Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 736 737 738 739 740 ... 764
(Read 1103195 times)
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11055 - 06.03.2012 at 09:30:15
 
Alojz in Sandib wrote on 06.03.2012 at 08:57:22:
Poet sem vprašal in prosil da se preveri,če je napaka.Celo 100x naj se preveri.Ker sem postavil pogojnik,če je to sploh mogoče? Vprašal sem vas,če imate dostop,da se preveri.SEm trdil,da je to tako? Zato moraš vsaj  prebrati kaj napišem. Prosil sem,da se preveri in to 100X,ker ne želim zavajati. Poet v glavi imaš samo sebe in to te malo muči.MIsliš,da si lahko sodnik.Celo Igor je rekel,da boš ti preveril,ker si nek stručko za angleščino.Nihče ni trdil,da je tako.Ti je sedaj jasno? Wink

Jaz sem videl nekaj drugega. Jaz sem videl tvojo vnemo, kako bi si ti srčno želel, da bi se tam omenjalo Slovana, ker bi to še bolj potrdilo tvoje teorije in vse bi bilo fino.

Zato je titud lepo napisal, da v napisanem vidiš to, kar želiš videti, jaz sem pa rekel, da je um samo-uresničujoča se prerokba in da se "uresniči" tisto kar um naumi že v štartu sam pri sebi.

No, sedaj ko je pa preverjeno pa brž se zakopati še v druge knjige in tam iskati modrost življenja. Morda pa vendarle nekje piše, da so Slovenci sploh oh in sploh na svetu, da jim nikjer ni para, in da bodo ne samo prvi med enakimi, še celo prvi bodo med prvimi, razen če ne bodo seveda drugi med drugimi.

Sicer pa ... kako to, da ti tvoj "brezčasni genski spomin" ni pomagal pri tem (in še pri nebroju drugih stvari)? Je morda malo v okvari, ali pa morda "spomin" le ni tako zelo brezčasen?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11056 - 06.03.2012 at 10:01:44
 
Poet

Akumuliran genski spomin (duša)je brezčasen genski spomin vsake  življenjske vrste-ne samo človeške.Celo materija snov ima spomin-vendar ga ne zmore ozavestiti.Zavest je življenje.Sedaj pa razmišljaj o elementarni matrici ,ko vesolje samo na elementarni ravni deluje nezmotljivo. Življenje deluje po zakonitosti matrice zavesti vrst. Sedaj si dobil odgovor ,ki si ga iskal.Mogoče se ti kaj razjasni.Zato ne bodi sodnik,če sam sebi ne znaš odgovoriti. Če bi bil jaz manipulator bi si ne dovolil trditev da imamo  t.i. elementarno in življenjsko zavest.Elementarna (snovna) je tista,na kateri se lahko razvije življenjska. Ali ti mogoče misliš,da jaz tebe ne upoštevam v tvojem razmišljanju? Ti mene ponižuješ in si dovoljuješ več,kot sam zmoreš.Je tako? No sedaj si dobil odgovor in upam,da ga boš tudi razumel! Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11057 - 06.03.2012 at 10:48:20
 
Alojz in Sandib wrote on 05.03.2012 at 19:16:55:
Točno to v bistvu drži kar pravi avtor.Vse je v našem genomu (duši) brezčaen spomin.Teološka zapuščina je sam ododaten pripomoček,ki ob upoštevanju že osvojenega znanja omogoča dešifrirati staro znanje,ki v končnem smislu omogoča neko ashateloško katarzo človeštvu in vstop navišjo raven življenja.


Po moje v ozadju ne obstaja neko staro znanje (v nekem brezčasnem spominu), do česar bi se  razvozljanjem nekih šifer dalo šele  dokopat. Staro zananje je (če je kaj vredno) vedno v celoti vsebovano v novem/aktualnem  znanju, brezčasnost (večnost) je 'skrita' kvečjemu v principu nastajanja/genezi  teh novih znanj.

Hebrejska mitološka geneza vsebuje pač načelo asimilacijo smeitskih nomadskih ljudstev z agresivnejšim in s tem zgodovinsko perspektivnijšimi poljedeljskimi ljudstvi kot pragmatično načelo lastnega preživetja, ne da bi s tem povsem izgubili lastno identiteto (lastna identiteta je 'skrita' pač v načelu, da so semiti/židje od boga preizkušanao in hkrati izvoljeno ljudstvo ravno zato, ker so se zavestno/prostovljno  naložili breme izbire za asmilacijo (in s tem  božjo kazen  izgona iz raja in služenje 'kruha v poti svojega obraza', torej za asimilacijo v polejdeljstvo). Židovska identiteta 'izvoljenega ljudstva' se tako ohranja skozi njihovo mitologijo ravno zato, ker je njihova moitologija mitologija ohranjanja identitete kljub (oz. ravno zaradi) njihove stalne sposobnosti asimilacije. Židje si zaradi tega morajo kar naprej v vsakem okolju vedno na novo razlagati svojo vero in postavo (toro) ne zato, da bi končno in enkrat za vselej razkrili/dešifrilai  neko 'izvorno/skrito' kodo, ampak je ta 'izvorna' koda skrita prav vsakokratni potrebi po novem razlaganju, ki je zakodirana v svetopisemski genezi sami.  


Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11058 - 06.03.2012 at 11:33:14
 
titud wrote on 06.03.2012 at 10:48:20:
Alojz in Sandib wrote on 05.03.2012 at 19:16:55:
Točno to v bistvu drži kar pravi avtor.Vse je v našem genomu (duši) brezčaen spomin.Teološka zapuščina je sam ododaten pripomoček,ki ob upoštevanju že osvojenega znanja omogoča dešifrirati staro znanje,ki v končnem smislu omogoča neko ashateloško katarzo človeštvu in vstop navišjo raven življenja.


Po moje v ozadju ne obstaja neko staro znanje (v nekem brezčasnem spominu), do česar bi se  razvozljanjem nekih šifer dalo šele  dokopat. Staro zananje je (če je kaj vredno) vedno v celoti vsebovano v novem/aktualnem  znanju, brezčasnost (večnost) je 'skrita' kvečjemu v principu nastajanja/genezi  teh novih znanj.

Hebrejska mitološka geneza vsebuje pač načelo asimilacijo smeitskih nomadskih ljudstev z agresivnejšim in s tem zgodovinsko perspektivnijšimi poljedeljskimi ljudstvi kot pragmatično načelo lastnega preživetja, ne da bi s tem povsem izgubili lastno identiteto (lastna identiteta je 'skrita' pač v načelu, da so semiti/židje od boga preizkušanao in hkrati izvoljeno ljudstvo ravno zato, ker so se zavestno/prostovljno  naložili breme izbire za asmilacijo (in s tem  božjo kazen  izgona iz raja in služenje 'kruha v poti svojega obraza', torej za asimilacijo v polejdeljstvo). Židovska identiteta 'izvoljenega ljudstva' se tako ohranja skozi njihovo mitologijo ravno zato, ker je njihova moitologija mitologija ohranjanja identitete kljub (oz. ravno zaradi) njihove stalne sposobnosti asimilacije. Židje si zaradi tega morajo kar naprej v vsakem okolju vedno na novo razlagati svojo vero in postavo (toro) ne zato, da bi končno in enkrat za vselej razkrili/dešifrilai  neko 'izvorno/skrito' kodo, ampak je ta 'izvorna' koda skrita prav vsakokratni potrebi po novem razlaganju, ki je zakodirana v svetopisemski genezi sami.  





Titud

To je tvoja razlaga.Jaz pa trdim,da je apaurušeja brezčasna civilizacijska zapuščina ravno zato,da se prenaša iz civilizacijskega cikla v novi cikel-Če razumeš našo soodvisnost od teh ciklov,ki celo našo genetiko (gensko)kodo spreminjajo na pet nivojev.Mi v dobi civilizacijske dna nismo sposobni doumeti tega znanja ,ker se moramo iz zadnega dna -14ooo let preobražat,da bi ga znova razumeli. In iz spoznanja smo zopet odstranjeni po naravni poti,ker  naš genom(bit) ni več sposobna slediti temu znanju.Velika razlika je če imaš ti kot človek 1000ml možganske prostornine ali pa 2000ml prvič si s tisoč ml možganov bolj iracionalno bitje kot racionalno,drugič pa uspeš z 2000ml razumeti izgubljeno znanje,vendar ga zaradi naravnega pada izgubiš ne zmoreš ohraniti. To je grob opis,da pa se razumeti,kaj želi povedati.

Racimo Japonska mitologija shinto ima kot prvo čisto lepo zapisano in predstavljeno enotno vesoljno zakonitost.

Izanagi  -Ame-no-ukihashi-Izanami

Prvo je realizirana vrednost mept* (moški princip) Ame-no-ukihashi je nebeški most  EM sila preko stebra.ki omogoča Izanagi zlivanje z Izinami akumulirano vrednostjo mept*(ženski princip).  To je v resnici čisto praktični zapis enotne večno-sedanje vesoljne zakonitosti,ki jo mi danes ne razumemo in ne uporabljamo praktično v življenju.Mi raje dajemo milijarde za razne znanstveno ekološke in klimatološke natage.
Raje se kurčimo kako pametni smo v resnici pa pojma o pojmu nimamo.Ker če bi ga imei nam ne bi viselo tole zdajšnje civilizacijsko sranje nad glavami.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11059 - 06.03.2012 at 11:48:10
 
Koji klinac naj človek z vami debatira,če se morate še učiti.Kurčite se vsi ko vam človek neki direkt pod nos servira pa zginete kot kafre pregledovat,če me lahko kje zajebete.Vi v resnici ne sodelujete vi vsi hočete svoj ego(prav)trajbat. Smiley Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11060 - 06.03.2012 at 11:52:52
 
hehehe
Smiley
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11061 - 06.03.2012 at 11:57:15
 
gape wrote on 06.03.2012 at 11:52:52:
hehehe
Smiley


gape kaj ni res? Titud govori o Judaizmu, a verjamem,da ne pozna 13 načel te vere. V resnici je Judaizem še slabša vera od krščanstva. Judje imajo druge narode za sranje od ljudi,sebe pa za izbrance,zato pa počenjajo od kar obstajajo samo sranje po Zemlji.Sedaj bi kurčki radi Iran napadli, s pomočjo in odobravanjem vesoljnih diktatorjev ZDA,da bi lahko spet skupaj ropali. RKC bo pa skledo spet zraven dala,ker bodo vsi napadli Iran v imenu Boga,ki se imenuje oblast denar. Kaj pa je EU? Če so ljudje slepci, jaz nisem kriv!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11062 - 06.03.2012 at 12:18:21
 
Alojz in Sandib wrote on 06.03.2012 at 11:48:10:
Koji klinac naj človek z vami debatira,če se morate še učiti.Kurčite se vsi ko vam človek neki direkt pod nos servira pa zginete kot kafre pregledovat,če me lahko kje zajebete.Vi v resnici ne sodelujete vi vsi hočete svoj ego(prav)trajbat. Smiley Smiley

Se pa ja ti kurčiš , vesel bodi da ima človek voljo da debatira , če maš pa tako visoke standarde da jih ne doseže nihče potem pa lahko samo s sabo debatiraš .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11063 - 06.03.2012 at 12:20:18
 
ego-3p wrote on 06.03.2012 at 12:18:21:
Alojz in Sandib wrote on 06.03.2012 at 11:48:10:
Koji klinac naj človek z vami debatira,če se morate še učiti.Kurčite se vsi ko vam človek neki direkt pod nos servira pa zginete kot kafre pregledovat,če me lahko kje zajebete.Vi v resnici ne sodelujete vi vsi hočete svoj ego(prav)trajbat. Smiley Smiley

Se pa ja ti kurčiš , vesel bodi da ima človek voljo da debatira , če maš pa tako visoke standarde da jih ne doseže nihče potem pa lahko samo s sabo debatiraš .



Ego3p do tebe sem se vedno obnašal korektno.A zmoreš to tudi ti do mene!?Sem te kje omenjal? Ti danes do sedaj nisi sodeloval v debati. Je tako? Bodi vsaj fer. Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11064 - 06.03.2012 at 12:30:30
 
Recimo imam eno vprašanje kako in kdo si je izmislil,da so Sumerci civilizacija,ki je bila pred Starimi Egipčani? Kdo je bil ta heroj? Če bi razumeli zadeve bi vedeli,da ni prvega ne zadnjega človeka in ne civilizacije.Ker pa ne razumemo vesoljne zakonitosti si enostavno zadeve izmišljujemo! Cheesy Cheesy Te izmišljotine pa ustvarjajo lažne avtoritete na vseh področjih našega bivanja. Svet živi v laži in pod diktatom lažnih avtoritet.
Je komu jasno-ZAKAJ? Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11065 - 06.03.2012 at 12:51:46
 
ego-3p wrote on 06.03.2012 at 12:18:21:
Alojz in Sandib wrote on 06.03.2012 at 11:48:10:
Koji klinac naj človek z vami debatira,če se morate še učiti.Kurčite se vsi ko vam človek neki direkt pod nos servira pa zginete kot kafre pregledovat,če me lahko kje zajebete.Vi v resnici ne sodelujete vi vsi hočete svoj ego(prav)trajbat. Smiley Smiley

Se pa ja ti kurčiš , vesel bodi da ima človek voljo da debatira , če maš pa tako visoke standarde da jih ne doseže nihče potem pa lahko samo s sabo debatiraš .

Dobro si tole rekel ego-3p, pa čeprav Alojz pravi, da nisi sodeloval v debati. Še dobro da Alojz ni admin, bi nam že pokazal kako se ga mora poslušati. Sicer pa si lasti večje pravice od admina, saj dela red in strahuje po celem forumu Cheesy.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11066 - 06.03.2012 at 12:53:59
 
M.L. wrote on 06.03.2012 at 12:51:46:
ego-3p wrote on 06.03.2012 at 12:18:21:
Alojz in Sandib wrote on 06.03.2012 at 11:48:10:
Koji klinac naj človek z vami debatira,če se morate še učiti.Kurčite se vsi ko vam človek neki direkt pod nos servira pa zginete kot kafre pregledovat,če me lahko kje zajebete.Vi v resnici ne sodelujete vi vsi hočete svoj ego(prav)trajbat. Smiley Smiley

Se pa ja ti kurčiš , vesel bodi da ima človek voljo da debatira , če maš pa tako visoke standarde da jih ne doseže nihče potem pa lahko samo s sabo debatiraš .

Dobro si tole rekel ego-3p, pa čeprav Alojz pravi, da nisi sodeloval v debati. Še dobro da Alojz ni admin, bi nam že pokazal kako se ga mora poslušati. Sicer pa si lasti večje pravice od admina, saj dela red in strahuje cel forum Cheesy.

Spet lažML.Vidiš daj pokaži mi kje sam koga ustrahoval? Daj pokaži na enem mojem postu.ustrahovanje kogarkoli. In ti si zavezan resnici? Ti lažeš bolj kot pes teče!
Pa lep pozdrav.

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11067 - 06.03.2012 at 12:58:12
 
Da ne bo pomote.ML tebi laž in lažnovost nista tuji.Ti se enostavno zlažeš tebi meni nič. Kje sem jaz koga ustrahoval-POKAŽI!!! KJE,če rečem,da ne morem debatirati ,ne pomeni,da ustrahujem kogarkoli. Sicer pa,če bi se kdo pustil ustrahovatis od kogarkoli je zame lulček.In tak lulček lažnivi si ti ML.Ti imaš že privide. Grin Grin Prvi znak,da nisi sam svoj.Ti si se prostovoljno podvrgel neki namišljeni STVARNIKOVI avtoriteti,ki je plod tvoje bolne osebe. Svoji svobodno voljo si prodal ILUZIJI v imenu katere lažeš,da smrdiš. Cheesy Cheesy Cheesy
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11068 - 06.03.2012 at 13:02:13
 
Alojz in Sandib wrote on 06.03.2012 at 11:48:10:
Koji klinac naj človek z vami debatira,če se morate še učiti.Kurčite se vsi ko vam človek neki direkt pod nos servira pa zginete kot kafre pregledovat,če me lahko kje zajebete.Vi v resnici ne sodelujete vi vsi hočete svoj ego(prav)trajbat. Smiley Smiley

Mene osebno pa ne moti preveč, če ne sodeljujemo. Sodelovanje nimam za vrednoto samo po seb, ker pretirano zaupanje v vsemogočnost sodeloavnja lahko vodi usodno  kolektivno zaciklanost. Nastane efekt mravelj, ki začnjeo marširat v neskončni samomorilski  krožni koloni samo zato, ker vsaka nagonsko  popolno zaupa svoji predhodnici, zaradi česar  prva v koloni ni sposobna niti opazit, da se je pravzaprav priključila zadnji v koloni...
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11069 - 06.03.2012 at 13:08:37
 
Alojz in Sandib wrote on 06.03.2012 at 12:30:30:
Recimo imam eno vprašanje kako in kdo si je izmislil,da so Sumerci civilizacija,ki je bila pred Starimi Egipčani? Kdo je bil ta heroj? Če bi razumeli zadeve bi vedeli,da ni prvega ne zadnjega človeka in ne civilizacije.Ker pa ne razumemo vesoljne zakonitosti si enostavno zadeve izmišljujemo! Cheesy Cheesy Te izmišljotine pa ustvarjajo lažne avtoritete na vseh področjih našega bivanja. Svet živi v laži in pod diktatom lažnih avtoritet.
Je komu jasno-ZAKAJ? Wink


Saj je obstojala tudi predpotopna civilizacija Hanohitov pred sumerci, pa še Kitajci in Indijci v dalnji jutrovi deželi so tudi že prastara civilizacija, ki je obstajala tudi že pred potopom.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 736 737 738 739 740 ... 764