Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 10
(Read 67784 times)
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Svoboda
Reply #75 - 07.02.2007 at 15:20:43
 
tks. Mi je v moralno podporo. Smo, a ne? Bolj čustvene, intuativne, senzibilne, mogočne in sploh in oh, čuteča in senzibilno empativna bitja. Ni kej smo. Smo ženske, matere in ljubimke. Vedeževalke, krojilke usod in ljubezenskih razprtij vseh vrst in razsežnosti.
Jaz sem osebno presrečna, da sem ženksa. Ljudem in moškim sem v veselje, strast in poželenje... Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Svoboda
Reply #76 - 07.02.2007 at 15:50:30
 
Donna wrote on 07.02.2007 at 15:20:43:
tks. Mi je v moralno podporo. Smo, a ne? Bolj čustvene, intuativne, senzibilne, mogočne in sploh in oh, čuteča in senzibilno empativna bitja. Ni kej smo. Smo ženske, matere in ljubimke. Vedeževalke, krojilke usod in ljubezenskih razprtij vseh vrst in razsežnosti.
Jaz sem osebno presrečna, da sem ženksa. Ljudem in moškim sem v veselje, strast in poželenje... Grin


Eeee, Donna, mislm, zdej si ves čas iskala komplimente in potrditve okol in jih tudi dobivala, sploh t se je čist izkazal.
Kaj pa ti, mislm, a si sebi tudi v veselje, eee, zaradi sebe, ali samo zaradi drugih?
Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Svoboda
Reply #77 - 07.02.2007 at 22:44:31
 
Eva wrote on 06.02.2007 at 06:45:05:
madan gopal pa pravi tkole
razlog je ljubezen-- ljubezen zaradi ljubezni

to se mi je zdel brezvze, ker sem hotla neki več, kr skoz bi rada še en razlog za razlogom.
Potem me je spomnu, da si zdej itak ne morem prdstavljat, filinga brezpogojen ljubezni in da je zatorej tisto zlahka ustrezno temu nekej več, temu razlogu zadaj, ki ga iščem.
a si reku ekstatična? al orgazmična? (zmeri dvomim o takih izrazih, če jih sama dodajam, sam se mi zdi, da si reku)
ta del skratka mi je kr všeč, kr pomaga naprej
...
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Svoboda
Reply #78 - 09.02.2007 at 09:06:39
 
Hvala t! zelo lepo od tebe! Srček! Čutim, da imaš dobre izkušnje z ženskim svetom.
en_bk, a seveda. Sama sebi sem si kr všeč. Sej sem napisala, da sem presrečna, da sem ženska. Smisel pa je to, da sem ljudem v veselje...strast in poželenje. Lep smisel, a ni? Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Svoboda
Reply #79 - 09.02.2007 at 09:23:29
 


Jaz sem lih tko srečna, da sem ženska kot je najbrž Damjan Murko, da je moški  Smiley

Mislim pa, da niste razumeli t-ja
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Svoboda
Reply #80 - 09.02.2007 at 10:00:46
 
Quote:
Mislim pa, da niste razumeli t-ja



a t-ja mar kdo razume? Grin joke..... Tongue
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Svobodnjak
2
**
Offline

*Duhovno  osvobojen*
Posts: 79

Gender: male
Re: Svoboda
Reply #81 - 09.02.2007 at 10:55:02
 
Svoboda je med drugim tud duhovno osvobojen človek.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Svoboda
Reply #82 - 09.02.2007 at 11:18:21
 
Svobodnjak wrote on 09.02.2007 at 10:55:02:
Svoboda je med drugim tud duhovno osvobojen človek.


Če praznost te izjave skušam  parafrazirat s t-jem:

Svoboda je med drugim tud duha osvobojen človek (ko prdne).  Shocked Wink Smiley

Uživajte!
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Svoboda
Reply #83 - 09.02.2007 at 11:37:43
 
titud wrote on 09.02.2007 at 11:18:21:
Svobodnjak wrote on 09.02.2007 at 10:55:02:
Svoboda je med drugim tud duhovno osvobojen človek.


Če praznost te izjave skušam  parafrazirat s t-jem:

Svoboda je med drugim tud duha osvobojen človek (ko prdne).  Shocked Wink Smiley

Uživajte!



hihi.....sem mislu, da je dejansk to ON napisal Cheesy
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Svoboda
Reply #84 - 09.02.2007 at 11:43:14
 
Donna wrote on 09.02.2007 at 09:06:39:
Hvala t! zelo lepo od tebe! Srček! Čutim, da imaš dobre izkušnje z ženskim svetom.
en_bk, a seveda. Sama sebi sem si kr všeč. Sej sem napisala, da sem presrečna, da sem ženska. Smisel pa je to, da sem ljudem v veselje...strast in poželenje. Lep smisel, a ni? Grin


Hehe

Eeee, kaj pa, mislm, če jim enkrat ne boš več v veselje, strast in poželenje? Kaj potem? Boš žalostna? Si ne boš več všeč? Ker enkrat boš stara, zmečkana kt lanen reklc in boš v strast in poželenje samo še nekrofilom. Kaj pa takrat, ko tudi Glumičič ne bo več uspel nategnit tvoje kože in dvignit jošk?Sedaj si si všeč, ker si drugim všeč. Si boš všeč tudi, ko drugim ne boš več všeč?

Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Svoboda
Reply #85 - 09.02.2007 at 15:42:13
 
se ne obremenjujem s strarostjo. Vsi bomo enkrat zgubani in senilni. Pa kaj pol. Pol bom šla pa u Dajfur reševat revčke in bom mati Tereza II.
Veš kako je ona tam v tisti mrzli prestolnici sprejela Nobelovo nagrado za mir pred mnogimi leti?
Ja prišla je oblečena v tisto svojo narodno nošo in ledrastih natikačih. Kljub mraz, vsa skraužana in zgubana. Pa vendar je bila leganda. Marsikomu se je ob pogledu na to starko milo storilo. Da ne pišem, kako jo je moralo zebsti tam gori na tisti podelitvi nagrad.
Denar od nagrade je seveda šenkala revežem brez vsega. Vidiš, kaj se pravi biti plemenit kljub letom, starosti in bogostvu? Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Svoboda
Reply #86 - 12.02.2007 at 11:59:29
 
Donna wrote on 07.02.2007 at 11:30:44:
GrinPlesnamestu, sem mal provocirala z izjavo, "da smo ženske boljše od moških".
Me je zanimal odgovor moških.
Dejstvo je, da kljub vsej miselnosti in idealom ženske ostajamo neenakopravne. Kaj čem potem s tako svobodo.
Je pa tudi res, da je vse temelji na osebnem prepričanju. Jaz se kar visoko cenim-za žensko. Grin



Bi vseeno povedala kaj na to temo. Prvič, ravno zato, ker sem ženska Grin in drugič, ker si odprla zelo zanimivo vprašanje v zvezi s problemom svobode Smiley.

Zanimiva je namreč naslednja dilema: ali del tvoje družbene identitete (rasa, spol, socialni status, spolna usmeritev,..) nujno in povsod določa meje tvoje svobode ali pa je občutek svobode neodvisen od teh determinant. Ali določena družbena marginalnost nujno omeji tvojo svobodo?

Moj odgovor bi bil: ne. Počutim se svobodno in moj spol ni prepreka temu občutku. Zelo verjetno bi se počutila svobodno tudi kot gay ali pa kot temnopolti Kenijec v Sloveniji. In pri tem se popolnoma strinjam z dejstvom, da si kot pripadnik kakšne marginalizirane družbene skupine težje priboriš svoje pravice.

Vsi družbeni sistemi so krivični. Eni bolj, drugi manj. Toda zdi se, da kljub temu številnim ljudem uspeva živeti srečno in svobodno življenje (seveda se tu lahko začnemo prepirati glede definicije pojmov).

Zdi se mi, da si velikokrat sami nastavimo zanko okrog vratu in se pahnemo v nesvobodo, ker sprejmemo družbeno igro, ki se nam tako "velikodušno ponuja". V želji, da bi bili sprejeti, da bi ugajali, da bi nas drugi priznali. Identificiramo se s tistim, kar na drugi govorijo, da smo ali bi morali biti.

Velik del svobode je v tem, da si upaš biti in živeti to, kar si in da ne padeš na finto vsiljene identite s strani drugih. Ko čutiš svojo resnično vrednost, drugi težje determinirajo tvoje življenje.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Svoboda
Reply #87 - 12.02.2007 at 13:29:09
 
Quote:
Velik del svobode je v tem, da si upaš biti in živeti to, kar si in da ne padeš na finto vsiljene identite s strani drugih. Ko čutiš svojo resnično vrednost, drugi težje determinirajo tvoje življenje.



Ful lep sestavek, plesnamesecu.

Žal je še tako, da moramo delati tako, da nas drugi težje determinirajo, da. Sam ne vem če je to resnična vrednost. Bolj strah. Če bi svojo resnično vrednost čutili, se ne bi bali determiniranosti drugih oz. ne bi težili k temu, da bi nas drugi težje določili. Mislim tudi, da le skozi determiniranost gre the way out. Saj vem da lajnam enaintaisto - zgleda da si zelo želim spoznati drugače Smiley. Na koncu koncev vidim najlepše in najvišjo svobodo prav v navezanosti, determiniranosti. Enostavno ne čutim svobode, ko nečemu rečem ne. Hm.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Svoboda
Reply #88 - 12.02.2007 at 13:48:46
 
jest pa mam namen bit vedno zdrava in mlada

pa lep nick tud plesnamesecu Smiley

koncno se razvija spet prou medsebojna komunikacijav (odpiranje)

p.s. kaj si s tem mislila, lups?
Quote:
Mislim tudi, da le skozi determiniranost gre the way out.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Svoboda
Reply #89 - 12.02.2007 at 14:20:14
 
Eva wrote on 12.02.2007 at 13:48:46:
p.s. kaj si s tem mislila, lups?
Quote:
Mislim tudi, da le skozi determiniranost gre the way out.



Ja, v smislu notranjega miru. Dvomim, da lahko človek v svoji lastni izbiri, v samovolji, najde mir. Če je spoznan po drugih, je lažje. No, sprva zelo boli, ker ve le: ne to, ne to..., vendar sčasoma postane vedno bolj svoboden, četudi v projekcijah drugih. Torej gre skozi to, kar ti življenje izbere, šele tako si naredi prostor za svoje izbire.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 10