Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 10
(Read 48105 times)
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #45 - 13.07.2006 at 15:55:44
 
TheONE wrote on 13.07.2006 at 10:15:44:
sem mislil da mamo vsi rdeco  Roll Eyes



Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #46 - 26.07.2006 at 15:16:45
 
Samo brala sem in mi je bilo še najlepše napisano.
Celestinska prerokba in osmo spoznaje o pretakanju in kraji energij.
Nekako takole. Ko se dva zaljubita v v tistem vznesenem stanju povezana s svojima energijama in si jo eden drugemu dajeta in jemljeta. Zakaj pa zaljubljenost mine? Ker se odecepita od prvotne božje energije, kar je napaka. Ljubezen taka kot čustvo je popolna in večna energija, če je le povezana z božjo. Ljudje se žal tega ne zavedajo in jih zaljubljenost mine že na poročnem potovanju. Biti povezan z prvinsko božjo energijo pa je nadgranja vsake ljubezni. Le ta ljubezen je lahko popolna in večna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
TheONE
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 39

Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #47 - 27.07.2006 at 07:49:01
 
donna.....zelo lepo

cuvaj se
Back to top
 
 
IP Logged
 
IceIsNice
3
***
Offline

Credo quia absurdum!
Posts: 163

Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #48 - 18.11.2006 at 15:51:42
 
heh, da se tu dodam svoj piskercek..
pomoje da popolna ljubezen obstaja, samo da si je noben ne zeli, ker bi v tem nepopolnem svetu ziveti nekaj popolnega pomenilo sprejeti popolni absurd, ce ze ne popolne bolecine
Smiley
zatorej pomoje bolje, da popolnost prihranimo za popolni svet ..nekoc ...
pa radi se mejte
ajs
Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #49 - 19.11.2006 at 02:56:42
 
ooo kaksna lustnkana tema:)


IceIsNice wrote on 18.11.2006 at 15:51:42:
heh, da se tu dodam svoj piskercek..
pomoje da popolna ljubezen obstaja, samo da si je noben ne zeli, ker bi v tem nepopolnem svetu ziveti nekaj popolnega pomenilo sprejeti popolni absurd, ce ze ne popolne bolecine
Smiley
zatorej pomoje bolje, da popolnost prihranimo za popolni svet ..nekoc ...
pa radi se mejte
ajs



se mi zdi, da je mogoce ravno to problem, kar si napisal...

ljudje smo v zvezi z ljubeznijo, tisto pravo, cisto in oh in sploh, vedno nagnjeni k popolnosti...
logicno je, da ce te nekdo resnicno ljubi in ti njega oz. njo, potem naj bi bo vse kot v pravljici... sami lepi popolni trenutki, stik dveh dus, ki sta skupaj 4ever and ever pa se naprej...

in me ne preseneca, da smo potem ob tem vsi nagnjeni k temu, da resnicno ljubezen povezujemo z eno veliko ogromno bolecino... zato ker sem ga jaz resnicno ljubila, on pa me je razocaral...
zato, ker sva dozivela res popolno ljubezen, ampak obenem sva pa dozivela tolk bolecine, da se je vecna ljubezen potem kr nekam zgubila...
in kot pise zgoraj - sajljudje bi odprli srce, ampak je ta svet tolk zlo nepopoln, da ni pripravljen na vecno ljubezen...

my ass:)  <- LOL
ne razumet narobe... sama sem ful fenica tiste resnicne ljubezni in bom tud vedno verjela, da za vsakega obstaja nekje nekdo, tista prava sorodna dusa.. js se spomnm se ko sem bla mala, sem vedno sanjala o tem, da pa je resnicno kdo zame, da takrat cas zgine in si samo ti in ta oseba zdruzen v popolnost.

zdj, se vedno ostajam sanjac:) ampak se mi zdi, da je to utvara... verjamem v ljubezen, ampak ne na ta nacin...

ker, ce hoces res ljubit, moras znat ljubit brezpogojno.
ce pa to znas, pa pomeni, da si duhovno na tako visokem nivoju, da na ljubezen gledas drugace... ker se mors zavedat, da si ne smes lastit nekoga, da lahko samo ljubis in ne smes pricakovat tega v zameno, predvsem pa se ne smes vec ukvarjat s tem, ali bo to vecno ali ne... ker ce se to sprasujes, potem te je ze strah v smislu - kaj pa ce...
ker fora je v tem, da ljubezni ne mors kr zgubit...
kako je ze nekje pisal, v eni knjigi...

nic, kar je vecno, ni nikdar umrlo... umrle so le utvare, vzorci in slepila...

in nekdo je napisal, da nekateri prevec realno gledajo na ljubezen - meni se zdi ravno nasprotno - da se premalo gledamo realno na to... ljubezen ni sajenje rozic, ni sanjanje in plavanje po oblakih... zame je bolj idealisticna ideja, da se zavedas, da je oseba, ki jo ljubis tud samo clovek in da ce te prizadane te verjetno zato, ker vleces druga jajcka iz prejsnjih zvez; predvsem pa zavedanje, da nikol ne smes pricakovat, da bos eno z nekom, ker je ze ta sama ideja napacna... ker ti ostanes vedno ti... kokrkol si se tolk povezan z nekom, si ti sam svoja dusa s svojo zgodbo in s svojo energijo, in se vedno ostajas na nek nacin sam... brez ocitkov prosm, da zagovarjam individualizem, k je v alternativi tko priljubljen:P ampk fora je v tem, da bi mi vsi sanjal in plavl med oblaki... ampak ko je to treba spravt v praxo je pa druga zgodba... za ljubezen je trba garat ko svinja:) da spucas iz sebe vse packarije k te ovirajo, da lahko res ljubis, ce se ze gremo energijo ljubezni. in ce je to prevec realisticno, potem je to samo se en dokaz, kako zlo smo si ustvarl eno sliko v glavi, kaksna ta popolna ljubezen je. in tud ce bi prsla, bi jo vrjetn z lahkoto zgresil... js priznam, da bi jo:(


in ja, lahko ljubis za vedno in dobis isti fit back nazaj... ampak ce ti rata, da si to dovolis, da si upas tako zelo odpreti srce, potem o tem verjetno sploh ne premisljujes vec... in se kar zgodi samo od sebe:) v to sem prepricana.
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #50 - 19.11.2006 at 12:57:18
 
Hmmm , a ločimo med energijo ljubezni in energijo spolnosti  Huh ? Ker, precej je danes zasvojenosti z sexom, spolnostjo, tako da ...  Undecided Embarrassed, o ljubezni pa se ne ve marsikaj ... Sad ...  
Back to top
« Last Edit: 19.11.2006 at 22:38:32 by Boštyxz »  
 
IP Logged
 
IceIsNice
3
***
Offline

Credo quia absurdum!
Posts: 163

Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #51 - 19.11.2006 at 15:25:24
 
tai wrote on 19.11.2006 at 02:56:42:
ker, ce hoces res ljubit, moras znat ljubit brezpogojno.
ce pa to znas, pa pomeni, da si duhovno na tako visokem nivoju, da na ljubezen gledas drugace... ker se mors zavedat, da si ne smes lastit nekoga, da lahko samo ljubis in ne smes pricakovat tega v zameno, predvsem pa se ne smes vec ukvarjat s tem, ali bo to vecno ali ne... ker ce se to sprasujes, potem te je ze strah v smislu - kaj pa ce...
ker fora je v tem, da ljubezni ne mors kr zgubit...
kako je ze nekje pisal, v eni knjigi...

nic, kar je vecno, ni nikdar umrlo... umrle so le utvare, vzorci in slepila...



Smiley


Mein Verlangen ist eine ewige Ungeduld. Erst wenn ich alle Ewigkeiten durchlebt und mich überzeugt hätte, daß Du mir in jedem Augenblick gehörst, erst dann würde Ich wieder zurückkehren zu Dir und mit Dir alle Ewigkeiten durchleben und freilich nicht Geduld genug haben, auch nur einen Augenblick von Dir getrennt zu sein, ohne mich zu sehnen, wohl aber Sicherheit genug, um ruhig an Deiner Seite zu sitzen.
(Kierkegaard, Entweder-Oder)

A je treba prevod dobit? Trenutno ga nimam, lahko pa pogledam...
Fino se mi zdi tole napisan...
Pa itak..radi se mejte Smiley
ajs
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #52 - 19.11.2006 at 21:18:37
 
tai wrote on 19.11.2006 at 02:56:42:
in nekdo je napisal, da nekateri prevec realno gledajo na ljubezen - meni se zdi ravno nasprotno - da se premalo gledamo realno na to... ljubezen ni sajenje rozic, ni sanjanje in plavanje po oblakih... zame je bolj idealisticna ideja, da se zavedas, da je oseba, ki jo ljubis tud samo clovek in da ce te prizadane te verjetno zato, ker vleces druga jajcka iz prejsnjih zvez; predvsem pa zavedanje, da nikol ne smes pricakovat, da bos eno z nekom, ker je ze ta sama ideja napacna... ker ti ostanes vedno ti... kokrkol si se tolk povezan z nekom, si ti sam svoja dusa s svojo zgodbo in s svojo energijo, in se vedno ostajas na nek nacin sam... brez ocitkov prosm, da zagovarjam individualizem, k je v alternativi tko priljubljen:P ampk fora je v tem, da bi mi vsi sanjal in plavl med oblaki... ampak ko je to treba spravt v praxo je pa druga zgodba... za ljubezen je trba garat ko svinja:) da spucas iz sebe vse packarije k te ovirajo, da lahko res ljubis, ce se ze gremo energijo ljubezni. in ce je to prevec realisticno, potem je to samo se en dokaz, kako zlo smo si ustvarl eno sliko v glavi, kaksna ta popolna ljubezen je. in tud ce bi prsla, bi jo vrjetn z lahkoto zgresil... js priznam, da bi jo:(




Tole je pa zelo dobro napisano. Po moje.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #53 - 19.11.2006 at 22:46:35
 
Tai, zelo lepo povedano . Dodal bi le, da je možno, da bi se dve sorodni duši tako popolnoma ujeli, da bi se dejansko združili in postali Eno bitje Shocked. No, to vem, da je izvedljivo v Duhovnem Svetu Smiley ...   . Za tuzemsko življenje pa še nisem čist prepričan ( glede onega reka : " ...in skupaj sta eno meso postala... " ) kako bi to šlo ... Undecided  Lepo energijo , ki se ji reče Ljubezen, želim še naprej, vsem skupaj   Kiss...   Smiley vso večnost ...  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
IceIsNice
3
***
Offline

Credo quia absurdum!
Posts: 163

Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #54 - 19.11.2006 at 23:13:03
 
Boštyxz wrote on 19.11.2006 at 22:46:35:
glede onega reka : " ...in skupaj sta eno meso postala... "

kje pa si pobral ta rek... Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #55 - 20.11.2006 at 17:10:56
 
Biblija + Novo Razodetje, kje pa drugje  Roll Eyes ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #56 - 20.11.2006 at 18:27:19
 
Boštyxz wrote on 19.11.2006 at 22:46:35:
" ...in skupaj sta eno meso postala... "


mogoce sta pa sexala... mene bolj na to spomne tale eno meso Wink
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #57 - 21.11.2006 at 00:43:28
 
" ...in skupaj sta eno meso postala... "


Ko ljubiš nekoga z vsem srcem, z vso zavestjo, s celim telesom s celotnim bitjem, ko popolnoma pozabiš nase zaradi ljubezni, postaneš drug in tebe ni več, primerjave ni več.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #58 - 21.11.2006 at 12:54:13
 
tai wrote on 20.11.2006 at 18:27:19:
Boštyxz wrote on 19.11.2006 at 22:46:35:
" ...in skupaj sta eno meso postala... "


mogoce sta pa sexala... mene bolj na to spomne tale eno meso Wink

tud mene isto spominja , na prvi pogled,  čeprav, mislim, da to ni to, kot se spominjam, ko sem že bral to razlago, vendar moram še enkrat, ker sem že precej pozabil, pač  Lips Sealed. Polna buča znanjaaa  Huh Embarrassed Undecided Sad...
Back to top
 
 
IP Logged
 
IceIsNice
3
***
Offline

Credo quia absurdum!
Posts: 163

Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #59 - 21.11.2006 at 15:12:11
 
pa kje to pise, da sta eno MESO postala kdorkolze...??
a lahko ceu citat napises ce ze..
lp
ajs
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 10