Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 19 20 21 22 23 ... 32
(Read 142261 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #300 - 07.05.2010 at 07:49:25
 
El Pesnik wrote on 06.05.2010 at 20:55:21:
dej dej dej, ne mi buce trofat, povej mi raje ce materija lahko postane tolk kompleksna da ustvar zavedanje, pa ne mislim zavedanja predmetom ampak obcutka eksistiranja, ki ga ne more sproducirat nobena materija pa ni vazn kok kompleksna.

Saj si si že sam odgovoril...
Jaz pa mislim, da lahko..Saj telo je kompleksna materija, ki omogoča "naselitev" samo-zavesti.
Kaj pa, če so nas ljudi ustvarila neka ful inteligentna bitja v laboratorijih ? Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #301 - 07.05.2010 at 08:27:12
 
Robi wrote on 07.05.2010 at 07:49:25:
El Pesnik wrote on 06.05.2010 at 20:55:21:
dej dej dej, ne mi buce trofat, povej mi raje ce materija lahko postane tolk kompleksna da ustvar zavedanje, pa ne mislim zavedanja predmetom ampak obcutka eksistiranja, ki ga ne more sproducirat nobena materija pa ni vazn kok kompleksna.

Saj si si že sam odgovoril...
Jaz pa mislim, da lahko..Saj telo je kompleksna materija, ki omogoča "naselitev" samo-zavesti.
Kaj pa, če so nas ljudi ustvarila neka ful inteligentna bitja v laboratorijih ? Smiley

Iiiiiiiuuuuuuuuuuuuu  karamba!!!!!!!!!

Kaj pa če, kaj pa če ne??!!!??!!!

Telo ne more ustvariti zavesti in pika! Celotna civilizacijska zmota je samo v tem, da mi mislimo, da smo telo in da se telo zaveda vsega tega. Potem je pa vsakega strah smrti in potem tudi vsak vleče interes preživetja na svojo stran, rezultat ne more biti drugega kot trenje med ljudmi, in posledično iz tega pride vojna. A ste se že kdaj vprašali, zakaj nastane vojna? Vojna nastane zato, ker imamo v družbi s 100 milijoni osebkov v bistvu 100 milijonov malih centrov od katerih vsak vleče v svojo smer, ker je vsak prepričan, da se mora boriti za svoje preživetje in potem se ustvarja trenje med vsemi temi trenji in vsake tolk časa je tega trenja toliko, da izbruhne vojna. In vse to samo zato, ker živimo v iluziji, da smo telo in da se telo zaveda vsega tega kar mislimo, da se zaveda, v resnici pa telo nikoli niti pod razno ne more ustvariti zavesti, ampak zavest ustvarja telo in telo živi v polju zavesti. To je treba spoznati, ali pa tudi ne, je pač igra zavesti al tko al pa tko.

Mrnjauuu!!!
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #302 - 07.05.2010 at 08:44:13
 
Quote:
Telo ne more ustvariti zavesti in pika! Celotna civilizacijska zmota je samo v tem, da mi mislimo, da smo telo in da se telo zaveda vsega tega. Potem je pa vsakega strah smrti in potem tudi vsak vleče interes preživetja na svojo stran,

Jaz pa mislim, da ta strah ni odvisen od naših misli, ampak je enostavno programiran v telo, kot neka zaščita, da se življenje ohranja..Saj tudi živali je strah, če čutijo smrt..Pa nimajo egota...in ne samo-zavedanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #303 - 07.05.2010 at 08:45:31
 
Quote:
Kaj pa če, kaj pa če ne??!!!??!!!

ja..potem pa pač ne..Tega ne vem, samo mislim in predvidevam... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #304 - 07.05.2010 at 10:00:31
 
Robi wrote on 07.05.2010 at 08:44:13:
Quote:
Telo ne more ustvariti zavesti in pika! Celotna civilizacijska zmota je samo v tem, da mi mislimo, da smo telo in da se telo zaveda vsega tega. Potem je pa vsakega strah smrti in potem tudi vsak vleče interes preživetja na svojo stran,

Jaz pa mislim, da ta strah ni odvisen od naših misli, ampak je enostavno programiran v telo, kot neka zaščita, da se življenje ohranja..Saj tudi živali je strah, če čutijo smrt..Pa nimajo egota...in ne samo-zavedanja.

Počasi bi se lahko nehal primerjati z živalmi, je res? Če čist vsako paralelo z duhovnostjo potegneš z živalskim svetom tud nima nekega posebnega smisla, se ti ne zdjot?
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #305 - 07.05.2010 at 10:02:00
 
Robi wrote on 07.05.2010 at 08:44:13:
Quote:
Telo ne more ustvariti zavesti in pika! Celotna civilizacijska zmota je samo v tem, da mi mislimo, da smo telo in da se telo zaveda vsega tega. Potem je pa vsakega strah smrti in potem tudi vsak vleče interes preživetja na svojo stran,

Jaz pa mislim, da ta strah ni odvisen od naših misli, ampak je enostavno programiran v telo, kot neka zaščita, da se življenje ohranja..Saj tudi živali je strah, če čutijo smrt..Pa nimajo egota...in ne samo-zavedanja.

O jej, strah je zaščita, da se življenje ohranja? Strah je ravno razlog, zakaj pride do destrukcije življenja.  Shocked

Tisto ko se refleksno umakneš pred nevarnostjo ni noben strah ampak zgolj samo refleks. Nas je pa strah, ker mislimo, da smo telo in telo seveda v tem svetu po našem mnenju ogroža milijon stvari, zato strah ni zakodiran v telo ampak v igro Zavesti, ko se zreducira iz celotnega polja v katerem se nahaja vesolje do enega izmed delčkov vesolja, to je človeško telo.

Robi, se mi zdi, da ti večinoma samo neke priročnike za osebno rast bereš (ki so samo neka kozmetična duhovnost), ne pa hard-core nepopustljive duhovnosti, ki bi ti lahko zamajala celoten pogled na svet. Tako.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #306 - 07.05.2010 at 11:28:55
 
Strah je le odziv ali refleks in vsaj zame ni razlog, ampak posledica, ko se znajdeš v določeni situaciji.
Quote:
Nas je pa strah, ker mislimo, da smo telo in telo seveda v tem svetu po našem mnenju ogroža milijon stvari, zato strah ni zakodiran v telo ampak v igro Zavesti,

Zakaj pa bi se potem zavest zavedala ali bala smrti, če smo mi zavest in nismo telo ?
Zavest je večno živa, kot praviš..potem, če bi mi bili zavest, bi nas bolel kurac za vse... Grin

Pa če ti veš, da ljudje le mislimo, da smo telo, zakaj pa še potem živiš, če nisi telo in nosiš ta kup mrtve materije okrog po svetu....Zamenjaj ga za frišno... Smiley

Hočem povedati, da zadeve niso tako preproste, kot v knjigi..Človek bi moral najprej spoznati svoje bistvo in to kdo je in zakaj misli, kakor pač misli.Če mislimo, da smo telo, obstaja za to razlog..Če imamo telo in zavest, ga imamo zaradi nekega smisla, kar pomeni, da je naš obstoj in pogoj samo-zavedanja vezan tudi na telo.
Vesolje ne ustvarja nekaj kar brezveze...ali pa zato, da bi mi živeli v iluziji...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #307 - 07.05.2010 at 11:32:17
 
Quote:
Robi, se mi zdi, da ti večinoma samo neke priročnike za osebno rast bereš (ki so samo neka kozmetična duhovnost), ne pa hard-core nepopustljive duhovnosti, ki bi ti lahko zamajala celoten pogled na svet. Tako.

Kaj pa, če bi ti Poet moral začeti brati duhovne priročnike, da bi ti zamajali tvoj pogled na svet ? Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #308 - 07.05.2010 at 11:45:32
 
Quote:
Počasi bi se lahko nehal primerjati z živalmi, je res? Če čist vsako paralelo z duhovnostjo potegneš z živalskim svetom tud nima nekega posebnega smisla, se ti ne zdjot?

Odvisno od tega, kje iščeš smisel. Smiley

Sem praktičen človek, zato resničnost neke trditve iščem v praktičnem svetu.
Če je nekdo nekje zapisal, da je zavest živa, še to ni razlog, da verjamem v to.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #309 - 07.05.2010 at 11:50:17
 
Robi wrote on 07.05.2010 at 11:45:32:
Quote:
Počasi bi se lahko nehal primerjati z živalmi, je res? Če čist vsako paralelo z duhovnostjo potegneš z živalskim svetom tud nima nekega posebnega smisla, se ti ne zdjot?

Odvisno od tega, kje iščeš smisel. Smiley

Sem praktičen človek, zato resničnost neke trditve iščem v praktičnem svetu.
Če je nekdo nekje zapisal, da je zavest živa, še to ni razlog, da verjamem v to.

jest mislm da če iščeš vzporednice človeka z živalskim svetom da u duhovnem smislu dlje kot do ega ne moreš pridet ...
lahko pa še nezavedno opazuješ - program - nagon ... kar pa je prowzaprow isto ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #310 - 07.05.2010 at 11:56:36
 
Kam pa pridem, če se bom primerjal z nekimi neskončnimi pojmi o zavesti...?
Med oblake... Smiley In še večje iluzije...

S tem le bežim od sebe in svojega bistva in ega, kar pravzaprav tudi sem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #311 - 07.05.2010 at 12:23:47
 
Robi wrote on 07.05.2010 at 11:56:36:
Kam pa pridem, če se bom primerjal z nekimi neskončnimi pojmi o zavesti...?
Med oblake... Smiley In še večje iluzije...

S tem le bežim od sebe in svojega bistva in ega, kar pravzaprav tudi sem.

ne vem kam prideš
verjetno kamr se nameravaš
in kolkr se poistovečaš ... s čimer provzaprow

če se poistovečaš z egom, boš verjetno tja pršu ... al kwa ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #312 - 07.05.2010 at 12:47:03
 
gape wrote on 07.05.2010 at 12:23:47:
Robi wrote on 07.05.2010 at 11:56:36:
Kam pa pridem, če se bom primerjal z nekimi neskončnimi pojmi o zavesti...?
Med oblake... Smiley In še večje iluzije...

S tem le bežim od sebe in svojega bistva in ega, kar pravzaprav tudi sem.

ne vem kam prideš
verjetno kamr se nameravaš
in kolkr se poistovečaš ... s čimer provzaprow

če se poistovečaš z egom, boš verjetno tja pršu ... al kwa ...

To zihr, in do živalskega nivoja. V bistvu se zreduciraš na živalski nivo in se potem počutiš še kukr tolk fino, da ti si pa vendarle bolj razvit kot živali, kar egu daje uteho. In si v začaranem živalskem krogu jesti, spati, delati, seksati. Nisi v zavedanju obstajanja, si v zavedanju reagiranja na zunanje in notranje dražljaje. To je to.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #313 - 07.05.2010 at 13:05:34
 
Robi wrote on 07.05.2010 at 11:56:36:
Kam pa pridem, če se bom primerjal z nekimi neskončnimi pojmi o zavesti...?
Med oblake... Smiley In še večje iluzije...

S tem le bežim od sebe in svojega bistva in ega, kar pravzaprav tudi sem.

U ježeš, ti pa si samo-zreduciran na nivo akvarijske ribice!

Veš v čem je razlika med modrecem in homo sapiensom? Torej oba imata isto telo in oba gledata isti svet, ampak ...! Homo sapiens misli, da je akvarijska ribica v akvariju, modrec pa vidi celotno sobo in tudi vidi, da akvarijska ribica plava v akvariju! OGROMNA RAZLIKA!!!  Prvo je osebna vpetost v življenje, drugo pa neosebno pričevanje življenju, oz. razsvetljenje.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #314 - 07.05.2010 at 13:42:28
 
Nisem vedel, da je razsvetljenje višek iluzije... Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 19 20 21 22 23 ... 32