Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 737 738 739 740 741 ... 764
(Read 1107183 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11070 - 06.03.2012 at 13:10:56
 
titud wrote on 06.03.2012 at 13:02:13:
Alojz in Sandib wrote on 06.03.2012 at 11:48:10:
Koji klinac naj človek z vami debatira,če se morate še učiti.Kurčite se vsi ko vam človek neki direkt pod nos servira pa zginete kot kafre pregledovat,če me lahko kje zajebete.Vi v resnici ne sodelujete vi vsi hočete svoj ego(prav)trajbat. Smiley Smiley

Mene osebno pa ne moti preveč, če ne sodeljujemo. Sodelovanje nimam za vrednoto samo po seb, ker pretirano zaupanje v vsemogočnost sodeloavnja lahko vodi usodno  kolektivno zaciklanost. Nastane efekt mravelj, ki začnjeo marširat v neskončni samomorilski  krožni koloni samo zato, ker vsaka nagonsko  popolno zaupa svoji predhodnici, zaradi česar  prva v koloni ni sposobna niti opazit, da se je pravzaprav priključila zadnji v koloni...  



TITUD

Še nisi dojel,da smo po večini kot civilizacija zacikilani v svoj prav,ki nas je pripeljal na tretji rob-mogoče lastne samo pogube? Jaz trdim,da obstaja rešitev,pred hijenami,ki so nas pripeljale do sem. Rešitev je odkrit upor z argumenti ne pa z lajanjem na kolono in kolona gre po starem naprej. Zakaj se pa zavzemaš za pravično družbo? Zato ker ti je v tebi samem jasno,da je vse v riti. Enkrat tako, drugič tako,kot ustreza naši samovšečnosti! Enostavno moramo dojeti,da smo bolj zaciklani in zgubljeni kot si upamo priznati.

Ne sadim rožic zato,da bom komu všeč. Jaz govorim resnico za katero smatram,da se je vredno boriti in delovati v imenu vseh nas. Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11071 - 06.03.2012 at 13:10:52
 
gape wrote on 06.03.2012 at 11:52:52:
hehehe
Smiley

Hehe! Najboljši odgovor danes!  Grin Mogoče spljoh na tej temi!  Cheesy Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11072 - 06.03.2012 at 13:13:51
 
Poet wrote on 06.03.2012 at 13:10:52:
gape wrote on 06.03.2012 at 11:52:52:
hehehe
Smiley

Hehe! Najboljši odgovor danes!  Grin Mogoče spljoh na tej temi!  Cheesy Wink


Smeh je zdravilen.Če imaš pa še smisel za humor- je pa še toliko boljše zate. Vidiš in si pomirjen! GrinZadoščeno ti je hahahaha Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11073 - 06.03.2012 at 13:14:02
 
ego-3p wrote on 06.03.2012 at 12:18:21:
Alojz in Sandib wrote on 06.03.2012 at 11:48:10:
Koji klinac naj človek z vami debatira,če se morate še učiti.Kurčite se vsi ko vam človek neki direkt pod nos servira pa zginete kot kafre pregledovat,če me lahko kje zajebete.Vi v resnici ne sodelujete vi vsi hočete svoj ego(prav)trajbat. Smiley Smiley

Se pa ja ti kurčiš , vesel bodi da ima človek voljo da debatira , če maš pa tako visoke standarde da jih ne doseže nihče potem pa lahko samo s sabo debatiraš .

Saj kaj je pa to drugega kot debatiranje sam s sabo? Alojz (ego) --debatira na relaciji z-- Alojzevo duša (brezčasni genski spomin). Če se ne motim Alojz res debatira sam s sabo, oz. s svojo dušo, in zdaj če jaz nimam take duše kot Alojz kako naj potlej midva debatirama?  Wink Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11074 - 06.03.2012 at 13:16:26
 
Poet wrote on 06.03.2012 at 13:14:02:
ego-3p wrote on 06.03.2012 at 12:18:21:
Alojz in Sandib wrote on 06.03.2012 at 11:48:10:
Koji klinac naj človek z vami debatira,če se morate še učiti.Kurčite se vsi ko vam človek neki direkt pod nos servira pa zginete kot kafre pregledovat,če me lahko kje zajebete.Vi v resnici ne sodelujete vi vsi hočete svoj ego(prav)trajbat. Smiley Smiley

Se pa ja ti kurčiš , vesel bodi da ima človek voljo da debatira , če maš pa tako visoke standarde da jih ne doseže nihče potem pa lahko samo s sabo debatiraš .

Saj kaj je pa to drugega kot debatiranje sam s sabo? Alojz (ego) - Alojzeva duša (brezčasni genski spomin). Če se ne motim Alojz res debatira sam s sabo, oz. s svojo dušo, in zdaj če jaz nimam take duše kot Alojz kako naj potlej midva debatirama?  Wink Smiley



Kdo te sili,da s kom debatiraš Poet? Grin Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11075 - 06.03.2012 at 13:19:09
 
Alojz in Sandib wrote on 06.03.2012 at 12:58:12:
Da ne bo pomote.ML tebi laž in lažnovost nista tuji.Ti se enostavno zlažeš tebi meni nič. Kje sem jaz koga ustrahoval-POKAŽI!!! KJE,če rečem,da ne morem debatirati ,ne pomeni,da ustrahujem kogarkoli. Sicer pa,če bi se kdo pustil ustrahovatis od kogarkoli je zame lulček.In tak lulček lažnivi si ti ML.Ti imaš že privide. Grin Grin Prvi znak,da nisi sam svoj.Ti si se prostovoljno podvrgel neki namišljeni STVARNIKOVI avtoriteti,ki je plod tvoje bolne osebe. Svoji svobodno voljo si prodal ILUZIJI v imenu katere lažeš,da smrdiš. Cheesy Cheesy Cheesy


Res si sirota.

Quote:
Alojz, res si sirota, žal mi je, da ne moreš premagati napuha in sovraštva v svojem srcu. Verjetno se sploh ne zavedaš kaj pišeš. Sicer pa, kdor o drugem govori slabo in sovražno, ta s tem ravno razkriva svoj pravi obraz. Pa nič ne de, ti očitno še temu nisi dorasel, saj drugače si ne bi dovolil takšne sramote.


Pa lep pozdrav.


Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11076 - 06.03.2012 at 13:22:36
 
M.L. wrote on 06.03.2012 at 13:19:09:
Alojz in Sandib wrote on 06.03.2012 at 12:58:12:
Da ne bo pomote.ML tebi laž in lažnovost nista tuji.Ti se enostavno zlažeš tebi meni nič. Kje sem jaz koga ustrahoval-POKAŽI!!! KJE,če rečem,da ne morem debatirati ,ne pomeni,da ustrahujem kogarkoli. Sicer pa,če bi se kdo pustil ustrahovatis od kogarkoli je zame lulček.In tak lulček lažnivi si ti ML.Ti imaš že privide. Grin Grin Prvi znak,da nisi sam svoj.Ti si se prostovoljno podvrgel neki namišljeni STVARNIKOVI avtoriteti,ki je plod tvoje bolne osebe. Svoji svobodno voljo si prodal ILUZIJI v imenu katere lažeš,da smrdiš. Cheesy Cheesy Cheesy


Res si sirota.

Quote:
Alojz, res si sirota, žal mi je, da ne moreš premagati napuha in sovraštva v svojem srcu. Verjetno se sploh ne zavedaš kaj pišeš. Sicer pa, kdor o drugem govori slabo in sovražno, ta s tem ravno razkriva svoj pravi obraz. Pa nič ne de, ti očitno še temu nisi dorasel, saj drugače si ne bi dovolil takšne sramote.


Pa lep pozdrav.


Pa lep ozdrav.


Boljše imeti in si priznati svoj napuh -kot biti nepobolšljiv lažnjivec tvoje sorte ML.Če se človek zaveda svojega napuha ga lahko premaga,če se pa več ne zaveda svoje lažnjivosti mu pa tudi BOg ne pomaga več. Wink Si dojel razliko?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11077 - 06.03.2012 at 13:27:06
 
ML

Če bi kaj rad,bi rad tvojo razlago STVARNIKA!! To bi mi bilo res v veselje.
Naredi mi to veselje in me poduči o njemu. Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11078 - 06.03.2012 at 13:35:49
 
To kar sem prosil zgorajML prosim tudi Tituda in Poeta,da mi opišeta svoje videnja nas samih v vesolju. Ali je vesolje iluzija,ali obstaja in ima svojo zakonitost.Tu bomo razčistili svoje različne poglede.Ne rabim romana prosim za nek opis te zadeve. Wink Wink   To isto prosim vsakogar,ki se ne strinja z mojimi navedbami. Vesolje ,zakonitost (da ne) in mi v njemu.Potem bomo ugotovili,kako in kaj! Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11079 - 06.03.2012 at 13:45:35
 
Alojz in Sandib wrote on 06.03.2012 at 13:27:06:
ML

Če bi kaj rad,bi rad tvojo razlago STVARNIKA!! To bi mi bilo res v veselje.
Naredi mi to veselje in me poduči o njemu. Wink


Nočem te učiti, samo povem svoje mnenje:

Ja, Bog je vse, vse ustvarjeno in ne ustvarjeno, materialno je ustvarjeno iz Boga in duhovno je ne ustvarjeno v Bogu. Vse kar je materialno ustvarjeno iz Boga je nepopolno ima svoj čas, vse kar je duhovno ne ustvarjeno v Bogu, je popolno in je večno. Materialno stvarstvo je sojeno in posledica neupoštevanja ter kršenja večno nespremenljivega reda. Duhovno stvarstvo je svoboda, ki upošteva in spoštuje večno nespremenljivi Božji red. Materialno stvarstvo, ki je nastalo iz duhovnega, se je zaradi kršenja večnega reda in pravil samo obsodilo in bo po večno nespremenljivem Božjem redu nekoč zopet pripeljano nazaj v svobodo in večno ne ustvarjeno duhovnost.

Ljudje in vso nam vidno stvarstvo nismo Bog, ampak materialno ustvarjeno iz Boga zapadlo v sodbo. To duhovno življenje, ki je zapadlo v materialno obsojeno, je bilo na silo iztrgano iz Boga in je podleglo smrti in propadu, da pa Življenje, ki je večno ne ustvarjeno v Bogu, ne bi propadlo ali umrlo, in tudi ne more, je po vsemogočni Božji modrosti zopet predviden večno nespremenljivi Božji red, po katerem se bo materialno ujeto in sojeno zopet potrpežljivo pripeljalo nazaj v svobodo, torej v večno življenje ali duhovno ne ustvarjeno, ki bo spoštovalo red in pravila večno nespremenljivega Božjega zakona.

Ravno zaradi Božje ljubezni, modrosti, volje, reda, resnosti, potrpežljivosti in usmiljenosti se ne more niti najmanjši delček Življenja pogubiti, propasti ali za večno izgubiti v smrti. Če bi bila možna takšna poguba v smrt, potem bi smrt zagospodovala nad Življenjem in bi Življenja že zdavnaj ne bilo več. Povsod v vesolju bi bila smrt in vse bi mirovalo ujeto in vklenjeno z neopisljivo smrtnostjo.

Zaradi vsemogočne modrosti, ki je v Božji ljubezni pa to ni mogoče. Božja modrost je postavila ali uredila univerzalen zakon za ohranjanje Življenja in večnosti. Nemogoče je prekršiti zakon Življenja, ne da bi se kršitelj vrnil nazaj v Življenje. Božja modrost je postavila zakon in ker so zakoni zato, da se lahko prekršijo je Božja modrost tudi poskrbela za kršitelje, kako jih pripeljati nazaj na pot spoštovanja večno nespremenljivega zakona.

In zopet smo pri človeku in njegovi ljubezni. Če, bo deloval z ne egoistično ljubeznijo, se pravi z pravo ljubeznijo, mu bo delo obrodilo sadove življenja in zadovoljstva, če pa bo deloval z egoistično ali ne pravo ljubeznijo, mu bo ves trud zaman, saj si bo pridobil le trpljenje, pogubo in smrt. Ker pa je človek zadnji člen v prehodu materialnega v duhovno, je zelo pomembno, da se ne ponavlja in pogublja venomer, ampak čim prej preide v duhovno svobodo.

Da pa ima materialno, ki je v prostoru svoj čas in nedvomno bo nekoč tudi konec tega časa, je pa pomembno, da se bo materialno osvobodilo v svobodno duhovno v izteku tega časa. Zato  pa je potrebno čimprejšnje prehajanje v duhovno in ne nenehno vračanje v materialno.

Sicer pa je Božja previdnost v modrosti, namenila temu prostoru tolikšen čas, kolikšen bo potreben za osvoboditev vseh ujetih sojenih duhov iz materialnega.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11080 - 06.03.2012 at 14:17:32
 
Poet wrote on 06.03.2012 at 09:30:15:
Jaz sem videl nekaj drugega. Jaz sem videl tvojo vnemo, kako bi si ti srčno želel, da bi se tam omenjalo Slovana, ker bi to še bolj potrdilo tvoje teorije in vse bi bilo fino.

Zato je titud lepo napisal, da v napisanem vidiš to, kar želiš videti, jaz sem pa rekel, da je um samo-uresničujoča se prerokba in da se "uresniči" tisto kar um naumi že v štartu sam pri sebi.


Poet saj to je delno res, um deluje tako in to je najboljse ce si predstavljas da um deluje povsem tako kot bi sestavljal puzle, jebiga noben ni robot da bo puzle sestavil iz prve vedno so poskusanja in iz tega napake. Vse taksne puzle so resene na podlagi napak oziroma poizkusanja.  Ce isces dolocen koscek puzle, normalno da bos pograbil tudi kaksen napacen element ki ti deluje da je pravi, potem vidis da se ne poklapa da ni to to in gres dalje.
To ne pomeni da ne mores resiti puzle ravno nasprotno, je edina pot katera sploh obstaja da resis puzle.
Tako je to.

Tudi o mitih ko smo se zadnjic pogovarjali, bi lahko omenili tudi v tej debati o umu in tistemu kar hoce videti.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11081 - 06.03.2012 at 14:55:11
 
To duhovno življenje, ki je zapadlo v materialno obsojeno, je bilo na silo iztrgano iz Boga in je podleglo smrti in propadu.

Sploh ne bom naprej komentiral,ker si že takoj v protislovju.Na silo iztrgani iz Boga.Je prišel še kakšen BOg,da je bilo na silo odtrgano iz njega,če je on vse večno sedaj sam.Ne gre skupaj pa se lahko še tako trudiš.Ne poznaš vesoljne zakonitosti zato trobezljaš bedarije. Daj premisli kaj lahko Bog iztrga na silo iz sebe,če je vse sam??? Potem je tvoj Bog MAZOHIST. Ta 'kvaliteta' je opazna tudi v tvoji osebnosti.Ampak res to podpišem.Verski fanatični mazohizem. Res se te ne da zgrešiti.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11082 - 06.03.2012 at 15:12:58
 
Alojz in Sandib wrote on 06.03.2012 at 12:20:18:
ego-3p wrote on 06.03.2012 at 12:18:21:
Alojz in Sandib wrote on 06.03.2012 at 11:48:10:
Koji klinac naj človek z vami debatira,če se morate še učiti.Kurčite se vsi ko vam človek neki direkt pod nos servira pa zginete kot kafre pregledovat,če me lahko kje zajebete.Vi v resnici ne sodelujete vi vsi hočete svoj ego(prav)trajbat. Smiley Smiley

Se pa ja ti kurčiš , vesel bodi da ima človek voljo da debatira , če maš pa tako visoke standarde da jih ne doseže nihče potem pa lahko samo s sabo debatiraš .



Ego3p do tebe sem se vedno obnašal korektno.A zmoreš to tudi ti do mene!?Sem te kje omenjal? Ti danes do sedaj nisi sodeloval v debati. Je tako? Bodi vsaj fer. Smiley

Ja veš da bomo fer ni problema saj je tako tvoja igra  Wink
Let the games continue  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11083 - 06.03.2012 at 15:33:08
 
ego-3p wrote on 06.03.2012 at 15:12:58:
Alojz in Sandib wrote on 06.03.2012 at 12:20:18:
ego-3p wrote on 06.03.2012 at 12:18:21:
Alojz in Sandib wrote on 06.03.2012 at 11:48:10:
Koji klinac naj človek z vami debatira,če se morate še učiti.Kurčite se vsi ko vam človek neki direkt pod nos servira pa zginete kot kafre pregledovat,če me lahko kje zajebete.Vi v resnici ne sodelujete vi vsi hočete svoj ego(prav)trajbat. Smiley Smiley

Se pa ja ti kurčiš , vesel bodi da ima človek voljo da debatira , če maš pa tako visoke standarde da jih ne doseže nihče potem pa lahko samo s sabo debatiraš .



Ego3p do tebe sem se vedno obnašal korektno.A zmoreš to tudi ti do mene!?Sem te kje omenjal? Ti danes do sedaj nisi sodeloval v debati. Je tako? Bodi vsaj fer. Smiley

Ja veš da bomo fer ni problema saj je tako tvoja igra  Wink
Let the games continue  Grin


Ja naj se igra nadaljuje,mi jo tako nismo sposobni zaustavit,kot jo nismo mi začeli. Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11084 - 06.03.2012 at 15:41:29
 
Alojz in Sandib wrote on 06.03.2012 at 14:55:11:
To duhovno življenje, ki je zapadlo v materialno obsojeno, je bilo na silo iztrgano iz Boga in je podleglo smrti in propadu.

Sploh ne bom naprej komentiral,ker si že takoj v protislovju.Na silo iztrgani iz Boga.Je prišel še kakšen BOg,da je bilo na silo odtrgano iz njega,če je on vse večno sedaj sam.Ne gre skupaj pa se lahko še tako trudiš.Ne poznaš vesoljne zakonitosti zato trobezljaš bedarije. Daj premisli kaj lahko Bog iztrga na silo iz sebe,če je vse sam??? Potem je tvoj Bog MAZOHIST. Ta 'kvaliteta' je opazna tudi v tvoji osebnosti.Ampak res to podpišem.Verski fanatični mazohizem. Res se te ne da zgrešiti.

A, si mislil, da sem kaj drugega od tebe pričakoval, kot žaljenje, saj druga nisi sposoben. Da se boš norčeval je itak že bilo naprej jasno. Če bi se jaz oziral na to ne bi napisal posta, ampak napisl sem ga iz drugih razlogov, kateri so pa tvojemu srcu nedosegljivi.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 737 738 739 740 741 ... 764