Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 738 739 740 741 742 ... 764
(Read 1108435 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11085 - 06.03.2012 at 15:41:39
 
Alojz in Sandib wrote on 06.03.2012 at 14:55:11:
To duhovno življenje, ki je zapadlo v materialno obsojeno, je bilo na silo iztrgano iz Boga in je podleglo smrti in propadu.

Sploh ne bom naprej komentiral,ker si že takoj v protislovju.Na silo iztrgani iz Boga.Je prišel še kakšen BOg,da je bilo na silo odtrgano iz njega,če je on vse večno sedaj sam.Ne gre skupaj pa se lahko še tako trudiš.Ne poznaš vesoljne zakonitosti zato trobezljaš bedarije. Daj premisli kaj lahko Bog iztrga na silo iz sebe,če je vse sam??? Potem je tvoj Bog MAZOHIST. Ta 'kvaliteta' je opazna tudi v tvoji osebnosti.Ampak res to podpišem.Verski fanatični mazohizem. Res se te ne da zgrešiti.


Ti ML imaš do boga kompleks manjvrednosti,ker si si naredil sliko,da se moraš odkupit pri njemu.A ne veš,da si njegov individualni izraz.Ti z Bogom ne živiš,ti se  mazohistično predajaš imaginaciji v svoji glavi in sam sebe kaznuješ v svojem nerazumevanju vesoljne enosti.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11086 - 06.03.2012 at 15:49:13
 
Alojz in Sandib wrote on 06.03.2012 at 14:55:11:
To duhovno življenje, ki je zapadlo v materialno obsojeno, je bilo na silo iztrgano iz Boga in je podleglo smrti in propadu.

Sploh ne bom naprej komentiral,ker si že takoj v protislovju.Na silo iztrgani iz Boga.Je prišel še kakšen BOg,da je bilo na silo odtrgano iz njega,če je on vse večno sedaj sam.Ne gre skupaj pa se lahko še tako trudiš.Ne poznaš vesoljne zakonitosti zato trobezljaš bedarije. Daj premisli kaj lahko Bog iztrga na silo iz sebe,če je vse sam??? Potem je tvoj Bog MAZOHIST. Ta 'kvaliteta' je opazna tudi v tvoji osebnosti.Ampak res to podpišem.Verski fanatični mazohizem. Res se te ne da zgrešiti.

Quote:
Ti ML imaš do boga kompleks manjvrednosti,ker si si naredil sliko,da se moraš odkupit pri njemu.A ne veš,da si njegov individualni izraz.Ti z Bogom ne živiš,ti se  mazohistično predajaš imaginaciji v svoji glavi in sam sebe kaznuješ v svojem nerazumevanju vesoljne enosti.

A, si mislil, da sem kaj drugega od tebe pričakoval, kot žaljenje, saj druga nisi sposoben. Da se boš norčeval je itak že bilo naprej jasno. Če bi se jaz oziral na to ne bi napisal posta, ampak napisl sem ga iz drugih razlogov, kateri so pa tvojemu srcu nedosegljivi.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11087 - 06.03.2012 at 16:05:25
 
M.L. wrote on 06.03.2012 at 15:49:13:
Alojz in Sandib wrote on 06.03.2012 at 14:55:11:
To duhovno življenje, ki je zapadlo v materialno obsojeno, je bilo na silo iztrgano iz Boga in je podleglo smrti in propadu.

Sploh ne bom naprej komentiral,ker si že takoj v protislovju.Na silo iztrgani iz Boga.Je prišel še kakšen BOg,da je bilo na silo odtrgano iz njega,če je on vse večno sedaj sam.Ne gre skupaj pa se lahko še tako trudiš.Ne poznaš vesoljne zakonitosti zato trobezljaš bedarije. Daj premisli kaj lahko Bog iztrga na silo iz sebe,če je vse sam??? Potem je tvoj Bog MAZOHIST. Ta 'kvaliteta' je opazna tudi v tvoji osebnosti.Ampak res to podpišem.Verski fanatični mazohizem. Res se te ne da zgrešiti.

Quote:
Ti ML imaš do boga kompleks manjvrednosti,ker si si naredil sliko,da se moraš odkupit pri njemu.A ne veš,da si njegov individualni izraz.Ti z Bogom ne živiš,ti se  mazohistično predajaš imaginaciji v svoji glavi in sam sebe kaznuješ v svojem nerazumevanju vesoljne enosti.

A, si mislil, da sem kaj drugega od tebe pričakoval, kot žaljenje, saj druga nisi sposoben. Da se boš norčeval je itak že bilo naprej jasno. Če bi se jaz oziral na to ne bi napisal posta, ampak napisl sem ga iz drugih razlogov, kateri so pa tvojemu srcu nedosegljivi.

Pa lep pozdrav.


Ja normalno,ko te streznim se pa braniš.Dokazal sem ti,da si  si zadeve izmislil in sedaj misliš,da lahko druge žališ-Ma kašen srce lolček.Ti si srce že zdavnaj prodal svoji božji imaginaciji,da lahko sploh živiš. Ne me hecat s takšnimi otroškimi pravljicami.Daj se raje poglobi v kašno zadevo ne kar neki na pamet trebezljat. Wink. Vse te tvoje pravljice pokažejo odsotnost vsake samokritičnosti.Ti moraš najprej ugotoviti kdo sploh si in ali si sposoben samostojno hoditi po teh čereh,ki si si jih izmislil. Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11088 - 06.03.2012 at 22:51:24
 
M.L. wrote on 05.03.2012 at 20:00:31:
No, temu se pa reče orng mineštra.

Pa lep pozdrav.


Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11089 - 06.03.2012 at 22:52:56
 
M.L. wrote on 06.03.2012 at 08:23:52:
Etrex wrote on 06.03.2012 at 02:43:44:
Vidva ne razumeta da cisto falista ze samo z besedo moj bog, od tu naprej tisti ki razume zadevo ne rabi vedet kaksen je vas bog, ker ni nobenga tvojga mojga, vse je skupaj z nami vred zaobjema, tukaj ni moje tvoje. Tvoj je lahko samo delcek tega pa se to na izposojo, ker se nobenga ne poznam da bi kaj odnesel v grob.
Vajina domislija je vajin bog in ker ga imasta za gospoda spada pod RKC boga.
Vem da je skoda besed, moje besede ti ne obljubljajo nic, vajina izmisljotina vam obljublja iluzorno nesmrtnost in popolno varnost na tem svetu.
Zato vem da nebi niti pomislila da bi to izpustila, v bistvu vaju popolnoma razumem.
Kar tako naprej Cool

Joj, kako si še kratkoviden Etrex, mar ne rečeš ti svojemu očetu moj oče, čeprav je tudi oče tvojih bratov in sestra.

Rkc bog je materialen in ne duhoven, kolikor pa vem, da vidva z Alojzem stavita na materijo in ne priznavata duhovnost. Zdaj se pa vprašaj; kdo je bližje rkc, jaz, ki prisegam na duhovnost ali vidva, ki podpirata materijo? Odgovor je na dlani, mar ne!

Pa lep pozdrav.


No, a si videl to, !!!  Cheesy Je kar nekam poniknil tale Etrexov Tomaž, ali Tomaž iz Etrexa  Wink Grin

Morda pa študira , in se mu je že celo kaj več posvetilo  Roll Eyes

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11090 - 06.03.2012 at 22:55:29
 
Alojz in Sandib wrote on 06.03.2012 at 08:38:32:
ML-Bošty

Vsa vajina duhovnost je v vajinih materijalnih telesih.Upati,da so vajine duše večne je bedarija,Življenjski duh ni enak elementarnemu.Duša pa vedno izhaja iz kolektivne iz Nad duše .Duša osebka je ciklična ker se individualizira( realizira) iz življenjske reprodukcijske verige vrste Nad duše..Ker pa individualna duša izhaja iz nadduše ima brezčasen -individualni spomin.To šalebajzerji vajinega kova sploh nočejo dojeti.Ni tudi zavesti če ni živega materiajalnega telesa.Zavest človeka ima tri nivoje. Če vama ni kaj prav pišita svoj blog in se tam ne bom nikoli pojavil,ker  se RKC fanatiki ne da pogovarjati.


Jaz nič ne upam, kajti Vem, da je pogojno-Večna , ker zase Vem, da sem že bil inkarniran v prejšnjem življenju na nekem drugem svetlejšem-boljšem planetu .

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11091 - 06.03.2012 at 23:01:38
 
Alojz in Sandib wrote on 06.03.2012 at 14:55:11:
To duhovno življenje, ki je zapadlo v materialno obsojeno, je bilo na silo iztrgano iz Boga in je podleglo smrti in propadu.

Sploh ne bom naprej komentiral,ker si že takoj v protislovju.Na silo iztrgani iz Boga.Je prišel še kakšen BOg,da je bilo na silo odtrgano iz njega,če je on vse večno sedaj sam.Ne gre skupaj pa se lahko še tako trudiš.Ne poznaš vesoljne zakonitosti zato trobezljaš bedarije. Daj premisli kaj lahko Bog iztrga na silo iz sebe,če je vse sam??? Potem je tvoj Bog MAZOHIST. Ta 'kvaliteta' je opazna tudi v tvoji osebnosti.Ampak res to podpišem.Verski fanatični mazohizem. Res se te ne da zgrešiti.


Glej, Alojz, morda se je pa M.L. malo napačno izrazil , ...

A misliš, da to ni možno ?

Življenje je bilo "iztrgano" iz PraŽivljenja zaradi "preizkusa svobode" katerega žal Ni prestalo zaradi svoje napačne - samovolje , in je moralo potem narediti znani "daljši ovinek" da bo prispelo nazaj domov k Tistemu Življenju iz Katerega Vse Izvira .

Jaz bi rekel, da izraz "iztrgalo" ni ravno posrečen, razen če bi M.L. rad povedal kaj drugega z tem .

Da, bilo pa je dokaj "kruto" takrat, kmalu po "Začetku" Časov .

Za tem pa je sledil "Prapok" , z katerim se je začela "prerazporedba materije" in sledeče transformacije nazaj v Duhovno-Energijsko stanje .

And here we are  Roll Eyes

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11092 - 07.03.2012 at 00:08:13
 
Ti, Bošti, daj povej, zakaj bi pa življenje hotelo nekakšen "preizkus svobode"? Kaj ni svobodno?

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11093 - 07.03.2012 at 01:55:08
 
Boštyxz wrote on 06.03.2012 at 22:52:56:
M.L. wrote on 06.03.2012 at 08:23:52:
Etrex wrote on 06.03.2012 at 02:43:44:
Vidva ne razumeta da cisto falista ze samo z besedo moj bog, od tu naprej tisti ki razume zadevo ne rabi vedet kaksen je vas bog, ker ni nobenga tvojga mojga, vse je skupaj z nami vred zaobjema, tukaj ni moje tvoje. Tvoj je lahko samo delcek tega pa se to na izposojo, ker se nobenga ne poznam da bi kaj odnesel v grob.
Vajina domislija je vajin bog in ker ga imasta za gospoda spada pod RKC boga.
Vem da je skoda besed, moje besede ti ne obljubljajo nic, vajina izmisljotina vam obljublja iluzorno nesmrtnost in popolno varnost na tem svetu.
Zato vem da nebi niti pomislila da bi to izpustila, v bistvu vaju popolnoma razumem.
Kar tako naprej Cool

Joj, kako si še kratkoviden Etrex, mar ne rečeš ti svojemu očetu moj oče, čeprav je tudi oče tvojih bratov in sestra.

Rkc bog je materialen in ne duhoven, kolikor pa vem, da vidva z Alojzem stavita na materijo in ne priznavata duhovnost. Zdaj se pa vprašaj; kdo je bližje rkc, jaz, ki prisegam na duhovnost ali vidva, ki podpirata materijo? Odgovor je na dlani, mar ne!

Pa lep pozdrav.


No, a si videl to, !!!  Cheesy Je kar nekam poniknil tale Etrexov Tomaž, ali Tomaž iz Etrexa  Wink Grin

Morda pa študira , in se mu je že celo kaj več posvetilo  Roll Eyes

Lp + #

Bosty jst nisem poniknil tudi se mi ne rabi posvetit, ker se mi je ze posvetilo da ni nic na svetu brezveze. Vse ima svoj pomen in je povezano, kot sem ti za 100x povedal ni dneva brez noci ni moskega brez zenske zato verjemi tudi duhovnega brez materialnega ne more bit, ker to ni nobena izjema, ker za vse velja enako. Kje obstaja duhovno kot samostojno nisi se uspel pokazat, ko mi bos to pokazal pa se bomo naprej pogovarjali, sam ti zal ne bo uspelo, ti bo prej uspelo pokazat kako raste ananas na jablani.
M.l.ju pa povem da ne stavim na materialno, ampak na duhovno in materialno v enaki meri.
Pa mimogrede RKCbog ni materialen ampak je mentalen produkt.
Zdaj pa vidva tuhtajta mogoce se vama dvema posveti kaj konkretnega, resnicnega.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11094 - 07.03.2012 at 13:08:36
 
Etrex wrote on 07.03.2012 at 01:55:08:
Bosty jst nisem poniknil tudi se mi ne rabi posvetit, ker se mi je ze posvetilo da ni nic na svetu brezveze. Vse ima svoj pomen in je povezano, kot sem ti za 100x povedal ni dneva brez noci ni moskega brez zenske zato verjemi tudi duhovnega brez materialnega ne more bit, ker to ni nobena izjema, ker za vse velja enako. Kje obstaja duhovno kot samostojno nisi se uspel pokazat, ko mi bos to pokazal pa se bomo naprej pogovarjali, sam ti zal ne bo uspelo, ti bo prej uspelo pokazat kako raste ananas na jablani.
M.l.ju pa povem da ne stavim na materialno, ampak na duhovno in materialno v enaki meri.
Pa mimogrede RKCbog ni materialen ampak je mentalen produkt.
Zdaj pa vidva tuhtajta mogoce se vama dvema posveti kaj konkretnega, resnicnega.


Rkc ima denar za boga in ne tistega o Katerem govori. Denar pa je zelo materialen, zato ni dvoma kakšnega boga imajo.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11095 - 07.03.2012 at 13:19:57
 
Boštyxz wrote on 06.03.2012 at 23:01:38:
Alojz in Sandib wrote on 06.03.2012 at 14:55:11:
To duhovno življenje, ki je zapadlo v materialno obsojeno, je bilo na silo iztrgano iz Boga in je podleglo smrti in propadu.

Sploh ne bom naprej komentiral,ker si že takoj v protislovju.Na silo iztrgani iz Boga.Je prišel še kakšen BOg,da je bilo na silo odtrgano iz njega,če je on vse večno sedaj sam.Ne gre skupaj pa se lahko še tako trudiš.Ne poznaš vesoljne zakonitosti zato trobezljaš bedarije. Daj premisli kaj lahko Bog iztrga na silo iz sebe,če je vse sam??? Potem je tvoj Bog MAZOHIST. Ta 'kvaliteta' je opazna tudi v tvoji osebnosti.Ampak res to podpišem.Verski fanatični mazohizem. Res se te ne da zgrešiti.


Glej, Alojz, morda se je pa M.L. malo napačno izrazil , ...

A misliš, da to ni možno ?

Življenje je bilo "iztrgano" iz PraŽivljenja zaradi "preizkusa svobode" katerega žal Ni prestalo zaradi svoje napačne - samovolje , in je moralo potem narediti znani "daljši ovinek" da bo prispelo nazaj domov k Tistemu Življenju iz Katerega Vse Izvira .

Jaz bi rekel, da izraz "iztrgalo" ni ravno posrečen, razen če bi M.L. rad povedal kaj drugega z tem .

Da, bilo pa je dokaj "kruto" takrat, kmalu po "Začetku" Časov .

Za tem pa je sledil "Prapok" , z katerim se je začela "prerazporedba materije" in sledeče transformacije nazaj v Duhovno-Energijsko stanje .

And here we are  Roll Eyes

Lp + #


Lahko bi rekel tudi nasilno ločeno, kar pa pomeni isto kot iztrgano, mogoče bi se prvo lepše slišalo. Sicer pa Alojz ne more dojeti te kode s katero je zakodirana duhovna misel v materialnih črkah. Duhovnost izražena z materialnim črkami in besedami, kot prispodobe, je s tem dejanjem že avtomatsko zakodirana. Ključ te kode pa ne pozna vsak, pa čeprav je lahko še tako tosvetno izobražen.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11096 - 07.03.2012 at 13:48:26
 
ML

Ne se hecat.Ti in Bošty morata odpret kakšno duhovno šolo za klovne.
V začetku časov-Čas sploh nima začetka niti konca večno-sedanja vesoljna samobitnost.A ti ne razumeš besede in perpetuo.Samodelijoča,samozadostna samoohranivena vseobsežna vesoljna samobitnost (Bog),kjer je vsak konec sočasno nov začetek. Življenje ima za nadomestitev konca osebka vrste lastno reprodukcijsko verigo. In vidva bi koga učila? Dokler bosta vesolje vezala na svoje življenje (začetek konec) ne bosta doumela,kaj Bog pomeni. Wink In vidva se z Stvarnikom pogovarjata,vama se o teh zadevah niti približno ne sanja. Lažeta pa 100% na uro oba,da se pogovarjata z Bogom. Grin Grin Grin En kamen pa se tolčta po glavi mogoče se vama prikaže kakšen klovn iz nebes. Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11097 - 07.03.2012 at 14:12:30
 
M.L. wrote on 06.03.2012 at 13:08:37:
Alojz in Sandib wrote on 06.03.2012 at 12:30:30:
Recimo imam eno vprašanje kako in kdo si je izmislil,da so Sumerci civilizacija,ki je bila pred Starimi Egipčani? Kdo je bil ta heroj? Če bi razumeli zadeve bi vedeli,da ni prvega ne zadnjega človeka in ne civilizacije.Ker pa ne razumemo vesoljne zakonitosti si enostavno zadeve izmišljujemo! Cheesy Cheesy Te izmišljotine pa ustvarjajo lažne avtoritete na vseh področjih našega bivanja. Svet živi v laži in pod diktatom lažnih avtoritet.
Je komu jasno-ZAKAJ? Wink




Saj je obstojala tudi predpotopna civilizacija Hanohitov pred sumerci, pa še Kitajci in Indijci v dalnji jutrovi deželi so tudi že prastara civilizacija, ki je obstajala tudi že pred potopom.

Pa lep pozdrav.


Kaj si mi povedal. Kaj pa civilizacijski valovi pred našim sedanjim njihov simbol je 5 točk pentagrama dno, sredina,vrh ,sredina,dno.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11098 - 07.03.2012 at 15:19:04
 
M.L. wrote on 07.03.2012 at 13:19:57:
Boštyxz wrote on 06.03.2012 at 23:01:38:
Alojz in Sandib wrote on 06.03.2012 at 14:55:11:
To duhovno življenje, ki je zapadlo v materialno obsojeno, je bilo na silo iztrgano iz Boga in je podleglo smrti in propadu.

Sploh ne bom naprej komentiral,ker si že takoj v protislovju.Na silo iztrgani iz Boga.Je prišel še kakšen BOg,da je bilo na silo odtrgano iz njega,če je on vse večno sedaj sam.Ne gre skupaj pa se lahko še tako trudiš.Ne poznaš vesoljne zakonitosti zato trobezljaš bedarije. Daj premisli kaj lahko Bog iztrga na silo iz sebe,če je vse sam??? Potem je tvoj Bog MAZOHIST. Ta 'kvaliteta' je opazna tudi v tvoji osebnosti.Ampak res to podpišem.Verski fanatični mazohizem. Res se te ne da zgrešiti.


Glej, Alojz, morda se je pa M.L. malo napačno izrazil , ...

A misliš, da to ni možno ?

Življenje je bilo "iztrgano" iz PraŽivljenja zaradi "preizkusa svobode" katerega žal Ni prestalo zaradi svoje napačne - samovolje , in je moralo potem narediti znani "daljši ovinek" da bo prispelo nazaj domov k Tistemu Življenju iz Katerega Vse Izvira .

Jaz bi rekel, da izraz "iztrgalo" ni ravno posrečen, razen če bi M.L. rad povedal kaj drugega z tem .

Da, bilo pa je dokaj "kruto" takrat, kmalu po "Začetku" Časov .

Za tem pa je sledil "Prapok" , z katerim se je začela "prerazporedba materije" in sledeče transformacije nazaj v Duhovno-Energijsko stanje .

And here we are  Roll Eyes

Lp + #


Duhovnost izražena z materialnim črkami in besedami, kot prispodobe, je s tem dejanjem že avtomatsko zakodirana. Ključ te kode pa ne pozna vsak, pa čeprav je lahko še tako tosvetno izobražen.

Pa lep pozdrav.


Beseda je  v svoji materialni/vizualni/slišni  obliki  koda  za označevanje  podobe. Koda,  za katero je treba izbrat pravilen  ključ, da jo razklene v podobo.  Za razklenetiv  besedne kode v prispodobo pa pravilen ključ ne obstaja, pa če ga še tako vneto iščemo. Namen prisodobe tako ne more bit drugega kot zgolj ta, da se   do onemoglosti  zamotimo z iskanjem ključa, kar nas edino lahko naredi odprte za sprejem prispodobe ne da bi jo nam bilo treba prej dekodirat v podobo. Bog kot prisodoba tako nima podobe preprosto zato, ker ne posedujemo  nobenega  ključa, s katerim bi ga kot kodo lahko razklenili v podobo.              

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11099 - 07.03.2012 at 15:39:06
 
Titud

Jaz trdim ,da je BOG teološka šifa,ki se jo da odkodirati in spoznati in jo čisto lepo opisati. Dejstvo pa je,da to razkodiranje zahteva življenjsko danost .Te pa v zečetni fazi nimamo vsi.  Kasneje skozi nadaljno fazo naravne preobrazbe nas samih jo dojame večina.To je vesoljni samoproces,ki se odvija ciklično v nas samih in civilizacijo ponese na višji ,ali nižji nivo. Najbolj smešno je pa to,da vsi vemo,da smo v globokem dreku rešitev pa od nikoder. Rešitve že so samo mi na njih še nismo pripravljeni,je bolj fino filozofirat,kot zadeve začeti spreminjati. To je evidentno za vrhove- njim odgovarja ta situacija.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 738 739 740 741 742 ... 764