Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14 15 ... 29
(Read 78371 times)
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #180 - 30.09.2008 at 16:29:49
 
Madan Gopal Das wrote on 29.09.2008 at 08:44:40:
Dragi Alojz in Sandib, res, tako jaz kot tudi ti sva večna hlapca Šri Krišne, pa če se tega zavedava ali ne, če se s tem strinjava ali ne, ker sva delčka Njegove mejne, zavestne energije. On je najin lastnik, gospodar in uživalec, midva sva od Njega uživana. A ker sva po Njegovi volji zavestni bitji, s svojo relativno svobodno voljo delovanja, lahko z zlorabo svoje volje, ko se obrneva stran od Njega, pozabiva na najin večni odnos z Njim. On je tisti, ki nama dodeljuje rezultate najinih delovanj in ko se obrneva stran od Njega, tj. si želiva bodisi "gospodarit" nad Njegovo materialno energijo ali pa bit neaktivna, prideva po Njegovi volji, kot rezultat najine odločitve, za ljubečo vzgojno kazen pod vpliv lažnega ega (zdi se nama, da sva svoje materialno telo in psiha, ali da sva od absolutno nikogar odvisni zavestni duhovni bitji), preko katerega si lahko izpolniva te želji. Seveda s tem ne morva bit popolnoma zadovoljna, ker to ni naravno za naju. Mava pa to srečo, da naju najin Oče, iz ljubezni do naju, tudi vedno direktno ali indirektno (z nasveti, svojim zgledom in preko rezultatov najinih delovanj) vzpodbuja naj se raje zavestno, prostovoljno, naklonjeno obrneva k Njemu in tako doseževa izpolnitev svojega srca. V tej dobi nama je dal še posebno priložnost, kako se lahko na enostaven način odrešiva svojega lažnega ega in s tem neizpolnjenosti ter zaživiva v večni ljubezni do Njega ter do vseh v odnosu do Njega.        

Hari bol.


To je pa res cisto nauceno, slepo verovano danasnje duhovno bluzenje. Šri krišne ali pa drugega duhovnega sistema, ki ima isto zblujene osnovne pojme.

Lepo da se casi spreminjajo... MGD ni on dal nam te dobe, nobeden nam jo ni dal, to je popolnoma naraven proces.
Od neandertalca do homo sapiensa in se do tebi nepoznanega homo dei se razvija clovek, na osnovi (sveti spisi ga imenujejo) svetega duha. Sveti duh da te takoj zbudim iz zablujenih pravljic pa je EM polje. Nasi mozgani delujejo na osnovi EM ferkvence nase galaksije. EM=sveti duh, Jaz sem, vse =šri krišna. Drugo je bluzenje.

Vidis koliko misterioznosti je v tem? Nobenih visjih inteligenc, nobenih pajacev in nobene šri krišne v obliki gospoda. Zgolj tisto kar ze poznamo, a se ne v pravi luci.

Tako da ta doba enostavno je. Tako kot je noc in dan, tako kot je poletje, zima,... Enostavno je tako zaradi narave, tega ti nobeden ne da. Rastlina je poleti podvrzena taksni ferkvenci (rotacija, oscilacija zemlje), pozimi pa taksni. Isto clovek, zavest raste, pada in ponovno raste, tako v nedogled.

Ko imas kapaciteto 800 ml in ko imas kapaciteto do 2000ml, tu ni nobene priloznosti, ki ti jo naj bi kdo dal.

Ampak se najbolj super pri tem je, da se pocasi ljudje zavedajo te duhovne trznice, ki prodaja meglo po svetu.

In super je tudi, ko vidim kdaj ti tezki guruji in podobni govorijo resnico. To je presenetljivo zelo enostavno Smiley Ce ti v par stavkih opise bistvo po kmecko in ce to isto poda v vseh vprasanjih in zna to celoto povezati... Ta ni duhovni igralec, ce pa ti zacne s kupom misticizma, se pa ve koliko je ura.

Problem je ker prvih sploh ni! Kako potem ves resnico, jo ne mores. Z vsemi duhovnezi in vse knjige kar sem jih prebral, te naredijo v vernika, ki se toliko drzi tistega cesar sploh ni. Razen ce si zelo skepticen in v mojem primeru, dobro da sem spoznal Alojza. Tako vem za vse na kar do sedaj nisem dobil odgovora, vem kaj in kako je v resnici in najpomembneje, spoznal sem duhovni blef.

Duhovnez si najde svoj najljubsi duhovni sistem in slepo verjame in se ga drzi kot pijanec plota. Ce podvomi v to in verjame v tisto kar se preprica, je ze na boljsi poti. Neumna misel, da bi verjel v neke gospodice nebesne in celo veroval da smo mi njegovi sluzabniki. To je pa tako neumno, a ima svoj namen. ofca Cool

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #181 - 30.09.2008 at 16:51:49
 
Poet wrote on 30.09.2008 at 13:15:00:
Madan Gopal Das wrote on 30.09.2008 at 10:32:25:
satis wrote on 29.09.2008 at 10:50:24:
Točno tako, Madan Gopal! Življenje brez Krišne je prazno in polno skrbi.....

Smiley

ja in jaz sem praktični primer tega Smiley . zgleda res ne bo dovolj le razglašat svoje pripadnosti najvišjemu nauku čiste ljubezni do Šri Krišne za futranje svojega lažnega ega, pač pa dejansko sledit temu nauku takemu kakršen je.

Pričakujte, da Vas v kratkem "psihološko zmurderiram" ravno na tem principu, ki se kliče "ko jaz verjamem v Krišno moje življenje VEČ NI prazno in polno skrbi". Torej na tem konceptu Vas bom razčetveril, križal, obglavil, umrčkal in še kako drugače raztreščil, jeli? Ne pozabiti Madan Gopal Das in Satis, da sta izjavila, da je življenje BREZ VERE v Krišno PRAZNO IN POLNO SKRBI - samo to si zapomnita, joj kako bodo kosti pokale!  Cry Cheesy Grin Wink Angry Grin

Živeli!  Smiley


Pride Poet do zob oborozen in odresen duhovne megle na ta topic, na kateremu so do nedavnega nekateri ziveli v pravljici indijskih supermodrecev in mu spodmakne temelje, tako se sesede sam vase in ostane samo se kupcek kadecega se govna Grin

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
efdita
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 10

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #182 - 01.10.2008 at 16:55:01
 
Quote:
V Indijo me je pa spet potegnilo, ker sem tam občutila, da znam biti mirna v kaosu, da me tista svinarija ne moti toliko kot me npr. tukaj, da bom mirno v ašramu hodila na daršane in meditirala, da bom stran od tukajšnjih vsakdanjih obveznosti...

Ta občutek mirnosti izvira od tega, ker imaš za njihove razmere ogromno denarja ter povratno karto.

V katero državo pa greš?

Lp,Igor



Grem bolj na jug, v Puttaparti k Sai Babi, pa še v kak druga ašram, če me bo tako potegnilo. Tko, da bom šla čez več držav -  Karnataka, Andhra Pradesh, Tamil Nadu.., mogoče Kerala.
Lp, E.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #183 - 01.10.2008 at 22:04:46
 
efdita wrote on 01.10.2008 at 16:55:01:
Quote:
V Indijo me je pa spet potegnilo, ker sem tam občutila, da znam biti mirna v kaosu, da me tista svinarija ne moti toliko kot me npr. tukaj, da bom mirno v ašramu hodila na daršane in meditirala, da bom stran od tukajšnjih vsakdanjih obveznosti...

Ta občutek mirnosti izvira od tega, ker imaš za njihove razmere ogromno denarja ter povratno karto.

V katero državo pa greš?

Lp,Igor



Grem bolj na jug, v Puttaparti k Sai Babi, pa še v kak druga ašram, če me bo tako potegnilo. Tko, da bom šla čez več držav -  Karnataka, Andhra Pradesh, Tamil Nadu.., mogoče Kerala.
Lp, E.

Sem bil v teh državah, prav tako v Puttaparti-ju. Najboljša mi deluje Kerala, vendar je tudi najdražja. Sicer pa tudi Tamul nadu ni slab. V Puttapartiju je dober bazen.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #184 - 01.10.2008 at 22:29:30
 
efdita wrote on 29.09.2008 at 22:11:20:
Poet, kaj sem sedaj princeska al kraljičnica?  Wink Dete sem pa res, samosvoje in neupogljivo Grin
No, priznam, da me res kdaj pohopsa kak temačen val, ampak taka obdobja znam kar uspešno preplavat in zato nikomur ne vsiljujem nekega svojega pogleda in mnenja na določene stvari. Če ti dojemaš Indijo kot jo, je to tvoja stvar in ti jaz ob tem ne bom nič oporekala. Tvoja izkušnja in tvoje mnenje je tvoje. Bolj me je zmotilo dejstvo, da si bil v nekaj postih nekoliko žaljiv in si ljudi označeval z
''Vaš klan se pa imenuje Klan Prostovljno Pobebljenih Bedačkov. A je zdaj v redu? ''  Pa še kaj bi se našlo....
Posted by: Poet
To se mi pa ne zdi prav. Če si ti prišel do takega zaključka v zvezi s svojo izkušnjo z Indijo (kdaj in kje si pa bil?), ne pomeni, da smo vsi tvojega kova in da ne moremo imeti drugačnih izkušenj in uvidov.
Sem imela občutek da je iz tebe zavela neka jeza, razočaranje. Morda sem se pa zmotila, pa si nas, ki nas pa še vleče v Indijo, hotel kaj posvarit in nam prihranit morebitno kako razočaranje  Questioning Daj, napiši kaj več o tvoji izkušnji, da bom razumela, zakaj tako pišeš?
Samo toliko,''princ ''Poet  Wink, pa lepo bodi.
Lp, Efdita


Efdita, to si pa res zelo lepo napisala. Lepo je srečati na forumu osebo, od katere se lahko kaj pozitivnega naučimo. Celo nekaj prijaznih postov si uspela izvleči od Poeta, čeprav ga je bilo treba za ta čudež nasloviti s princem.

Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #185 - 02.10.2008 at 10:15:49
 
satis wrote on 01.10.2008 at 22:29:30:
Efdita, to si pa res zelo lepo napisala. Lepo je srečati na forumu osebo, od katere se lahko kaj pozitivnega naučimo. Celo nekaj prijaznih postov si uspela izvleči od Poeta, čeprav ga je bilo treba za ta čudež nasloviti s princem.  Wink

Satis Gratis!  Wink

"Nekaj pozitivnega se naučiti" pomeni napolniti svoj ego z upanjem na boljšo prihodnost. Draga moja, ali se ti zavedaš, da boš za razsvetljenje "ti" morala umreti? Da bo moralo umreti tvoje upanje, da bo moralo priti do popolnega sesutja tvojega upanja, preden boš karkoli dojela o svetu?  Grin

Naj rečem še kaj?   HuhRoll EyesLips Sealed (iiiii, kako se luštno skup držijo! Cheesy!)

Ni treba.  Cool

Ali pa vendarle?  Shocked

Nee. Bok  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #186 - 02.10.2008 at 11:23:42
 
Poet wrote on 02.10.2008 at 10:15:49:
satis wrote on 01.10.2008 at 22:29:30:
Efdita, to si pa res zelo lepo napisala. Lepo je srečati na forumu osebo, od katere se lahko kaj pozitivnega naučimo. Celo nekaj prijaznih postov si uspela izvleči od Poeta, čeprav ga je bilo treba za ta čudež nasloviti s princem.  Wink

Satis Gratis!  Wink

"Nekaj pozitivnega se naučiti" pomeni napolniti svoj ego z upanjem na boljšo prihodnost. Draga moja, ali se ti zavedaš, da boš za razsvetljenje "ti" morala umreti? Da bo moralo umreti tvoje upanje, da bo moralo priti do popolnega sesutja tvojega upanja, preden boš karkoli dojela o svetu?  Grin IN svoji lastni večno-sedaj živi samobitnosti. Moj dodatek za njeno razmišljanje.

Naj rečem še kaj?   HuhRoll EyesLips Sealed (iiiii, kako se luštno skup držijo! Cheesy!)

Ni treba.  Cool

Ali pa vendarle?  Shocked

Nee. Bok  Smiley

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #187 - 03.10.2008 at 16:40:21
 
MGD

Kaj porečeš ti?


Lp Alojz Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #188 - 04.10.2008 at 12:57:22
 
Alojz in Sandib wrote on 03.10.2008 at 16:40:21:
MGD

Kaj porečeš ti?


Lp Alojz Wink

isto k prej, z vec izkusnjami prijetnosti, ki izhaja iz naklonjenosti Sri Krishni.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #189 - 04.10.2008 at 13:05:40
 
Madan Gopal Das wrote on 04.10.2008 at 12:57:22:
Alojz in Sandib wrote on 03.10.2008 at 16:40:21:
MGD

Kaj porečeš ti?


Lp Alojz Wink

isto k prej, z vec izkusnjami prijetnosti, ki izhaja iz naklonjenosti Sri Krishni.


Bi bilo to mogoče opredeliti s dejstvom,da si odprt do samega sebe in posredno preko sebe do ostale pojavnosti,ki je vključno s teboj enovita Sri Krishnova  večno-sedaj ista vseobsežna vesoljna samobitnost?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #190 - 04.10.2008 at 15:15:35
 
Madan Gopal Das wrote on 04.10.2008 at 12:57:22:
Alojz in Sandib wrote on 03.10.2008 at 16:40:21:
MGD

Kaj porečeš ti?


Lp Alojz Wink

isto k prej, z vec izkusnjami prijetnosti, ki izhaja iz naklonjenosti Sri Krishni.


Ne bit taksna ovca. Ti in tvoj sri krisna, se zdaj nisi opazil, da eni temu govorijo bog, eni alah eni stvarnik,...?

Vedno gre za isto stvar, ki je sama po sebi nezavedna, to je celota vsega. Problem je ker ti to jemljes kot neko najvisje zavedno bitje, ki zeli da si mu naklonjen in da ga castis in tako mislis da ti vraca veselje.

Taksne zgodbice so ob resnici smesne, ker bistvo je ze nekako pravilno, ampak se vidi da je to od nekoga, ki ne pozna popolne resnice, ampak je nekaj napol zavedno.

Ce poznas resnico jo oklestis na golo resnicom, kot je to naredil Alojz, brez raznih misterijoznih bitij sri krisn in druge nepotrebne krame, ki ti cisto popaci pogled na resnico.

Recimo jez sem naklonjen kamnu na vrtu in mi ravno tako vraca prijetno naklonjenost, joj kakne ovce ste Grin

Ko si naklonjen vsemu kar je, je enako tvoji nejasni naklonjenosti sri krisne, ki sploh ne ves kaj je, saj je to vse socasno in popolnoma nic drugega.

Pa se eno vprasanje, ce tako poznas tega gospodica, mi povej tehnicno, kar tudi je inteligenca, um, razmisljanje,...
Na podlagi cesa se lahko ta gospodic zaveda? Ce je inteligento bitje, ima mozgane ali?

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #191 - 04.10.2008 at 17:38:16
 
Alojz in Sandib wrote on 04.10.2008 at 13:05:40:
Madan Gopal Das wrote on 04.10.2008 at 12:57:22:
Alojz in Sandib wrote on 03.10.2008 at 16:40:21:
MGD

Kaj porečeš ti?


Lp Alojz Wink

isto k prej, z vec izkusnjami prijetnosti, ki izhaja iz naklonjenosti Sri Krishni.


Bi bilo to mogoče opredeliti s dejstvom,da si odprt do samega sebe in posredno preko sebe do ostale pojavnosti,ki je vključno s teboj enovita Sri Krishnova  večno-sedaj ista vseobsežna vesoljna samobitnost?

ne razumem ciz tocn kaj si hotu vprasat, ampak kar sem jaz hotu povedat je, da ce delujes v zadovoljstvo Sri Krishne, da ti je prijetno.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #192 - 04.10.2008 at 17:43:12
 
Etrex wrote on 04.10.2008 at 15:15:35:
Pa se eno vprasanje, ce tako poznas tega gospodica, mi povej tehnicno, kar tudi je inteligenca, um, razmisljanje,...
Na podlagi cesa se lahko ta gospodic zaveda? Ce je inteligento bitje, ima mozgane ali?

L.p.

zavest ni odvisna od materije (mozganov itd.). materija je odvisna od zavesti. materija, po volji Sri Krishne, kot rezultat nase nenaklonjenosti Njemu, lahko prevlada nad naso zavestjo. Sri Krishna nikoli ne pride pod vpliv materije, tako kot lahko mi.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #193 - 04.10.2008 at 19:33:13
 
Madan Gopal Das wrote on 04.10.2008 at 17:43:12:
Etrex wrote on 04.10.2008 at 15:15:35:
Pa se eno vprasanje, ce tako poznas tega gospodica, mi povej tehnicno, kar tudi je inteligenca, um, razmisljanje,...
Na podlagi cesa se lahko ta gospodic zaveda? Ce je inteligento bitje, ima mozgane ali?

L.p.

zavest ni odvisna od materije (mozganov itd.). materija je odvisna od zavesti. materija, po volji Sri Krishne, kot rezultat nase nenaklonjenosti Njemu, lahko prevlada nad naso zavestjo. Sri Krishna nikoli ne pride pod vpliv materije, tako kot lahko mi.


Materija nikoli ni odvisna od zavesti ,ampak sta nematerialna vrednost (akumulirana) in materialna (realizirana) vrednost večno-sedaj vezani med seboj v celoto v vsej in vsaki X elementarni(Atomi) in življenjski samobitnosti.Življenje je DNK vez elementarne pojavnosti in življenjske morfogene matrice neke vrste iz katere izhaja vsa in vsak individulni  primerek te vrste (flora-favna-človek). Zavest je večno sedaj izmenična podvojena vez DNK vijačnice kjer se elementarna (atomi)pojavnost izmenično veže z individualno morfogeno matrico življenja. Brez te podvojene DNK vezi ni zavesti.

Elementarna pojavnost je nezavedna in je hkrati nosilka gravitacijskega polja (atomi-kvarki-planeti-osončja-galaksije itd.
 Morfogena matrica vsake individulne vrste (flora-favna-človek) je ravno tako nezavedna (akumulirana spominska koda vrste)in hkrati brez lastnega gravitacijskega polja.
Šele vez med obema vrednostima je življenje,ki je hkrati nosilec zavesti.
Flora -pogojna zavest
Favna-delno samozavedna
Človek -nesamospoznan je popolnoma samozaveden-vsak med nami
Samospoznani človek je samospoznana vesoljna zavest v lastni individualni živi samomanifestaciji.

MGD sedaj te prosim,da kljub svoji tolerantnosti snameš svoja rožnata očala.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #194 - 04.10.2008 at 20:03:57
 
Mah, MGD - Mladinsko Gledališče Duhovno - je nekoč za TV izjavil, da je pri tistem indijcu začutil, da on pozna Krišno, in je zraven zgledal tako pohlevno veren, da je težko verjeti, da bi sploh hotel sneti svoja rožnata očala.

Sicer mi je pa MGD kar v redu poba, samo preveč verjame tem indijskim ceremonijam. No, moram reči da je takrat tisto srečanje bilo kar prijetno, samo kaj ko ni dalo nobenega odgovora. Je pa res, da je takrat tist indijski guru povedal, da "jiva" stalno prehaja od stanja vedenja do stanja nevedenja, kar se mi je zdelo prevej fino, v luči da sem sam hotel verjeti, da je razsvetljenje ko ga enkrat doživiš ga več ne izgubiš (kar po mojem kar veliko ljudi verjame).

No, tisti indijec je skoz ponavljal: vi ste duša, vi ste duša, ampak kaj ko vse to ostane samo pri besedah. Samo to, nič drugega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14 15 ... 29