Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 33618 times)
ajgor
Ex Member




Re: Sodnik zahteva dokaz o obstoju Jezusa
Reply #45 - 18.10.2008 at 22:25:59
 
Alojz in Sandib wrote on 18.10.2008 at 21:57:20:
Vsem

Sam razumem dilemo okoli lika Jezusa v nekakšni dvojnosti vesoljne človeške vrste same. V prvi pojavnosti je Jezus civilizacijski teološki opis poti na katero naj bi stopilo človeštvo po lastni življenjski streznitvi.Glede na to,da poznam posamične 28ooo letne civilizacijske cikle se mi ta teološki opis-zapuščina zdi verodostojna. Torej smo mi vsi bodoči Jezusi na poti k samospoznanju,dobroti,življenju.ki ji uspe premagati lastno zlo-kontekst upanja -obče religije.

Druga plat te iste medalje so cerkvene izrabe vseh svetih likov -Rama,Buda,Mohamed,Krišna,Jezus itd. Tu se koncept teološke civilizacijske zapuščine našega religioznega upanja izrablja v individualne,ali skupinske interese,kar omogoča razne verske in drugačne manipulacije vernikov.    

Ko govorimo o Jezusu kot teološkem opisu naše ciklične civilizacijske poti je lik Jezusa v celoti verodostojen,ker je v bistvu naš lasten večno-sedanji opis nas samih,ki nam v naši sedanji civilzacijski temi razodeva naše večno-sedanje življenje.

Vsak drugačen kontekst-namen,ki postavlja Jezusa nad nas same kot nekaj kar mi sami ne moremo postati,je zgolj manipulacija cerkvenih manipulantov in nič več. Podobno si lahko razlagate vse cerkve in vere sveta,ki želijo biti nad nami.

Lp Alojz

Sam si drugače razlagam Jezusov lik. Kot, Jezus je Jezus, ti si ti, jaz sem jaz. Pot je enaka. Pot pojmujem kot zavest človeka. Dokler si na poti si razdvojen, si v času. Zadnja Jezusova večerja, prikaz sestopa s poti, svoboda, svobodna volja. Razdvojenosti ni več, ni poti, enotna človeška zavest, združena univerzalna zavest.

Lp,Igor
Back to top
« Last Edit: 18.10.2008 at 23:40:01 by ajgor »  
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Sodnik zahteva dokaz o obstoju Jezusa
Reply #46 - 19.10.2008 at 09:07:28
 
Quote:
Boštyxz wrote on 18.10.2008 at 14:39:05:
Glej, VSAK, torej tudi vključno z hlapcem ima podarjeno Svobodno voljo do svobodne odločitve  Exclaim .

Pa dober + dobro svobodno odločen dan ti želimo, še naprej, ... Cool...

by Boštyxz + # Kiss#

Pa kaj si slep? Ne moreš je imeti, če si odvisen od idola, nekega avatarja. Odvisnež je mentalno bolana oseba. Avtoriteta ti tega ne dovoli.

Lp,Igor


He heh, ... in vendar jo imam  Cheesy Cool Wink Roll Eyes, navkljub tvojemu nedojemanju tega Wink Cool.

Lep pozdrav iz svobodnih dobrav, čavvv, ... Wink Cool Roll Eyes...

by Boštyxz + God's brothers + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sodnik zahteva dokaz o obstoju Jezusa
Reply #47 - 19.10.2008 at 12:02:36
 
Boštyxz wrote on 19.10.2008 at 09:07:28:
Quote:
Boštyxz wrote on 18.10.2008 at 14:39:05:
Glej, VSAK, torej tudi vključno z hlapcem ima podarjeno Svobodno voljo do svobodne odločitve  Exclaim .

Pa dober + dobro svobodno odločen dan ti želimo, še naprej, ... Cool...

by Boštyxz + # Kiss#

Pa kaj si slep? Ne moreš je imeti, če si odvisen od idola, nekega avatarja. Odvisnež je mentalno bolana oseba. Avtoriteta ti tega ne dovoli.

Lp,Igor


He heh, ... in vendar jo imam  Cheesy Cool Wink Roll Eyes, navkljub tvojemu nedojemanju tega Wink Cool.

Lep pozdrav iz svobodnih dobrav, čavvv, ... Wink Cool Roll Eyes...

by Boštyxz + God's brothers + # Kiss#

Navkljub svojemu 25 letnemu upanju, si jo izgubil v svojih prošnjah pri specialnih molitvah.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Sodnik zahteva dokaz o obstoju Jezusa
Reply #48 - 20.10.2008 at 07:36:57
 
He, ne samo, da nisem nič izgubil, ampak sem samo še pridobil , in to neskončno veliko, svojo svobodno voljo pa obdržal, tako kot je bila prej   Cheesy  Cool .
Namreč vsak hip se lahko svobodno odločim za karkoli  Cool . A ti se ne ? Huh

Pa dober + svobodnovoljen dan ti želimo, še naprej, ... Cheesy Wink Cool Roll Eyes...

from Boštyxz + God's brothers + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sodnik zahteva dokaz o obstoju Jezusa
Reply #49 - 20.10.2008 at 18:28:04
 
Boštyxz wrote on 20.10.2008 at 07:36:57:
He, ne samo, da nisem nič izgubil, ampak sem samo še pridobil , in to neskončno veliko, svojo svobodno voljo pa obdržal, tako kot je bila prej   Cheesy  Cool .
Namreč vsak hip se lahko svobodno odločim za karkoli  Cool . A ti se ne ? Huh

Pa dober + svobodnovoljen dan ti želimo, še naprej, ... Cheesy Wink Cool Roll Eyes...

from Boštyxz + God's brothers + # Kiss#

Sanja svinja o koruzi, kurba o poštenju in Bošti o svobodni volji.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Sodnik zahteva dokaz o obstoju Jezusa
Reply #50 - 20.10.2008 at 22:03:29
 
torej nisi štekal  Questioning Tongue Wink Cheesy Grin Cool Roll Eyes...   Cry Roll Eyes...

Res zanimivo, da vidiš do zablod RKC, preko njih pa ne . No, upam, da nekoč spregledaš  Roll Eyes Cool .

Lep pozdrav iz Duhovnih dobrav, čaw ... Cool...

by Boštyxz + God's brothers + # Kiss#
Back to top
« Last Edit: 21.10.2008 at 10:13:12 by Boštyxz »  
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sodnik zahteva dokaz o obstoju Jezusa
Reply #51 - 22.10.2008 at 18:46:13
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 18.10.2008 at 21:57:20:
Vsem

Sam razumem dilemo okoli lika Jezusa v nekakšni dvojnosti vesoljne človeške vrste same. V prvi pojavnosti je Jezus civilizacijski teološki opis poti na katero naj bi stopilo človeštvo po lastni življenjski streznitvi.Glede na to,da poznam posamične 28ooo letne civilizacijske cikle se mi ta teološki opis-zapuščina zdi verodostojna. Torej smo mi vsi bodoči Jezusi na poti k samospoznanju,dobroti,življenju.ki ji uspe premagati lastno zlo-kontekst upanja -obče religije.

Druga plat te iste medalje so cerkvene izrabe vseh svetih likov -Rama,Buda,Mohamed,Krišna,Jezus itd. Tu se koncept teološke civilizacijske zapuščine našega religioznega upanja izrablja v individualne,ali skupinske interese,kar omogoča razne verske in drugačne manipulacije vernikov.    

Ko govorimo o Jezusu kot teološkem opisu naše ciklične civilizacijske poti je lik Jezusa v celoti verodostojen,ker je v bistvu naš lasten večno-sedanji opis nas samih,ki nam v naši sedanji civilzacijski temi razodeva naše večno-sedanje življenje.

Vsak drugačen kontekst-namen,ki postavlja Jezusa nad nas same kot nekaj kar mi sami ne moremo postati,je zgolj manipulacija cerkvenih manipulantov in nič več. Podobno si lahko razlagate vse cerkve in vere sveta,ki želijo biti nad nami.

Lp Alojz

Sam si drugače razlagam Jezusov lik. Kot, Jezus je Jezus, ti si ti, jaz sem jaz. Pot je enaka. Pot pojmujem kot zavest človeka. Dokler si na poti si razdvojen, si v času. Zadnja Jezusova večerja, prikaz sestopa s poti, svoboda, svobodna volja. Razdvojenosti ni več, ni poti, enotna človeška zavest, združena univerzalna zavest.

Lp,Igor


Pot je naš večno-sedanji vesoljni izraz svobodne volje. Z vsem ostalim se strinjam.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Sodnik zahteva dokaz o obstoju Jezusa
Reply #52 - 23.10.2008 at 08:47:28
 
Pot je Načrt , katerega je ustvaril Modri Stvarnik  Exclaim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sodnik zahteva dokaz o obstoju Jezusa
Reply #53 - 23.10.2008 at 09:37:50
 
Alojz in Sandib wrote on 22.10.2008 at 18:46:13:
Pot je naš večno-sedanji vesoljni izraz svobodne volje. Z vsem ostalim se strinjam.

Večno-sedanji izraz svobodne volje, nima dimenzije časa. Sama beseda pot jo ima, od točke A do točke B je časovna postavka, torej je pogojena. Svobodna volja nima pogojevanja, ni odvisna od časovne postavke. Zato pravim, da poti do svobodne volje ni, je spoznanje.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Sodnik zahteva dokaz o obstoju Jezusa
Reply #54 - 23.10.2008 at 12:18:57
 
Boštyxz wrote on 23.10.2008 at 08:47:28:
Pot je Načrt , katerega je ustvaril Modri Stvarnik  Exclaim.

V to da je tvoj Stvarnik Moder, ker se cel ljubi dan praska po jajcih, nikakor ne dvomim.  Smiley

Bolj dvomim v to, da so njegova Modra Spraskana Jajca sploh kdajkoli lahko ustvarila tako rumeno jajčno pokveko kot si ti sam.  Grin

Ker ... ali je samo Stvarnik ali je tudi Stvarnica? No, če je samo en, potem on sam bolj težko oplodi samega sebe, da bi s tem sproduciral tebe, jeli? Oziroma, take nažingane pokveke kot si sam se lahko sproducirajo samo skozi lasten incestni hermofrodistični samo-oploj, a se štekama?  Wink

Če sta pa v resnici Stvarnik in Stvarnica, hja, potem pa si Stvarnica s tem tvojim Modrim Stvarnikom, ki ima vsa jajca modra od stalnega praskanja, niti ne more kaj prida pomagati. In kje smo potlej? Hja, preostane ti samo incestno hermafroditsko samo-oplovanje, katerega poznata najbolje ti in pa Mali Martinov Lulček.  Wink

Živeli!  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Sodnik zahteva dokaz o obstoju Jezusa
Reply #55 - 23.10.2008 at 14:31:18
 
Hmm, tole tvoje "samooplojevanje" me spominja na samodejni samodejnik od samega samovšečno samobitnega Lojzeta , kateremu prikimavaš kot kaka papiga  Wink Cheesy Grin Cool Roll Eyes.

Lp.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sodnik zahteva dokaz o obstoju Jezusa
Reply #56 - 23.10.2008 at 20:05:17
 
Boštyxz wrote on 23.10.2008 at 14:31:18:
Hmm, tole tvoje "samooplojevanje" me spominja na samodejni samodejnik od samega samovšečno samobitnega Lojzeta , kateremu prikimavaš kot kaka papiga  Wink Cheesy Grin Cool Roll Eyes.

Lp.

Pojdi prikimavat k modremu legvanu. Sam veš, da tvoje lastno razmišljanje ne vodi nikamor, kakor tudi ne, tvoja potka.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sodnik zahteva dokaz o obstoju Jezusa
Reply #57 - 23.10.2008 at 21:21:54
 
Boštyxz wrote on 23.10.2008 at 14:31:18:
Hmm, tole tvoje "samooplojevanje" me spominja na samodejni samodejnik od samega samovšečno samobitnega Lojzeta , kateremu prikimavaš kot kaka papiga  Wink Cheesy Grin Cool Roll Eyes.

Lp.


Bošty

Duhovna pokveka. Vem,da ne zmoreš drugače,ker ne znaš in ne dojemaš zadeve. Iz vzroka mojega lastnega samospoznanja,te v imenu večno-sedanjega vesoljnega in našega življenja 'hočem' prostovoljno tolerirati.
Dojemi vsaj to!!!!!

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Sodnik zahteva dokaz o obstoju Jezusa
Reply #58 - 24.10.2008 at 09:08:36
 
Quote:
Boštyxz wrote on 23.10.2008 at 14:31:18:
Hmm, tole tvoje "samooplojevanje" me spominja na samodejni samodejnik od samega samovšečno samobitnega Lojzeta , kateremu prikimavaš kot kaka papiga  Wink Cheesy Grin Cool Roll Eyes.

Lp.

Pojdi prikimavat k modremu legvanu. Sam veš, da tvoje lastno razmišljanje ne vodi nikamor, kakor tudi ne, tvoja potka.

Lp,Igor


To je res, da vem, da moje lastno razmišljanje ne vodin ikamor, zato pa se tega izogibam  Exclaim ... Wink ... Cool ... !

Vendar pa vem, da ta moja pot pelje do Stvarnika  Cool .

No, pa dober + lep Stvarnikov dan nam želim, še naprej, ... Roll Eyes...

from Boštyxz + God's brothers + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sodnik zahteva dokaz o obstoju Jezusa
Reply #59 - 24.10.2008 at 11:36:48
 
Boštyxz wrote on 24.10.2008 at 09:08:36:
Quote:
Boštyxz wrote on 23.10.2008 at 14:31:18:
Hmm, tole tvoje "samooplojevanje" me spominja na samodejni samodejnik od samega samovšečno samobitnega Lojzeta , kateremu prikimavaš kot kaka papiga  Wink Cheesy Grin Cool Roll Eyes.

Lp.

Pojdi prikimavat k modremu legvanu. Sam veš, da tvoje lastno razmišljanje ne vodi nikamor, kakor tudi ne, tvoja potka.

Lp,Igor


To je res, da vem, da moje lastno razmišljanje ne vodin ikamor, zato pa se tega izogibam  Exclaim ... Wink ... Cool ... !

Vendar pa vem, da ta moja pot pelje do Stvarnika  Cool .

No, pa dober + lep Stvarnikov dan nam želim, še naprej, ... Roll Eyes...

from Boštyxz + God's brothers + # Kiss#


Kaj ti pav razumeš pod Stvarnika?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5