Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 11
(Read 63873 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Božanska in demonska narava
Reply #30 - 27.02.2009 at 20:39:18
 
Alojz,
Zakaj pa misliš, da ne razmišljam o tem, kaj pišeš ?

A veš kdo ne misli ?
Tisti, ki ti slepo sledi.

Tvoja izkušnja mi pomaga razumeti sebe in ta svet.
Vendar pa, če imaš toliko inteligence in če razumeš PD, potem bi moral razumeti, da jaz nisem ti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Božanska in demonska narava
Reply #31 - 27.02.2009 at 21:58:31
 
Robi wrote on 27.02.2009 at 20:39:18:
Alojz,
Zakaj pa misliš, da ne razmišljam o tem, kaj pišeš ?

A veš kdo ne misli ?
Tisti, ki ti slepo sledi.

Tvoja izkušnja mi pomaga razumeti sebe in ta svet.
Vendar pa, če imaš toliko inteligence in če razumeš PD, potem bi moral razumeti, da jaz nisem ti.



Robi ti želiš biti več kot sem jaz,a si enako.. Da ti nisi jaz, ti tvoja in moja zavest brez problema pove.

Problem je  v vaših sodbah!!!! Zakaj sodite? Ne sodi,ker ne veš (žal resnica) kdo sem in kdi si.!!!!!! Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Božanska in demonska narava
Reply #32 - 27.02.2009 at 22:07:38
 
Jaz ne sodim tebe.
Ker te ne poznam.
Presojam tvoje izjave in misli.



Z egom dojemamo realnost in ne z zavestjo.
Ob smrti zavest v trenutku dojame in razume ves naš smisel bivanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Božanska in demonska narava
Reply #33 - 27.02.2009 at 22:18:22
 
Robi wrote on 27.02.2009 at 22:07:38:
Jaz ne sodim tebe.
Ker te ne poznam.
Presojam tvoje izjave in misli.



Z egom dojemamo realnost in ne z zavestjo.
Ob smrti zavest v trenutku dojame in razume ves naš smisel bivanja.


A si že umrl,da veš???? Bedarija-tisočkrat in miljonkrat navadna otročarija-nevredna resne besede.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Božanska in demonska narava
Reply #34 - 28.02.2009 at 08:36:53
 
Če si že ti umrl in veš, potem vem tudi jaz.
Razen, če si ti nadčlovek.

Zakaj zanikaš PD ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Božanska in demonska narava
Reply #35 - 28.02.2009 at 11:23:39
 
Robi wrote on 27.02.2009 at 20:39:18:
Alojz,
Zakaj pa misliš, da ne razmišljam o tem, kaj pišeš ?

A veš kdo ne misli ?
Tisti, ki ti slepo sledi.

Tvoja izkušnja mi pomaga razumeti sebe in ta svet.
Vendar pa, če imaš toliko inteligence in če razumeš PD, potem bi moral razumeti, da jaz nisem ti.


Ja, slepi sledilci. V znanju mora biti neka absolutna logika, ki jo celo potrjuje moderna znanost v zadnjem času, potem razumen človek lahko sledi takemu znanju. Kdor ima tako znanje, nima niti želje koga prepričevat v nekaj, ker ve- to je resnica. Kdor pa ima dvome, skuša potrditi lastno pot s čimveč sledilci po načelu, je že res, če jih toliko verjame.  Roll Eyes
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Božanska in demonska narava
Reply #36 - 28.02.2009 at 11:52:54
 
satis wrote on 28.02.2009 at 11:23:39:
Robi wrote on 27.02.2009 at 20:39:18:
Alojz,
Zakaj pa misliš, da ne razmišljam o tem, kaj pišeš ?

A veš kdo ne misli ?
Tisti, ki ti slepo sledi.

Tvoja izkušnja mi pomaga razumeti sebe in ta svet.
Vendar pa, če imaš toliko inteligence in če razumeš PD, potem bi moral razumeti, da jaz nisem ti.


Ja, slepi sledilci. V znanju mora biti neka absolutna logika, ki jo celo potrjuje moderna znanost v zadnjem času, potem razumen človek lahko sledi takemu znanju. Kdor ima tako znanje, nima niti želje koga prepričevat v nekaj, ker ve- to je resnica. Kdor pa ima dvome, skuša potrditi lastno pot s čimveč sledilci po načelu, je že res, če jih toliko verjame.  Roll Eyes


Satis

Tole velja za egocentrike. Razmisli tele moje besede::: V službi preporoda in življenja. Kaj počneš? Slepi naj spregleda,hromi naj shodi ,mrtev naj oživi, zlobni naj se spremeni. Je vredno vsakega prepričevanja?

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Božanska in demonska narava
Reply #37 - 28.02.2009 at 11:55:09
 
satis wrote on 28.02.2009 at 11:23:39:
Robi wrote on 27.02.2009 at 20:39:18:
Alojz,
Zakaj pa misliš, da ne razmišljam o tem, kaj pišeš ?

A veš kdo ne misli ?
Tisti, ki ti slepo sledi.

Tvoja izkušnja mi pomaga razumeti sebe in ta svet.
Vendar pa, če imaš toliko inteligence in če razumeš PD, potem bi moral razumeti, da jaz nisem ti.


Ja, slepi sledilci. V znanju mora biti neka absolutna logika, ki jo celo potrjuje moderna znanost v zadnjem času, potem razumen človek lahko sledi takemu znanju. Kdor ima tako znanje, nima niti želje koga prepričevat v nekaj, ker ve- to je resnica. Kdor pa ima dvome, skuša potrditi lastno pot s čimveč sledilci po načelu, je že res, če jih toliko verjame.  Roll Eyes

Absolutne logike ni. Je kar je.
Glede razlagalcev je pa tako, da enim se da, enim ne. In oboje je prav. Odvisno je od tebe, kako to jemlješ.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Božanska in demonska narava
Reply #38 - 28.02.2009 at 12:34:39
 
Quote:
satis wrote on 28.02.2009 at 11:23:39:
Robi wrote on 27.02.2009 at 20:39:18:
Alojz,
Zakaj pa misliš, da ne razmišljam o tem, kaj pišeš ?

A veš kdo ne misli ?
Tisti, ki ti slepo sledi.

Tvoja izkušnja mi pomaga razumeti sebe in ta svet.
Vendar pa, če imaš toliko inteligence in če razumeš PD, potem bi moral razumeti, da jaz nisem ti.


Ja, slepi sledilci. V znanju mora biti neka absolutna logika, ki jo celo potrjuje moderna znanost v zadnjem času, potem razumen človek lahko sledi takemu znanju. Kdor ima tako znanje, nima niti želje koga prepričevat v nekaj, ker ve- to je resnica. Kdor pa ima dvome, skuša potrditi lastno pot s čimveč sledilci po načelu, je že res, če jih toliko verjame.  Roll Eyes

Absolutne logike ni. Je kar je.
Glede razlagalcev je pa tako, da enim se da, enim ne. In oboje je prav. Odvisno je od tebe, kako to jemlješ.

Lp,Igor


Maš prav Igor!!!!

Logika je enosmerna misel. S takšno statično mislijo,ki je kolektivno kontaminirana in determinirana (zato tudi individualno) se ne da preseči obstoječega stanja našega bivanja. Absolutna vesoljna misel je izven logike in ni omejena z njo. Zato 'duhovni modreci' uporabljajo 'floskulo' misli s srcem!!!! Kar pomeni v prenesenem pomenu odpri duha k vesoljnemu večno-sedanjemu miselnemu izmeničnemu tokokrogu tvoje večno-sedanje akumulirane in realizirane biti,ki te opredeljuje kot živ individualni izraz  univerzalnega.

Lp0 Alojz Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Božanska in demonska narava
Reply #39 - 28.02.2009 at 13:01:54
 
Quote:
Kdor pa ima dvome, skuša potrditi lastno pot s čimveč sledilci po načelu, je že res, če jih toliko verjame.

Se strinjam.
Ta potreba izhaja iz lastne nazadostnosti. Kdor je samospoznan, ne potrebuje sledilcev in prepričevanja.
Ko dosežeš tak nivo, potem veš.
Potem ne obtožuješ in se ne pritožuješ nad drugimi egoti. Saj niso več nobena ovira.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Božanska in demonska narava
Reply #40 - 28.02.2009 at 16:59:56
 
Robi wrote on 28.02.2009 at 13:01:54:
Quote:
Kdor pa ima dvome, skuša potrditi lastno pot s čimveč sledilci po načelu, je že res, če jih toliko verjame.

Se strinjam.
Ta potreba izhaja iz lastne nazadostnosti. Kdor je samospoznan, ne potrebuje sledilcev in prepričevanja.
Ko dosežeš tak nivo, potem veš.
Potem ne obtožuješ in se ne pritožuješ nad drugimi egoti. Saj niso več nobena ovira.


Saj ravno to vsezkozi ti moj Robi počneš,ker se vidiš kot mojstra,a še vajenec nisi.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
matjazko
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 18

Re: Božanska in demonska narava
Reply #41 - 14.03.2009 at 17:48:06
 
"Božanska" in "demonska" narava se zrcali v vseh nas, torej svetla-pozitivna in temna-senčna plat.

Zelo nevarno se mi zdi, če nekoga poveličujemo po božje (razni kulti in sekte), kar pomeni, da spregledamo, da še tak "svetnik", če ga postavimo na sonce, meče senco na tla (noben človek ni popoln, to nas dela ravno ljudi).

In bistvo je, če nam uspe te sence potegniti iz "kleti" (nezvednega) na svetlo (zavedanje), kar pomeni priznanje, ko ne tajimo slabosti, slabih nagnjenj in pomanjkljivosti, pa sledi tudi integracija, tako smo tudi "psihično celovitejši".
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Božanska in demonska narava
Reply #42 - 15.03.2009 at 17:33:28
 
matjazko wrote on 14.03.2009 at 17:48:06:
"Božanska" in "demonska" narava se zrcali v vseh nas, torej svetla-pozitivna in temna-senčna plat.

Zelo nevarno se mi zdi, če nekoga poveličujemo po božje (razni kulti in sekte), kar pomeni, da spregledamo, da še tak "svetnik", če ga postavimo na sonce, meče senco na tla (noben človek ni popoln, to nas dela ravno ljudi).

In bistvo je, če nam uspe te sence potegniti iz "kleti" (nezvednega) na svetlo (zavedanje), kar pomeni priznanje, ko ne tajimo slabosti, slabih nagnjenj in pomanjkljivosti, pa sledi tudi integracija, tako smo tudi "psihično celovitejši".


Dodal bi Uravnotežena enovita integralna oseba. Balansiranje med obema poloma tako postane zavestno osveščeno in kontinuirano samobitno navznoter in navzven. No, saj nekaj s čimer se lahko strinjam Matjazek.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Božanska in demonska narava
Reply #43 - 20.04.2009 at 12:28:10
 
Okej men pa res ni jasno neki, a vi ne opazde kokrat sami seb kontro spustite?
Po eni strani je vse preveč relativno da bi lahko govoril o dobrih/slabih ljudeh oz lastnostih ker so to sivine. Po drugi strani pa sploh nimate problemov s popredalčkanjem le teh,
človek vsaj pomoje ne more biti striktno slab oz dober. Vsaka situacija v življenju te neki nauči o sebi sodeč po naših reakcijah, torej človek nima konstante po kateri bi lahko reku ta je tak un je pa drugačen.
A nismo baje vsi isti?
Kako pa veš, da ti pod tistimi pogoji v isti situaciji ne bi reagiral isto?
Js osebno ne vrjamem alpa nočem vrjet da obstajajo prov slabi ljudje, vsak ma v sebi tut višjo naravo ki je samo skrita, sploh pa v tej budni realnosti ,ko večina ljudi naredi kar je najlažje in se podredi sistemu, pač v takem svetu živimo. Velik ljudi je marsikej naredl za denar. Ok res je da je tuki razlika med pohlepom ko imaš že zadosti in med preživetjem. V vsakem primeru se morš prašat kaj bi pa ti naredu če bi se znajdu tam...pač primer.
Imo je to bullshit, ljudje pač nimajo dostopa do informacij in se znajdejo kokr znajo?
vsak ma svojo pot, ta pa ne vodi vedno po sončku ane,...
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Božanska in demonska narava
Reply #44 - 20.04.2009 at 13:12:58
 
dobro in slabo je stvar percepcije tistega ki opazuje
(the truth) is in the eyes of the beholder

pomoje tud ni prow slabih ljudi - vedo bolj je prowzaprow očitno da tisti ki so 'slabi' ne vodijo svojih teles - provzaprov - so obsedeni od zlih duhov Tongue

nevednost dandanes ne bi smel bit več izgovor
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 11