Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 21 22 23 24 25 ... 32
(Read 141898 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #330 - 09.05.2010 at 13:22:47
 
loto se je brezveze razburjati.Saj jaz ne počnem kar počnem zato,da bi bil slaven,lep,bogat ali pa zato,da bi me kdo ujčkal.V zadevo sem šel zavestno z vsemi posledicami.Zato tudi nikomur nič ne zamerim. Jaz ne branim svojega početja z osebnim interesom.Meni je zadoščenje,da lahko delujem v smeri,ki se mi odpira sama po sebi in v katero stopa moja bit neodvisno od mojih vegetativnih in nagonskih življenjskih potreb.Moja zavest ni samo telesna- ampak je hkrati vesoljno samozadostna ---vendar sočasno soodvisna od vesoljne celote same. Jaz sebe razumem kot vesoljno zavest-ki je sposobna preko mene sama sebe razumeti- skozi lastno individualno vesoljno življenjsko samomanifestacijo- mene samega. To morajo mnogi tule dojeti.Res je nenavadno ker je princip vesoljno samobiten in nam nedojemljiv- a počasi bodo nekateri sami spoznali o čemu tule debatiramo in kaj sporočamo. Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #331 - 09.05.2010 at 16:12:24
 
Ja verjamem da te ne ganejo kritike ker itak kritizirajo tisti ki samo mislijo da razumejo nekaj  . Jaz se pa še vedno razburim ko vidim da folk goni svoj ego pa serje po drugih .
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #332 - 10.05.2010 at 09:19:52
 
Da se ne bi delali preveč papeške, lepo prosim ...

A samo zato, ker Alojz butne ven neko teorijo, ki se kukr tolk sklada z vašim pogledom na življenje, to že samo po sebi pomeni, da ima Alojz prav al kaj?

Če vi hočete verjeti, da je človek zavesten zato, ker mu to omogoča telo (ki je po meni materija in zaradi tega nesposobna zavedanja), potem lahko vi to slepo verjamete in se zadevate na tovrstne "materialne droge", samo noben med vami ni sposoben videti, da materija nikoli ampak res nikoli ni sposobna ustvariti občutka zavedanja. Tega nikakor ne morete pogruntati.

Alojz govori o tem, da ima vesolje več izrazov kao zavesti, pač floro, živali in človeka. On sploh ni sposoben dojeti, da je človeško telo v bistvu isto kot kamen, in se ne more zavedati. Človeško telo in kamen imata isto sposobnost zavedanja - torej en velik ogromen nič. S to razliko, da se v človeku ne zaveda telo, oz. telo ne producira zavesti, ampak je v ozadju najprej zavest, ki se zaveda, da telo obstaja pred njenimi očmi. In ta zavest bo obstajala še naprej tudi, ko bo recimo to telo umrlo - takrat bo ta zavest v ozadju videla, da je telo pred njenimi očmi razpadlo. In tako naprej.

Tako da ne vem zakaj se Alojz vsakič ko skritiziram njegovo teorijo tako razhudi in me začne obkladati z raznimi nalepkami, prej me pa čist nekritično hvali, kot bi si hotel nabirati svoje privržence in jih potem slavi po božje. Res, čist popeni, ko nekdo drugače predstavi svoje videnje, po mojem zato, ker se boji za verodostojnost svoje filozofije, ki ne more preživeti, če se nekdo z njim ne strinja, ker potem nima več univerzalne aplikacije h kateri stremi ta ... da ne rečem kaj. Prometejski Polkovnik, morda.

Lp
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
D7
Ex Member




Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #333 - 10.05.2010 at 09:28:54
 
El Pesnik wrote on 10.05.2010 at 09:19:52:
da je človeško telo v bistvu isto kot kamen, in se ne more zavedati.

se mi zdi čist ok
---   ---


si pa res,  grajan in hvaljen - v ciklih  Wink  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #334 - 10.05.2010 at 09:36:39
 
Quote:
El Pesnik wrote on 10.05.2010 at 09:19:52:
da je človeško telo v bistvu isto kot kamen, in se ne more zavedati.

se mi zdi čist ok
---   ---


si pa res,  grajan in hvaljen - v ciklih  Wink  Smiley

E to je pa najbolš komentar! Thanx!  Cheesy Grin Wink
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #335 - 10.05.2010 at 12:02:12
 
Smešno je da je tako el poeta , ena stran ima nekaj privržencev ki trdi da se druga stran moti in ni sposobna doumeti, druga stran pa isto misli za za njih. V bistvu pa si v resnici ni nihče čist nič različen vsi bi radi razumeli isto stvar in vsi imamo isti izvor. Cel svet je eno ki se bori proti sebi in pozablja svojo prvotno željo življenja in samospoznavanja. Takrat ko ego vlada je pomembno vse drugo samo bistvo ne . To se vidi tudi v svetu ki je čisti odsev človeka . Obseden zblojen odriva druge da bi dosegel svoj pokvarjen egoistični cilj totalno spi in se sploh ne zaveda. Občasno pa se vseeno vsak prebudi za kak trenutek in vidi da sploh ni point v tem in potem vidi da je večinoma deloval iz tega kraja ignorance pohlepa egoizma  itd in to težko sprejme pa rajše nazaj zablodi v temo. Jebeš to temo , vsaj tolko moramo bit prisotni da lahko sebe opazuješ kolker tolk jasno odkrito do sebe do drugih s katerimi si eno isto.
Telo imaš in nisi samo telo niti samo tisti ki ga ima ampak si oboje eno ki mora delovat kot eno . Nihče ne razume izvor življenja v celoti ,če ga potem naj izvoli pojasnit nam ki ne vemo . Če po smrti telesa zavest še vedno gleda potem nevem skozi čigave oči.  Jaz imam občutek da sem eno ki deluje z telesom z umom ...skupaj in nemorem obstajat ločeno ker me ravno vse te stvari ustvarjajo. Zdaj če pa je drugače da telo umre in se potem jaz se vedno zavedam in gledam svoje telo kak ga je povozo traktor potem pa hvalabogu lahko umrem danes popoldan itak nima veze vse skup tukaj in zdaj ker bom kot duša še naprej hodil okoli po pravljični deželi nesmrtnosti .Ampak meni to ni logično lahko mi pa prosim kdo razloži če me občutek vara. Življenja ne moreš uničit ampak vseeno umreš se preoblikuješ tvoje telo čez tisoče let služi kot hrana drevesu iz katerega nekdo drug pobira sadeže in se vzdržuje . Ampak bistvo je tukaj sedaj vedno se vse dogaja sedaj si to kar si sedaj in to moraš sprejet v celoti , in v sedaj se spreminjaš preoblikuješ kot se življenje vedno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #336 - 10.05.2010 at 12:18:20
 
El Pesnik wrote on 10.05.2010 at 09:19:52:
Da se ne bi delali preveč papeške, lepo prosim ...

A samo zato, ker Alojz butne ven neko teorijo, ki se kukr tolk sklada z vašim pogledom na življenje, to že samo po sebi pomeni, da ima Alojz prav al kaj?

Če vi hočete verjeti, da je človek zavesten zato, ker mu to omogoča telo (ki je po meni materija in zaradi tega nesposobna zavedanja), potem lahko vi to slepo verjamete in se zadevate na tovrstne "materialne droge", samo noben med vami ni sposoben videti, da materija nikoli ampak res nikoli ni sposobna ustvariti občutka zavedanja. Tega nikakor ne morete pogruntati.

Alojz govori o tem, da ima vesolje več izrazov kao zavesti, pač floro, živali in človeka. On sploh ni sposoben dojeti, da je človeško telo v bistvu isto kot kamen, in se ne more zavedati. Človeško telo in kamen imata isto sposobnost zavedanja - torej en velik ogromen nič. S to razliko, da se v človeku ne zaveda telo, oz. telo ne producira zavesti, ampak je v ozadju najprej zavest, ki se zaveda, da telo obstaja pred njenimi očmi. In ta zavest bo obstajala še naprej tudi, ko bo recimo to telo umrlo - takrat bo ta zavest v ozadju videla, da je telo pred njenimi očmi razpadlo. In tako naprej.

Tako da ne vem zakaj se Alojz vsakič ko skritiziram njegovo teorijo tako razhudi in me začne obkladati z raznimi nalepkami, prej me pa čist nekritično hvali, kot bi si hotel nabirati svoje privržence in jih potem slavi po božje. Res, čist popeni, ko nekdo drugače predstavi svoje videnje, po mojem zato, ker se boji za verodostojnost svoje filozofije, ki ne more preživeti, če se nekdo z njim ne strinja, ker potem nima več univerzalne aplikacije h kateri stremi ta ... da ne rečem kaj. Prometejski Polkovnik, morda.

Lp

Smiley Smiley
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #337 - 10.05.2010 at 12:20:47
 
El Poeta in David kanglico in lopatko v roke in se pojdita igrat v najbljižji peskovnik in tam blefirajta z svojo vesoljno zavestjo iz niča.

Življenje ravno osmišlja in ozavešča mrtvo materijo skozi svojo lastno samobitno življenjsko samoreprodukcijo -skozi svoje večno-sedanje ''prenešanje-razmonoževanje'' dnk-genoma vsake vrste. Če bi bila zavest nekaj neodvisnega od česar koli-potem ti in nihče sploh ne bi zmogel potrditi samega sebe-jaz sem EL Poeta ,ali David ampak bi bila vidva nesamozaveden kamen.
Podita v peskovnik in vprašajta mivko, če vama pove kdo sta??
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #338 - 10.05.2010 at 12:41:17
 
Quote:
. S to razliko, da se v človeku ne zaveda telo, oz. telo ne producira zavesti, ampak je v ozadju najprej zavest, ki se zaveda, da telo obstaja pred njenimi očmi. In ta zavest bo obstajala še naprej tudi, ko bo recimo to telo umrlo - takrat bo ta zavest v ozadju videla, da je telo pred njenimi očmi razpadlo. In tako naprej.

A se zavest zaveda tudi v kamnu, če ni razlike med telesom in kamnom ?
In zakaj se v telesu, v kamnu pa ne..če se ne..?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #339 - 10.05.2010 at 12:52:20
 
Robi wrote on 10.05.2010 at 12:41:17:
Quote:
. S to razliko, da se v človeku ne zaveda telo, oz. telo ne producira zavesti, ampak je v ozadju najprej zavest, ki se zaveda, da telo obstaja pred njenimi očmi. In ta zavest bo obstajala še naprej tudi, ko bo recimo to telo umrlo - takrat bo ta zavest v ozadju videla, da je telo pred njenimi očmi razpadlo. In tako naprej.

A se zavest zaveda tudi v kamnu, če ni razlike med telesom in kamnom ?
In zakaj se v telesu, v kamnu pa ne..če se ne..?


Robi fantje še niso dojeli kaj je elementarna nezavedna samodelujoča manifestacija in njen  duh EM sila in kaj je življenjski zavestni-vegetativni-nagogonski-samozavedni- duh,ki se podeduje iz življenja.Tako da bodo kr s kanglico in lopatko ostali v peskovniku. Smiley Smiley SmileyEl Poeta David ML nimajo očeta in mater njih je rodila gora-jama. Tongue Tongue Tongue
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #340 - 10.05.2010 at 12:55:25
 
Robi wrote on 10.05.2010 at 12:41:17:
Quote:
. S to razliko, da se v človeku ne zaveda telo, oz. telo ne producira zavesti, ampak je v ozadju najprej zavest, ki se zaveda, da telo obstaja pred njenimi očmi. In ta zavest bo obstajala še naprej tudi, ko bo recimo to telo umrlo - takrat bo ta zavest v ozadju videla, da je telo pred njenimi očmi razpadlo. In tako naprej.

A se zavest zaveda tudi v kamnu, če ni razlike med telesom in kamnom ?
In zakaj se v telesu, v kamnu pa ne..če se ne..?


Kamen je pregroba materija, da bi se lahko človeška zavest v njemu zavedala. Zato pa se razvija zavest primerno svoji intelegenci. Iz kamna v rastline, iz rastlin v živali, iz živali pa v človeka. Zato je le človeško telo je sposobno nositi človeško zavest.

Pa lep pozdrav.

Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
D7
Ex Member




Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #341 - 10.05.2010 at 13:02:45
 
El Pesnik wrote on 10.05.2010 at 09:19:52:
... se Alojz vsakič ko skritiziram njegovo teorijo tako razhudi in me začne obkladati z raznimi nalepkami, prej me pa čist nekritično hvali, kot bi si hotel nabirati svoje privržence in jih potem slavi po božje. Res, čist popeni, ko nekdo drugače predstavi svoje videnje, po mojem zato, ker se boji za verodostojnost svoje filozofije, ki ne more preživeti, če se nekdo z njim ne strinja, ker potem nima več univerzalne aplikacije h kateri stremi ta ... da ne rečem kaj. Prometejski Polkovnik, morda.  

Vidim da je el Poeta to napisal  zelo resnično.
Ne samo to, dovolj je da se strinjam s Poetom v času ko ni v ciklu hvaljenja in že je vse narobe in že me pošilja v peskovnik, veri kjut.

starše mi lahko pustiš na miru ti ne bo škodilo
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #342 - 10.05.2010 at 13:06:37
 
Quote:
Kamen je pregroba materija, da bi se lahko človeška zavest v njemu zavedala. Zato pa se razvija zavest primerno svoji intelegenci. Iz kamna v rastline, iz rastlin v živali, iz živali pa v človeka. Zato je le človeško telo je sposobno nositi človeško zavest.

Pa lep pozdrav.

Torej je v vsem skrita zavest..tudi v kamnu ?
Seveda drugačna, kot v človeku...

Torej je naselitev ali nositev zavesti odvisna od telesa od materijala v katerem se nahaja in od inteligence...
Lahko potem rečemo, da je tudi pojem zavesti produkt inteligence ?

In če je ni v kamnu, potem ne vem kako bi lahko gledala svoje razpadajoče telo...?
Če pa je v kamnu, kaj počne ta zavest v kamnu...spoznava kamen ?
Quote:
Če po smrti telesa zavest še vedno gleda potem nevem skozi čigave oči.  Jaz imam občutek da sem eno ki deluje z telesom z umom ...skupaj in nemorem obstajat ločeno ker me ravno vse te stvari ustvarjajo.

Saj to je tisto, kar se tudi sam sprašujem..Namreč vse te predstave o zavesti smo si ustvarili s pomočjo možganov in čutil...in ko telo umre, umrejo tudi te predstave..
Saj lahko nevem kako globoko greš v meditacijo..še vedno si v stanju in si živ..še vedno delujejo možgani in predstave....
Zato si je to tako težko zamisliti, da nas več ni, ko telo umre, saj si ne moremo ustvariti stanja smrti in priti nazaj, da bi razlagali svoja videnja...
Back to top
 
 
IP Logged
 
D7
Ex Member




Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #343 - 10.05.2010 at 13:12:22
 
Robi wrote on 10.05.2010 at 13:06:37:
Saj to je tisto, kar se tudi sam sprašujem..Namreč vse te predstave o zavesti smo si ustvarili s pomočjo možganov in čutil...in ko telo umre, umrejo tudi te predstave..
Saj lahko nevem kako globoko greš v meditacijo..še vedno si v stanju in si živ..še vedno delujejo možgani in predstave....
Zato si je to tako težko zamisliti, da nas več ni, ko telo umre, saj si ne moremo ustvariti stanja smrti in priti nazaj, da bi razlagali svoja videnja...


Kaj pa razne obsmrtne izkušnje, lucidne sanje, in razna druga "potovanja" kjer lahk vidiš tud svoje telo, "od zunaj", a se zavedaš in si živ?, oz. greš malo naokoli telo pa je v dnevni sobi?
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #344 - 10.05.2010 at 13:13:56
 
Alojz bi lahko prenehal lajat na ta forum in počasi začel lajat na svojga psa ...   Smiley
To bi zgledalo takole:

Alojzev pes: Jazst nisem manjša zavest od človeka, jebemti sunac!
Alojz: Ja pa si, ščene moje. Kaj? A te ni rodila mati in ne oče? A boš reklo, ščene moje, da te je rodila gora, kaj?
Alojzev pes: Ne ti meni, da sem nižji samoizraz vesolja od tebe, majmun! Jaz sem življenjska samomanifestacija in voham bolje od tebe!
Alojz: Ja pa kaj, če vohaš. A pa si se zmožno samo-zapret v sarkofag in potem re-animirat, a? Da lahko potem spet vohaš naprej. No, si al nisi?!
Alojzev pes: Ma ti si čist utrgan! Kakšna re-animacija? A vidiš tisto drevo? Jaz si ga ogledam, ga naciljam in poščijem! To je to. Razsvetljen sem pa bolj kot ti, jaz vsaj živim ti pa stalno nekaj tuhtaš kako boš nekaj na glavo obrnil in predstavil svojo vesoljno teorijo. Evo ti vesolje! (Alojzev pes se v tem trenutku prav nesramno podela na njegov čevelj. Alojz se ves besen in užaloščen, ker ga še njegov lasten pes šinfa, razpoči kot balon v zlato vesoljno mavrico).  Smiley
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 21 22 23 24 25 ... 32