Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8907 times)
DaBi
Ex Member




Re: Kako naj ga podprem?
Reply #15 - 28.12.2005 at 19:51:56
 
Marijan   ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Kako naj ga podprem?
Reply #16 - 28.12.2005 at 22:03:39
 
Najprej najlepša hvala vsem, ki ste si vzeli čas in mi mal pomagal, da si razjasnim določene stvari...
Bom šla kar po vrsti, da ne bom na koncu vsega pobrkljala in bo ratala ena klobasa...
Lilith...ja včasih res opažam, da se malo preveč poskušava zlivat, včasih preveč stvari skušava delat skupaj, itd., ampak vem, da je to vsaj z moje strani strah pred zapuščanjem(mogoče še kaj drugega, ne vem), vem tut od kje mi ta strah pa vse...tko, da počasi pucam (pucava) ta svoj vzorec...
Kar se tiče tiste 100% podpore sem potem ugotovila, da sem pretiravala, res ni nikol česa takšnega zahteval od mene in si tut ne predstavljam, da bi (ker ni takšen), vem pa, da mu je hudo, ker ga ne podpiram oziroma na trenutke celo zavračam njegovo idejo...vem pa, da ko oziroma če bo zadeva zalaufala, da bom dobila energijo in zaupanje...in se bom najbrž lahko bolj angažirala...Hvala za tvoje razmišljanje. Kiss
Gape...dvojina ja...v bistvu sploh ne vem...mogoče spet zlivanje pa to...bom razmislila...
Kar se tiče tega, da si se ponudil za pomoč pa to...hvala ti, po vsej verjetnosti se ti bo(va) res javil(a), mislim, da maš veliko znanja, idej pa vsega...hvala tut tebi. Kiss
MatejaB.:Uh...velik pomen zavedanje, da nisem edina s tem problemom...in se kr najdem v vsem, kar si napisala...Kar se tiče podpore...še najbl blizu mi je tvoj predlog, da vložim v ta projekt tolk energije, kolikor jo ta trenutek premorem in se kasneje pač prilagajam...Hvala.
ti tud...sem ugotovila, da me večinoma nč ne sili(no, včasih slišim kakšen očitek)...samo, da sem to njegovo željo po podpori dojela kot malce utesnjujočo...
Sinja:podporo jst dojemam kot moralno in tudi kot vložek časa in energije...Razmišlam o tvojih besedah, ki si mi jih napisala in se ti zahvaljujem. Smiley
Loops...tole pod c...enostavno si ne morem pomagat...vem, grozno...po moje sem to spet prinesla od doma, ker se mi zdi, da tut mene oče ni jemal kej preveč resno, kadar sem bila za kaj navdušena (moram še malo razmislit o tem)...pri njemu pa je blo to sploh izraženo...  omalovaževanje...'naučila' sem se ga v svoji primarni družini in se ga poskušam čimbolj zavedat in sem ga tut v teh petih letih zreducirala na eno znosno mejo...
Ja, seveda sem se vprašala, če ga vidim samo jst tako...že dolgo se to sprašujem in ugotavljam, da po vsej verjetnosti ne...sem lahko prištejem moje starše in nekaj prijateljev pa še kakšen znanec...ok, bom tako rekla: moje mnenje je, da je malo res, kar pravim, ampak vem, da jst pretiravam pri tem in mam nekej sama s sabo tukej za razrešit...sam ne vem še čist točno, kaj...
Iskrena sem do njega...vse, kar sem napisala tukaj, se midva pogovarjava že kar nekaj časa pa ne znava kam daleč pridet, zato sem se v bistvu tut odločla izpostavit ta problem na forumu...tvoje kritike pa sploh ne sprejemam za slabo, nasprotno zelo sem je vesela...
...na lastno odgovornost pa to...ja, sej zdej poskušava preuredit ta tekst...tako, da tukej lahko prosim(prosiva) za pomoč, če ima kdo kaškno idejo, kako re-napisat ta tekst, je več kot dobrodošel...
Hvala ti za čas in za tvoje razmišljanje. Smiley
Ok...to je to...ugotavljam, da je tale Marijanov projekt v meni prebudil kar nekaj različnih strahov (po moje celo večino mojih največjih) in da ko se jih bom uspela vseh zavedat in jih tut odstranit, da bom po vsej verjetnosti še ful osebnostno zrasla...Hvala, ker ste mi pomagali začet zbirat kamenčke za mozaik...seveda bo še kašen odgovor in nasvet zelo dobrodošel. Rada vas imam! Kiss Kiss
Marijan, tebi pa hvala, ker si. Kiss
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kako naj ga podprem?
Reply #17 - 31.12.2005 at 15:36:42
 

Ma, men se pa vedno bolj bistri in točno zdi
(še najbl takrat, ko druge poslušam/berem, valjda),
da ko se nam ne da oz. ko nočmo pred lastnim pragom pometat,
pred drugim(i) začnemo z metlo opletat ...

Predvsem pa to, da kolikor smo zmožni sebe razumet, sprejet in podpret,
tolk smo zmožni to z drugim(i) delit ali pa za druge(ga) počet.
Nič več nič manj. Če nam je kaj do tega, seveda.

In najbolj učinkoviti/plodni smo najverjetneje res le takrat,
ko v naših dajanjih ni preračunljivosti
in vsaj enega tistih naših, ki so znotraj votli, zunaj jih pa nič ni,
ko dajemo brez slabe volje, predvsem pa dvomov,
a s predanostjo tistih svojih sto odstotkov, ki smo se jih odločil delit/dat.
Z iskrenim (na)smehom.

Ma, sej v taki štimungi praviloma še zasrat ne mormo.
No, vsaj tko ne, da ne bi mogl al popravt al pa toka drugam spelat.

In smo najbolj sebi in drugim iskreni,
ko sledimo tistemu, kar začutimo navznoter, ne pa slišimo (izključno) od zunaj.
Ko smo, kdorkoli in kakorkoli že pač, ne glede na druge ali to, kar poreče večina.

Men zmeri pomaga, da se v dvomu ustavim. In premislim. Al pa vsaj sapo zajamem.
Pa zavedanje, da ko zmorem/hočem v svoja črvičenja in žulje odprte pogledat,
itak celjenje začne in bolečina pojenja.
Pa to, da ne krivim več, ker je že mene zravnat včasih prav pošten napor.
Najbolj pa ta stare rcnije, da ko ne vem, kam oz. kako, začnem ...
... ker že sam premik delovanju in pucanju botruje.
In sprejemanje ... tudi dejstva, da za dežjem vedno posije sonce. Zaprmej.
Za nameček pa še ta, da vsekakor ne smemo dobrohotnosti amnezirat:
vedno nardimo točno tolk dobr, kokr v danem trenutku zmoremo in znamo.
Matr, še ga bomo sral ...

Lepo bodi(te) in vsaj malo tudi za druge poskrbi(te),
Kiss
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Ales2a
Guest




Re: Kako naj ga podprem?
Reply #18 - 10.01.2006 at 18:04:54
 
zdravo

po obilici projektov lahko rečem, da malce drugače gledam na stari, predvsem je tko, da se ti ne mudi, da pusti času čas in da bodo stvari s tem ko se odpreš šele dobile pravo vrednost in da bo popolnoma drugače kot si si predstavljal.

super da se lotevaš svoje potke, vsi majo takrat pomisleke ti pa poslanstvo in dejstvo je da ti bo uspelo.

Dobrodošel, kot pravi gape!

Ideja 1 sit je odlična, majbe bi lažje izvedel 1 sms.
Najdi odlično geslo...


Projekt na pozitivkah že v naprej podpiramo!
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Kako naj ga podprem?
Reply #19 - 13.01.2006 at 11:30:10
 
Lep pozdrav vsem skupaj in velika hvala za vso podporo, ki ste mi jo izkazali.

Hvala, ker ste moji učitelji.

GAPE prebral sem tvojo razlago o Maitreji in njegovem poslanstvu. Lepo b bilo živeti v harmoničnem svetu. Strinjam se s teboj, ko praviš, da je za vse dovolj, samo kaj ko imamo vsi eno skupno bolezen in to je, tako vsaj jaz mislim, EGO.

EGO nam je zameglil RAZUM.

Prišel je čas za spremembe in ta čas je danes. Bilo bi mi v veliko čast sprejeti kakršnokoli pomoč, nasvet oz. idejo, s katero lahko nekaj spremenimo.


Iskreno bom povedal, da mi je malenkost nerodno, ampak to je moj problem, saj lahko samo pridobim, če vas bom vse skupaj prosil za mišljenje in obenem še za uslugo v primeru podpore.

B.I.S. - Besede Iz Srca so trenutno napisane samo v slovenskem jeziku, zato me zanima kaj vi mislite o tem, da bi jih poleg angleškega prevedli tudi v druge.

Jaz sem mnenja, da bi s tem dejanjem izkazali spoštovanje tudi do ljudi drugih narodnosti v naši državi.

Moja prošnja se pa nanaša na vašo pomoč pri prevajanju v različne jezike.

Opazil sem, da omenjate slogan in SMS sporočila.

Slogan je naslov sam: BESEDE IZ SRCA

SMS

Vse bi vas rad seznanil tudi s tem, da nimam niti s.p., d.o.o. oz. kakršenkoli naziv dejavnosti. Zadeve se lotujem kot fizična oseba, saj mi oz. nam v tem primeru ni potrebno financirati države. Tako lahko zbrana sredstva samo še oplemenitimo.
Zatorej ne vem ali mi bo uspelo pridobiti kakršenkoli dogovor z mobilnimi operaterji glede SMS donatorstva.

Namen je prvo postaviti močne temelje projekta, saj si jaz in tudi vsi ostali, ki si želimo boljšega življenja, ne želimo, da bi se ponovilo isto kot pri Krambergerju.

Najbolj zanimivo se mi pa zdi, da imamo Krambergerjev sklad, ki bi ga po mojem mišljenju morala voditi njegova partnerka in ne država.

Malo straha je tudi prisotnega, ampak v zdravem smislu, saj mi daje samo še več moči za realizacijo mojega namena.

V najslabšem primeru pa sem prepričan, da bi nekdo hrabro nadaljeval projekt, ki se zavzema za pozitivo.

Ljudstva se ne da ustaviti, združimo moči in zmaga je naša.

Toliko trenutno z moje strani.

Vsem skupaj želim lep in maksimalno pozitiven dan.

Imejte se radi.

Marijan


Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Ales2a
Guest




Re: Kako naj ga podprem?
Reply #20 - 13.01.2006 at 14:29:23
 
Mobitel s fizično osebo bolj težk dela sms donacije.

pa tudi društvo ni tolk 10.000 sit te stane in maš urejen.

Tud državi in za potne ter telefone boš neki rabil, zato so org ki delajo take stvari ene 5% vzamejo za administracijo.


za vse ostalo pa velik dobre volje in je.
Back to top
 
 
IP Logged
 
marijan
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 5
novo mesto
Gender: male
Re: Kako naj ga podprem?
Reply #21 - 19.01.2006 at 08:59:03
 
Lepo pozdravljen

Zavedam se tega, da zaenkrat kot fizična oseba nimam nobenih možnosti sprejemati donacije preko SMS sporočil, sem se pa obrnil na odvetnika, s katerim upam, da mi bo upselo najti način.

Sama poanta je v tem, da projekt temelji samo na eni osebi - fizični.

Vsaka registrirana zadeva daje zaslužek državi. Moj namen pa je denar kvečemu oplemenititi in ne delati minuza.

S svojim trenutnim zaslužkom in bodočim poslovnim sodelovanje z ostalimi podjetji imam namen kriti svoje stroške.
Ne želim tako kot ostali iskati načine kako iz donacij ven vzeti denar.

Moje mnenje kje smo slepi oz. se več ne obremenjujemo, ker smo mnenja, da ne moremo nič spremeniti:

Naročnina za GSM x št. prebivalcev Slovenije, cena pogovorov, ki bi lahko bila samo 1 SIT/mini in bi kljub temu še imeli zaslužek. Plačujemo zrak.

Italijani so se znali upreti mobilnemu operaterju.

Naročnina za stacionarni telefon + cena pogovorov, internet in še bi se dalo naštevati.

Lep in prijeten pozdrav.

B.I.S.



Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kako naj ga podprem?
Reply #22 - 19.01.2006 at 11:57:15
 
marijan wrote on 19.01.2006 at 08:59:03:
imam namen kriti svoje stroške.  
Ne želim tako kot ostali iskati načine kako iz donacij ven vzeti denar.

ponavad je glih kle problem
s stroški in 'stroški' se pobira denar iz teh donacij
zato bi mogu ... tega denarja se ne dotikat
rečmo denarja ki je doniran za nekoga - namensko (za njegove štroške).
verjetno pa bi se lahko dotiku denarja ki je podarjen za tvoje stroške - namensko.
če me razumeš ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
marijan
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 5
novo mesto
Gender: male
Re: Kako naj ga podprem?
Reply #23 - 20.01.2006 at 18:16:34
 
GAPE lepo pozdravljen

Takšni in drugačni komentarji so mi v zelo veliko pomoč.
Moram priznati, da se na vse načine trudim sam doseči finančno neodvisnost, saj bi le tako lahko kril stroške, ki so neizogibni.

Še enkrat in vsakič, ko bo to potrebno, si upam citirati svoje besede iz projekta:

DENARJA NE BOM JEMAL ZA SVOJE POTREBE IN NITI ZA STROŠKE NE. DENAR BOM KVEČEMU POSKUŠAL NA NABOLJŠI NAČIN OPLEMENITITI.

Zelo me je fasciniral tvoj predlog, da bi za svoje stroške uporabljal denar, ki je doniran prav za te potrebe.

Upam, da sem te pravilno razumel?

Hvala

M.


Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kako naj ga podprem?
Reply #24 - 20.01.2006 at 23:42:11
 
marijan wrote on 20.01.2006 at 18:16:34:
Zelo me je fasciniral tvoj predlog, da bi za svoje stroške uporabljal denar, ki je doniran prav za te potrebe.

Upam, da sem te pravilno razumel?

pomoje ... zgleda mi že tko ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kako naj ga podprem?
Reply #25 - 21.01.2006 at 11:17:46
 
marijan wrote on 20.01.2006 at 18:16:34:
Zelo me je fasciniral tvoj predlog, da bi za svoje stroške uporabljal denar, ki je doniran prav za te potrebe.




Jeba je v tem, da samega sebe ne moreš 'registristrarat' kot poosebljeno dobrodelnost, tko bi te fizične al pa pravne osebe lako  podpirale osebno, a bi ti lahko delal dobro drugim. V bistvu bi morali 'dobrodelce' tretirat enako kot vrhunske kulturne delavce, jim država  plačevat pokojninsko in zdravstveno zavarovanje in pusti neobdavčeno enih 5-6 milijonov prihodka,  hkrat pa folku, ki donira za tvoje dobrodelne projekte,  priznat tud davčno oljašavo oz. firmi štet donacijo kot materialni strošek približno tko kot  kot se to priznava za nihove donacije  v kulturo. Res ne vem, zakaj človek ne bi bil mogel bit registriran kot 'samostojen dobrodelec' tko kot je lahko registriran kot samostojen delavec v kulturi, ker tovrtsna predanost je najprej individualna, šele pol instiucionalna (v okviru humanitranih organizacij in  cerkev ali paraleno temu kulturnih hramov). Na ta način bi lahko poskrbel tud za nekaj  tud nekaj vrhunskih  zdravilcev, največja jeba pa je seveda v sestavi, kriterijih in politiki komisij, ki bi dobrodelcem, zdravilcem in podobnim  dajala status primerljiv stastsu, ki ga dodeluje komisija na ministrstvu zaslužnim kulturnikom.

Al kaj?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2