Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 20 21 22 23 24 ... 32
(Read 141954 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #315 - 07.05.2010 at 13:43:53
 
El Pesnik wrote on 07.05.2010 at 13:05:34:
Robi wrote on 07.05.2010 at 11:56:36:
Kam pa pridem, če se bom primerjal z nekimi neskončnimi pojmi o zavesti...?
Med oblake... Smiley In še večje iluzije...

S tem le bežim od sebe in svojega bistva in ega, kar pravzaprav tudi sem.

U ježeš, ti pa si samo-zreduciran na nivo akvarijske ribice!

Veš v čem je razlika med modrecem in homo sapiensom? Torej oba imata isto telo in oba gledata isti svet, ampak ...! Homo sapiens misli, da je akvarijska ribica v akvariju, modrec pa vidi celotno sobo in tudi vidi, da akvarijska ribica plava v akvariju! OGROMNA RAZLIKA!!!  Prvo je osebna vpetost v življenje, drugo pa neosebno pričevanje življenju, oz. razsvetljenje.

Poet, ti misliš, da če nekje prebereš, da obstaja bog, da si potem že sam bog ?

A ti veš kdo si..poznaš svoj ego ?
Če ne veš, potem so vsa tvoja prepričanja o zavesti onkraj vesolja, le pravljice...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #316 - 07.05.2010 at 13:50:03
 
Quote:
ne vem kam prideš
verjetno kamr se nameravaš
in kolkr se poistovečaš ... s čimer provzaprow

če se poistovečaš z egom, boš verjetno tja pršu ... al kwa

Točno tak...
Vsa naša nameravanja izhajajo iz nas in našega uma...zato je treba začeti razumeti tega, ki ustvarja nameravanja, ne pa se ubadati s tistim, kar ustvarja um....ker itak ustvarja predvsem le iluzije...
Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #317 - 07.05.2010 at 14:17:56
 
Robi wrote on 07.05.2010 at 13:43:53:
El Pesnik wrote on 07.05.2010 at 13:05:34:
Robi wrote on 07.05.2010 at 11:56:36:
Kam pa pridem, če se bom primerjal z nekimi neskončnimi pojmi o zavesti...?
Med oblake... Smiley In še večje iluzije...

S tem le bežim od sebe in svojega bistva in ega, kar pravzaprav tudi sem.

U ježeš, ti pa si samo-zreduciran na nivo akvarijske ribice!

Veš v čem je razlika med modrecem in homo sapiensom? Torej oba imata isto telo in oba gledata isti svet, ampak ...! Homo sapiens misli, da je akvarijska ribica v akvariju, modrec pa vidi celotno sobo in tudi vidi, da akvarijska ribica plava v akvariju! OGROMNA RAZLIKA!!!  Prvo je osebna vpetost v življenje, drugo pa neosebno pričevanje življenju, oz. razsvetljenje.

Poet, ti misliš, da če nekje prebereš, da obstaja bog, da si potem že sam bog ?

A ti veš kdo si..poznaš svoj ego ?
Če ne veš, potem so vsa tvoja prepričanja o zavesti onkraj vesolja, le pravljice...


kdo pa mora paznati svoj ego?




Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #318 - 07.05.2010 at 15:29:41
 
Robi wrote on 07.05.2010 at 13:43:53:
El Pesnik wrote on 07.05.2010 at 13:05:34:
Robi wrote on 07.05.2010 at 11:56:36:
Kam pa pridem, če se bom primerjal z nekimi neskončnimi pojmi o zavesti...?
Med oblake... Smiley In še večje iluzije...

S tem le bežim od sebe in svojega bistva in ega, kar pravzaprav tudi sem.

U ježeš, ti pa si samo-zreduciran na nivo akvarijske ribice!

Veš v čem je razlika med modrecem in homo sapiensom? Torej oba imata isto telo in oba gledata isti svet, ampak ...! Homo sapiens misli, da je akvarijska ribica v akvariju, modrec pa vidi celotno sobo in tudi vidi, da akvarijska ribica plava v akvariju! OGROMNA RAZLIKA!!!  Prvo je osebna vpetost v življenje, drugo pa neosebno pričevanje življenju, oz. razsvetljenje.

Poet, ti misliš, da če nekje prebereš, da obstaja bog, da si potem že sam bog ?

A ti veš kdo si..poznaš svoj ego ?
Če ne veš, potem so vsa tvoja prepričanja o zavesti onkraj vesolja, le pravljice...

Ne boš razumel kaj je bog dokler ne boš razumel kaj je zavest.

Poznati svoj ego ... drugje pa praviš, da si ti ego. To je isto kot da bi rekel, imam možgane in potem iz tega jaz sem moji možgani. Ne se tolk zapletat s tem svojim egom in ga poskušat razmotat, ker bo vedno samo to - razpletanje z egom, potem pa si itak ves čas na isti točki.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #319 - 07.05.2010 at 18:33:26
 
Quote:
Ne boš razumel kaj je bog dokler ne boš razumel kaj je zavest.

Kako pa lahko razumeš zavest, če je pa po tvoje onkraj tega vesolja ?
Nekateri pravite, da je zavest nič..prazen prostor...kako pa je možno razumeti nič ?

Razumem lahko le neke razlage v neki knjigi, ki si jih je nekdo izmislil...
Razumem lahko le samega sebe, ne pa boga kot celote ampak le delček tega boga, ki se izraža ali deluje preko mene.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #320 - 07.05.2010 at 18:34:30
 
Quote:
Poznati svoj ego ... drugje pa praviš, da si ti ego. To je isto kot da bi rekel, imam možgane in potem iz tega jaz sem moji možgani.

Ja, saj poznati sebe, ne pa sanjati o neki neskončni zavesti, ki je itak ni možno razumeti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #321 - 07.05.2010 at 18:54:11
 
Robi wrote on 07.05.2010 at 18:34:30:
Quote:
Poznati svoj ego ... drugje pa praviš, da si ti ego. To je isto kot da bi rekel, imam možgane in potem iz tega jaz sem moji možgani.

Ja, saj poznati sebe, ne pa sanjati o neki neskončni zavesti, ki je itak ni možno razumeti.


Neskončno je neopredeljen pojem-zato jaz govorim o vseobsežni večno-sedanji isti vrednosti vesolja. Življenje nosi zavest-individualno ki se rodi iz življenja in umre z življenjem.Jo ni več.Kolektivna živi naprej kot skupek  individualnih-nas vseh oziroma tistih,ki živijo naprej. Wink Wink.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #322 - 07.05.2010 at 19:04:58
 
Quote:
kdo pa mora paznati svoj ego?

Ne mislim, da bi moral..Je pa priporočljivo, če poznaš sebe..vsaj približno... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #323 - 07.05.2010 at 19:19:24
 
Robi wrote on 07.05.2010 at 19:04:58:
Quote:
kdo pa mora paznati svoj ego?

Ne mislim, da bi moral..Je pa priporočljivo, če poznaš sebe..vsaj približno... Smiley


Samo čisti egoist ga ne zmore spoznati.Ostali ga lahko vsaj ozavestijo. Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #324 - 08.05.2010 at 01:01:41
 
najhujsi egoist pa pravi da dnk ustvarja zavedanje in se potem 100 na uro ukvarja s telesom in se druge prepricuje da so telo. PD je res eno skropucalo raznih teorij, se najhujsa je pa ta, da je clovesko telo neka posebna materija in da zato lahk ustvarja zavest, bljak, primitivni omejeni prometejski. tako, se vec tisocletij boste sanjal svoje Elohime in verjel da telo ustvarja zavest, kar lahko verjame le simpanz ki se obrije in spleza z drevesa ... po domace receno prometejec, ki sanja zitne kroge
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #325 - 08.05.2010 at 17:23:44
 
El Pesnik wrote on 08.05.2010 at 01:01:41:
najhujsi egoist pa pravi da dnk ustvarja zavedanje in se potem 100 na uro ukvarja s telesom in se druge prepricuje da so telo. PD je res eno skropucalo raznih teorij, se najhujsa je pa ta, da je clovesko telo neka posebna materija in da zato lahk ustvarja zavest, bljak, primitivni omejeni prometejski. tako, se vec tisocletij boste sanjal svoje Elohime in verjel da telo ustvarja zavest, kar lahko verjame le simpanz ki se obrije in spleza z drevesa ... po domace receno prometejec, ki sanja zitne kroge


El Poeta kaj te muči?? Življenje ustvarja-ohrenja in nosi zavest. Življenje pa pomeni dušo duha in elemente snov.Če ti lahko govoriš o zavesti mi prosim razloži zakaj jo kamen ne omenja ne izraža???
Ti si samo razburjen- ker se nikakor ne moreš najti sam v sebi.Poln si nasprotij. Enkrat je s teboj vse ok. drugič ti butne ven ego do sto. Malo se vprašaj,če nisi ti edini tule zmeden?? Razvajen si in misliš,da te bo kdo tule učjkal!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #326 - 08.05.2010 at 20:02:13
 
El Pesnik wrote on 08.05.2010 at 01:01:41:
najhujsi egoist pa pravi da dnk ustvarja zavedanje in se potem 100 na uro ukvarja s telesom in se druge prepricuje da so telo. PD je res eno skropucalo raznih teorij, se najhujsa je pa ta, da je clovesko telo neka posebna materija in da zato lahk ustvarja zavest, bljak, primitivni omejeni prometejski. tako, se vec tisocletij boste sanjal svoje Elohime in verjel da telo ustvarja zavest, kar lahko verjame le simpanz ki se obrije in spleza z drevesa ... po domace receno prometejec, ki sanja zitne kroge

Poet..potem pa povej, kaj se sploh zavest, ki večna in vsemogočna ukvarja in naseljuje v naših mrtvih telesih ?
Kakšno korist ima zavest od tega ?

Tvoje prepričanje je podobno temu, kot da bi se hotel greti z elektriko, pa brez radiatorja..na primer...
Toplota ali življenje je posledica energije, kot materijalnega telesa.
Za toploto rabiš oboje...isto kot za življenje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #327 - 08.05.2010 at 21:40:28
 
El Pesnik wrote on 08.05.2010 at 01:01:41:
najhujsi egoist pa pravi da dnk ustvarja zavedanje in se potem 100 na uro ukvarja s telesom in se druge prepricuje da so telo. PD je res eno skropucalo raznih teorij, se najhujsa je pa ta, da je clovesko telo neka posebna materija in da zato lahk ustvarja zavest, bljak, primitivni omejeni prometejski. tako, se vec tisocletij boste sanjal svoje Elohime in verjel da telo ustvarja zavest, kar lahko verjame le simpanz ki se obrije in spleza z drevesa ... po domace receno prometejec, ki sanja zitne kroge

Smiley
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #328 - 09.05.2010 at 10:18:36
 
Vse kar sem do sedaj tule ujel je eno veliko ego-nagonsko nakladanje-brez kakršnega koli dela na lastni osebnosti.
Berem zgolj neka pametarjenja ki mi dokazujejo neko samovšečnost duhovnih papagajev.Nikjer nisem zasledil in pri nikomur,da bi podal neko analizo lastnega sebstva.Vse kar sem prebral je eno veliko ego nakladanje nekih ego pravljic.Zavest je življenje-življenje je zavest.Kdo sem kot živ človek??

Najprej sem trinivojski izraz življenja? Imam vegetativno zavest-po njej samoumevno živim-se prehranjujem-spim zeham-sem utrujen ,ali spočit-moja koža je vegetativno čutilo.Imam tudi vegetativni živčni sistem. Po tem sistemu nosim v sebi primarno življenjsko potrebo po razmnoževanju.
Od tu izhaja moja želja in moja simpatija do partnerja na prvi pogled je vegetativna.

Potem sem nagonsko življenje in zavest-Vsa čutila so moje orodje nagonske zavesti-po tej zavesti imam potrebo po parjenju in hkrati mi nagonska zavest daje moj ego-da sem najboljši in najlepši samec-samica- za parjenje--da imam najboljši brlog in največje ozemlje- največ osebne lastnine. Pri svojih potomcih iščem sebe in gojim do njih sekundarno nagonsko ljubezen.V nagonsko zavest spada tudi vsako versko saqmopotrjevanje kot vernika,ki daje lažni občutek večvrednosti-Vam je verniki sedaj kaj bolj jasno??? Srce središče ljubezni,da dol padeš in ga poješ v tej lažnivi samovšečnosti.Illuminati so egoistične-nagonske človeške živali-daleč pod vesoljno samozavedno življenjsko zavestjo.Še kaj ni jasno pri illuminatih??

Na obe te svoji vrednosti-vegetativno in nagonsko vežem tudi svoj vesoljni intelekt-neomejeno sposobnost razmišljanja - razum-um,ta intelekt človeka- pa v sebi nosi tudi naše vesoljno samozavedanje.

To pomeni,da sem kot človek življenjska oblika s trinivojsko zavestjo-vegetativno- samozavedno-nagonsko---to danes najbolj uporabljamo -to je zelo očitno iz vseh postov-vsi smo najboljši,najlepši enkratno pametni primerni za vsako parjenje--imamo največji brlog najlepša oblačila in posest-smo popolnoma nagonski-v vseh pogledih. Sedaj se vprašajte pred tem nagonskim ogledalom kdo ste ??!!!!!

Kje je vaša galaktična zavest,ki sploh ni telesno omejena???

Kaj vi z njo počnete-nič usodnega- z njo si pomagate vzdrževati svoje ego telo.To lepo kažejo vaši posti!!!!Vi niste sposobni uporabljati neomejeno vesoljno življenjsko zavest,ki lahko prerase vsako živo telo in ga prične samospoznana tudi voditi izven vegetativnih in nagonskih opcij.
Upam,da ste dojeli kakšni maherji nagonske in vegetativne zavesti ste!!! Več trenutno ne vidim v vas .) Wink
Back to top
« Last Edit: 09.05.2010 at 18:09:56 by Alojz in Sandib »  

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #329 - 09.05.2010 at 12:31:25
 
Mater ste bumbarji kaj vam tolko gre na živce  PD , Alojz je pokazal svoje delo zdaj pa prenaša neke bedne kritike . Potem idite kritizirat vse kar po vašem ni okej pa nebote daleč prišli . Kaj te briga če vam ne paše kar je tam spisano pa glejte kaj drugega berite kriminalke pa drame pa to bo lahko vam bolj zanimivo ki je bolj bedno .Ali pa svoje delo pokažite pa zagovarjajte  ...
Pa jaz sem prav isti zdaj kot tisti ki se pizdite pa grem sebe preverit malo dejte se še vi rajš kot da se pizdimo na druge ker pri nas samih nimamo porihtano .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 20 21 22 23 24 ... 32