Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 
(Read 58652 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Ženske manjvredne? Enakopravnost spolov!
Reply #45 - 05.05.2009 at 13:28:04
 
Ženske imajo definitivno več privilegijev...malo se nasmehne, pokaže malo več kože.....in doseže vse , kar hoče. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Ženske manjvredne? Enakopravnost spolov!
Reply #46 - 06.05.2009 at 15:33:20
 
Bamby wrote on 05.05.2009 at 10:25:34:
Bivši ameriški predsednik JFK je nekoč pojamral, da vsa njegova letna predsedniška plača komaj zadostuje za potrebe njegove žene.
Torej je na tem primeru jasno, da so ženske vredne več in ne manj.


Wink Grin Cool Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Ženske manjvredne? Enakopravnost spolov!
Reply #47 - 28.06.2009 at 21:29:10
 
Zdravo

         Menim, da imajo punce res več privilegijev, toda moremo priznati da smo za to krivi mi moški in starši kateri vcepljajo tako vzgojo mladim.

         Enakovrednost med spoloma. Hm,... . Če zna punca mešati malto in prenašati cel dan tramove,... itd,... ne vem. Mislim, da za to punce niso. pač razlog je v fizični konstituciji. So pa zato bolj narajene za jezike, oziroma so ženske nasplošno bolj zaželjena delovna sila ker so bolj odportne na monotona dela., (raziskave to potrjujejo). Tako, da o enakovrednosti spolov pri opravljanju dela s epo mojemmnenju ne moremo meniti, ker tisočletja in tisočletja evolucije so dala spoloma specifične lastnosti itd in zato je nekaj razlike, čeprov mamo tudi ženkse k so vojakinje itd,.... . Ko pa govorimo o enakovrednosti v družini, se mi pa zdi tda tukaj je potrebno to upoštevati. Pac pogovor veliko reši. Morem pa priznati, da še nisme srecal punce katera bi, kako nj se izrazim, imela namen za resno vezo oziroma za konkreten odnos, pogovor, enkopravnost,to redko srečas, sam kot pravim to je funkcija vzgoje v druzinah, ker se daje potuho pri vzgoji.

Moj mnenje, lepo pozdravljni

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ženske manjvredne? Enakopravnost spolov!
Reply #48 - 09.07.2009 at 11:42:59
 
So že stari mojstri vedeli povedat:

Žena je kot šporgert - je fajn imet, sam povsod je pa res ne moreš vlačt za seboj.

Baba je kot kosa - ni dost, da jo sam brusiš, je treba kdaj tud sklepat.


Grin
(vredne so pa toliko, kolikor kdo da)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Ženske manjvredne? Enakopravnost spolov!
Reply #49 - 09.07.2009 at 15:16:17
 
Hej

Zenska je kot vino.
Zenska je kot zidarska zlica.
Zenska je kot sir.

za vse te reči velja, da dalj časa se ukvarjamo z njo, ozirma pustimo stati ali ji dajemo pozornost bolše je.

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Ženske manjvredne? Enakopravnost spolov!
Reply #50 - 10.07.2009 at 22:27:29
 
radovedni soncek wrote on 09.07.2009 at 15:16:17:
za vse te reči velja, da dalj časa se ukvarjamo z njo, ozirma pustimo stati ali ji dajemo pozornost bolše je.
pusti ti na hladnem stat nekej časa kej druzga pa boš dobil lih obratni učinek  Smiley

Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Ženske manjvredne? Enakopravnost spolov!
Reply #51 - 10.07.2009 at 23:43:36
 
Roll Eyes

Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Ženske manjvredne? Enakopravnost spolov!
Reply #52 - 17.09.2009 at 12:04:03
 
so se peljalji 3 prijatli iz enga žura...
in se 2 zgovarjata zadaj:

O zdej sem grem stisnit h moji ženski... k je res super. Kuha dobro in doma se vse sveti vse dni v letu... je pridna k mravljica...

Pa drugi reče... tut sam imam pravo žensko. Imava domače marmelade in polno zalogo vloženih paprik, ajvarja, gobic.
Prava čebelca je...

Pa se oglasi še voznik.
Ja moja je tut žival.  Grin Grin Grin

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Ženske manjvredne? Enakopravnost spolov!
Reply #53 - 17.09.2009 at 23:06:29
 
Zaggy wrote on 30.10.2007 at 15:52:31:
Zdajle mi je padlo na pamet, ko to prebiram, da, ženska je lahko enakopravna samo, če moški do nje nima poželenja, drugače je v tem času nadrejena. Poželjivi možki se do ženske vede podrejeno ali pa še huje- nasilno.
Drugače sem mnenja, da so ženske predstavnice dobrodošle v politiki zaradi večjega čuta za materjalne dobrine in snovno preskrbljenostjo. Kolikor poznam imajo v vseh meni znanih družinah ženske roko čez družinski proračun, kar se izkaže za dobro, da je pozimi toplo, da je hladilnik poln, da ni prehudega minusa na računih.
Je pa treba vedeti, da kakor smo enakopravni možki in ženske, so enako enakopravne tudi ženske med sabo in za vse so ista pravila, kljub malce različni naravi možkega in ženske.
Nekako tako in
Lep pozdrav možki Wink & ženske  Kiss



Eko,..

toel ti ap res dam roko lepo si napisal. Jaz ne bi mogle bolje,.. vsajslovnicno ne ce ze po pomenu.

Je ap res,.. majke mi,...hi,hi,hi,..
ODlcino anpisano seenrkat povhala,...

Torej moskis e pa do zenske ne vede pozljivo ko ima prazan jajca,... ce niam za ... pol je pidzaija,... in obratno

lp

Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Ženske manjvredne? Enakopravnost spolov!
Reply #54 - 17.09.2009 at 23:09:22
 
Quote:
Z duhovnega vidika smo tako ali tako vsi duše in  samo v trenutnem telesu predstavljamo ženski ali moški spol.  Smiley

Glede na to kakšno telo smo dobili, tako tudi delujemo.

Zavedati se je treba, da v nekaterih stvareh ženske presegajo moške in v nekaterih moški presegajo ženske.

Lahko se dopolnjujemo, lahko pa celo življenje vrtimo v krogu, kdo naj bi bil boljši, kar pa je zapravljeno življenje.

Poanta  moškega in ženske je torej v sodelovanju.  Smiley

Meni je všeč razlaga moškega in ženske, ki sta moški kot maslo in ženska kot ogenj.  

Če je ognja in masla v pravem sorazmerju se maslo lepo topi in ogenj lepo tli,
če je ognja preveč se maslo prižge,
če pa je preveč masla zaduši ogenj in ta ne more goreti.

Tako je tudi pri parih, če vlada v odnosu preveč ženske energije je moški neizpolnjen, nesrečen lahko bi rekli skurjen.

Če pa v odnosu vlada preveč moška energija, je ženska kot ogenj brez zraka, njena strast, njena energija je zadušena.

Lep pozdrav   Smiley



Hm,. me psominajs na eno debato z enim seom,...

mi je reku, da so vibraciej take da mores emti zensko k drgc ne mreos funkcijonirati,. v bistvu je rkeu da moski da zenski energijo Wink in ona katalizir ak kataliazotr in pol ti jo vrne ena taka fora da je,..

No tga nim cutil nikoli, je pa res da po 5 letih samskosti s emi zpa zdi da je malo drgac,.. hehehehe

sam po drugi strnai ap se sprujem ali ej to res ali ne,..

mislim,.. veste kaj ej zanimivo,.. če gledam kok energiej zense rabijo pol e sploh ne rpesencea da imajo po vec tipov,.
majke mi
Wink
hihiihh
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Ženske manjvredne? Enakopravnost spolov!
Reply #55 - 10.10.2009 at 04:54:11
 
Quote:
Andres wrote on 27.04.2009 at 23:01:59:
Po predvidevanjih sem pičil tam kjer je treba.  Glede na tvoj zadnji odstavek o hvaljenju v gostilnah, naj zapišem da je glavna ženska obravnava koketiranje do moških. To je zgolj druga beseda za manipulacijo moškega mimo katere ženska vrsta ne more, ker tudi ne zna. Sicer pa same pogosto pravite, da kaj se moški pustimo, zato nas pa skozi prste obračate.   Tista, ki naštetega ne počne se je brez dvoma nekoliko bolj približala ženskemu prvinskemu bitju. Vse ostalo so odpadki z joški. Morebiti si tak odpadek ti. Če ne, toliko bolje, saj na podlagi tega ima kakšen tvoj člen naslednikov več možnosti, da preživi dostojno partnersko življenje.

Ustavila si se pri nekem kuhanju za zmatrane desce in opažam tudi pri likanju.  Joj, sramotno, da se ženska na tako banalno stvar obesi.  Kuhat znamo sami, srajce si kupimo in zlikamo sami, za ženske kajpak izdelujemo pomivalne mašine, ker ves lak za nohte bi se utegnil izprati, če bi prale na roke.  In nenazadnje ženske za pranje in likanje ne potrebujem.  Našel sem boljšo rešitev. Skuham zase in za dva otroka da imamo za dva dni, peglam pa na moški peglezen, saj kupil sem tistega, ki nekatere tkanine zlika kar sam. Cenejše je namreč kupiti boljši peglezen kot pa vzdrževati babnico.  Ni res??

In kaj  ne more moški narediti kar ženska lahko?? Samo roditi ne more, pa še za to ga ženska rabi. Torej ženske niste popolnoma nič posebna bitje, ste pa posebne kadar se je treba pokazati katera zna bolje manipulirati. Manipulacije vam segajo celo tako daleč, da ste zmožne ubijati, s čimer mislim na zarodke. Zmožne ste se namerno zaploditi v imenu boljšega jutri samo za vas, in ne za otroka ki ne odgovarja za položaj vaših nog v danem trenutku.

Spotaknila si se tudi ob najboljšo žensko na svetu, mojo mamo. Očitno ti psihologija peša.

Andres


Kot kaže gospod Andreas užolaščeni samec, ki krivi ženske za svojo nesrečo. Raje imaš dobro likalno mizo kot žensko, ki jo moraš vzdrževati ubogi revež, vzdrževalec žensk.  

Kuhana hrana za dva dni s tem se ne bi hvalila na tvojem mestu, sveža in sveže pripravljena hrana je najboljša,  tega verjetno ne veš, pametnjakovič.

Zate našla bi idealno žensko, lahko ti jo priporočim tisto napihljivo zadevo Ančko v sexshopu jo dobiš, nezahtevna zadeva, ki bo prenašala izlive vseh sort.

Če je tvoja mama najboljša ženska na svetu, le  kje se je potem izgubilo v vzgoji, spoštovanje do žensk  Questioning

Očitno tvoja psihologija peša, ker misliš, da je samo tvoja mama ena in edina najboljša ženska na svetu.



Opažam da je dovolj, če se oglasim enkrat in naredim celo ceremonijo. Kajpak se mi mora zapisati ženska, da to tudi uspe.  Tako ste na ta način razpisali ne le površen del moje biografije, brez dvoma ste nekateri usekali popolnoma mimo.  

Kar zadeva likalne deske. Seveda je bolje imeti doma likalno desko kot žensko.  Noben se še ni na njo spekel, drugače je seveda z likalnikom in še bolj pogosto se moški in pa tudi ženske opečejo ravno na ženska, ki so po značaju manipulatorske, izkoriščevalske, zato tistega drobiža, ki le to ni skoraj ni več na poligonih.

Ne vem nahate, kako si sploh drzneš meni iskati žensko, povrhu vsega kot praviš idealno iz plastike. Bržkone je to v mnogo katerem primeru boljša oblika kot tista živa baba, pa naj si bo prostitutka ali dobesedno dobra ženska.  Potem si nekaj tudi lutke omenjala, kar je bolje kot ženska.  Zakaj? Predvsem lutka je vedno lutka. Ostaja to kar je. Ženska, skozi katero se v nekaterih primerih pretaka tudi ciganska kri, kri manipulatorke, kri samo vizuelne ženske, kajpak kri ki postaja zelena, to ni več ženska. Gre za neko degeneriran del zemeljske populacije, ki v življenu pogoste s prstom ne migne izključno zaradi privilegijev.  No, so tudi tiste hudo iznajdljive in nič manipulatorske, vendar takih je ženskam v škodo malo.

Ponavljam, da imam rajši skuhano hrano za dva dni in dobro likalno mizo, kot pa žensko, ki je vse drugo prej kot ženska v pravem pomenu.  Mislim še živeti in vsaka minuta življenja s kuro je tveganje, da umreš prej.   Do kruha moram kajpak spraviti dva otroka, zato se ne pustim ne ženskam, niti ne nizkotnim postom, kakor ste jih nekateri zapisli na pretekli strani.  

Obenem opažam, da sem se v tej temi oglasil aprila in vam tako dal dodatnega navdiha, da udrihate. Mnogi imate kajpak prav, drugim pač niti ne zamerim, saj nenazadnje v besedah je skrit vaš stil življenja in to je ravno tisto kar ženska hoče.  Prestiž in privilegij  s čim manj dela, najpogosteje konkretno s pičko.  Ne smemo pozabiti, da se ravno v tem času ravno pri ženskah viša stopnja abortiranja, kar kaže, da gre pravzaprav za del populacije, ki brez vojne droge ubija. Več kot to. Ubija lastnega otroka, kar se med moškimi ne dogaja, oziroma če se, je to razvpeto po vseh časopisih, včasih celo po vseh mednarodnih medijih.  

Danske raziskave kažejo tudi, da samski očetje z otroci bolje vzgajajo otroke kot samske matere. Zakaj? Predvsem zato, ker ženska je desc postala, kar vam trobim že več let, ravno ženske pa se temu hudo upirate.  Zdaj, po toliko letih ste se že nekajkrat obrile, toda to ni več moderno kot veste in spet boste hodile poraščene okoli, kot nekoč, kot naše mame in babice. Toda cahen bo ostal, vsaj tam kjer ste se urezale. Porezana pa je vaša duša, ki pravzaprav ni ženska. Govorim o nekem spolu, ki ga svet še ni odkril, le vizuelno je neke joške videti. Če teh sploh kaj je.  Smiley

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Ženske manjvredne? Enakopravnost spolov!
Reply #56 - 10.10.2009 at 05:11:47
 
Quote:
Nahatee
Andres spoštovanja do žensk ne premore še manj do njihovega dela. Verjetno bolnik v ženskah vidi samega satana, kot je včasih poudarjala RKC. Zmedeni osebek, ki ga je povozil čas in prebira srednjeveško literaturo. Kaj češ.

Lp,Igor



Do njihovega dela?  Dovolj je, če se sprehodiš skozi kateri koli blagovni center, ali kar po neki prometni ulici hodiš.  Kaj ti pade pri ženskah ob takem pogledu najbolj v oči. Predvsem tisto za kar imajo same velik kompleks. In to je velika rit. Včasih meri tudi en meter v širino, torej je to znak, da preveč sedijo.  Le to je obenem znak neenakopravnosti, in pometati v rudnike bi bilo potrebno  45% žensk, saj nenazadnja le one se borijo za neka enakopravnost.  1 000 000 moških kolikor jih Slovenija premore, si v enem letu ne more nabrati toliko celulita kot ena sama ženska. Torej je tudi to znak, da vse sedeče v raznih pisarnah, na poštah, bankah ipd, delajo same sebi škodo, zatorej rudniki vabijo. Vabijo tudi skladiščna, gradbeniška, vodoinštalaterska dela kjer je rekreacije dovolj in celulit se ne bo nabral kot na riti. Ne le to. Celo rit bo manj ali nič raztegnjena.


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Ženske manjvredne? Enakopravnost spolov!
Reply #57 - 10.10.2009 at 05:15:05
 
Bamby wrote on 05.05.2009 at 10:25:34:
Bivši ameriški predsednik JFK je nekoč pojamral, da vsa njegova letna predsedniška plača komaj zadostuje za potrebe njegove žene.
Torej je na tem primeru jasno, da so ženske vredne več in ne manj.



Če je merilo materialna blaginja, potem se točno ve, da je med ženskami vsaj  90% prostitutk te ali one vrste. Ni res?
Zato, pa je današnja generacija po večini tako slabo vzgojena, saj kurbe so jih rodile in kurbe vzgojile.  Govorimo o tistih za katere praviš, da so vredne več.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Ženske manjvredne? Enakopravnost spolov!
Reply #58 - 10.10.2009 at 05:23:50
 
El Pesnik wrote on 28.04.2009 at 08:21:55:
Recap: Andres je ostal sam z dvema otrokoma, njegova žena/partnerka jo je pa podurhala neznano kam. Posledično se je Andresu zameril ves ženski spol, na katerega projicira občutja do svoje partnerke, katero vidi kot manipulativno. Kot edino svetlo točko ženskega spola vidi svojo mater, ki ga nikoli ni izdala, vse ostale so po njegovem tega zmožne.

Nahatee ni všeč Adresov izbruh jeze in ogorčenja nad ženskim spolom, ker se ji že tako ali tako zdi, da moški vse preveč udrihajo po ženskah in za to nimajo realne osnove.

Ob vsem tem bi lahko rekel samo to, da si partnerja "izberemo" sami in da ga kot takega tudi "čutimo". Z drugimi besedami, točno vemo zakaj smo si ga izbrali in kako bo v prihodnosti odreagiral. Če pa upamo, da ga bomo spremenili, smo si pa sami krivi - partner bo tak kot je in takega smo si izbrali.

Z drugimi besedami: naključij ni. Vsaj ne v tem vesolju.

Zakaj si je Andres izbral manipulativno žensko ve samo on - kaj na njej ga je tako zelo pritegnilo. Dokler tega ne bo razumel, zakaj je do tega prišlo, in zakaj mora sedaj iti skozi to bolečino, ne bo svoji partnerki nikoli odpustil in ne bo mogel iti naprej. Za vse zamere, ki jih držimo v umu smo pa tako ali tako sami krivi - sami se jih oklepamo, ne neka višja sila. In tudi sami trpimo.

Peace.



Kozmični poet.  Ne vem sicer odkod črpaš informacije, a vendarle so te sila točne. Bržkone se poznava osebno, le da si tu z drugim nickom.
Res je kot praviš.  V prereklih letih sem bil več kot tolikokrat na socialni, na policiji, na organizaciji za zaščito otrok,  skratka, nikoli sam za sebe, ali zaradi osebnih prekrškov.  Tudi sem šel v spremstvu dveh policijskih avtomobilov sina iskat, saj grožnja pijanca je mojima otrokoma ki v življenju nista videla pijanega človeka totalna tujka.  
Tudi si prav napisal, da me mama nikoli ni izdala.  

Zakaj moram skozi to se v nadaljevanju teksta sprašuješ.  Verjetno predvsem zaradi otrok, saj sicer bi bila potunkana v dno družbe. Sam nisem nikoli na cesti rastel in posledično ne morem dovoliti, da bosta takšna moja otroka.   Kot sem nekje in nekoč že napisal. Ko in če bosta moja dva otroka mene razočarala, oziroma ko in če bo videti, da sta skrenila na slabo pot, si bom moral priznati, da sem slab oče.


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Ženske manjvredne? Enakopravnost spolov!
Reply #59 - 10.10.2009 at 05:30:10
 
Alojz in Sandib wrote on 03.05.2009 at 11:55:51:
Nahatee

Andres ni dojel,da brez sodelovanja-sožitja sobivanja obeh spolov ni naše vrste in tudi njega uboge pare ne bi bilo.. Res je:zmešanemu se ne more več zmešati, on to že je. Cool

Lp Alojz Cool


Tebe sem pa že enkrat prej bral tule. Kajpak kadar pridem je to za pet minut, zatorej resnično ne morem trditi, da si zmešan. Nenazadnjo izhajaš iz vrste kot praviš. Seveda, saj pri vas se še vedno podžigate, imate vojne, razslojevanja, denar, diskriminacijo, v sebi pa ste tako hudo revni.

Pozdrav od zmešanega..


Andres


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6