Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14 ... 29
(Read 79717 times)
Poet
Ex Member




Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #165 - 29.09.2008 at 11:48:25
 
satis wrote on 29.09.2008 at 10:57:01:
Poet wrote on 29.09.2008 at 07:02:24:
No, pa tisto indijsko pocestnico, ki jo imaš v slikci od profila, bi pa tudi lah počasi snela, kajneda? Me skoz kar malo prestraši, ko jo ugledam.

Čaulibauli!


Maš slab okus za ženske. Ta deklica je bivša miss sveta, poglej si jo v videu v duetu s še eno bivšo indijsko miss sveta.

haribol!

http://www.youtube.com/watch?v=z95Db8XvgME


Hja, moj okus za ženske resda ne zazna pocestnic, pa samovšečnih "lepotnih" kraljičen, pa neinteligentnih ovčic, pa punčar ki dovolijo da jim moda dirigira življenski stil, pa podobnih princesk. Sploh pa, zakaj pa imaš njeno sliko v svojem profilu? Spet se obešaš na nekoga drugega kot vsak drugi Hare Frišnov premetenec.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #166 - 29.09.2008 at 11:52:45
 
V glavnem, satis, Indija je duhovno tako prazna in umazana kot so umazane njene ulice in so prazne betice njenih indijskih šarlatanskih gurujev, ki jih v današnjem času izvažajo po vsem svetu.

Ti in mnogo drugih ljudi, tudi sam nekoč, pa smo se ujeli v lažne obljube in predvsem potvorjeno sliko realnosti, ki jo propagirajo ti lopovi iz Indije. Poponoma nič ni resničnega in modrega, kar pride iz Indije, ker Indija te lahko naredi le za nadoblakarja in sanjača, zaradi česar je tvoje življenje potem neuravnoteženo.

Vaš klan se pa imenuje Klan Prostovljno Pobebljenih Bedačkov. A je zdaj v redu?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #167 - 29.09.2008 at 16:32:45
 
satis wrote on 29.09.2008 at 10:48:45:
Quote:
satis wrote on 28.09.2008 at 10:27:30:
Res sem bila v borbi s tabo in tebi podobnimi rahlo nekulturnimi dedci,  Grin , ampak zgleda, da se stanje umirja in da vaš trenutni mir in prijazna komunikacija vpliva tudi na moj duševni mir in zato smo res trenutno lahko vsi mirni in srečni.
Smiley

Z menoj nisi mogla biti v borbi, ker se sam nisem prav nič boril. Boj je v tebi, ker intuitivno veš, da nekaj kar zagovarjaš ni resnično. Svoja prebrana razmišljanja si pač želela preizkusiti na forumu in dobila si odziv, katerega tvoja osebnost pozna.  Boj med (priučeno) miselnostjo in teboj kot celote.

Lp,Igor


Ajgor, ali se delaš prefinjeno intelektualnega ali pa se štuliš v klan Lojzi&Poet itd. Torej menjaš razpoloženja kot kameleon barve, nisi ustaljen, in dokler ne najdeš sam notranjega ravnovesja, se lahko le še učiš od drugih, kot so Madan Gopal, M.L......

Tako se ti bo odprl nov svet, svet ljubezni in vdanosti do Vsevišnjega Gospoda.

Smiley




Satis

Da ti bo jasno za večno. Jaz,Poet,Nahatee,Ajgor,Etrex,Sašo in še nekaj drugih nismo nikakršni KLAN.Ampak smo ljudje,ki mislijo s svojo glavo in se zavedajo lastne večno-sedanje življenjske samobitnosti. In to naše samospoznanje je individualno in od nikogar razen od EM sile našega bivanja spodbujeno. Jaz nikogar ne ogrožam jaz in zgoraj omenjeni,če sploh smem v njihovem imenu govoriti se pač zanašamo na lastno individualno samobitnost.
Zaradi mene osebno ima lahko vsak tu na tem forumu svoje mnenje-'mnenje-' ne pa sodbe drugače mislečih. In vi vsi,ki po večini izhajate (čast izjemam) iz neke verske ločine SODITE tisto kar vam je ravno v teh ločinah lepo zavito tudi prodano.,za suho zlato. Vsaka cerkev,verska ločina, skupnost,združenje ima svoj interes preživetja in to dela iz teh 'skupin' duhovno kramarstvo- ceneno duhovno tržnico!!!-Daj-dam!!
Proti temu duhovnemu kramarstvu sem sam,verjetno pa tudi tisti,ki jih ti omenjaš kot moj klan. Ni klana smo zgolj individualisti,ki mislijo samobitno s sebi lastno izvirnostjo .

Lp Alojz Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
efdita
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 10

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #168 - 29.09.2008 at 16:35:03
 
Ma, Poet, kaj je s tabo? Te je zajel temačni va al kajl?
Živi in pusti živeti!
Back to top
 
 
IP Logged
 
efdita
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 10

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #169 - 29.09.2008 at 16:36:08
 
ups, se je en l izgubil. temačni val...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #170 - 29.09.2008 at 16:40:33
 
efdita wrote on 29.09.2008 at 16:35:03:
Ma, Poet, kaj je s tabo? Te je zajel temačni va al kajl?
Živi in pusti živeti!


Živi in opravi svoje poslanstvo in dolg do vesoljnega življenja. Človek na tvojih ramenih in pod tvojimi nogami je prestol vesoljnega življenja,katerega kralj in skrbnik si ti človek.To moraš samospoznati,da boš lahko večno-sedaj,tudi sam živel.

Lp Alojz Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #171 - 29.09.2008 at 19:41:56
 
efdita wrote on 29.09.2008 at 16:35:03:
Ma, Poet, kaj je s tabo? Te je zajel temačni va al kajl?
Živi in pusti živeti!

Čigavo dete in kakšna princeska si pa ti? To ni noben temačen val, kot pohopsa tebe in druge, ker pač vaša fantazija nasede na čereh realnosti znova in znova, ampak je preprost uvid v naravno duhovnega kramarstva Indije, kateremu ti brezpogojno verjameš. Tak je to, kraljičnica.

Lp, Poet
Back to top
 
 
IP Logged
 
efdita
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 10

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #172 - 29.09.2008 at 22:11:20
 
Poet, kaj sem sedaj princeska al kraljičnica?  Wink Dete sem pa res, samosvoje in neupogljivo Grin
No, priznam, da me res kdaj pohopsa kak temačen val, ampak taka obdobja znam kar uspešno preplavat in zato nikomur ne vsiljujem nekega svojega pogleda in mnenja na določene stvari. Če ti dojemaš Indijo kot jo, je to tvoja stvar in ti jaz ob tem ne bom nič oporekala. Tvoja izkušnja in tvoje mnenje je tvoje. Bolj me je zmotilo dejstvo, da si bil v nekaj postih nekoliko žaljiv in si ljudi označeval z
''Vaš klan se pa imenuje Klan Prostovljno Pobebljenih Bedačkov. A je zdaj v redu? ''  Pa še kaj bi se našlo....
Posted by: Poet
To se mi pa ne zdi prav. Če si ti prišel do takega zaključka v zvezi s svojo izkušnjo z Indijo (kdaj in kje si pa bil?), ne pomeni, da smo vsi tvojega kova in da ne moremo imeti drugačnih izkušenj in uvidov.
Sem imela občutek da je iz tebe zavela neka jeza, razočaranje. Morda sem se pa zmotila, pa si nas, ki nas pa še vleče v Indijo, hotel kaj posvarit in nam prihranit morebitno kako razočaranje  Questioning Daj, napiši kaj več o tvoji izkušnji, da bom razumela, zakaj tako pišeš?
Samo toliko,''princ ''Poet  Wink, pa lepo bodi.
Lp, Efdita
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #173 - 29.09.2008 at 22:43:31
 
efdita wrote on 29.09.2008 at 22:11:20:
Poet, kaj sem sedaj princeska al kraljičnica?  Wink Dete sem pa res, samosvoje in neupogljivo Grin
No, priznam, da me res kdaj pohopsa kak temačen val, ampak taka obdobja znam kar uspešno preplavat in zato nikomur ne vsiljujem nekega svojega pogleda in mnenja na določene stvari. Če ti dojemaš Indijo kot jo, je to tvoja stvar in ti jaz ob tem ne bom nič oporekala. Tvoja izkušnja in tvoje mnenje je tvoje. Bolj me je zmotilo dejstvo, da si bil v nekaj postih nekoliko žaljiv in si ljudi označeval z
''Vaš klan se pa imenuje Klan Prostovljno Pobebljenih Bedačkov. A je zdaj v redu? ''  Pa še kaj bi se našlo....
Posted by: Poet
To se mi pa ne zdi prav. Če si ti prišel do takega zaključka v zvezi s svojo izkušnjo z Indijo (kdaj in kje si pa bil?), ne pomeni, da smo vsi tvojega kova in da ne moremo imeti drugačnih izkušenj in uvidov.
Sem imela občutek da je iz tebe zavela neka jeza, razočaranje. Morda sem se pa zmotila, pa si nas, ki nas pa še vleče v Indijo, hotel kaj posvarit in nam prihranit morebitno kako razočaranje  Questioning Daj, napiši kaj več o tvoji izkušnji, da bom razumela, zakaj tako pišeš?
Samo toliko,''princ ''Poet  Wink, pa lepo bodi.
Lp, Efdita

Hmm, tole tvoje pisanje mi je bilo pa všeč, tako iskreno je bilo.

Torej: jaz sem tudi dolgo želel iti v Indijo. Da bi tam srečal "pravega" mojstra in ko bi bil on razsvetljen, sem jaz pri sebi čutil, da sem že toliko "prečiščen", da bi se zraven razsvetlil tudi sam, tako kot plamen iz svečke na svečko. Ampak pri vseh teh indijskih gurujih in učiteljih je vedno nekaj manjkalo - nekaj bistvenega, še večja slika in tako. No, na koncu sem spoznal, da ni absolutno nihče zanikal Boga kot ločenega od nas, in to je tudi bistvo problema. Da z obiski Indije nisi sposoben 100% prevzeti odgovornosti za svoje življenje ampak vse življenje verjameš v 1.) Boga, 2.) potem v Karmo, 3.) v Usodo, in vedno so okoliščine krive za to kar se ti dogaja v življenju, in pri tem ti noben indijski guru ne bo oporekal, še več, rekli ti bodo celo da vse rezultate svojih dejanj preloži na "Očeta". No, pa me je ta nespametna želja minila, še dobro ker lahko fašeš kako hudo bolezen zam v tisti svinjariji in čist shiraš, pa še duhovno prideš osiromašen nazaj, telesno pa tako ali tako.

Tako da sem se šele z zadnjem času rešil teh pogledov, in to od takrat, ko je na forum "treščil" Alojz. Ejga, a veš kakšne pregovore sva mela midva na začetku! Tam sem ga oklevetal kukr sem bil dolg in širok, in spljuval kukr sem mel sline, a na koncu sem moral sprevidet določene stvari, ki naj ali potrdijo realnost tako kot se mi razodeva, ali pa jih v celoti zavržejo.

Hja, hihi, nič hudega če kdaj kdo koga "užali", ker veš, s tem se žali samo naš ego, ki pa je naša kozmična tema, zato je žalitev v bistvu test za tistega, ki "naj bi bil" užaljen, da se tema v njem/njej zgane in zbeza na plano. Potem pa drug drugemu potolčemo to civilizacijsko temo in na neki točki je zmanjka - hehe, potem te pa več nihče ne more užaliti, saj ti več ne daš privoljenja. Ježeš, tako je to, ja.

Lep pozdrav, Poet
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #174 - 29.09.2008 at 22:58:47
 
Efdita

Hehe, še kej napiš, ker vsaj napišeš nekaj iz sebe, kar mnogim tule gor še kako manjka. Hja, koliko si pa stara, če si "dete"? Aja, pa če si malo mlajša, al pa tud starejša, ne iti v Indijo, ker tam ne boš odkrila nič o sebi, lahko te samo zafrkne do konca življenja. Tako da malo še počakaj, verjemi, se ti ne splača hodit - no vsaj jaz mislim tako, pa tam še nisem bil in me je ta želja tudi dokončno in nepreklicno minila.
Back to top
 
 
IP Logged
 
efdita
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 10

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #175 - 29.09.2008 at 23:34:13
 
Hmmm, zanimivo in hvala za tvojo razlago. Te zdaj bolje razumem. Sama sem že bila v Indiji in grem konec januarja spet. Ne iščem guruja, ker sem tudi jaz ugotovila podobne stvari kot ti. Sama sebi sem najboljši guru.  Wink Življenje me dobro uči in mislim, da kar dobro krmarim in mi gre kar dobro.
V Indijo me je pa spet potegnilo, ker sem tam občutila, da znam biti mirna v kaosu, da me tista svinarija ne moti toliko kot me npr. tukaj, da bom mirno v ašramu hodila na daršane in meditirala, da bom stran od tukajšnjih vsakdanjih obveznosti..., da se malo odklopim od vsega tukaj in da bom potem spet hvaležna dejstvu, da sem tu kjer sem  Smiley. Vsaj take občutke sem doživljala, ko sem se prvič vračala iz Indije. Zdaj pa me zanima še ajurveda, pa njihove masaže, tako da si bom dala duška tudi v tem pogledu. Drugače pa bom poskusila odpotovati brez pričakovanj in se prepustiti dogajanju. Smiley
Je res, da je marsikdo oz, je marsikoga iskanje guruja in fanatičnega zatekanja k duhovnosti odpeljalo od lastne stabilnosti. In posledice so verjetno res lahko hude za celo življenje, če se ne najdeš in odgovornost za svoje življenje prelagaš na druge. Hvala bogu, nisem take vrste ''duhovnež''.
Tako da, v Indijo bom šla (imam že karto) in veselim se je že.  Smiley

Mi je kar prijetno ratalo tole kramljanje s tabo. Pa verjetno bi tud s kom drugim. Je pa res, da vedno izhajam iz sebe. In iskreno povem kar mislim ali čutim.
He, he , tisto glede ''deteta'' je bil mal hec in prispodoba. Po eni strani sem še dete, imam še žive starše, po drugi se počutim mlada in  ''dete'' v meni zna zelo dobro oživeti. Znam biti pa samosvoja in trmasta, kot ''dete'', če se borim za pravo stvar. Saj veš otroci so v določenem obdobju taki.... Smiley Sem pa tudi dovolj stara, da imam za sabo že nekaj življenjskih izkušenj.   Wink
o.k.dovolj bo za danes.
Vse dobro in lepo!
E.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #176 - 30.09.2008 at 00:39:09
 
satis wrote on 29.09.2008 at 10:48:45:
Quote:
satis wrote on 28.09.2008 at 10:27:30:
Res sem bila v borbi s tabo in tebi podobnimi rahlo nekulturnimi dedci,  Grin , ampak zgleda, da se stanje umirja in da vaš trenutni mir in prijazna komunikacija vpliva tudi na moj duševni mir in zato smo res trenutno lahko vsi mirni in srečni.
Smiley

Z menoj nisi mogla biti v borbi, ker se sam nisem prav nič boril. Boj je v tebi, ker intuitivno veš, da nekaj kar zagovarjaš ni resnično. Svoja prebrana razmišljanja si pač želela preizkusiti na forumu in dobila si odziv, katerega tvoja osebnost pozna.  Boj med (priučeno) miselnostjo in teboj kot celote.

Lp,Igor


Ajgor, ali se delaš prefinjeno intelektualnega ali pa se štuliš v klan Lojzi&Poet itd. Torej menjaš razpoloženja kot kameleon barve, nisi ustaljen, in dokler ne najdeš sam notranjega ravnovesja, se lahko le še učiš od drugih, kot so Madan Gopal, M.L......

Tako se ti bo odprl nov svet, svet ljubezni in vdanosti do Vsevišnjega Gospoda.

Smiley

Neverjetna si v svoji zmedenosti. Primerjaš me s prefinjenim intelektualnim klanstvom. Nekaj intelekta tako ne škodi v klanstvu si pa tako ti, tako da boš počasi verjetno zapopadla.

Napisal sem ti to, kar sem uvidel iz tvojih kratkih sestavkov. Vem, da rada zamegljuješ in odvračaš pozornost. To je ta tvoja razcepljenost in borba.

Poglej sebe, previdno, kam si prišla s svojim učenjem od ljudi, katere ponujaš za zgled. Ne ponujaj nečesa, kar sama resnično ne veš.

Sicer pa ti resnico še iščeš.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #177 - 30.09.2008 at 00:44:33
 
V Indijo me je pa spet potegnilo, ker sem tam občutila, da znam biti mirna v kaosu, da me tista svinarija ne moti toliko kot me npr. tukaj, da bom mirno v ašramu hodila na daršane in meditirala, da bom stran od tukajšnjih vsakdanjih obveznosti...

Ta občutek mirnosti izvira od tega, ker imaš za njihove razmere ogromno denarja ter povratno karto.

V katero državo pa greš?

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #178 - 30.09.2008 at 10:32:25
 
satis wrote on 29.09.2008 at 10:50:24:
Točno tako, Madan Gopal! Življenje brez Krišne je prazno in polno skrbi.....

Smiley

ja in jaz sem praktični primer tega Smiley . zgleda res ne bo dovolj le razglašat svoje pripadnosti najvišjemu nauku čiste ljubezni do Šri Krišne za futranje svojega lažnega ega, pač pa dejansko sledit temu nauku takemu kakršen je.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #179 - 30.09.2008 at 13:15:00
 
Madan Gopal Das wrote on 30.09.2008 at 10:32:25:
satis wrote on 29.09.2008 at 10:50:24:
Točno tako, Madan Gopal! Življenje brez Krišne je prazno in polno skrbi.....

Smiley

ja in jaz sem praktični primer tega Smiley . zgleda res ne bo dovolj le razglašat svoje pripadnosti najvišjemu nauku čiste ljubezni do Šri Krišne za futranje svojega lažnega ega, pač pa dejansko sledit temu nauku takemu kakršen je.

Pričakujte, da Vas v kratkem "psihološko zmurderiram" ravno na tem principu, ki se kliče "ko jaz verjamem v Krišno moje življenje VEČ NI prazno in polno skrbi". Torej na tem konceptu Vas bom razčetveril, križal, obglavil, umrčkal in še kako drugače raztreščil, jeli? Ne pozabiti Madan Gopal Das in Satis, da sta izjavila, da je življenje BREZ VERE v Krišno PRAZNO IN POLNO SKRBI - samo to si zapomnita, joj kako bodo kosti pokale!  Cry Cheesy Grin Wink Angry Grin

Živeli!  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14 ... 29