Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 10
(Read 47793 times)
TheONE
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 39

Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #15 - 28.06.2006 at 14:44:19
 
Vprasanje - dopolnilno Smiley

A ljudje, ki izrazajo negativizem lahko sploh LJUBIJO in kaksni ljudje so to,
ki ne dopuscajo moznosti da nekateri enostavno so.

Vesel bom besed, razmisljanj, obcutkov vseh tistih, katerih ni namen vnasati negativnosti
v kakrsnikoli obliki.

Nevihtni pozdrav ob lepoti dznih kaplc od TheONA   Roll Eyes

Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #16 - 28.06.2006 at 15:45:51
 
TheONE wrote on 28.06.2006 at 14:44:19:
A ljudje, ki izrazajo negativizem lahko sploh LJUBIJO in kaksni ljudje so to,
ki ne dopuscajo moznosti da nekateri enostavno so.

Vesel bom besed, razmisljanj, obcutkov vseh tistih, katerih ni namen vnasati negativnosti
v kakrsnikoli obliki.

Jest bi tukaj podal en zelo pozitiven predlog, da se potrudiš in radikalno spremeniš družbo in okolje, če povsod vidiš neko negativnost, karkoli naj bi to že bilo, ampak zgleda da s tem nekako nisi zadovoljen. Ali pa sebe in svoj pogled.
Sam recimo skoraj ne poznam ljudi, za katere bi lahko rekel, da so negativni ali pa da ne bi dopuščali drugim možnosti obstoja. Vsaj v moji bližini jih ni.

Veliko veselja še naprej!
Back to top
 
 
IP Logged
 
TheONE
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 39

Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #17 - 28.06.2006 at 21:44:32
 
Vecerna misel v iskanju, razumevanju in se vedno pogresanju;

Kako gledati, sprejemati, nekoga, ki posega v razmisljanje drugacno mislecega ali pa nekoga ki je na drugacnem nivoju?

Pustiti ga in si misliti ljubi bog saj ne ve kaj dela in mu istocasno odpustiti ter dovoliti njegovo misel njegov nivo, ki ga dosega.

Se vedno pa sprasujem;

Ali je mozno vplivati na pretok energije, pretok tiste zaznave LJUBEZNI, ki v bistvu brezcasno potuje skoz prostor in se daje
na razpolago tistemu, ki jo bo lahko vsrkal kot nekaj neponovljvo lepega in dodal se svojo izkusnjo ter jo istocasno podaril naprej v obliki proste energije informacije.

Na eni strani razum in kupckanje ter na drugi strani srce in nekontrolirana custva. A lahko vplivamo na ta izbor al je to tisto kar nosimo v sebi?

Ful je zvezdic danes na nebu a le ena je tista, ki zari ... nocko od TheONA
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #18 - 29.06.2006 at 08:42:22
 
TheONE wrote on 28.06.2006 at 14:44:19:
A ljudje, ki izrazajo negativizem lahko sploh LJUBIJO in kaksni ljudje so to,
ki ne dopuscajo moznosti da nekateri enostavno so.


A maš ti slučajno Jupiter in Saturn v opoziciji? Drug drugega namreč izničujeta.

Tisti, ki najraje ne bi videli, da drugi/drugačni so, bi rekla, da bi se koj zbrihtali, ko bi videli, da se jim to vse lepo vrne, ravno v nezmožnosti najti mir v najboljšem primeru. Gre za to, da zgleda ne morejo svojga ega skenslat do konca, ker v tem vidijo rešitev, vendar pa doker ne popustijo svoji naravi, in še naprej hočejo biti nekaj drugega kar so, ne zvedo, da ga v bistvu ni moč skenslat, le preobrazi se, ostaja pa.




TheONE wrote on 28.06.2006 at 21:44:32:
Vecerna misel v iskanju, razumevanju in se vedno pogresanju;

Kako gledati, sprejemati, nekoga, ki posega v razmisljanje drugacno mislecega ali pa nekoga ki je na drugacnem nivoju?

Pustiti ga in si misliti ljubi bog saj ne ve kaj dela in mu istocasno odpustiti ter dovoliti njegovo misel njegov nivo, ki ga dosega.

Se vedno pa sprasujem;

Ali je mozno vplivati na pretok energije, pretok tiste zaznave LJUBEZNI, ki v bistvu brezcasno potuje skoz prostor in se daje
na razpolago tistemu, ki jo bo lahko vsrkal kot nekaj neponovljvo lepega in dodal se svojo izkusnjo ter jo istocasno podaril naprej v obliki proste energije informacije.



Na svoje delovanje zmeraj lahko vplivamo, vsaj na misel, namen, namero v srcu. Vprašanje pa je koliko je resnična.

Za mir veš da si ga dosegel takrat, ko ga boš obdržal ne glede kaj se dogaja zunaj tebe; takrat ne boš ocenjeval na kakšnem nivoju so drugi, koliko so negativni, ne boš potreboval sebe ločevati, ampak boš enostavno odprt in izražal svoj jaz do vseh in vsega tak kot je.

Back to top
 
 
IP Logged
 
TheONE
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 39

Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #19 - 29.06.2006 at 09:05:13
 
Preprosta je najbolj vrjetna?

Energija razmislanje zelja po besedah tistih ki cutijo ali pa tistih ki dozivljajo ali pa so doziveli je namen tega pisanja.
Tukaj se ne govori o meni tebi drugim.....zal mi je da nekateri povezujejo vse mogoce obenem pa tavajo v temi.

Prevsem tebi may in bp-ju ... ce ze piseta ne pisita MENI ampak je to namenjeno VSEM vidva pa trosita energijo in
se usmerjata name in me celo predalckata in svetujeta kaj naj JAZ naredim.

Skratka ne govorim o meni niti nisem napisal ene stvari kar bi se dotikala mene! Je le iskanje raziskovanje.

Danasnje vprasanje pa je;

A se je vredno odreci vsemu, zato da nekoc dobis vse?
Back to top
 
 
IP Logged
 
zvezdica_zaspanka
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 3

Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #20 - 29.06.2006 at 09:06:44
 
TheONE wrote on 26.06.2006 at 10:33:32:
Vprasanje, ki ga bom danes zastavil je naslednje;

Z drugimi besedami a obstaja
tista povezava na visjem nivoju kjer dva dajeta absolutno VSE. Pripravljenost in zmoznost v kateremkoli trenutku
biti vse.

Zelim pa si prebrati besede tistih ki vedo da je to carovnija tistih ki so mogoce na nek nacin to imeli ali pa imajo
Smiley


ja obstaja, ampak je tolk boleca, da si je ne zelet. Bols je imet kaj bolj zemeljskega....Smiley
moje skromno mnenje..pa srecni bodite


Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #21 - 29.06.2006 at 09:32:19
 
TheONE wrote on 29.06.2006 at 09:05:13:
Preprosta je najbolj vrjetna?

Energija razmislanje zelja po besedah tistih ki cutijo ali pa tistih ki dozivljajo ali pa so doziveli je namen tega pisanja.
Tukaj se ne govori o meni tebi drugim.....zal mi je da nekateri povezujejo vse mogoce obenem pa tavajo v temi.

Prevsem tebi may in bp-ju ... ce ze piseta ne pisita MENI ampak je to namenjeno VSEM vidva pa trosita energijo in
se usmerjata name in me celo predalckata in svetujeta kaj naj JAZ naredim.

Skratka ne govorim o meni niti nisem napisal ene stvari kar bi se dotikala mene! Je le iskanje raziskovanje.


Ti še boš dolgo iskal energijo ljubezni ali kaj že iščeš oz. vsaj v tebi je ni videti. Komandiraš, določaš, ukazuješ, prepoveduješ, pišite o tem, ne pišite o tem, ....

Če iščeš krog ljudi ki ti bodo kimali in se topili okrog tebe to očitno tu ne boš našel. Glede na to da si absolutno prepričan v svoj prav pa je najboljše da kar sam pišeš o svoji temi.
Saj res, zakaj rabiš in iščeš kimavčke okrog sebe?
Back to top
 
 
IP Logged
 
zvezdica_zaspanka
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 3

Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #22 - 29.06.2006 at 11:06:55
 
lola wrote on 29.06.2006 at 09:32:19:
TheONE wrote on 29.06.2006 at 09:05:13:
Preprosta je najbolj vrjetna?


Skratka ne govorim o meni niti nisem napisal ene stvari kar bi se dotikala mene! Je le iskanje raziskovanje.


Ti še boš dolgo iskal energijo ljubezni ali kaj že iščeš oz. vsaj v tebi je ni videti. Komandiraš, določaš, ukazuješ, prepoveduješ, pišite o tem, ne pišite o tem, ....

Če iščeš krog ljudi ki ti bodo kimali in se topili okrog tebe to očitno tu ne boš našel. Glede na to da si absolutno prepričan v svoj prav pa je najboljše da kar sam pišeš o svoji temi.
Saj res, zakaj rabiš in iščeš kimavčke okrog sebe?



No lola preber se enkrat kaj je THone napisal...se mi zdi glupo, da se greste kle ene osebne zamere...je pac odprl eno temo, ki se ti mogoce zdi glupa..pol pac napis tema se meni zdi  glupa, ne pa da pises ti si glup ker si odprl temo..al pa saj kaksna obrazlozitev..pa jaz nisem na nobeni strani, ker strani sploh ni..so samo razlicni zorni koti..

meni se tema zdi cist zanimiva in vecno aktualna..mogoce se je kdaj fajn distancirat od slike, ki jo imamo o nekem cloveku..in se skoncentrirat na temo oziroma vsebino pisanega..ce pa to nekaterim nikakor ne uspe, naj si privoscijo hladno pivo in ne zapravljajo svojih zivcev za to, da se obremenjujejo s tem, komu bo kdo kimal...
moje skromno mnjenje pa brez zamer..

Delajte dobro in pustite vrabcem civkati. (Don Bosco)
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #23 - 29.06.2006 at 12:12:01
 
Gleeeeedaj ljubav kako dooooolazi,
jednog dana svi čemo se voooooljeti,
.
.
.
.
.
i tako Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #24 - 29.06.2006 at 12:53:14
 
Heheh, nikakor nam ne proradi, a? Wink Ti, zvezdica_zaspanka, si isto nardila kar loli očitaš oz. jo "učiš".

Res zanimivo, kako težko je očitno biti sam tista sprememba, ki jo želimo od drugih, življenja. Ni namreč žive priče, razen nas samih, ki bi videla, da smo bili dejansko zmožni se premagat in spremeniti. Razen sveta kot manifestacije, ki je potem darilo.

Projekcije gredo v neskočnosti. In tako bom tudi šele po napisanem svojem spoznala, kar do pisanja nisem.  Ko izražanja več ne bomo potrebovali, nas tudi več ne bo tako. Bojim se da skoraj drugače ne gre kot se obrniti na tistega, v katerem dejansko nekaj vidim, četudi se zavedam, da tisti to ni.

TheOne praviš, da tukaj ni stvari, ki bi se dotikala tebe, da je le raziskovanje. To je nemogoče, pravim jaz. Ne gre raziskovati, in sebe ločiti od raziskovanega. Vse kar vidiš zunaj tebe, je dejansko del tebe. Kdo pa raziskuje? Če ne drugje, se vsaj v tem delu še kako dotika tebe.

Jaz ne vidim nobenih zamer tukajle, je pa interesting, kako se topici, kjer sodeluje oz. po svoje vleče nit TheOne res na zelo podoben način razvijajo oz. ne razvijejo. V TheOne-ovih aktualnih postih čutim eno vljudnost, pod njo pa kao ukročeno divjost. In naravno je, da se bo to reflektiralo. Ne moreš dobiti nekaj, česar ne daš oz. kar držiš nazaj bo se ti razkrilo. Vsi skupaj smo TheOne, ne samo TheOne.

Nedavno sem slučajno v enem "lapsusu" odkrila prizaneslivejšo varianto do sebe kot je: "Bodi sam sprememba, ki jo želiš v svetu." Takole je pisalo: "Bodi sam ena od sprememb, ki jih želiš v svetu." Kul and much nicer.




Back to top
 
 
IP Logged
 
TheONE
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 39

Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #25 - 29.06.2006 at 13:26:51
 
Veliko lepega razmislanja, ampak se vedno prevec usmerjenega....saj znas Wink

Meni se je porodila zelja da po doloceni casovni distanci napisem par misli mogoce par vprasanj predvse pa da mi kdo napise mnenje svoje razmislanje o temi ki se mi zdi lepa oziroma nekaj kar je vecina izgubila mogoce zavestno izbrisala iz sebe. To je saj jaz sem ji dal tak ime ENERGIJA LJUBEZNI ko se je clovek pac mozen odpreti in pustiti da tece.

in spet pojavijo se isti ljudje ki unicijo nekaj lepega ze na zacetku in na nek nacin zbildajo svoj ego svojo furstracijo mogoce celo nesposobnost imeti v srcu zavest o necem kar enostavno pac je.

ta clovek je bp kateri na ENERGIJO LJUBEZNI ODGOVORI zapustiti druzino ...
namenoma se nocem dotikat z odgovori na tako sedaj povem NEGATIVNE predznake in se v bodoce tudi ne bom ker enostavno ni vredno....in tuki odgovor lopsiki ona to gleda kot prijaznost itd itd

in ce nekdo ne smatra da je lahko del nekaj lepega nekega razmislanaj mogoce raziskovanja besed..nekdo lahko pove drugace in celo lepse kar jaz ne znam bo to tisto kar mi bo dalo nasmeh

ce pa nekdo napise kimavcki pa znabljanje so to zame sori in se oproscam besedi LJUDJE ki niso dobri....ZAME ne lahko pa so NAJBOLJSI za druge

in kot nekdo opazi ni moj namen ne prepricevanje ne polimizirat ampak najti neko nadgradnjo neko debato v tistem krogu ljudi ki so sposobni o tem sploh debatirat izrazat sebe ali pa raziskovati se globje

kako bo kdo reagiral na tole je njegov problem in ce jim ego ne dovoli naj pisejo karkoli pac zelijo

in vsem tistim ki se trudijo naj povem tole Wink v teh pol leta sem spoznal se vec in se bolj cudovite stvari in z lahkoto trdim da sem imel prav
in da se lazje globje in predvsem se bolj cisto vrjamem v tisto v kar vecina tuki niti ne pozna niti ne sumi niti ne sprejema

in ena lepa misel ki mi je pravkar odprla pot naprej;

Mozaik katerega sestavljata le dva kosa in se izgubita na dveh koncih sveta, ko ju nekdo najde in sestavi postaneta ponovno eno to kar sta vedno bila.


soncni zarek od TheONA
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #26 - 29.06.2006 at 14:02:44
 
TheONE wrote on 29.06.2006 at 13:26:51:
in spet pojavijo se isti ljudje ki unicijo nekaj lepega ze na zacetku in na nek nacin zbildajo svoj ego svojo furstracijo mogoce celo nesposobnost imeti v srcu zavest o necem kar enostavno pac je.

ta clovek je bp kateri na ENERGIJO LJUBEZNI ODGOVORI zapustiti druzino ...

Eh, to je bilo vendar čisto konkretno vprašanje, naslovljeno neposredne nate in tvojo situacijo, sprašuje pa, kaj nameravaš naredit z vso to preprosto energijo ljubezni, kateri, praviš, se odpiraš. Torej?

Aja, če je nekaj naslovljeno nate, to še ne pomeni, da je namenjeno samo tebi. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
TheONE
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 39

Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #27 - 30.06.2006 at 08:56:58
 
......


Ce se ti zgodi ali brezpogojna ljubezen ali pa ta energija, ki lahko pripelje do brezpogojne ljubezni, a je sploh mogoce da v fazi spoznavanja rasti globjega odnosa vse to izgine, ko se napne do kriticne tocke - kot milni mehurcek in ostane le se nekaj v zraku, ali pa to ni bila tista zgodba ki bi lahko pripeljala do brezpogojnosti oziroma je bilo le nekaj kar te bo vodilo naprej ter mogoce pripeljalo do tistega kar te pomiri zapolni .....

A lahko kdo z zagotovostjo trdi, ko se 1x zgodi vse tisto kar naj bi ta energija ljubezni ta brezpogojna ljubezen predstavljala - da preprosto ne ugasne in postane vecna? Ali pa ne obstaja noben garant da lahko obstane in se slej ko prej konca? Ce je slednje me zanima v cemu je potem sploh bistvo brezpogojnosti in prave ciste ljubezni, ce ni garancije ce ze v osnovi ves da nekoc mine?

Moje mnenje je da ce se ti zgodi resnicno prava potem ni boga da te razdruzi in postane v prvem very trenutku VECNA, a imam prav?


Prva jutranja misel naj vsakemu moc lepote da....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #28 - 30.06.2006 at 09:10:51
 
Odvisno kaj si ti predstavljaš pod VEČNO.

Ti je ok, da gre svet naprej brez tebe, nimaš nekih issues ljubosumja, nimaš želj zase, torej si pripravljen umret, ker veš, da obstaja, in da je vse kar je, dobro...? Si pripravljen ne obstajat takšen kot sedaj, da se ne oprijemaš sebe kot se poznaš, drugih kot jih poznaš, da si celo pripravljen spustiti idejo o večnosti, energiji in ljubezni?  

Nevezanost.

Kaj je večno? Trenutek, ki smo ga doživeli, potem pa spomin?
Back to top
 
 
IP Logged
 
TheONE
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 39

Re: Preprosto ENERGIJA LJUBEZNI
Reply #29 - 01.07.2006 at 15:22:17
 
Zakaj bi sploh premisljeval ce gre svet lahko naprej brez mene, svet je tak kot je tudi zato ker sem jaz tukaj brez mene bi bil drugacen brez vsakega od nas bi bil drugacen. Obstoj kaj pa je sploh obstoj? To kar se nekdo zaveda ali to kar nekdo prevzema po drugih ali pa to kar enostavno si ce poslusas srce?

Se vedno razmisljam v smeri ko si kar si brez slehernega truda, da te vodi tisto kar v svojem bistvu si do kam pa te to vodi ne ve pa nihce...ali pa mogoce ve nekdo?

Nisem zato zacel ta razmislanja zacel sem jih zato ker me zanima kaj v bistvu pogojuje ce in koliko casa si lahko odprt za tisto energijo kateri jaz pravim ENERGIJA LJUBEZNI, a sploh obstaja pot kateri poizkusamo slediti / govorim o energijski poti poti brez navlake brez tega kar je okoli nas torej custva iz globin/ in kako to vidijo drugi ce sploh.

Nocem se dotikat tega kar vecina gleda kot realnost hocem se dotakniti sanj zavedanja razmislanja tistih ki si sploh dovolijo sanje tistih katerim pomeni LJUBEZEN radost PRIPADNOST uzitek SPOSTOVANJE zaupanje ZIVLJENJE pot in lahko bi se nasteval v nedogled.

V koncni fazi sprejemam to kot neznanje z zeljo se kaj nauciti spoznati od vseh tistih ki mogoce vejo vec cutijo vec ali pa preprosto so.

Niti ne pricakujem da me kdorkoli razume to kar je v meni je itak moje je nekaj kar me dela takega kot sem in vzporedno s tem je vsak zase nekaj posebnega v katerega se ne mislim spuscati.

In ce probam z mislijo iti naprej naj bo tale;

A je mozno gledati v zvezde in med miljardo njih izbrati eno in vedeti da je ta PRAVA da je tista katero si izbral in se nisi zmotil?

TheONKO Smiley



Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 10