Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 9 10 11 
(Read 63814 times)
Vrtnica
2
**
Offline

Angels do exist!
Posts: 89

Gender: female
Re: Božanska in demonska narava
Reply #150 - 23.06.2010 at 16:02:09
 
No pol pa ni panike. Ampak po uspehu si me spraševal ti.  Wink
Back to top
 

We are not human beings on a spiritual journey. We are spiritual beings on a human journey.
Stephen Covey
 
IP Logged
 
Vrtnica
2
**
Offline

Angels do exist!
Posts: 89

Gender: female
Re: Božanska in demonska narava
Reply #151 - 23.06.2010 at 16:40:23
 
ego-3p wrote on 23.06.2010 at 16:00:14:
Vrtnica wrote on 22.06.2010 at 22:39:59:
Ima kdo še kak nasvet kako naj vztrajam pri svojem, kako naj pridem ponovno na zeleno vejo? Razen tega, da moram do septembra opraviti čimveč izpitov za nadaljevanje študija...kako naj ohranim to edino zdravo mentalno stanje, razmišljanje..?
 
Zelis biti prepricana v to kar delas ,vedet da je to pravilno kar delas in ne dvomit ?



S to izjavo si zadel žebljico na na glavico.
Imam odprtih kar nekaj možnosti za nadaljevanje svoje poti. Recimo študij je le ena izmed njih. In rada bi se počutila sigurno v tem kar počnem. Samo to moram najbrž itak sama ugotovit.
Kar pa se tiče tistega malega sveta o katerem govoriš...situacija po svetu mi je kar precej znana, vem da folk veliko bolj trpi kot jaz, trust me. Ampak situacija kot je je potrebna pozornosti in če bi mi bilo ravno, ne bi prosila za pomoč.
V bistvu se počutim kot na enem križišču kjer imam dve, tri ali 4 opcije od katerih sta mi 2 racionalni, 3. je pa malo drugačna od vsega kar sem počela do sedaj. In potem ne vem kaj naj izberem. Ali naj grem po nekem ustaljenem okvirju ali naj raje delam samo eno stvar ali naj poskušam vse?
V bistvu je res več stvari in je splet vsega skupaj.
Back to top
 

We are not human beings on a spiritual journey. We are spiritual beings on a human journey.
Stephen Covey
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Božanska in demonska narava
Reply #152 - 23.06.2010 at 17:04:12
 
Vrtnica wrote on 23.06.2010 at 16:40:23:
ego-3p wrote on 23.06.2010 at 16:00:14:
Vrtnica wrote on 22.06.2010 at 22:39:59:
Ima kdo še kak nasvet kako naj vztrajam pri svojem, kako naj pridem ponovno na zeleno vejo? Razen tega, da moram do septembra opraviti čimveč izpitov za nadaljevanje študija...kako naj ohranim to edino zdravo mentalno stanje, razmišljanje..?
 
Zelis biti prepricana v to kar delas ,vedet da je to pravilno kar delas in ne dvomit ?



S to izjavo si zadel žebljico na na glavico.
Imam odprtih kar nekaj možnosti za nadaljevanje svoje poti. Recimo študij je le ena izmed njih. In rada bi se počutila sigurno v tem kar počnem. Samo to moram najbrž itak sama ugotovit.
Kar pa se tiče tistega malega sveta o katerem govoriš...situacija po svetu mi je kar precej znana, vem da folk veliko bolj trpi kot jaz, trust me. Ampak situacija kot je je potrebna pozornosti in če bi mi bilo ravno, ne bi prosila za pomoč.
V bistvu se počutimna enem križišču kjer imam dve ali tri ali 4 opcje. od katerih sta mi 2 racionalni, potl 3. je pa malo drugačna od vsega kar se počela do sedaj. In potem ne vem kaj naj izberem. Ali naj grem po nekem ustaljenem okvirju ali naj raje delam samo eno stvar ali naj poskušam vse?

Mislim da si mora clovek dati moznost da slisi sebe bolj v celoti , ne samo um ki pravi kaj je bols kaj je slabs in ne samo custva ki jih prepogosto poganja nas ego ampak neko celoto ki vec ne dvomi misli ampak ima vedenje. Tako si dati moznost mogoce pomeni nereagirat , nazaj se lahko vedno vrnes in reagiras , ne mislim na dejanja zunaj ampak reagiranje znotraj .
Seveda situacija je potrebna pozornosti ce bi to zanikala nebi blo nc bols in nc slabs kot pa ce te to prevzame in okupira telo  um in custva in te zacne vodit !Ampak ti dve opciji nista edini : )
Nevem ce je kdo ki bi lahko odgovoril kako naj gres dalje kaj naj delas in kako , nekdo drug zagotovo nebo vedel zate saj tut ti sama ne ves , vcasih je ql nehat brodit po moznostih za jutri in si vzet malo odmora , malo mira tisine pavze : )
Back to top
 
 
IP Logged
 
Vrtnica
2
**
Offline

Angels do exist!
Posts: 89

Gender: female
Re: Božanska in demonska narava
Reply #153 - 23.06.2010 at 17:35:36
 
Quote:
vcasih je ql nehat brodit po moznostih za jutri in si vzet malo odmora , malo mira tisine pavze : )

Se strinjam, zato sem si vzela pavzo, ki traja že neki časa Huh  in ta mir, ki sem ga hotla mi res "sede" samo vprašanje je kako nadaljevati svojo pot. In pa, mislim, da potrebujem svoj jang, če govorimo o ravnovesju jing-jang.
Ena možnost pa je tudi ta, da naredim en korak, grem v eno smer in v kolikor mi bo srce reklo "da", potem bom nadaljevala, sicer pa kot sam predlagaš lahko še vedno rečem ne in izstopim.  Huh
Back to top
 

We are not human beings on a spiritual journey. We are spiritual beings on a human journey.
Stephen Covey
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Božanska in demonska narava
Reply #154 - 23.06.2010 at 18:22:58
 
Quote:
Imam odprtih kar nekaj možnosti za nadaljevanje svoje poti. Recimo študij je le ena izmed njih. In rada bi se počutila sigurno v tem kar počnem. Samo to moram najbrž itak sama ugotovit.

Bistvo tvojih prepričanj je, da boš izbirala le tisto, s čimer se boš potrjevala.
Kar pomeni, da ne boš nikdar prepričana, da bi se počutila sigurno, dokler ne boš presegla svojih prepričanj.
Torej, niso pomembna sama dejanja, ampak to, da se ne počutiš sigurno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Božanska in demonska narava
Reply #155 - 23.06.2010 at 21:42:44
 
Vrtnica wrote on 23.06.2010 at 16:40:23:
ego-3p wrote on 23.06.2010 at 16:00:14:
Vrtnica wrote on 22.06.2010 at 22:39:59:
Ima kdo še kak nasvet kako naj vztrajam pri svojem, kako naj pridem ponovno na zeleno vejo? Razen tega, da moram do septembra opraviti čimveč izpitov za nadaljevanje študija...kako naj ohranim to edino zdravo mentalno stanje, razmišljanje..?
 
Zelis biti prepricana v to kar delas ,vedet da je to pravilno kar delas in ne dvomit ?



S to izjavo si zadel žebljico na na glavico.
Imam odprtih kar nekaj možnosti za nadaljevanje svoje poti. Recimo študij je le ena izmed njih. In rada bi se počutila sigurno v tem kar počnem. Samo to moram najbrž itak sama ugotovit.
Kar pa se tiče tistega malega sveta o katerem govoriš...situacija po svetu mi je kar precej znana, vem da folk veliko bolj trpi kot jaz, trust me. Ampak situacija kot je je potrebna pozornosti in če bi mi bilo ravno, ne bi prosila za pomoč.
V bistvu se počutim kot na enem križišču kjer imam dve, tri ali 4 opcije od katerih sta mi 2 racionalni, 3. je pa malo drugačna od vsega kar sem počela do sedaj. In potem ne vem kaj naj izberem. Ali naj grem po nekem ustaljenem okvirju ali naj raje delam samo eno stvar ali naj poskušam vse?
V bistvu je res več stvari in je splet vsega skupaj.

Kaj potem ne boš šla na izpit?

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Vrtnica
2
**
Offline

Angels do exist!
Posts: 89

Gender: female
Re: Božanska in demonska narava
Reply #156 - 23.06.2010 at 21:46:48
 
Čaki mal, tole je pa že smešn, najprej sm ti hotla dat prav, sam v bistvu se pa motiš. Itak  da delaš tisto v življenju za kar maš talent, kjer si dober. Oziroma primarno kar te zanima, tako si tudi izbereš študij. Sicer pa naj bi tako temeljilo vse. Logično, da ne boš delal nečesa, kar te ne bo potrjevalo. Prepričanja se tekom življenja spreminjajo, ker rastemo, se učimo, vse živjenje. Če tega ne potrdiš, potem ali zanikaš svojo evolucijo ali pa nisva na isti valovni. Najbrž je pa tudi generation gap. Predvidevam, da ko si bil ti mlad si razmišljal drugače kot sedaj. Izkušnje so te pripeljale do tu, kjer si sedaj. In evo, spet sva pri tvojem prepričanju. Izoblikovalo se ti je lastno prepričanje. Vsak ga ima. Zaradi njega smo človeški. In ne vem zakaj bi svoje prepričanje presegla. Zdej odvisno je pa o kakem prepričanju govoriva.
Back to top
 

We are not human beings on a spiritual journey. We are spiritual beings on a human journey.
Stephen Covey
 
IP Logged
 
Vrtnica
2
**
Offline

Angels do exist!
Posts: 89

Gender: female
Re: Božanska in demonska narava
Reply #157 - 23.06.2010 at 21:51:33
 
Igor, iz česa si pa to sklepal?
Back to top
 

We are not human beings on a spiritual journey. We are spiritual beings on a human journey.
Stephen Covey
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Božanska in demonska narava
Reply #158 - 23.06.2010 at 21:55:43
 
Jamrala si glede rokov za izpit in o tem, da nisi šla. Sem pač mislil, da si že izbrala ali boš šla ali ne, na ta izpit. Predolgo cincanje je pač izguba časa in življenje gre mimo tebe. Lahko se pustiš toku življenja, mu zaupaš in to te bo samo pripeljalo tja kjer je prav.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Vrtnica
2
**
Offline

Angels do exist!
Posts: 89

Gender: female
Re: Božanska in demonska narava
Reply #159 - 23.06.2010 at 23:05:09
 
Aha, no napačno si mislil. Kar se tega tiče, da življenju zaupaš, da te pripelje tja kjer je prav, o tem bi se pa tudi dalo razpravljati. Če nič ne vložiš, nič, tudi od življenja ne dobiš nazaj. Vsekakor bom šla na izpit. Zagovornik sem dela. Da najprej nekaj ustvariš, dosežeš, potem pa kritiziraj in pametuj. Ker samo se ni še nikoli nič naredilo. Seveda je analiza potrebna vsake toliko časa, da narediš bilanco, da se vprašaš ali je to to, da se umiriš kot je eden izmed predhodnikov omenil. A hkrati ko to storiš sem mnenja, da moraš delat, da imaš potem kaj pokazati, ne pa da samo govoriš in nič ne narediš. Sploh pa imam srečo, da sem si izbrala študij, ki mi, ne glede na vse vzpone in padce moje notranjosti, še vedno daje oporo in za katerega še vedno lahko rečem, da je edini ki mi je pisan na kožo. V tem pogledu je lepo, da sem zvesta sami sebi, temu kar strogo verjamem. Je sicer res da bo moje poletje študijsko obarvano, a sem si sama kriva. Lahko bi se prej spravila k stvari in recimo sedaj naredila. Sicer pa čas je relativen in konec avgusta, z njim pa 1. izpitini rok bo kmalu tu in za moj študij oz izpit se moraš kar precej učit, da narediš. Čaka me veliko dela, ampak se ga veselim. V bistvu grem po tem, ko objavim to brat knjigo.  Smiley
Back to top
 

We are not human beings on a spiritual journey. We are spiritual beings on a human journey.
Stephen Covey
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Božanska in demonska narava
Reply #160 - 23.06.2010 at 23:12:22
 
No vidiš. Pa je konec cincanja  Smiley. Življenje bo zopet lepo steklo. In tako je prav.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Božanska in demonska narava
Reply #161 - 07.07.2010 at 08:05:57
 
Vrtnica wrote on 22.06.2010 at 22:39:59:
Dragi moji! Zopet se k vam obračam po pomoč. Zadnje čase mi res ni lahko. Veliko stvari se je spremenilo, a žal niso trajne.
Za začetek ne vem kje naj začnem. Po eni strani bi se rada znebila vseh the negativnih čustev in ne bi rada več razglabljala o tem, po drugi strani pa moram vsa ta čustva, to trpljenje, bolečino in jok spraviti iz sebe, ker tako ne morem živeti. Vem, da s tem ko vam povem to ne bom spremenila ničesar, le žal mi je, kako sem lahko in kako lahko še tako nadaljujem z izgubljanjem sebe, svoje duše. Zadnje čase jokam. Veliko. In postaja mi čedalje bolj jasno vse tisto, do česar sem v preteklosti sama že prišla. Sedaj sem zgolj bogatejša za spoznanje, naj ne iščem podpore, ljubezni in sreče doma, z izjemo brata, ki ga doma sicer ni in mami, ki mi nudi vso oporo. A oče ima to dvojno osebnost, ko me ima po eni strani rad, vse bi zame naredil, po drugi strani pa mi govori stvari, ki me prizadanejo in ne neha, ko mu povem oz reče, da ga ne zanima. Žal mi je. Žal mi je tega, da sem takrat, ko sem bila na vrhuncu moči, na vrhuncu svojega dotedanjega življenjeskega uspeha prišla nazaj, se nehote poglobila v domače življenje, zanemarila stike iz faxa in zanemarila študij.
No, sedaj vem kaj moram storiti, a nimam psihične opore, imam pa zelo močno podporo brata, ki mi vliva moč. Le hudo mi je, ker se je oče tako zelo spremenil, saj kot sva se pogovarjali velikokrat z mami, prej nikoli ni bil takšen. Sedaj pa postaja zelo agresiven, nesramen in poniževalen ter ne izbra sredstev, da dobi kar želi. Iskreno me je njega strah, ker vidim, v kaj se spreminja. Bojim se, da je nanj imelo premočan vpliv vsakodnevno sestajanje z babico in dedkom, Nehote je začel posnemati njo, čeprav se ji upira z vsemi močmi. In sedaj, ko je moja mami postavila nek psihični zid pred babico in se je njene besede ne dotaknejo več, je ne more več prizadeti, imam občutek, da je moj lasten oči v tej vlogi ni navajen in zdi se mi, da je sedaj on začel "nagajati" njej, lastni ženi. Postal je nesramen, ošaben,..ko pa se mu postavi po robu, se začne dreti in vpiti, da njega že ne bo noben je*al...name je to zelo začelo vplivati, čeprav mi mami pravi, da je to popolnoma normalno, da se mož in žena prepirata. Da se tako brusi odnos. No, jaz tega ne morem več. Sem zelo vzorna hči, zelo spoštovana povsod, a moj oče me ne ceni ker ne vidi tega v meni. Celo očita mi marsikaj hudega in grdega. Ve natanko kaj mora reči, da me prizadane. Ko sem bila najstnica mi je to počel vsak dan in me vznemirjal in me dražil. Moja mami je imela zaradi tega ves čas probleme, ker ni razumela kako se lahko hči in oče ne razumeta.  A fora je, da se jaz razumem z vsemi, le lasten oče me ni cenil, ko pa je poniževal, sem se mu upirala, nastal je prepir, mami pa je trpela. Sedaj, ko sem starješa se mu uprem, nima več moči, sem zrelejša, pametnejša bolj kot bo sam, žal, kdajkoli in nimajo nejgove greneke besede več pliva name. Jih pa izreka nad mami, kar je grozno.
Zdi se mi, da ta družina z izjemo mene, dedka, brata in moje mami sploh ne zna živeti v miru, splogi in razumeavanju. Očiten problem sta oči in babica, ki sta za povrhu vsega rojena še v istem zodikalnem znamenju. Če ima to kaj veze za koga. Skratka, poskušala sem biti prijazna, dobra, še bolj sem se trudila za nežno, prijazno, pozitivno psihodinamiko, a kot pravi moja mami, tu nikoli ne zmagaš, tu ne bo nikoli miru. Imela je prav, že zdavnaj že pred leti. Pravzaprav sem se šele sedaj dobro zavedla the njenih besed. Imela ja prav ves ta čas in žal mi je, da sem se vrnila, a tako je očitno moralo biti, ker bi me sicer vedno pekla vest, da sem jih pustila. A sedaj vidim, da kjer nima smisla posegati, je bolje, da se ne posega. Sedaj je le še vprašanje kako naj svoje življenje spravim nazaj v že pridobljene okvirje, kako priti nazaj, veliko sem izgubila, a ni mi zmanjkalo volje do življenja, do tega, da udejanim svoj telant, svoje sanje, svojo vizijo. Kako se rešiti tega okvirja. Iti dalje, naprej. Vem, da me zunaj čaka boljše življenje in vem, da bom znova srečna ker si to zaslužim. Verjamem da se da vse če se hoče. Kjer je volja se najde tudi pot. Ima kdo še kak nasvet kako naj vztrajam pri svojem, kako naj pridem ponovno na zeleno vejo? Razen tega, da moram do septembra opraviti čimveč izpitov za nadaljevanje študija...kako naj ohranim to edino zdravo mentalno stanje, razmišljanje..?


V vseh družinah je podobno, imaš pozitivce in negativce. Malo verjetno, da lahko koga spremeniš, ki ima že ustaljene vzorce obnašanja in je v svojem delovanju enostavno zakrknjen. Jaz sem bila dosti let "slepa", sem videla vse ljudi dobre in sijajne, potem se ti začnejo oči odpirat. Eni pač uživajo v opravljanju, iskanju napak soljudi, kritiziranju in debatiranju, da moraš tako in tako živet. Ne pustijo dihat, ne pustijo svobode soljudem. Kako se borit proti temu? Z odločnostjo, da jasno in pošteno poveš svoje mnenje in postaviš meje, potem se umaknejo kot hijene, ker se ustrašijo.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Božanska in demonska narava
Reply #162 - 07.07.2010 at 11:08:11
 
Vrtnica wrote on 23.06.2010 at 23:05:09:
Aha, no napačno si mislil. Kar se tega tiče, da življenju zaupaš, da te pripelje tja kjer je prav, o tem bi se pa tudi dalo razpravljati. Če nič ne vložiš, nič, tudi od življenja ne dobiš nazaj.

prowzaprow
si natanko tm kjer moraš bit
življenje te je pripeljalo glih na pravo mesto
da razrešiš to sranje u vaši familiji
in seveda da ga razrešiš javno - ne samo za vašo familijo ampak za vse, da vsakdo lahko pride in si prečita kako se to spedena ...
na žalost - al pa srečo - je vsako pedenanje odnosov najprej sprejemanje - trenutne situacije, trenutnih osebnosti ... ipd
vse je na svojem mestu za nalogo izvest ... na takem mestu so zadeve že dolgo, kot berem, ti pa se seveda ubadaš z izpiti Tongue
kot vsak drug maš popolnoma zapolnjen čas z obveznostmi do sveta, ki ti je natanko vprograiru kaj te obvesznosti so ... igrat sužnja lastnikom kapitala - in se tega ne zavedat ... celo - to svobodno izbrat
enako je z vsemi ki dandanes obstajamo
torej
babica ma čist okvarjen ego, podobno tud oče in dedek - ampak glih v kontra stran ... očeta jima seveda ni uspelo sprogramirat natanko kot bi si želela, zato je očitno tvoja mama nekoliko drugačna ... z njo se splača začet - bo najmanj dela ...
pol pa ata, pa dedi in pol bakica ...
morm poudart, da babice, ki imajo okvarjen ego - se ne zavedajo kdo sploh so - se poistvečajo z egom - so ogromen problem ... in cerkev jim multo pomaga pri tem ... imajo namreč izredno moč namere in tudi manifestacije le te
tko da
prvo kar je, je namera
če boš šla po vrsti in učila ljudi namere - začenši pri sebi - nisi ponesreč se rodila kamr si se - se ti z babico sploh ne bo treba ukvarjat ... ker bo dojela ... trik pa je v prekinitvi obsojanja - v prekinitvi govorjenja tega kar je blo - ponavad slabo ... in v mišljenju in govorjenju tega kar bi naj bilo ... kaj bi hotl da bi blo ... zalo pomembna komponenta je da nočeš uporabljat logičnega ne - nikalnice ... ker ego tega ne razume ... razume kaj rečeš, ne pa tudi da to ne, da tega nočeš da bi se dogajal ... in ono revše pač izpolnjuje ukaze ... skoz ... cel svet, dela samo to da skuša izpolnit vse ukaze ki so mu zadani ... provzaprov jih usklajuje ... ker pač ljudje ukazujemo različne reči - en hoče noč, en pa dan, end hoče da je vroče, drug hoče da je mrzlo, en pravi da bo use šlo u qurac, drugi da bo lep nov svet nastal brez trpljenja ...

skratka
nov lep svet mormo narest
in začet mormo doma ...

najlažje je pač odit ... in to bomo nardil ... dokler pa smo kle se  spopadamo s problemi ki jih lahko porihtamo ...
bog/svet nam nikol ne zada naloge ki je nismo zmožni izpolnit ... mogoče bo treba it 'preko sebe' preko zmožnosti ega, to je pa tud to ...

mogoče boš na konc procesa knjigo napisala - kao se to porihta - usaj slovenci jo bojo usi kupil ... pa drugi isto ... namreč ... je naravno da so tri generacije pod eno streho ... mi2 npr živiva pri njenih starših, da bi ne blo preveč simpl pa so sosedje moji starši ... nimava pa otrok, tko da sta generacije 2 Tongue
smo pa od 25 pa do 75 let stari
in smo mamine maternice zdavni umiril, da ne nameravajo debilnosti ki jim jih natresejo u cerkvi ...
in ni naravno da starci hirajo u hiralnicah

torej, napišeš knigo - full texta si že spisala - lahko ponucaš tud naše texte - so javni - samo povedat moraš od kje so - jo prodaš u slo in ko zakurbla jo nardiš angleško zaslužš dnarja k smeti ... in se spomneš ... joj kaj pa fax
xaxaxaxaxaxaxaxa

(se opravičujem vsem egotom ki sm jih zdražu in jih še bom in ker sm si preveč navleku da si nimam več časa za uzet si za tole, če pa ti ne boš obupala, tud mi ne bomo, usaj jest ne)
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 9 10 11