Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 
(Read 27833 times)
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Učenje in razumevanje
Reply #75 - 30.07.2005 at 14:01:52
 
sinjeoka wrote on 29.07.2005 at 10:25:24:
u bistvu je s prejemanjem zadeva taka. Marsikateri problem se z njim resnično da odpravit, vseh pa ne. Nekje pač tudi obstajajo meje, čez katero ne boš šel, če imaš rad svoje duševno zdravje.

Konkretno mislim odnose z ljudmi. Recimo partnerstvo je ne tak zelo dober primer. Ko se zaljubljen parček preseli v svoje gnezdece se običajno začne dogajati špetir. Dokler se srečuješ le na kufetkih, zmenkih in počitnicah je zveza z rožcami postlana, ko pa dobiš princa na belem konju domov pod streho, vidiš, da je recimo teleban, ki ne pomiva posode, se krega, če mora vsake kvatre smeti odnest, ali celo to da rad globoko v kozarec pogleda.

Sprejemanje, človeka lahko sprejmeš z vsemi napakami in sprejmeš en kompromis, da sej fajn, boš pa ti smeti okoli nosu, pa posodo pomival, boljša polovica bo pa kopalnico zribala. Če pa je problem podobne narave kot je recimo globoko gledenje v kozarec, prezapravljivost ... skratka, ko ugotoviš, da je napaka v partnerju pač take narave, da je ne moreš skompenzirat kako drugače, potm pač potegneš črto.


Če vprašaš kako veš, kdaj nekdo hodi po napačni strni črte tvojega duševnega zdravja - odgovor je preprost - sproži se ti mehanizem bolečine. In takrat se pač moraš temeljitov prašat kaj je narobe in pri kom je napaka.

Drugače pa ... če je edini problem pokvarjena tehnična roba in gnilo sadje  Grin - pol ti še ne gre tako slabo  Grin


Good posting!!!! Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Učenje in razumevanje
Reply #76 - 30.07.2005 at 14:02:50
 
en_bk wrote on 29.07.2005 at 19:51:34:
Draga Sinjeoka

Vedno znova sem razočaran nad izraznostjo moje govorjene ali pisane besede, ker je skrajno slab približek mislim, ki naj bi jih izražale, tako da včasih prav pogrešam zmožnost telepatije. Sicer sem mislil, da sem nazorno opisal, kaj si jaz predstavljam pod pojmom sprejemanje, pa sem bil očitno površen.
Ker mi teoretiziranje ne leži ravno /če sem iskren, jih niti ne poznam, teorij, saj sem le en bk/, bom poskusil predstaviti svoje dojemanje sprejemanja skozi osebno izkušnjo. Z marihuano pravzaprav nimam nekih silnih izkušenj, razen ene, ko je sin skoraj dve leti bežal v svet omame, tako da je to res samo moje dojemanje sprejemanja marihuane in si ga ne drznem posploševati.

Vedno sem se bal, da bi otrok zabredel v svet droge in ko je, je bil šok popoln. Bil sem prepričan, da se to mojemu otroku ne more zgoditi, a se je. Verjel sem, da sem skrben oče, da delam vse, da bi bili srečna družina, ki se ima rada, da bo dom toplo gnezdo za vse v njem. Hehe, kakšna iluzija.
V tem času je bila družina v totalnem razsulu. Saj sem nekje v sebi vedel, a si nisem hotel priznati. Domine so se začele podirati in to spoznanje o fantovi zasvojenosti je bila le zadnja domina. Pred tem sem hotel že vse pustiti in pobegniti, kamorkoli, tudi preko. A sem bil preveč strahopeten /to je drugo darilo/, da bi ponovno začel od začetka. Z ženo sva se borila kot leva za zakon, kot sva pač znala ali ne takrat /bolj kot manj neuspešno/, jaz iz strahu, ona iz ljubezni verjetno, grozila, moledovala, obupovala, upala, očitala, se opravičevala, a vse v stilu "ti si kriv, spremeni se, če ti ne bi a li bi, če se boš" in tako naprej. Bolj sva garala, globje sva tonila, več sva vedela, manj naredila. In tako v krogu, dolgo časa /eno leto/. Obladala sva vse več teorij o odnosih, o odgovornosti, o marsičem, a v praksi ni in ni šlo. Potem sva zvedela za zasvojenost. Oba sva bila na kolenih. Grozil sem mu, da ga bom vrgel iz stanovanja, moledoval, da naj preneha zaradi naju, mu postavljal ultimate raznorazne, dosegel sem pa samo še večji odmik, še hujši beg. Pustil je šolo, čepel vse dni doma, zvečer odhajal ven do jutranjih ur, izgubil vozniški izpit, ker so ga dobili zadrogiranega, grozil s samomorom, ni videl smisla v življenju.
Potem se je zgodil čudež s Kaplarjevo Zofko /o tem sem že pisal/, ko so v dogajanje posegle druge sile /ali pač naključje, če ti je ljubše/ in še posegajo, vsak dan. Takrat sem pričel verjeti v Boga /jaz ga tako imenujem/. V petnajstih minutah sem zvedel o moči ljubezni, o zaupanju, o odgovornosti, o vztrajnosti več, kot prej v štiridesetih letih /in žena pravtako/.
Potem so se začele dogajati prave stvari. Učitelji so se pojavljali ko sva jih potrebovala, knjige, delavnice, pogovori /ne prepiri/ in vztrajnost in vera v moč ljubezni in ...
Sin je opustil drogo, iz doma je nastalo toplo, varno gnezdo, obudila sva ljubezen...in vztrajava.

Kje je tu sprejemanje? Danes gledam na sinovo zasvojenost kot na darilo, da sem spoznal, kaj je topel dom, kaj je odgovornost, kaj je ljubezen. Danes gledam na svojo strahopetnost kot na darilo, da sem vztrajal, da sem zmogel toliko moči in poguma /paradoks a ne/, da sem sinu omogočil, da ne beži več v omamo, da ima življenje rad, da...
Tako si jaz predstavljam pomen besede sprejemanje. V teh dveh koščkih, v strahopetnosti in marihuani, sem našel njun neprecenljiv zaklad. Tudi v ostalih koščkih ga iščem.
Ko danes srečam narkomana, ga ne gledam s prezirom ampak s sočutjem in mi je hudo. Samo on ve kakšno kalvarijo preživlja in kdo ve, če bi bil jaz v njegovi situaciji, bi se morebiti drogiral tudi sam. Nič boljši nisem od njega.

Nisem za legalizacijo marihuane, niti za njeno kriminalizacijo. Dokler je kriminalizirana, bogatijo preprodajalci, če bo legalizirana, jo bodo poskušali tudi tisti, ki je sedaj ne. Marihuana je le posledica, vzrok, ki je mnogo nevarnejši, je globji. So razsute družine, preobilje potrošništva, degradacija vrednot, občutek brezizhodnosti,...

Seveda je to le moje dojemanje.

en bk



In še enkrat... good posting!!!!! Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Učenje in razumevanje
Reply #77 - 01.08.2005 at 08:38:41
 
bikec,

tvoj post mi je šel direkt do srca in trikrat okoli.
Sprejemanje je lahko močno orožje v rokah tistega, ki je "močnejša stranka", kajti sprejemanje je odpoved uporabe moči pri razreševanju problemov.

Vendar pa sprejemanje je le redkokdaj "orožje" zoper močnejšega.

Sicer pa, daleč od tega, da si samo en_bk  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Učenje in razumevanje
Reply #78 - 01.08.2005 at 09:20:26
 
en_bk wrote on 28.07.2005 at 19:39:28:
O karmi pa, da ni problem dolg, ki ga moram poravnati, niti ta, ki si ga ustvarjam, da je pomembnejši tisti del, ki ga ustvarjam drugim.



Dobr tole, ja. Ni  problem po moje tolk v tem, da 'zadolžuješ' druge, ampak v tem, da si nočeš priznat,  da boš moraš tud dolg, ki si ga ustvaru drugim, nase vzet. Ko si to priznaš, se ti tega zadloževanja drugim  ni več treba bat al pa ga ignorirat. Pol to  zadloževanje pri  drugih ni več  problem, ampak izziv in motivacija, ki ne more škodovat niti tebe niti drugim.

Pri zadolževanju na otrocih pa  je tako, da če se ti  računi ne izstvljajo sproti to  še ne pomen, da zadolževanje ni blo in  pa da računov  ne  bo treba plačat sploh. Ta vmesni cajt je pač treba izkorsitit in si kot starš z otroškim 'kreditom' zgradit solidne osebnostne temelje, na katere se bo lahko otrok oprl, da se  te  bo lahko osvobodu. Jeba je v  tem, da si ne priznamo, ti te temlje pomaga zgradit ravno otrok in si mislimo, da on s trdnostojo  naše osebnostnostne strukture nima nč ali pa jo clo načenja.  Jeba je skratka v tem, da mamo napačen občutek, da smo mi inevstiral vanjga, da nam je on dožan, in ne on v nas in da smo mi njegovi dolžniki...

Drgač pa bk, zanimiva zgodba o zofki, modri starki...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Učenje in razumevanje
Reply #79 - 26.08.2005 at 09:52:37
 
titud wrote on 01.08.2005 at 09:20:26:
Dobr tole, ja. Ni  problem po moje tolk v tem, da 'zadolžuješ' druge, ampak v tem, da si nočeš priznat,  da boš moraš tud dolg, ki si ga ustvaru drugim, nase vzet. Ko si to priznaš, se ti tega zadloževanja drugim  ni več treba bat al pa ga ignorirat. Pol to  zadloževanje pri  drugih ni več  problem, ampak izziv in motivacija, ki ne more škodovat niti tebe niti drugim.

Pri zadolževanju na otrocih pa  je tako, da če se ti  računi ne izstvljajo sproti to  še ne pomen, da zadolževanje ni blo in  pa da računov  ne  bo treba plačat sploh. Ta vmesni cajt je pač treba izkorsitit in si kot starš z otroškim 'kreditom' zgradit solidne osebnostne temelje, na katere se bo lahko otrok oprl, da se  te  bo lahko osvobodu. Jeba je v  tem, da si ne priznamo, ti te temlje pomaga zgradit ravno otrok in si mislimo, da on s trdnostojo  naše osebnostnostne strukture nima nč ali pa jo clo načenja.  Jeba je skratka v tem, da mamo napačen občutek, da smo mi inevstiral vanjga, da nam je on dožan, in ne on v nas in da smo mi njegovi dolžniki...

Drgač pa bk, zanimiva zgodba o zofki, modri starki...



zanimivo!
moji starši so mi vedno pridigali obratno.
Da mi niso nič dolžni oz. da sem jst njim dolžan, ker so me preživljali dokler se nisem osamosvojil!
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
svobodnjak
Guest




Re: Učenje in razumevanje
Reply #80 - 26.08.2005 at 11:01:09
 
Mogoče bi dal primer izper dekaj dni!

Grem v urad da uredim določene dokumentacijo.

Seveda naletim na strašno tečno tajnico pa še prvh zelo pametna,seveda ker pairje rabim takoj se mi mudi.

Seveda tajnica začne nalagat o nekakšnem preklico v uradnem listu itd.
Ok ni se dal komunicirat,zahtevam nadrejenega(odgovor tajnice a mislite da boste pri njem kaj dosegle)grem do njega mu razložim vso zadevo kako in kaj da
bom jast dobil dokumentacijo takoj pa da bo zakonsko urejeno.
Nadrejeni ustane gre do tajnice ter ji naroči da naj zadevo uredi ter preveri ustrezno predlagano rešitev,
seveda tajnica preveri rešitev ter uredi papirje v 24h z velikim godrnanjem kolk dela ma itd.

Kadar uredi mi izroči dokumentacijo ji poklonim majčkeno darilce,nakar se omehšča kot plastelin ter postane zelo prijazna,seveda pa jo seznanim da sem jast proivajalec tega darilca je vsa navdušena,da naroćilo da bi ona pač nekaj takega že ima in da je to že iskala da bi kupila nakar se dogovoriv a za naračilo.

Čeprav tečna sem na račun njene tečnobe nekaj zaslužil.

Sicer pa jih pač moraš razumet da so ljudje obremenjeni ter nezadovoljni z svojim načinom življenja ter da to jezo stresajo naokrog in okrog.

Pristopi lepo z popolnoma mirnim tonom glasu ter ga sprejmi kot revža.

Ter si misli pač takšen je in takšnega ga je naredila socializacija okolja.
Da pa je priporočjilo obvladat malo psihologije je dobro kati v takih primerih veš kje mu moraš pihat na dušo da izvlečešiz njega maksimalno pa še on se bo dobro počutil ti boš pa dobilkar želiš.

Ali pa bodi sam tiho pa ga opazuj.ter ne dovoli kakršnega koli sodelovanja v njegovi smeri.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6