Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 
(Read 29685 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #90 - 22.06.2005 at 22:56:10
 
Quote:
ki ga geji tako radi poveličujejo.

in ta 'geji' naj bi bila na tem mestu zmerljivka, al karakteristika po katerih ju ločuješ oz. ne ločuješ al kej čist drugega oz zakaj jih sploh omenjaš?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #91 - 22.06.2005 at 23:06:07
 
Lilith wrote on 22.06.2005 at 22:19:20:
titud, takšnega crapa od tebe pa že dolgo nisem brala. Menim, da si ti tisti, ki se mora opravičiti exotu, ker so tvoje domneve, da exotu imponira identiteta nekoga drugega, iz trte izvite. No, morda ne ravno iz trte, morda pa bo tvoj podpis kar pravšnji zate, kaj praviš, in se na ta način v bistvu z lastno identitetno krizo soočaš? Nič ne trdim, je pa vredno razmisleka.Undecided


Enako kot  'identitetno krizo' preko mojih postov  o exostu men pripisuješ, bi lahko 'identitetno krizo' preko tvojih postov o men jest  teb pripisoval. Tle sva oba na spolzkem terenu, v zagovor svojega 'crapa' naj pa rečem samo, kar  sem  ga deloma že  v odgovoru na devino  opozorilo obrazložu: če se exo ne bi sam zavestno igral s tem neprestanim menjavanjem identitet  tako na tem kot na drugih forumih,  bi tud jest ne imel razloga, da nasedam stojčijevim paranojom. Jest  svojemu niku zavestno trudim  dajat enotno in konsistentno identiteto tud če se sam neposredno ne razkrivam, vsekakor pa vsaj zavestno z njim ne manipuliram, ker se zavedam, da kredibilnost izražanja skozi skrito   identiteto  lahko zapravim v eni potezi.  

Upam, da je  tud v teh (zmotnih?) sodbah o exotu vsaj pr teb še nisem.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #92 - 22.06.2005 at 23:19:52
 
Bardo_Thodol wrote on 22.06.2005 at 22:32:37:
Konec koncev je to le forum in v bistvu, če povem, kaj zanima mene, me ne zanima toliko, kdo konkretno stoji za kakšnim prepričanjem, kot me zanima sam način izražanja prepričanj, ki so hkrati tudi dosti dobri pokazatelji nekega splošnega stanja prepričanj v širši družbi.



Misliš na stanje v družbi, ko se folk za  izražen  namen, menje, stališče, prepričanje, sodbo   ali celo dejanje ne čuti zavezanega z 'mesom in krvjo'? Misliš na 'zombijevstvo' v odnosih?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #93 - 22.06.2005 at 23:46:38
 
titud wrote on 22.06.2005 at 23:19:52:
Misliš na stanje v družbi, ko se folk za  izražen  namen, menje, stališče, prepričanje, sodbo   ali celo dejanje ne čuti zavezanega z 'mesom in krvjo'? Misliš na 'zombijevstvo' v odnosih?

Zavezati bi se bilo treba z duhom, ne z 'mesom in krvjo".

Je pa zombijevstvo zanimiv izraz, vendar ne toliko v tem smislu, kot v nekem drugem, bolj usodnem.
Človek je namreč v največji meri zombi samemu sebi in to takrat, ko se sam ne prepozna ali se noče prepoznati in le nemočno tava skozi življenje pod nevarnim vplivom nekih tujih in od zunaj vsiljenih mu vplivov.

Zombi je po definiciji  brez svoje volje, samo "meso in kri", ki je vodeno od nekega zunanjega izvora, neke tuje volje ...


Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #94 - 23.06.2005 at 00:15:36
 
Quote:
Na podzavest nimamo vpliva.




ti ne jaz pa


(tudi na tvojo)



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #95 - 23.06.2005 at 08:03:40
 
Bardo_Thodol wrote on 22.06.2005 at 23:46:38:
Zavezati bi se bilo treba z duhom, ne z 'mesom in krvjo".

Je pa zombijevstvo zanimiv izraz, vendar ne toliko v tem smislu, kot v nekem drugem, bolj usodnem.
Človek je namreč v največji meri zombi samemu sebi in to takrat, ko se sam ne prepozna ali se noče prepoznati in le nemočno tava skozi življenje pod nevarnim vplivom nekih tujih in od zunaj vsiljenih mu vplivov.

Zombi je po definiciji  brez svoje volje, samo "meso in kri", ki je vodeno od nekega zunanjega izvora, neke tuje volje ...



Zavezanost z 'mesom in krvjo' je  ravno zavezanost  duha lastnemu  'mesu in krvi', saj  ravno duh oživlja to meso in kri in obratno, odvisno s katere strani gledaš. Zombijevstvo jest pojmujem podobno kot ti: lutanje mesa in krvi brez lastnega duha, kar sploh ni mogoče definirat kot življenje.

A bi  sposojanje tuje  identitete  lahko uvrstil  med zombijevstvo?

Back to top
 
 
IP Logged
 
stojči
Guest




Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #96 - 23.06.2005 at 08:31:21
 
Nisem imel namena oglasiti se na forumu,
ampak ko so šla RKC »exotova« žaljiva pretiravanja na račun Igorja in gapeta predaleč sem pač reagiral kot sem. Pričakoval sem, da bo hrabri zajček EXO tule objavil svoje pravo ime in naslov, ko se je že toliko repenčil, a je sam od vseh pač največji strahopetni revež.
Upam, da bomo zdaj končno za nekaj časa imeli pred njegovimi  RKC žalitvami mir.

Sebastjanu Erlahu bi pa rekel sledeče:

Resnica je resnica
in resnica je Bog.
In vsak zase dobro ve
kaj je njegovo pretvarjanje
in kaj je njegova laž.

Tistim, ki se sprenevedajo
in pretvarjajo v imenu Boga,
si prikrajšujejo
od njihovega lastnega duha.

Amen

btw vsak ima svobodo,
da si o meni misli kar hoče,
itak je to kar kdo o čemerkoli misli,
samo njegovo darilo samemu sebi,
tudi moje dobro, ali slabo mišljenje
je moje darilo samo meni.

bodite blagoslovljeni in imejte se radi

Aleluja Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #97 - 23.06.2005 at 08:44:52
 
... voila ...


...katstrofa ....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #98 - 23.06.2005 at 09:07:24
 
Bardo_Thodol wrote on 22.06.2005 at 23:46:38:
Zavezati bi se bilo treba z duhom, ne z 'mesom in krvjo".

Je pa zombijevstvo zanimiv izraz, vendar ne toliko v tem smislu, kot v nekem drugem, bolj usodnem.
Človek je namreč v največji meri zombi samemu sebi in to takrat, ko se sam ne prepozna ali se noče prepoznati in le nemočno tava skozi življenje pod nevarnim vplivom nekih tujih in od zunaj vsiljenih mu vplivov.

Zombi je po definiciji  brez svoje volje, samo "meso in kri", ki je vodeno od nekega zunanjega izvora, neke tuje volje ...




Nekateri predajo svojo voljo Bogu, pa ne bi mogla reči, da so zombiji.

In kako pol razumeti, da je ubogih na duhu božje kraljestvo?

A je sploh kaj zunaj, kar ni tudi znotraj?

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #99 - 23.06.2005 at 09:13:29
 
Quote:
Nisem imel namena oglasiti se na forumu,
ampak ko so šla RKC »exotova« žaljiva pretiravanja na račun Igorja in gapeta predaleč sem pač reagiral kot sem. Pričakoval sem, da bo hrabri zajček EXO tule objavil svoje pravo ime in naslov, ko se je že toliko repenčil, a je sam od vseh pač največji strahopetni revež.
Upam, da bomo zdaj končno za nekaj časa imeli pred njegovimi  RKC žalitvami mir.

Sebastjanu Erlahu bi pa rekel sledeče:

Resnica je resnica
in resnica je Bog.
In vsak zase dobro ve
kaj je njegovo pretvarjanje
in kaj je njegova laž.

Tistim, ki se sprenevedajo
in pretvarjajo v imenu Boga,
si prikrajšujejo
od njihovega lastnega duha.

Amen

btw vsak ima svobodo,
da si o meni misli kar hoče,
itak je to kar kdo o čemerkoli misli,
samo njegovo darilo samemu sebi,
tudi moje dobro, ali slabo mišljenje
je moje darilo samo meni.

bodite blagoslovljeni in imejte se radi

Aleluja Kiss


Stojči, po moje ni zdravo, da tako zrelativiziraš kritike, ki letijo na tvojo precepcijo drugih. Predvsem zate ne, pustimo to, da to ni higienčno tud do drugih. Ne glede kolk  globok se vase umakneš in ti tam globoko v sebi dejansko noben ne more prit do živega, tam ne moreš za vedno ostat, očitno vedno moraš prit nazaj med nas zadihat na  zrak, ki si ga pred potopom vase sam tko al drgač hote ali nehote tud ti  'onesnažu'.  Sporočilo, ki nam ga iz teh potopov  vsem prinašaš (da je globoko v teb/nas  vse čisto in jasno),  vsaj nam ne more v celot zbistrit  dejstva, da je na površini precej motno in kalno. Vse nas jebe to  neskladje, samo nekateri si skušamo razlog za to   iskat  tud  pr seb, drugi pa tega neskadja  nočmo priznat al pa 'krivdo' zanjga pripisujemo drugim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #100 - 23.06.2005 at 09:20:27
 
Quote:
In kako pol razumeti, da je ubogih na duhu božje kraljestvo?



Menda gre za slab (morda celo namenoma prirejen) prevod biblijskega teksta.

Nekje sem prebral razlago, ki se mi zdi bolj smiselna in verjetnejša, napisano naj bi bilo: "ubogih (in) na duhu je božje kraljestvo" - torej takih, ki so se odpovedali željam po zemeljskemu bogastvu in se predali duhovnemu življenju in torej nikakor ne ubogih na duhu, ampak ravno obratno, bogatih na duhu.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #101 - 23.06.2005 at 09:30:49
 
Bardo_Thodol wrote on 23.06.2005 at 09:20:27:
Menda gre za slab (morda celo namenoma prirejen) prevod biblijskega teksta.

Nekje sem prebral razlago, ki se mi zdi bolj smiselna in verjetnejša, napisano naj bi bilo: "ubogih (in) na duhu je božje kraljestvo" - torej takih, ki so se odpovedali željam po zemeljskemu bogastvu in se predali duhovnemu življenju in torej nikakor ne ubogih na duhu, ampak ravno obratno, bogatih na duhu.


Zanimivo, ja. Jaz sem sicer nekako tako že razumela poprej.

Lahko bi tudi interpretirali tako, da je vendarle mišljeno ubogih na duhu, ker takšni ne delujejo po svoji podobi, volji, in so zato najboljše orodje v božjih rokah in tako najbolj odražajo Božjo podobo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #102 - 23.06.2005 at 09:39:32
 
Quote:
Lahko bi tudi interpretirali tako, da je vendarle mišljeno ubogih na duhu, ker takšni ne delujejo po svoji podobi, volji, in so zato najboljše orodje v božjih rokah in tako najbolj odražajo Božjo podobo.

Možno, da so tako interpretirali kasneje.
Vendar, če primerjaš z ostalimi izreki, ki jih tudi pripisujejo Kristusu, se ta razlaga še najbolj vklaplja v celoto.

Res je tudi, da si vsaka oblast še najbolj želi podanikov "revnih na duhu", saj je s takimi "zombiji" najlažje upravljati in zato jih je treba na vse mogoče načine usmerjati v to smer, tudi preko "svetih spisov", ki so dokazano izredno učinkoviti pripomočki za manipulacijo.



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #103 - 23.06.2005 at 09:58:10
 
Quote:
Lahko bi tudi interpretirali tako, da je vendarle mišljeno ubogih na duhu, ker takšni ne delujejo po svoji podobi, volji, in so zato najboljše orodje v božjih rokah in tako najbolj odražajo Božjo podobo.


Božja podoba se kot  enost/singularnost sploh ne more izrazit,  ampak vedno le skoz posamično. Odsotnost posmeznikove  volje zato ne more bit znamenje 'boljšega' odraza božje volje oz.  božje  podobe, saj  se božje razodeva oz. iz drugega zornega kota gledano vzpostavlja lahko samo skoz posamično.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #104 - 23.06.2005 at 10:06:48
 
titud wrote on 23.06.2005 at 09:58:10:
Božja podoba se kot  enost/singularnost sploh ne more izrazit,  ampak vedno le skoz posamično. Odsotnost posmeznikove  volje zato ne more bit znamenje 'boljšega' odraza božje volje oz.  božje  podobe, saj  se božje razodeva oz. iz drugega zornega kota gledano vzpostavlja lahko samo skoz posamično.


Nisem imela v mislih odsotnost posameznikove volje, ampak bolj odsotnost uveljavljanja svoje volje.
Nehati si je treba želeti stvari, ki niso v naši moči.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9