Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 
(Read 28077 times)
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Učenje in razumevanje
Reply #45 - 22.07.2005 at 08:30:51
 
Hm, pa tole mi zdaj roji po glavi. Da se lahko v življenju naučim z določenimi čustvi živeti ter da jim več ne posvečam toliko nepotrebne pozornosti. Če se npr. spomnim na določeno zgodbo iz mojega življenja, kjer sem bila zelo prizadeta in sem doživljala silno intenzivna čustva (tista neprijetna), o tisti zadevi še vedno isto mislim,  še vedno čutim neprijetnost ko pomislim na to, naučila sem se, da temu ne posvečam toliko pozornosti, ker to niti ni potrebno, ker so zdaj druge stvari aktualne in se tem posvečam. Mislim, da mi ni potrebno teh čustev transformirat v pozitivna ali kakšne take zadeve, preprosto je to zdaj vedno bolj stvar preteklosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Učenje in razumevanje
Reply #46 - 22.07.2005 at 09:26:56
 
lola wrote on 22.07.2005 at 08:30:51:
Hm, pa tole mi zdaj roji po glavi. Da se lahko v življenju naučim z določenimi čustvi živeti ter da jim več ne posvečam toliko nepotrebne pozornosti. Če se npr. spomnim na določeno zgodbo iz mojega življenja, kjer sem bila zelo prizadeta in sem doživljala silno intenzivna čustva (tista neprijetna), o tisti zadevi še vedno isto mislim,  še vedno čutim neprijetnost ko pomislim na to, naučila sem se, da temu ne posvečam toliko pozornosti, ker to niti ni potrebno, ker so zdaj druge stvari aktualne in se tem posvečam. Mislim, da mi ni potrebno teh čustev transformirat v pozitivna ali kakšne take zadeve, preprosto je to zdaj vedno bolj stvar preteklosti.


Preprosto dejstvo, da čas celi vse rane, prinese pa tudi marsikateri odgovor, recimo o tem, kaj se je dogajalo za tvojim hrbtom in na kar absolutno nisi imela nobenega vpliva.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Učenje in razumevanje
Reply #47 - 22.07.2005 at 09:34:42
 
Moje zapažanje je, da nekateri ljudje prav potrbujejo izkušnjo totalne zablodelosti, preden dojamejo, da ge v življenju serjejo.

Oziroma, zakaj se pojavljajo non stop ista vprašanja isti konteksti od istih ljudi. Če imate tako prekleto prav, potem sploh ne vem od kod vam vprašanja. Odgovore očitno itak veste.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Učenje in razumevanje
Reply #48 - 22.07.2005 at 09:39:05
 
sinjeoka wrote on 22.07.2005 at 09:34:42:
Moje zapažanje je, da nekateri ljudje prav potrbujejo izkušnjo totalne zablodelosti, preden dojamejo, da ge v življenju serjejo.

Oziroma, zakaj se pojavljajo non stop ista vprašanja isti konteksti od istih ljudi.


Ja in kako to rešiti, če se ti vedno dogajajo rečmno iste slabe stvari nonstop?
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Učenje in razumevanje
Reply #49 - 22.07.2005 at 09:48:37
 
Blisk1 wrote on 22.07.2005 at 09:39:05:
Ja in kako to rešiti, če se ti vedno dogajajo rečmno iste slabe stvari nonstop?


s tem, da prisluhneš tudi kakšnemu nasvetu tipa: "Boš moral spremenit svojo miselnost v celoti in začeti ravnati popolnoma drugače.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Učenje in razumevanje
Reply #50 - 22.07.2005 at 09:49:49
 
sinjeoka wrote on 22.07.2005 at 09:48:37:
s tem, da prisluhneš tudi kakšnemu nasvetu tipa: "Boš moral spremenit svojo miselnost v celoti in začeti ravnati popolnoma drugače.





to je dejstvo!
Ampak še vendo mi pa nihče ni razložil, kako vidiš, kaj počneš narobe in kako to spremeniš.
tko u praksi ne sam teorija!
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Gost
Guest




Re: Učenje in razumevanje
Reply #51 - 22.07.2005 at 09:52:50
 
Blisk1 wrote on 22.07.2005 at 09:39:05:
Ja in kako to rešiti, če se ti vedno dogajajo rečmno iste slabe stvari nonstop?

enkrat ti je ze uspelo, si rekel.

a pa si siguren, da je bil takrat uspeh odvisen popolnoma le od tebe? ce ja, pol tako kot sem ti ze prej rekel, le ponovi vajo.

ce pa si dovolj iskren in pozoren, pa bos lahko opazu, da je bil se en element takrat prisoten poleg tebe. brez tega tud v nadaljne ne bo slo. ja, vaja dela mojstra. ampak vajo smo lahko najprej vidl pr mojstru, ki jo je izvaju. zato sprejmi vodstvo in pomoc mojstra, ki dela vajo in ki ti je pripravljen pomagat pr tvoji vaji. brez tega pac ne gre.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Učenje in razumevanje
Reply #52 - 22.07.2005 at 10:43:55
 
Blisk1 wrote on 22.07.2005 at 09:49:49:
Ampak še vendo mi pa nihče ni razložil, kako vidiš, kaj počneš narobe in kako to spremeniš.
tko u praksi ne sam teorija!


S precej volje, truda in muke  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Učenje in razumevanje
Reply #53 - 22.07.2005 at 10:51:06
 
Quote:
enkrat ti je ze uspelo, si rekel.

a pa si siguren, da je bil takrat uspeh odvisen popolnoma le od tebe? ce ja, pol tako kot sem ti ze prej rekel, le ponovi vajo.

ce pa si dovolj iskren in pozoren, pa bos lahko opazu, da je bil se en element takrat prisoten poleg tebe. brez tega tud v nadaljne ne bo slo. ja, vaja dela mojstra. ampak vajo smo lahko najprej vidl pr mojstru, ki jo je izvaju. zato sprejmi vodstvo in pomoc mojstra, ki dela vajo in ki ti je pripravljen pomagat pr tvoji vaji. brez tega pac ne gre.

ne spomnim se da bi bil takrat kdo prisoten!
Ne poznam nobenega mojstra, če je to v smislu osebe, tako da bo to malo težje!
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Gost
Guest




Re: Učenje in razumevanje
Reply #54 - 22.07.2005 at 10:57:19
 
Blisk1 wrote on 22.07.2005 at 10:51:06:
ne spomnim se da bi bil takrat kdo prisoten!

no, jaz ti povem, da je bil. tud zdej je. sam ga ne opazis. in tud ce bos hotu se kdaj, ne bo slo brez njega.

Quote:
Ne poznam nobenega mojstra, če je to v smislu osebe, tako da bo to malo težje!

ce si ti lahko oseba, pol je tud mojster lahko oseba. ce si ti lahko nekaj kar mojster ne more bit, pol mojster ne more bit mojster. in ker ti ocitno nisi mojster, ga bos moral s pomocjo iskrenosti poiskat in ga prosti za pomoc. razen, ce hoces se naprej ostat v problemih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Učenje in razumevanje
Reply #55 - 22.07.2005 at 10:58:09
 
Blisk1 wrote on 22.07.2005 at 09:49:49:
to je dejstvo!
Ampak še vendo mi pa nihče ni razložil, kako vidiš, kaj počneš narobe in kako to spremeniš.
tko u praksi ne sam teorija!



kako pa veš kdaj si nezadovoljen oz. prizadet?

Če ugotoviš, da se ti okoliščine, ki ti povzročajo "prizadetost" ponavljajo, se je treba vprašat kako ti s svojim ravnanjem (ne samo z dejanjem!), prispevaš, da do njih pride. Naslednji korak pa je vprašanje kako naslednjič lahko ravnaš drugače.

To je tudi praksa, je pa stvar taka 100 ljudi 100 čudi in vsak mora žal sam izumit svoj recept, ker ima pač vsak čisto svoje probleme.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Učenje in razumevanje
Reply #56 - 22.07.2005 at 11:19:56
 
Quote:
no, jaz ti povem, da je bil. tud zdej je. sam ga ne opazis. in tud ce bos hotu se kdaj, ne bo slo brez njega.

ce si ti lahko oseba, pol je tud mojster lahko oseba. ce si ti lahko nekaj kar mojster ne more bit, pol mojster ne more bit mojster. in ker ti ocitno nisi mojster, ga bos moral s pomocjo iskrenosti poiskat in ga prosti za pomoc. razen, ce hoces se naprej ostat v problemih.



ehhh!
če čebela ne bi imela če.......

odkrito povem da nimam pojma o čem govoriš!
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Gost
Guest




Re: Učenje in razumevanje
Reply #57 - 22.07.2005 at 11:27:07
 
Blisk1 wrote on 22.07.2005 at 11:19:56:
odkrito povem da nimam pojma o čem govoriš!

in ocitno te niti zanima ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Učenje in razumevanje
Reply #58 - 22.07.2005 at 11:31:33
 
Quote:
in ocitno te niti zanima ne.

zakaj misliš, da me ne zanima?

hočeš povedati, da si ti mojster?

Hočeš reči, da si me že vodil??
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Gost
Guest




Re: Učenje in razumevanje
Reply #59 - 22.07.2005 at 11:41:25
 
Blisk1 wrote on 22.07.2005 at 11:31:33:
hočeš povedati, da si ti mojster?

jaz nisem mojster, ampak poznam pa enga mojstra, tistga katerga navodila tud jaz poskusam sledit.

Quote:
Hočeš reči, da si me že vodil??

jaz ne, ampak on te je.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6