Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 11
(Read 63825 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Božanska in demonska narava
Reply #15 - 26.02.2009 at 15:06:02
 
El Pesnik wrote on 26.02.2009 at 14:58:25:
Quote:
Vem, da je to nevednost. Samo poskušal sem mu dopovedati na bolj sočen način, da samo bebec drži bučo, da ga nekdo tepe. Zato sem napisal tudi o Jezusu (kaj je rekel), da ne moreš vse brati in razumeti dobesedno.

Lp,Igor

Jezus ni nikoli obstajal in nikoli ne bo.

To zgodbo so napletli iz starejših zgodb, Jezus sončni sin pa je personifikacija gibanja sonca. To zgodbo so si izmislili zato, da bi množice svojo osebno moč prepustile nekemu odrešeniku, oni bi pa izkoriščali ljudi, in še bolj pomembno - datum Jezusove prihoda in njihovega zveličanja pa potiskali vedno bolj v prihodnost.

Jezus ni nikoli obstajal ne v Jeruzalemu, ne v Indiji, ne nikjer, je samo personifikacija sonca, ker tisti ljudje niso imeli več domišljije kot to. Tako da je Jezus simbol duhovne teme in zatiranja.



Huda zmota da je Jezus simbol duhovne zmote teme in zatiranja. To lahko izreče samo zli duh upora proti samemu sebi.
Jezus je teološki opis samorojenega človeka samospoznanega preko svoje EM-življenjske sile-duha, in s tem svojim zveličanjem pooseblja vse nas večno-sedaj.

Poet ne javljaj se več s takimi neumnostmi,dobronamerno te opozarjam, imaš pa svobodno voljo,da počneš kar počneš. Toda tudi samoodgovornost za svojo svobodno voljo,ki se je ti v svojih obsojanjih ne zavedaš. Undecided

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Božanska in demonska narava
Reply #16 - 26.02.2009 at 15:12:44
 
Alojz in Sandib wrote on 26.02.2009 at 15:06:02:
El Pesnik wrote on 26.02.2009 at 14:58:25:
Quote:
Vem, da je to nevednost. Samo poskušal sem mu dopovedati na bolj sočen način, da samo bebec drži bučo, da ga nekdo tepe. Zato sem napisal tudi o Jezusu (kaj je rekel), da ne moreš vse brati in razumeti dobesedno.

Lp,Igor

Jezus ni nikoli obstajal in nikoli ne bo.

To zgodbo so napletli iz starejših zgodb, Jezus sončni sin pa je personifikacija gibanja sonca. To zgodbo so si izmislili zato, da bi množice svojo osebno moč prepustile nekemu odrešeniku, oni bi pa izkoriščali ljudi, in še bolj pomembno - datum Jezusove prihoda in njihovega zveličanja pa potiskali vedno bolj v prihodnost.

Jezus ni nikoli obstajal ne v Jeruzalemu, ne v Indiji, ne nikjer, je samo personifikacija sonca, ker tisti ljudje niso imeli več domišljije kot to. Tako da je Jezus simbol duhovne teme in zatiranja.



Huda zmota da je Jezus simbol duhovne zmote teme in zatiranja. To lahko izreče samo zli duh upora proti samemu sebi.
Jezus je teološki opis samorojenega človeka samospoznanega preko svoje EM-življenjske sile-duha, in s tem svojim zveličanjem pooseblja vse nas večno-sedaj.

Poet ne javljaj se več s takimi neumnostmi,dobronamerno te opozarjam, imaš pa svobodno voljo,da počneš kar počneš. Toda tudi samoodgovornost za svojo svobodno voljo,ki se je ti v svojih obsojanjih ne zavedaš. Undecided

Lp Alojz Cool

Alojz, ne me smejat!

A se vi sploh zavedate, kaj kristjani sedaj verjamejo??? Oni verjamejo, da so v borbi s Satanom tam zunaj, da so nemočni proti njemu, in da je samo Jazus dovolj močan, da jih lahko osvobodi. Oni sami pravijo, da jim Satan preko raznih učiteljev sugerira, da oni pa lahko spoznajo svojo božansko naravo, da se lahko dvignejo na raven boga, da lahko nekaj spremenijo, ko pa bi se po njihovem morali samo podrediti Jezusu ker so sami brez njega povsem nemočni. In potem vsi pričakujejo Jezusov drugi prihod, in da bo to samo takrat, ko bo Evangelij povsod oznanjan po svetu, pa sploh ne vedo da ni bilo niti prvega prihoda ne nič.

Zato ne me smejat Alojz, ker je meni jasno, da je Jazus simbol duhovne teme in zatiranja človeštva! Ker Jezusa nikoli ni bilo in ga tudi nikoli ne bo, ljudje pa še vedno verjamejo, da jih bo samo on odrešil! In Jezus tudi ni simbol nobenega duhovnega vstajenja, ker je izmišljena bajka z namenom zasužnjenja človeštva.

Zato ne me smejat Alojz!
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Božanska in demonska narava
Reply #17 - 26.02.2009 at 15:14:31
 
Quote:
Vem, da je to nevednost. Samo poskušal sem mu dopovedati na bolj sočen način, da samo bebec drži bučo, da ga nekdo tepe. Zato sem napisal tudi o Jezusu (kaj je rekel), da ne moreš vse brati in razumeti dobesedno.

Lp,Igor

Če bi se le ti zavedal čemu vse nastavljaš svojo bučo, ne bi bil tako pameten. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Božanska in demonska narava
Reply #18 - 26.02.2009 at 15:14:41
 
Cerkev ni Jezus!!!!! Jasno!!!!! Roll Eyes
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Božanska in demonska narava
Reply #19 - 26.02.2009 at 15:16:06
 
Robi wrote on 26.02.2009 at 15:14:31:
Quote:
Vem, da je to nevednost. Samo poskušal sem mu dopovedati na bolj sočen način, da samo bebec drži bučo, da ga nekdo tepe. Zato sem napisal tudi o Jezusu (kaj je rekel), da ne moreš vse brati in razumeti dobesedno.

Lp,Igor

Če bi se le ti zavedal čemu vse nastavljaš svojo bučo, ne bi bil tako pameten. Smiley


Groziš? Kaj imaš v rokah in v sebi,da groziš? Kaj ti daje pravico?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Božanska in demonska narava
Reply #20 - 26.02.2009 at 15:16:32
 
Quote:
Zato ne me smejat Alojz, ker je meni jasno, da je Jazus simbol duhovne teme in zatiranja človeštva! Ker Jezusa nikoli ni bilo in ga tudi nikoli ne bo, ljudje pa še vedno verjamejo, da jih bo samo on odrešil! In Jezus tudi ni simbol nobenega duhovnega vstajenja, ker je izmišljena bajka z namenom zasužnjenja človeštva.

Tudi Alojz se ima za odrešenika, zato mora verjeti v to možnost.
Če ne , bi sam sebe tolkel po glavi. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Božanska in demonska narava
Reply #21 - 26.02.2009 at 15:18:01
 
Robi wrote on 26.02.2009 at 15:14:31:
Quote:
Vem, da je to nevednost. Samo poskušal sem mu dopovedati na bolj sočen način, da samo bebec drži bučo, da ga nekdo tepe. Zato sem napisal tudi o Jezusu (kaj je rekel), da ne moreš vse brati in razumeti dobesedno.

Lp,Igor

Če bi se le ti zavedal čemu vse nastavljaš svojo bučo, ne bi bil tako pameten. Smiley

No vidim, da si se le malo zbudil. Zato pa bodi kritičen.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Božanska in demonska narava
Reply #22 - 26.02.2009 at 15:18:23
 
Quote:
Groziš? Kaj imaš v rokah in v sebi,da groziš? Kaj ti daje pravico?

Ti si tisti, ki si navajen groziti.
Zato hitro vidiš v marsičem konkurenco.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Božanska in demonska narava
Reply #23 - 26.02.2009 at 15:19:41
 
Robi wrote on 26.02.2009 at 15:16:32:
Quote:
Zato ne me smejat Alojz, ker je meni jasno, da je Jazus simbol duhovne teme in zatiranja človeštva! Ker Jezusa nikoli ni bilo in ga tudi nikoli ne bo, ljudje pa še vedno verjamejo, da jih bo samo on odrešil! In Jezus tudi ni simbol nobenega duhovnega vstajenja, ker je izmišljena bajka z namenom zasužnjenja človeštva.

Tudi Alojz se ima za odrešenika, zato mora verjeti v to možnost.
Če ne , bi sam sebe tolkel po glavi. Smiley


Ne nisem odrešenik-Dovolj jasno!!! Nisem odrešenik. Jaz vem kdo sem! Ti tega ne boš vedel, vse dokler-- ti jaz sam to ne povem.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Božanska in demonska narava
Reply #24 - 26.02.2009 at 15:21:53
 
Alojz in Sandib wrote on 26.02.2009 at 15:14:41:
Cerkev ni Jezus!!!!! Jasno!!!!! Roll Eyes

Patetično!

Cerkev je Jezus, Jezus je Cerkev! Cerkev ne bi mogla obstajati brez izmišljene zgodbe o Jezusu, izmišljeni Jezus ne bi mogel obstajati brez Cerkve. Ker Cerkev je ustvarila zgodbo o Jezusu, oz. skupine ljudi pred tem, potem ko so pa spustili na plano zgodbo o Jezusu so se pa imenovali Cerkev, kaj ti ni jasno? Jezusa sploh ne bi bilo brez Cerkve, zato pa Cerkev lahko manipulira z ljudmi, ker operira s simbolom, ki ga nikoli ni bilo in ga ne bo in je bil mišljen samo za zatiranje množic in duhovno temo in slepoto. Samo za to se gre.

Kakšna kratkovidnost s tvoje strani, pa tako se razglašaš za modreca. Patetično.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Božanska in demonska narava
Reply #25 - 26.02.2009 at 15:22:30
 
Robi wrote on 26.02.2009 at 15:18:23:
Quote:
Groziš? Kaj imaš v rokah in v sebi,da groziš? Kaj ti daje pravico?

Ti si tisti, ki si navajen groziti.
Zato hitro vidiš v marsičem konkurenco.


Prosim pomagaj mi to odkriti. Kje jaz grozim? Ti imaš moje dobrohotno delo za grožnjo?
Jaz nimam konkurence, ti še ni jasno?

Lp Alojz Roll Eyes
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Božanska in demonska narava
Reply #26 - 26.02.2009 at 15:26:09
 
El Pesnik wrote on 26.02.2009 at 15:21:53:
Alojz in Sandib wrote on 26.02.2009 at 15:14:41:
Cerkev ni Jezus!!!!! Jasno!!!!! Roll Eyes

Patetično!

Cerkev je Jezus, Jezus je Cerkev! Cerkev ne bi mogla obstajati brez izmišljene zgodbe o Jezusu, izmišljeni Jezus ne bi mogel obstajati brez Cerkve. Ker Cerkev je ustvarila zgodbo o Jezusu, kaj ti ni jasno? Jezusa sploh ne bi bilo brez Cerkve, zato pa Cerkev lahko manipulira z ljudmi, ker operira s simbolom, ki ga nikoli ni bilo in ga ne bo in je bil mišljen samo za zatiranje množic in duhovno temo in slepoto. Samo za to se gre.

Kakšna kratkovidnost s tvoje strani, pa tako se razglašaš za modreca. Patetično.


Sinonim za človeka boga- Jezusa je teološko brezčasen je večno-sedaj. RKC bo svoje zmote in zlorabe slej ko prej priznala.
Ni vse črno, kar se ne sveti ,kot ni vse zlato, kar se sveti.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Božanska in demonska narava
Reply #27 - 26.02.2009 at 15:48:11
 
Alojz in Sandib wrote on 26.02.2009 at 15:22:30:
Robi wrote on 26.02.2009 at 15:18:23:
Quote:
Groziš? Kaj imaš v rokah in v sebi,da groziš? Kaj ti daje pravico?

Ti si tisti, ki si navajen groziti.
Zato hitro vidiš v marsičem konkurenco.


Prosim pomagaj mi to odkriti. Kje jaz grozim? Ti imaš moje dobrohotno delo za grožnjo?
Jaz nimam konkurence, ti še ni jasno?

Lp Alojz Roll Eyes

V PD je bilo veliko groženj in omenjeno, da si samorealiziran in da  lahko s svojo resnico rešiš svet, če jo bomo sprejeli. Torej, si bil predstavljen, kot nek odrešenik.
Razen, če si zbrisal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Božanska in demonska narava
Reply #28 - 26.02.2009 at 15:52:37
 
Robi wrote on 26.02.2009 at 15:48:11:
Alojz in Sandib wrote on 26.02.2009 at 15:22:30:
Robi wrote on 26.02.2009 at 15:18:23:
Quote:
Groziš? Kaj imaš v rokah in v sebi,da groziš? Kaj ti daje pravico?

Ti si tisti, ki si navajen groziti.
Zato hitro vidiš v marsičem konkurenco.


Prosim pomagaj mi to odkriti. Kje jaz grozim? Ti imaš moje dobrohotno delo za grožnjo?
Jaz nimam konkurence, ti še ni jasno?

Lp Alojz Roll Eyes

V PD je bilo veliko groženj in omenjeno, da si samorealiziran in da  lahko s svojo resnico rešiš svet, če jo bomo sprejeli. Torej, si bil predstavljen, kot nek odrešenik.
Razen, če si zbrisal.


Domneva o Nekem  odrešeniku ni tudi sam osebno tituliran odrešenik.!!!!!
Jaz nič ne brišem,jaz zgolj dodajam hitrost. Kakšno?-svetlobno!!!

Lp Alojz Shocked Shocked Kiss
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Božanska in demonska narava
Reply #29 - 27.02.2009 at 19:10:00
 
Robi

Lahko ti garantiram (s svojo ničvredno glavo zate),da si ti čisti kratkohlačnik, pri teh  cikličnih civilizacijskih spremembah. Katere neveden kot si - sodiš. Ko bi vedel kako si majhen v svojem razmišljanju in  hkrati nič manj pomemben od kogarkoli drugega med nami -bi utihnil že zdavnaj in razmislil kaj ti govorim.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 11