanje po stopnicah simbolozira stik s transedentnim/'onostranstvom' že po svetopismesemskih jobovih sanjah. Stopnice so most med posvetnim in svetim, med osebnim in nadosebnim, participacija pri svetosti pa zahteva razvezo od osebnega/telesenega, zato pri jobu po stopnicah hodijo angeli kot eterična bitja kot posredniki. Ti greš po stopnicah v telesu, zato v svetišču zahtevajo razvezo od osebnega, ki jo nisi (še) pripravljena v celoti izpolnit. V zameno želiš sveto napravit bolj osebno/človeško, kar je namen 'poganstva', ki je ta dva svetova povezovalo brez ločnic. V sanjah nezvedno ustvariš nek kompromis, s trgovanjem ustavrjaš enotnost svetega posvetnega, neko stanje brez vidnega prehoda (stopnic), ki bi terjale odpoved navezanosti na osebno, hkrati pa ti zagotovilo udeležbo v svetem. V zadovoljivost  takšnega kopmpromisa  sicer dvomiš, vendar nanjo kljub osebnemu dvomu na sedani stopnji osebnega in hkrati duhovnega razvoja očitno pristajaš.      


Joj, ne vem kakšen bi bil moj motiv, da bi se ukvarjala s svetostjo? S Cerkvijo nimam kaj dosti opravka. Edina navezava, ki bi se mogoče lahko prikradla v moje sanje skozi nezavedno, je odpor do pretiranega patriarhalizma (ampak to ni v teh sanjah vidno). Judovstvo in kasneje krščanstvo je z zatiranjem poganstva zatrlo tudi moč ženske in ta mentaliteta cveti še danes (nekaj sem brala o demonizaciji Lilith, prvotno poganske boginje in tu se mi je mogoče ustvarila slika neke knjige). Mogoče se je vse skupaj oblikovalo šele v sanjah, ker se zavedno nisem kaj dosti ukvarjala s to temo.



Kaj je moč ženske, kaj je tisto, kar je bilo zatrto?
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: plesnamesecu
Reply #34 - 11.06.2009 at 14:47:00
 
Spet sem imela zelo dolge sanje, so mi pa zanimive zaradi simbolov - most, čevlji, blato.

PREHOD

Najprej sem v stanovanju svoje babice in tudi babica je prisotna, ampak bolj kot figura. Vidim vse prostore v stanovanju. V kuhinji je kruh, tisti izjemno dober kruh, ki ga je znala speči. Verjetno je v kuhinji tudi druga hrana, tega se toliko ne spomnim. V eni od sob je pripravljena postelja za goste. Vse je namenjeno gostom, ampak v nekem trenutku se začnem spraševati, če je poskrbela zase. Kaj je z njo?

Nato pride v to stanovanje Borut Veselko in najbrž spremljevalna ekipa. Vodili bodo moje izobraževanje. Sprašujem zakaj me bodo izobraževali, saj sem dala vse stopnje skozi – osnovno šolo, srednjo šolo, faks. Ne delujejo resni - kot da bi šlo za neko parodijo ali smešnico. Sprašujem, če je to skrita kamera, čeprav v bistvu mislim tip oddaj v stilu resničnostnega šova. Večina sanj se potem nadaljuje v tem stilu – kot da bomo posneli za tv izseke iz resničnega življenja, jaz pa sem del tega dogajanja. Vse je pa nekakšen hec.

Še vedno v tem stilu dogajanja gremo tri ženske čez most (mislim, da smo sicer zelo mlade, bolj dekleta), na drugi strani je mesto. Ena od teh je moja sošolka iz osnovne šole, ki jo imam v vseh pogledih za zelo kvalitetno in jo cenim. Pove, da ima tudi ona enoletno punčko in nato govori o njej (v resnici ima nekaj let starejšega fantka). Nato se obrne k tretji ženski, ki je bila prav tako najina sošolka in meni pri srcu in ji reče: «Tudi zate je že skrajni čas«. V realnosti je ta sošolka imela med nami ena prvih otroke. Nato se vse tri znajdemo v avli nekega razkošnega stanovanja ali hiše in seveda spet ne vemo zakaj, ker je to del nekega scenarija in moramo počakati na nadaljnje napotke.  

V istem stilu postaneta del dogajanja starša mojega partnerja. Prenavljala oz. modernizirala naj bi notranjost hiše in to je spet del neke oddaje, ki je jaz ne poznam. Vse spremljajo s kamero.

Nato pa sva midva s partnerjem v kraju, kjer je odraščal, blizu različnih igrišč in vse naokrog je ogromno otrok, mladine in ne vem, mogoče tudi odraslih. Skratka ogromno ljudi. Veliko se dogaja, veliko je heca, meni je zabavno, igram se z neko mularijo. V sanjah pa vidim tudi jasno razliko med tem okoljem in okoljem, kjer sem jaz odraščala – tu se modernizirajo veliko počasneje, vse je še bolj tradicionalno. Ampak v sanjah sem vesela, da je tako, vse je bolj človeško in pristno, v nasprotju z okoljem, s katerim imam jaz izkušnje. Iz tega okolja greva s partnerjem v neko elitno restavracijo, pari imamo nekakšne prijetne intimne separejčke. Jaz pa sem prinesla s tistih igrišč, kjer smo se igrali z žogo, ne da bi opazila, blato na čevljih in zdaj je to blato tudi v tem separeju. Ne želim tega pustiti drugim gostom, ugotovim pa da imajo v restavraciji čistilno osebje, ki je zadolženo tudi za takšne zadrege in namerava to počistiti. Ko pa tako gledam tisto blato na čevljih, presenečeno opazim, da že čisto razpadajo, niso več uporabni – podplat se je kar odlepil. To pokažem tudi partnerju. Ne mislim se več ukvarjati s temi čevlji, s katerimi so sami problemi. Grem bosa po tisti elitni restavraciji in hecno je, da se počutim prav elegantno in svobodno.




Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: plesnamesecu
Reply #35 - 11.06.2009 at 15:11:53
 
Quote:
Spet sem imela zelo dolge sanje, so mi pa zanimive zaradi simbolov - most, čevlji, blato.

PREHOD

Najprej sem v stanovanju svoje babice in tudi babica je prisotna, ampak bolj kot figura. Vidim vse prostore v stanovanju. V kuhinji je kruh, tisti izjemno dober kruh, ki ga je znala speči. Verjetno je v kuhinji tudi druga hrana, tega se toliko ne spomnim. V eni od sob je pripravljena postelja za goste. Vse je namenjeno gostom, ampak v nekem trenutku se začnem spraševati, če je poskrbela zase. Kaj je z njo?

Nato pride v to stanovanje Borut Veselko in najbrž spremljevalna ekipa. Vodili bodo moje izobraževanje. Sprašujem zakaj me bodo izobraževali, saj sem dala vse stopnje skozi – osnovno šolo, srednjo šolo, faks. Ne delujejo resni - kot da bi šlo za neko parodijo ali smešnico. Sprašujem, če je to skrita kamera, čeprav v bistvu mislim tip oddaj v stilu resničnostnega šova. Večina sanj se potem nadaljuje v tem stilu – kot da bomo posneli za tv izseke iz resničnega življenja, jaz pa sem del tega dogajanja. Vse je pa nekakšen hec.

Še vedno v tem stilu dogajanja gremo tri ženske čez most (mislim, da smo sicer zelo mlade, bolj dekleta), na drugi strani je mesto. Ena od teh je moja sošolka iz osnovne šole, ki jo imam v vseh pogledih za zelo kvalitetno in jo cenim. Pove, da ima tudi ona enoletno punčko in nato govori o njej (v resnici ima nekaj let starejšega fantka). Nato se obrne k tretji ženski, ki je bila prav tako najina sošolka in meni pri srcu in ji reče: «Tudi zate je že skrajni čas«. V realnosti je ta sošolka imela med nami ena prvih otroke. Nato se vse tri znajdemo v avli nekega razkošnega stanovanja ali hiše in seveda spet ne vemo zakaj, ker je to del nekega scenarija in moramo počakati na nadaljnje napotke.  

V istem stilu postaneta del dogajanja starša mojega partnerja. Prenavljala oz. modernizirala naj bi notranjost hiše in to je spet del neke oddaje, ki je jaz ne poznam. Vse spremljajo s kamero.

Nato pa sva midva s partnerjem v kraju, kjer je odraščal, blizu različnih igrišč in vse naokrog je ogromno otrok, mladine in ne vem, mogoče tudi odraslih. Skratka ogromno ljudi. Veliko se dogaja, veliko je heca, meni je zabavno, igram se z neko mularijo. V sanjah pa vidim tudi jasno razliko med tem okoljem in okoljem, kjer sem jaz odraščala – tu se modernizirajo veliko počasneje, vse je še bolj tradicionalno. Ampak v sanjah sem vesela, da je tako, vse je bolj človeško in pristno, v nasprotju z okoljem, s katerim imam jaz izkušnje. Iz tega okolja greva s partnerjem v neko elitno restavracijo, pari imamo nekakšne prijetne intimne separejčke. Jaz pa sem prinesla s tistih igrišč, kjer smo se igrali z žogo, ne da bi opazila, blato na čevljih in zdaj je to blato tudi v tem separeju. Ne želim tega pustiti drugim gostom, ugotovim pa da imajo v restavraciji čistilno osebje, ki je zadolženo tudi za takšne zadrege in namerava to počistiti. Ko pa tako gledam tisto blato na čevljih, presenečeno opazim, da že čisto razpadajo, niso več uporabni – podplat se je kar odlepil. To pokažem tudi partnerju. Ne mislim se več ukvarjati s temi čevlji, s katerimi so sami problemi. Grem bosa po tisti elitni restavraciji in hecno je, da se počutim prav elegantno in svobodno.






A lahko malo opišeš tisto drugo sošolko in starše tvojega partnerja ?
Verjetno gre za prehod iz nekega primitivnega-ruralnega sveta v meščanski svet, ki pa si ga morala prilagoditi in ga v sebi narediti bolj človeškega in naravnega, bolj po meri prvinskega-naravnega človeka, ki je bil v ruralnem okolju manj zatrt kot v meščanskem okolju, kjer je v ospredju izumetničenost. Mislim da gre za iskanje ravnotežja med avtentičnostjo in primernostjo, bontonom, oliko. Sanje kažejo na to, da ti je spet uspelo najti občutek za eno kvalitetno in naravi naklonjeno ravnotežje. Mislim, da uspešno gradiš vrednote, ki bi jih trenutna družba potrebovala na širšem družbenem nivoju. V bistvu sprejmeš resničnostni šov, oziroma uspeš združiti intimni svet s širšo okolico. Verjetno je zaščita intime najboljša na tak način, da se deloma odpre okolici. Kdo je najbolj zategnjen? Tisti, ki prihaja iz primitivnega okolja, se tega sramuje in hoče biti bolj papežki od papeža. Primitivizem diktira nenaravna pravila. Stari, od blata umazani čevlji, razpadejo. Prehod od primitivizma v narejenost in nato v naravnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: plesnamesecu
Reply #36 - 12.06.2009 at 08:59:20
 
Precej časa bi si morala vzeti za razlago vsega. Hvala, da si me opozoril na sošolki, to mi je tudi nekaj razjasnilo. Mislim, da zdaj razumem tudi prejšnje sanje in titudova razlaga je tudi na mestu. Vse skupaj je zelo povezano.

Je zelo ključnega pomena, da se pojavi na začetku babica. Če mi je všeč to ali ne, mi je privzgojila nek vrednostni sistem, čeprav ni bila veliko prisotna v mojem življenju. Prek nje je name vplivalo tudi krščanstvo, čeprav se tega nisem zavedala. Kruh simbolizira skupnost. Njen nauk, da je treba biti dober do vseh, predvideva neko samožrtvovanje v dobro skupnosti, kar je pri nas vodilo v različne patologije (oz. jaz sem edina v sorodstvu, ki jih tako vidim). Ključno vprašanje je, ali lahko posameznik v takšnem sistemu poskrbi zase (v sanjah se vprašam, če ima babica, ki je tako popolno poskrbela za goste, kje spati in kaj jesti). Ta vrednostni sistem rezultira v dveh skrajnostih: na eni so ljudje, ki se pretirano razdajajo in so izkoriščani, na drugi so ljudje, ki samo jemljejo in izkoriščajo druge. To izobraževanje, ki se mi ponudi v babičinem stanovanju, je v bistvu izobraževanje o drugačnem vrednostnem sistemu. Na mostu sta dve moji sošolki. Obe sta bili človeški, sočutni, ampak druga je bila mila in nežna, prva pa tudi odločna in dovolj agresivna, da je znala zaropotati, kadar se ji kaj ni zdelo pravično.

Primerjava med ruralnostjo in modernizacijo v mojih sanjah se v bistvu ukvarja z zdravim ravnotežjem in vrednotami. Moj partner in njegovo okolje se pojavijo kot primerjava s tistim, kar sem doživela prejšnji dan in s partnerjem ni povezano. Zaradi majčkene dediščine po babici (ki se pojavlja v sanjah) sem se srečala z bivšim partnerjem ter dvema svojima sorodnicama, ki sta zame največji poden od podna, kar ga poznam v življenju (sta se tudi že pojavljali v sanjah). Slučajno sem opazila, da je tam, kjer je največja osebna patologija (razbiti družinski odnosi, zanikanje vseh etičnih norm, pohlep, itd.), največja koncentracija denarja (kombinirana z najnižjo izobrazbo), neka kvazi zasebna podjetništva in popolna narejenost v smislu nekega zunanjega imidža. Ta tip modernizacije, ki ga pooseblja del mojega sorodstva, je v bistvu primitivizem najhujše vrste, ki črpa svojo moč iz denarja in zunanjega imidža. Moj bivši partner s svojim tradicionalnim katoliškim družinskim ozadjem predstavlja protipol tej patologiji (solidarnost, zavezanost tradiciji, spoštovanje soljudi - v tem smislu je daleč od kakšnega primitivizma, nasprotno, z določenega vidika je visoko kultivirano), hkrati pa neznanje in nepripravljenost upreti se tej patologiji zaradi avtomatičnega podrejanja avtoritetam. To naju je tudi razdruževalo. Ni se odcepil od prevladujoče mentalitete svojega okolja, ker se očitno počuti varno in stabilno v teh okvirih.

Starša mojega sedanjega partnerja se verjetno pojavita v sanjah kot simbol nekega okolja, v katerem na sedanji stopnji razvoja lahko najdem ravnovesje. To je normalno materialno razvito okolje, ni pa preseravanja v smislu nezdrave tekmovalnosti in uničevalnosti, je sicer velika mera tradicionalizma, ampak dovolj odprtosti in tolerance, da tega tradicionalizma ne vsiljujejo drugim. Predvsem pa je dovolj močna podlaga mojemu partnerju, da na prvo mesto postavlja pravičnost in ne avtoritete. Da ga ni strah konfliktov.
Back to top
« Last Edit: 12.06.2009 at 10:00:28 by plesnamesecu »  
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: plesnamesecu
Reply #37 - 12.06.2009 at 10:33:56
 
murileon wrote on 04.06.2009 at 14:38:03:
Quote:
titud wrote on 04.06.2009 at 13:17:29:
Vzpenjanje po stopnicah simbolozira stik s transedentnim/'onostranstvom' že po svetopismesemskih jobovih sanjah. Stopnice so most med posvetnim in svetim, med osebnim in nadosebnim, participacija pri svetosti pa zahteva razvezo od osebnega/telesenega, zato pri jobu po stopnicah hodijo angeli kot eterična bitja kot posredniki. Ti greš po stopnicah v telesu, zato v svetišču zahtevajo razvezo od osebnega, ki jo nisi (še) pripravljena v celoti izpolnit. V zameno želiš sveto napravit bolj osebno/človeško, kar je namen 'poganstva', ki je ta dva svetova povezovalo brez ločnic. V sanjah nezvedno ustvariš nek kompromis, s trgovanjem ustavrjaš enotnost svetega posvetnega, neko stanje brez vidnega prehoda (stopnic), ki bi terjale odpoved navezanosti na osebno, hkrati pa ti zagotovilo udeležbo v svetem. V zadovoljivost  takšnega kopmpromisa  sicer dvomiš, vendar nanjo kljub osebnemu dvomu na sedani stopnji osebnega in hkrati duhovnega razvoja očitno pristajaš.      


Joj, ne vem kakšen bi bil moj motiv, da bi se ukvarjala s svetostjo? S Cerkvijo nimam kaj dosti opravka. Edina navezava, ki bi se mogoče lahko prikradla v moje sanje skozi nezavedno, je odpor do pretiranega patriarhalizma (ampak to ni v teh sanjah vidno). Judovstvo in kasneje krščanstvo je z zatiranjem poganstva zatrlo tudi moč ženske in ta mentaliteta cveti še danes (nekaj sem brala o demonizaciji Lilith, prvotno poganske boginje in tu se mi je mogoče ustvarila slika neke knjige). Mogoče se je vse skupaj oblikovalo šele v sanjah, ker se zavedno nisem kaj dosti ukvarjala s to temo.



Kaj je moč ženske, kaj je tisto, kar je bilo zatrto?



Mislim, da mi zadnje sanje pojasnjujejo tudi moje sanjske zaplete s Cerkvijo (kot institucijo s pripadajočo ideologijo),  za katero sem mislila, da nima nobene zveze z mano. Cerkev je postavila na piedestal vrednoto samozatajevanja in samožrtvovanja (pri ženskah še posebej izrazito) kot model zanesljive poti do nebes. To naj bi bila pot transcendence. V resnici je samožrtvovanje v pozitivnem smislu (verjetno) možno samo na najvišji stopnji spoznanja, sicer pa je, narobe razumljeno in vsiljeno, najbližja pot do pekla. Ženskam nam je dostopna transcendenca prav preko telesnosti, ne pa brez nje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: plesnamesecu
Reply #38 - 12.06.2009 at 10:38:45
 
"Nato se obrne k tretji ženski, ki je bila prav tako najina sošolka in meni pri srcu in ji reče: «Tudi zate je že skrajni čas«."

Mislim, da bi morala tudi o tem delu sanj razmisliti. Kaže na nek tvoj notranji konflikt ali pa na neko nedoraslost. Je možno, da konec sanj pove, da je s tem problemom konec ali gre za neko stvar, ki s koncem sanj nima veze?
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: plesnamesecu
Reply #39 - 12.06.2009 at 10:40:03
 
Kako zgleda transcedenca preko telesnosti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: plesnamesecu
Reply #40 - 12.06.2009 at 15:41:59
 
murileon wrote on 12.06.2009 at 10:38:45:
"Nato se obrne k tretji ženski, ki je bila prav tako najina sošolka in meni pri srcu in ji reče: «Tudi zate je že skrajni čas«."

Mislim, da bi morala tudi o tem delu sanj razmisliti. Kaže na nek tvoj notranji konflikt ali pa na neko nedoraslost. Je možno, da konec sanj pove, da je s tem problemom konec ali gre za neko stvar, ki s koncem sanj nima veze?


Ja, to že piše v mojem komentarju, kje je manko  - odločnost, zdrava agresivnost. Vsi deli sanj so pomensko povezani, konec sanj je razrešitev.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: plesnamesecu
Reply #41 - 12.06.2009 at 15:46:20
 
murileon wrote on 12.06.2009 at 10:40:03:
Kako zgleda transcedenca preko telesnosti?


O tem lahko napišemo sto knjig. Kaj pa lahko narediš brez telesa? Seveda je znana tudi uporaba telesnosti za dosego transcendence. Kar se žensk tiče, so tradicionalno znane kot povezovalke različnih svetov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: plesnamesecu
Reply #42 - 24.06.2009 at 08:32:04
 
V kratkem razmiku sem sanjala dvoje sanj, ki mi po motivu delujejo podobno (motiv izvora).  

DRESDEN

Ne vem, kje se nahajam v sanjah. Govorim z dekletom, ki pove, da je napol Turkinja (oče Nemec, mati Turkinja). Ima obraz bolj orientalskega videza in dolge, temne lase, zelo je zgovorna in temperamentna. Čeprav je neznanka, mi je nenavadno blizu. To si razlagam z njenim turškim poreklom. Dekle me prepričuje, naj jo obiščem v Dresdnu, kjer živi. Pravi, da se je v Dresdnu nekoč ogromno rušilo, ampak da je danes tam super, zelo rada živi v tistem kraju in me vabi naj pridem pogledat. V sanjah sem navdušena nad to idejo.

V naslednji sceni gledam seznam priimkov po različnih državah in vidim priimek svojega partnerja v rubriki Rusija ter Sudeti (kot posebno področje), ki jih pa razvrstim pod Ukrajino. Partnerju povem, kaj sem našla, ampak mi reče, da mu je to že znano.


NISO SLOVAKI

Smo nekje na prostem, mislim, da sem v skupini. Pred nami nastopa skupina, ki poje in pleše. Najprej mislim, da so s Slovaške, nato ugotovim, da njihov jezik prvič slišim, popolnoma mi je tuj. Nato vendarle slišim nekaj slovanskih besed vmes. Razmišljam, da je slovaški jezik našemu zelo podoben in da mora biti to nek drug slovanski jezik. Tudi na naši strani plešemo, ljudje v skupini nasproti se nam smejijo, poskušajo komunicirati z nami.


Komentar: spet se moje sanje ukvarjajo z nekim izvorom, pripadnostjo in mešanjem krvi.  V sanjah vem, da je bil Dresden tarča silnega uničevanja, kaj drugega pa mi ni znano. V budnem stanju sem nato prebrala, da so Dresden nekoč imenovali Firence na Elbi zaradi bogate kulturne in arhitekturne dediščine ter ugodne klime (je menda eno najbolj zelenih mest Evrope). To mesto so Slovani naselili pred Germani, ob delitvi Nemčije pa je pripadlo vzhodu.
Izvor priimka mojega partnerja ni jasen: lahko bi bil germanskega ali slovanskega izvora - sanje ga izgleda želijo uvrstiti na vzhod oz. na področje Sudetov, ki je sporno. Druge sanje se spet ukvarjajo s slovanstvom. Zaenkrat mi ni jasno, zakaj me to slovanstvo v sanjah okupira, ker v budnem stanju tega ne zaznavam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: plesnamesecu
Reply #43 - 24.06.2009 at 11:41:36
 
Po moje se nadaljuje niz sanj, v katerih iščeš/ustvarjaš novo identiteto.  Globji vzrok je rojstvo otroka, ki terja od tebe, da na novo definiraš pripadnost. Po moje je to kar splošen problem intelektualcev, ki zaradi podaljšanega stanja odvisnosti morajo vložit precej energije v osamosvjanje, potem pa imajo občutek, da z ustvarjanjem  partnersko-družinske scene 'padajo' nazaj v pripadnost, ki jo enačijo z odvisnostjo, ki so jo komaj in trudoma presegli. Ta nova pripadnost zato presega krvno/rodovne in kulturno/jezikovne okvire, je bolj univerzalna in celo nadosebna/transcedentalana (sanje o cervi). To sodim po sebi, ki sem se bil prisilejn precej na hitro/silo 'losat' pripadnosti/odvisnosti in hkrati ustvarit novo indentiteto z novo (družinsko/partersko) pripadnostjo, iz katere  (podnevi in ponoči) izganjam občutke odvisnosti prav s pomočjo kreiranja  identitete na podlagi univerzalnejših, da ne rečem celo transcedentalnih oblik pripadnosti.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: plesnamesecu
Reply #44 - 24.06.2009 at 12:34:48
 
titud wrote on 24.06.2009 at 11:41:36:
Po moje se nadaljuje niz sanj, v katerih iščeš/ustvarjaš novo identiteto.  Globji vzrok je rojstvo otroka, ki terja od tebe, da na novo definiraš pripadnost. Po moje je to kar splošen problem intelektualcev, ki zaradi podaljšanega stanja odvisnosti morajo vložit precej energije v osamosvjanje, potem pa imajo občutek, da z ustvarjanjem  partnersko-družinske scene 'padajo' nazaj v pripadnost, ki jo enačijo z odvisnostjo, ki so jo komaj in trudoma presegli. Ta nova pripadnost zato presega krvno/rodovne in kulturno/jezikovne okvire, je bolj univerzalna in celo nadosebna/transcedentalana (sanje o cervi). To sodim po sebi, ki sem se bil prisilejn precej na hitro/silo 'losat' pripadnosti/odvisnosti in hkrati ustvarit novo indentiteto z novo (družinsko/partersko) pripadnostjo, iz katere  (podnevi in ponoči) izganjam občutke odvisnosti prav s pomočjo kreiranja  identitete na podlagi univerzalnejših, da ne rečem celo transcedentalnih oblik pripadnosti.    


Ja, nekaj je zagotovo na tem. Razmerje do skupnosti v vseh oblikah je zadnje čase pogosta tema  v mojih sanjah.
In tudi precej moje energije terja, da me ne povleče nazaj v pretekle sorodstvene scene zaradi nove vloge. Hvala za razlago.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5