Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 735 736 737 738 739 ... 764
(Read 1101176 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11040 - 05.03.2012 at 19:49:24
 
Tomaž

Saj sem opozoril,da naj se 100x preveri če je res.Moj original je bil tako napisan.Še vedno ostaja pojem Tishu.Zanj ni razlage,ali jo pa ne poznamo?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11041 - 05.03.2012 at 19:55:26
 
Alojz in Sandib wrote on 05.03.2012 at 18:46:45:
Egipčanska Božanstva- Razlaga
 

 NUN= Večno sedanja X vseobsežna,samozadostna samodelujoča vesoljna samobitnost mase,energije,prostora časa*
      življenja ,nikoli začeta nikoli končana.NUN = Xmept*


       NUN tvorita Akumulirana ATUM in  AMON realizirana vrednost mase ,energije prostora t.časa*življenja
       NUN= ATUM + AMON=NUN
       
       RA= vesoljni duh kot vzrok in posledica cikličnih izmeničnih krožnih zlivanj,kjer vsak konec Omega
           cikla sočasno pomeni nov Alfa začetek cikla.RA je feniks ,ki se rodi iz konca cikla v nov cikel
          in RA predstavlja osnovno nosilno silo vesolja elektromagnetno silo (duha).
       
       Osnovno razumevanje večno-sedanjega vesoljnega samodelovanja se zapiše :NUN= ATUM - RA - AMON= NUN
               ali  : X NUN mept*= ATUM mept* -RA /AO-AMON mept*= X NUN mept*                        


      HATHOR-Pra mati= naša galksija ,ki jo v človeškem rodu predstavljata Oče človeštva OZIRIS in mati
                                      IZIDA, njun sin je HORUS

      HORUSA=razsvetljenega sina, vodijo tri načela KHNUM-akumuliranega sveta in PTAH realiziranega sveta
             česar vzrok in posledica je duhovni svet modrosti TOTH-a. Horus je razsvetljini.

          Ker pa ima Oče HORUSA - OZIRIS zlobnega brata SETHA mora HORUS skozi cikel lastne zatemnitve
     premagati SETH -a,da omogoči človeštvu ponovni cikel očetove zmage dobrega, svetlobe -nad temo in zlim SETHa.


       Božanstvo SHU predstavlja večno sedanjost vesoljnega življenja,kjer HORUS bdi nad TEFNUT-življenjsko
energijo(kača)GEB-a Zemlje in neba NUTH. GEB in NUTH (Zemlja in Nebo,sta brat in sestra.Sta otroka SHU in TEFNUT.

      Samega GEB-a Tvorita PTAH in KNUM katerih vzrok in posledica je TEFNUTIN-a kača.Simbol EM sile.


      Tu imamo še vez SETH- ANUBIS -NEFTIS  .ANUBIS je njun sin.SETH predstavlja golo realizirano matrijo
      dočim Neftis akumulirano vrednost materije njun skupni duh predstavlja ANUBIS,ki vodi ljudi po vsem
      labirintih zla in izkušenj.Kdor ima Anubisovo palico prehodi ta labirint duš.Anubis vodi duše in psiho
      individuma skozi cikel teme nazaj k svetlobi in ga preda bogu KHEPRI-novemu rojstvu vstajenja.


      Boginja MAAT boginja pravičnosti,ki sodi tako smrtnike kot nesmrtne ljudi bogove!!!Kdor sledi MAAT in          
      TOTHU bo prišel pod okrilje boginje BASTET in KHEPRE,ta postal bo večno mlad in živel v obilju.Kdor ne bo
      prišel pod kazen boginje SEKHMET,ki mu bo vzela vse življenjske darove,ki jih je nepravično pridobil.

      BOG HAPI ni samo bog Nila, ampak je bog dveh sočasnih polarnosti vse in vsake vesoljne X pojavnosti
      Severa in Juga,preko katerih se medsebojno tvori gravitacijsko vezje vse in vsake X individualne
      mept* vesoljne pojavnosti.


      Iz napisanega lahko sklepamo,da je Horus osrednja osebnost Egipčanske teološke zapuščine,kot je
      Marduk v Sumerski in Jezus v umetno spisani krščanski veri.Krščanstvo je v teološkem smisli
      sporočilnosti in prenosa znanja te apaurušeja (brezčasne)civilizacijske zapuščine iz enega v drugi
      civilizacijski val ,celo zelo osiromašila in s tem izgubila svojo verodostojnost.Egipčani in narodi,
      ki se niso srečali s krščanstvom imajo neprimerno bolj ohranjeno to apaurušejo izgubljeno civilizacijsko
      znanje kot nam ga danes posreduje krščansko iracionalno spisane dogme,ki imajo v resnici namen
      človeštvu zavladati z umetno  duhovno matrijalistično dogmo v interesu RKC.RKC se ne bori za razsvetljenje
      ki bi zamenjalo sedanjo zemeljsko življenjsko paradigmo za vesoljno neomejeno. Saj stara izgubljena znanja
      omogočajo ravno to v točno določenem času ponovnega civilizacijskega vrha,ko je človeška zavest(bit) zopet
      sposobna doumeti izgubljeno znanje in ga praktično uporabiti v svojem vsakdanjem življenju.
     



Poet sem lepo povedal in se vprašal Je to mogoče? Zraven sem še prosil,da 100 x preverite,če je napaka.PREBERI! Tibhu nisem našel.Bom pa zadevo še enkrat obdelal in preveril še 10 različnih variant. Ker se tudi prevodi razlikujejo med seboj. Se sedaj razumemo in ne skači v zrak po nepotrebnem.
Back to top
« Last Edit: 06.03.2012 at 08:50:07 by Alojz in Sandib »  

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11042 - 05.03.2012 at 20:00:31
 
No, temu se pa reče orng mineštra.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11043 - 05.03.2012 at 20:07:36
 
Vsak, ki nima potrebnega znanja in je vsaj malce samovšečen, ti seveda naivno nasede in celo mogoče še verjame. Vsak, ki zna ločiti temo od svetlobe, pa takoj vidi neumnosti, ki so polna nasprotij in gredo iz ene skrajnosti v drugo.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11044 - 05.03.2012 at 21:24:09
 
M.L. wrote on 05.03.2012 at 20:07:36:
Vsak, ki nima potrebnega znanja in je vsaj malce samovšečen, ti seveda naivno nasede in celo mogoče še verjame. Vsak, ki zna ločiti temo od svetlobe, pa takoj vidi neumnosti, ki so polna nasprotij in gredo iz ene skrajnosti v drugo.

Pa lep pozdrav.


ML Vedno se pokaže ,da si RKC fanatik. Ampak res vedno!! Čist so ti katoliki sprali možgane. Kaj te jezi,če nekdo RKc jemlje verodostojnost.Še nisi dojel,da je Vatikan najbolj manipulatorska verska država na svetu.Največji zemljiški posestnik na tem planetu,najbolj bogata korporacija,ki prodaja zlagan vero preko misijonov .Če ne gre drugače pa z inkvizicijo.RKC duhovno pohablja človeštvo načrtno že 2000 let.Potem pridejo pa ven fanatiki tvojega kova.Takšni kot si ti bi ubivali v imenu Boga,ki ga ne razumejo.To jaz nezmotljivo vidim v tebi. Potpišem,da bi ti ubival in zatiral v imenu lažnega Boga. Ti ne dojemaš duhovne  svobode ljudi. Cheesy Tongue Undecided Roll Eyes Cry
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11045 - 05.03.2012 at 21:32:58
 
ML

Daj mi ti kaj razloži samo ne s tistim OČe Sin sveti duh. To je čist pomankljivo,zato narobe.
Dotakni se ti Egipčanskoh Bogov pa mi jih razloži ti.Ampak tako,da bodo za kaj uporabni. Tvoja RKC je čisto neuporabna.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11046 - 05.03.2012 at 21:54:14
 
Alojz in Sandib wrote on 05.03.2012 at 21:24:09:
M.L. wrote on 05.03.2012 at 20:07:36:
Vsak, ki nima potrebnega znanja in je vsaj malce samovšečen, ti seveda naivno nasede in celo mogoče še verjame. Vsak, ki zna ločiti temo od svetlobe, pa takoj vidi neumnosti, ki so polna nasprotij in gredo iz ene skrajnosti v drugo.

Pa lep pozdrav.


ML Vedno se pokaže ,da si RKC fanatik. Ampak res vedno!! Čist so ti katoliki sprali možgane. Kaj te jezi,če nekdo RKc jemlje verodostojnost.Še nisi dojel,da je Vatikan najbolj manipulatorska verska država na svetu.Največji zemljiški posestnik na tem planetu,najbolj bogata korporacija,ki prodaja zlagan vero preko misijonov .Če ne gre drugače pa z inkvizicijo.RKC duhovno pohablja človeštvo načrtno že 2000 let.Potem pridejo pa ven fanatiki tvojega kova.Takšni kot si ti bi ubivali v imenu Boga,ki ga ne razumejo.To jaz nezmotljivo vidim v tebi. Potpišem,da bi ti ubival in zatiral v imenu lažnega Boga. Ti ne dojemaš duhovne  svobode ljudi. Cheesy Tongue Undecided Roll Eyes Cry


Alojz, res si sirota, žal mi je, da ne moreš premagati napuha in sovraštva v svojem srcu. Verjetno se sploh ne zavedaš kaj pišeš. Sicer pa, kdor o drugem govori slabo in sovražno, ta s tem ravno razkriva svoj pravi obraz. Pa nič ne de, ti očitno še temu nisi dorasel, saj drugače si ne bi dovolil takšne sramote.

Še dobro, da tvoja nezmotlivost in podpis v očeh pravičnika nima nobene teže.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11047 - 05.03.2012 at 22:31:55
 
Alojz in Sandib wrote on 05.03.2012 at 21:32:58:
ML

Daj mi ti kaj razloži samo ne s tistim OČe Sin sveti duh. To je čist pomankljivo,zato narobe.
Dotakni se ti Egipčanskoh Bogov pa mi jih razloži ti.Ampak tako,da bodo za kaj uporabni. Tvoja RKC je čisto neuporabna.


Če nisi sposoben ločiti rkc boga, od mojega Boga, potem si še zelo zelen, če pa me namensko blatiš, žališ in besedno zavajaš, potem si nepošten.

Pomanjkljivi so Egipčanski bogovi, saj so nastali pozneje, kot plod domišlije, zato so tudi neuporabni. Sprva pri starih Egipčanih na začetku te njihove civilizacije se omenja samo en Bog in to tako imenovani " neimenovan Bog", torej Bog brez imena. Njemu je tudi posvečenih več templjev, prvi med njimi je bil Ja bu sim bil- ski tempelj.

Začetek domišlijske mitologije bogov v starem Egiptu se začne z tiranskimi faraoni, kateri so uvedli svojo vojsko in začeli zatirati svoje ljudstvo s prisilnim delom in suženjstvom. To mitologijo so potem nasledili in po svoje preuredili Grki in tudi pozneje Rimljani. Tako, da uporabnost teh bogov je nerealna in nesmiselna, lahko jih pa podoživljamo po mili volji v svoji domišliji.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11048 - 05.03.2012 at 23:10:19
 
Dobro razloženo, brat M.L. .

Pa tudi Alojzu bi že bilo lahko jasno, da jaz in ti nimava istega Boga, kot do kraja zblojenozblodeni Vatikan ki bo kmalu razkrinkan in razkrit kot eden največjih prevarantov v zgodovini Človeštva.

Lp do tedaj, ajd', čaw .  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11049 - 06.03.2012 at 02:43:44
 
Vidva ne razumeta da cisto falista ze samo z besedo moj bog, od tu naprej tisti ki razume zadevo ne rabi vedet kaksen je vas bog, ker ni nobenga tvojga mojga, vse je skupaj z nami vred zaobjema, tukaj ni moje tvoje. Tvoj je lahko samo delcek tega pa se to na izposojo, ker se nobenga ne poznam da bi kaj odnesel v grob.
Vajina domislija je vajin bog in ker ga imasta za gospoda spada pod RKC boga.
Vem da je skoda besed, moje besede ti ne obljubljajo nic, vajina izmisljotina vam obljublja iluzorno nesmrtnost in popolno varnost na tem svetu.
Zato vem da nebi niti pomislila da bi to izpustila, v bistvu vaju popolnoma razumem.
Kar tako naprej Cool
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11050 - 06.03.2012 at 08:23:52
 
Etrex wrote on 06.03.2012 at 02:43:44:
Vidva ne razumeta da cisto falista ze samo z besedo moj bog, od tu naprej tisti ki razume zadevo ne rabi vedet kaksen je vas bog, ker ni nobenga tvojga mojga, vse je skupaj z nami vred zaobjema, tukaj ni moje tvoje. Tvoj je lahko samo delcek tega pa se to na izposojo, ker se nobenga ne poznam da bi kaj odnesel v grob.
Vajina domislija je vajin bog in ker ga imasta za gospoda spada pod RKC boga.
Vem da je skoda besed, moje besede ti ne obljubljajo nic, vajina izmisljotina vam obljublja iluzorno nesmrtnost in popolno varnost na tem svetu.
Zato vem da nebi niti pomislila da bi to izpustila, v bistvu vaju popolnoma razumem.
Kar tako naprej Cool

Joj, kako si še kratkoviden Etrex, mar ne rečeš ti svojemu očetu moj oče, čeprav je tudi oče tvojih bratov in sestra.

Rkc bog je materialen in ne duhoven, kolikor pa vem, da vidva z Alojzem stavita na materijo in ne priznavata duhovnost. Zdaj se pa vprašaj; kdo je bližje rkc, jaz, ki prisegam na duhovnost ali vidva, ki podpirata materijo? Odgovor je na dlani, mar ne!

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11051 - 06.03.2012 at 08:38:02
 
M.L. wrote on 05.03.2012 at 20:00:31:
No, temu se pa reče orng mineštra.

Pa lep pozdrav.

Res je. Se bojim, da tej močno prezasoljeni mineštri ni in ni videti konca.

Bajke so pa pri ljudeh tako ali tako že vseskozi zelo priljubljene. In potem ko si nekdo izmisli neko pravljico o nekem nastanku jo nekdo tretji vzame zdravo za gotovo in na njej bazira celoten svoj lajf. Precej žalostno ...  Cry
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11052 - 06.03.2012 at 08:38:32
 
ML-Bošty

Vsa vajina duhovnost je v vajinih materijalnih telesih.Upati,da so vajine duše večne je bedarija,Življenjski duh ni enak elementarnemu.Duša pa vedno izhaja iz kolektivne iz Nad duše .Duša osebka je ciklična ker se individualizira( realizira) iz življenjske reprodukcijske verige vrste Nad duše..Ker pa individualna duša izhaja iz nadduše ima brezčasen -individualni spomin.To šalebajzerji vajinega kova sploh nočejo dojeti.Ni tudi zavesti če ni živega materiajalnega telesa.Zavest človeka ima tri nivoje. Če vama ni kaj prav pišita svoj blog in se tam ne bom nikoli pojavil,ker  se RKC fanatiki ne da pogovarjati.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11053 - 06.03.2012 at 08:43:56
 
Alojz in Sandib wrote on 05.03.2012 at 19:36:18:
Poet wrote on 05.03.2012 at 13:40:01:
O ježeš, jaz vedno trdim, da je človeški um samo-izpolnjujoča prerokba, in to se tu točno pokaže.

V angleščini se je nekdo zatipkal (typo), in po pomoti piše "slav" namesto "slay", kar po naše pomeni pokončaj.

Babylonian Creation Myths - Enuma Elish

"Who will go and slay the dragon,"
And deliver the broad land from...
And become king over... ?
" Go, Tishu, slav the dragon, !!!!!!!!!And deliver the broad land from...,
And become king over...!"

To pomeni: Pojdi Tishu, pokončaj zmaja.

No, če se pa res hočemo igračkat z besedami pa jaz lahko naumim tole:

Go, Tishu, slav the dragon: Pojdi, Tishu, ti Slovan, ki si zmaj
pa še tu, če že, bi moral biti slav z veliko začetnico, torej Slav.
Torej lahko pa je ta "slav" v resnici zmaj, in tale Rusija je resnično nek zeleni nekulturni barbarski zmaj, hja ...


Poet je popolnoma pomirjen sam s sabo in vsem-i. Smiley

Ravno toliko kot tvoj pes, ki mirno leži v senci in je pomirjen. S sabo. In z drugimi.

Če pa mu stopiš na rep, kaj bo potem miren? Potem se pa dvigne in te šavsne. Potem pa spi naprej. In je pomirjen. S sabo. In z drugimi. Tako je to.

Sploh sem pa jaz nekoč poznal tega Tishu-ja osebno. Je živel pri nas v soseski in je prodajal vroče pse. Že res, da je bil Slovan, in se je zmeraj nekaj z zmaji prerekal, samo kaj ko je bil globoko v sebi pravzaprav Eskim, in mu je bilo pri nas kar malo vroče. Pa še rekli smo mu Tišo, v smislu: "Ajde Tišo, donesi mi hotdog!" Pa je Tišo prinesel vročega psa, samo še vseeno mu je bilo malček vroče. Ker je bil pač Eskim. In Eskimom je rado vroče. Tako to je.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11054 - 06.03.2012 at 08:57:22
 
Poet sem vprašal in prosil da se preveri,če je napaka.Celo 100x naj se preveri.Ker sem postavil pogojnik,če je to sploh mogoče? Vprašal sem vas,če imate dostop,da se preveri.SEm trdil,da je to tako? Zato moraš vsaj  prebrati kaj napišem. Prosil sem,da se preveri in to 100X,ker ne želim zavajati. Poet v glavi imaš samo sebe in to te malo muči.MIsliš,da si lahko sodnik.Celo Igor je rekel,da boš ti preveril,ker si nek stručko za angleščino.Nihče ni trdil,da je tako.Ti je sedaj jasno? Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 735 736 737 738 739 ... 764