Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6
(Read 27939 times)
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Učenje in razumevanje
Reply #15 - 19.07.2005 at 09:29:08
 
Lilith wrote on 19.07.2005 at 09:25:52:
Saj se ne moreš zblefirat, čutiš, kar čutiš...nima smisla to tlačit, pa si umetno vsiljevat neka čustva, za katera ti bo zdaj kdo od nas rekel, da so (al pa niso) ok. Ampak čustva in občutki so stvari, na katere ne moremo zavestno vplivat, ker so refleksni odzivi. Lažje vplivamo na kognicijo(mišljenje) in vedenje. In potem se posledično spremenijo tudi čustva. Lahko to razumeš?



ja sej to pravim, da se da čustva kontrolirat, kar ne pomeni, da jih tlačiš!
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Gost
Guest




Re: Učenje in razumevanje
Reply #16 - 19.07.2005 at 09:33:23
 
Blisk1 wrote on 19.07.2005 at 09:14:58:
Iskati napake in obsojati sebe namesto drugih je totalno zgrešeno, ker tako kot se vidiš sam tevidijo drugi, če se bom sam sodil me bojo tudi drugi.

poglej. ce si ti naredu neki napacnega (ceprav se vcasih niti ne zavedas tocno kaj in kdaj), pol moras za neprijetne posledice tega dejanja sam prevzet odgovornost. nenaravno prenasat krivdo na druge je oblika sovrastva do sebe, ker nisi dovolj iskren sam do sebe.

kot sem ze prej napisu, drugi so vedno lahko le instrument preko katerih dobis rezultate svojih prejsnih dejanj (za katere si odgovoren sam), ne pa vzrok. zato jih ni pametno po nedolznem krivit, ampak poiskat napako pri seb, ker le tko se lahko spremenis in naslednjic pravilneje delujes.  

s tem ko smo sovrazni (neiskreni) do samega sebe, so posledicno "sovrazni" (zdi se nam) tudi drugi do nas.

Quote:
Sebe je potrebno ceniti, čeprav niti še n vem, kako se to počne!

lahko zacnes z iskrenostjo do samega sebe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gost
Guest




Re: Učenje in razumevanje
Reply #17 - 19.07.2005 at 09:44:37
 
Lilith wrote on 19.07.2005 at 09:25:52:
čustva in občutki so stvari, na katere ne moremo zavestno vplivat, ker so refleksni odzivi. Lažje vplivamo na kognicijo(mišljenje) in vedenje. In potem se posledično spremenijo tudi čustva. Lahko to razumeš?

a nista pol kognicija (misljenje) in vedenje tud refleksni odziv necesa visjega oz. globjega? ker kako bi drgac lahko, kot pravis, zavestno vplivali na njiju? kdo ali kaj je tisti/tisto, ki lahko spreminja oz. vpliva na misljenje in vedenje?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Učenje in razumevanje
Reply #18 - 19.07.2005 at 10:13:50
 
Quote:
poglej. ce si ti naredu neki napacnega (ceprav se vcasih niti ne zavedas tocno kaj in kdaj), pol moras za neprijetne posledice tega dejanja sam prevzet odgovornost. nenaravno prenasat krivdo na druge je oblika sovrastva do sebe, ker nisi dovolj iskren sam do sebe.

kot sem ze prej napisu, drugi so vedno lahko le instrument preko katerih dobis rezultate svojih prejsnih dejanj (za katere si odgovoren sam), ne pa vzrok. zato jih ni pametno po nedolznem krivit, ampak poiskat napako pri seb, ker le tko se lahko spremenis in naslednjic pravilneje delujes.  

s tem ko smo sovrazni (neiskreni) do samega sebe, so posledicno "sovrazni" (zdi se nam) tudi drugi do nas.

lahko zacnes z iskrenostjo do samega sebe.



kaj pa je iskrenost do samega sebe?
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Gost
Guest




Re: Učenje in razumevanje
Reply #19 - 19.07.2005 at 10:21:11
 
Blisk1 wrote on 19.07.2005 at 10:13:50:
kaj pa je iskrenost do samega sebe?

iskrenost do sebe ima vec nivojev. od delne do popolne. zate je zdle dovolj, da se potrudis se prakticno spoznat tisto kar imas spodi napisan (What goes around, comes around). to je to, kar sem ti do zdej razlagu. Ti si tist, ki je zacel kolo vrtet in ti si tisti, ki ga lahko ustavi. Ne se ukvarjat z napakami drugih, ker tko ne mors nikamr pridt.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Učenje in razumevanje
Reply #20 - 19.07.2005 at 10:24:15
 
sej jst se ne ukvarjam z napakami drugih, pač pa bi rad sebe zaščitil pred negativnostjo drugih!

dejstvo pa je, da moj trud za vse pozitivno razmišljanje (nekak v smislu mojega podpisa) ne obrodi nekih sadov, kar me zaskrbljuje!
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Gost
Guest




Re: Učenje in razumevanje
Reply #21 - 19.07.2005 at 10:40:32
 
Blisk1 wrote on 19.07.2005 at 10:24:15:
sej jst se ne ukvarjam z napakami drugih, pač pa bi rad sebe zaščitil pred negativnostjo drugih!

dejstvo pa je, da moj trud za vse pozitivno razmišljanje (nekak v smislu mojega podpisa) ne obrodi nekih sadov, kar me zaskrbljuje!

ce se vedno vidis negativnosti v drugih (pomeni, da tudi pri sebi) pol je res ocitno, da ti ni uspel se dosezt absolutnega pozitivnega razmisljanja/videnja.

kako in pod cigavim vodstvom pa prakticiras ti to pozitivno razmisljanje?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Učenje in razumevanje
Reply #22 - 19.07.2005 at 10:42:23
 
Blisk1 wrote on 19.07.2005 at 10:24:15:
sej jst se ne ukvarjam z napakami drugih, pač pa bi rad sebe zaščitil pred negativnostjo drugih!

dejstvo pa je, da moj trud za vse pozitivno razmišljanje (nekak v smislu mojega podpisa) ne obrodi nekih sadov, kar me zaskrbljuje!


Razlika je v drži, v notranji naravnanosti - če želiš sebi dobro, enostavno ne boš sodeloval v tem, kar meniš, da ni dobro zate, drugo pa je, če "bežiš", ker se z nečim v sebi ne želiš al pa še ne moreš soočiti. Ustvarjaš občutek ločenosti, pa še za to imaš vso pravico.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Učenje in razumevanje
Reply #23 - 19.07.2005 at 10:49:51
 
Quote:
ce se vedno vidis negativnosti v drugih (pomeni, da tudi pri sebi) pol je res ocitno, da ti ni uspel se dosezt absolutnega pozitivnega razmisljanja/videnja.

kako in pod cigavim vodstvom pa prakticiras ti to pozitivno razmisljanje?



sam s sabo.
1x mi je že popolnoma uspelo!
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Gost
Guest




Re: Učenje in razumevanje
Reply #24 - 19.07.2005 at 11:02:04
 
Blisk1 wrote on 19.07.2005 at 10:49:51:
sam s sabo.
1x mi je že popolnoma uspelo!

ja, pol pa ponovi vajo. vaja dela mojstra.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Učenje in razumevanje
Reply #25 - 21.07.2005 at 07:38:40
 
Quote:
ja, pol pa ponovi vajo. vaja dela mojstra.

ja sej to je problem da se daj pa ne gre več!

Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Učenje in razumevanje
Reply #26 - 21.07.2005 at 07:51:33
 
Blisk, a bi ti meni razložil, kako se da čustva kontrolirati brez da jih tlačiš?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Učenje in razumevanje
Reply #27 - 21.07.2005 at 08:00:00
 
Lilith wrote on 21.07.2005 at 07:51:33:
Blisk, a bi ti meni razložil, kako se da čustva kontrolirati brez da jih tlačiš?


Ja to je tkole.
Če te neka oseba konstantno jezi in spravlja ob živce, počne to, da ti krade energijo.
ko te razjezi se lahko odzoveš tako da se razpizdiš nazaj, ampak pri tem samo pomagaš tisti osebi, da dobi to kar je hotela.

če sam s sabo nekako razčistiš, da NI dober, če se razjeziš, ko ta oseba naredi nekaj slabega in da to pač počne iz nekih svojih razlogov, potem ko te naslednjič razjezi, ni nekega tlačenja čustev, pač pa enostavno se ti fučka za to osebo, na koncu ti rata celo smešna taoseba in njeno početje.
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Gost
Guest




Re: Učenje in razumevanje
Reply #28 - 21.07.2005 at 08:58:03
 
Blisk1 wrote on 21.07.2005 at 07:38:40:
ja sej to je problem da se daj pa ne gre več!

pol pa probi najdt kaksnega mojstra, ki dela vajo in, ki ti je pripravljen pomagat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Učenje in razumevanje
Reply #29 - 21.07.2005 at 10:15:33
 
Blisk1 wrote on 21.07.2005 at 08:00:00:
Ja to je tkole.
Če te neka oseba konstantno jezi in spravlja ob živce, počne to, da ti krade energijo.
ko te razjezi se lahko odzoveš tako da se razpizdiš nazaj, ampak pri tem samo pomagaš tisti osebi, da dobi to kar je hotela.

če sam s sabo nekako razčistiš, da NI dober, če se razjeziš, ko ta oseba naredi nekaj slabega in da to pač počne iz nekih svojih razlogov, potem ko te naslednjič razjezi, ni nekega tlačenja čustev, pač pa enostavno se ti fučka za to osebo, na koncu ti rata celo smešna taoseba in njeno početje.


Pa ni v svetu, kjer se ti fučka za drugega, mal težko živet, sploh ker potem postane sčasoma tako, da moraš videt, kako se tudi drugim zate?

Ni bolje bit resničen v svojih čustvih in dati pozornost osebi, jo morda poučiti, če se ti zdi narobe, kar "ti" počne in sprevidet, da njeni razlogi niso slabi in da ne počne namenoma tega, da ti krade energijo.

Kar krade energijo je samo naša jeza in borba s samim seboj, ker želimo pravilno ravnati.

A ne bi blo hudo, če nam življenje več ne bi dalo priložnosti, bi se popolnoma zaprlo pred nami, in bi ostali popolnoma sami?

Just thinking, kar ne pomeni, da ne ravnam podobno kot ti.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6