Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9
(Read 29970 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #60 - 22.06.2005 at 08:40:34
 
Jest se ne čutim poklicanega, da bi sodu o nivojih komunikacije na tem foromu, niti o drugih niti o svojemu. Vsak ma točn takega, kot ga je določenem stanju duha sposben imet. Mojstrovina tega foruma po moje  ni digvovat nivoje komunikacije, ampak ohranjat in razvijat  komunikacijo ne glede na  nivo, iz katerega  je kdo sposoben komunicirat. Tko da men se zdi  prekinitu  komunikacije za argumentom,  da sogovornik  ni sposoben komuncirat za mano na mojmu nivoju, neke vrste zamujejna priložnost  za oba, saj bova to nepredlano lekcijo prisljena vzet ponovno oba, tud če ne drug z drugmu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #61 - 22.06.2005 at 08:48:42
 
titud wrote on 22.06.2005 at 08:40:34:
Jest se ne čutim poklicanega, da bi sodu o nivojih komunikacije na tem foromu, niti o drugih niti o svojemu. Vsak ma točn takega, kot ga je določenem stanju duha sposben imet. Mojstrovina tega foruma po moje  ni digvovat nivoje komunikacije, ampak ohranjat in razvijat  komunikacijo ne glede na  nivo, iz katerega  je kdo sposoben komunicirat. Tko da men se zdi  prekinitu  komunikacije za argumentom,  da sogovornik  ni sposoben komuncirat za mano na mojmu nivoju, neke vrste zamujejna priložnost  za oba, saj bova to nepredlano lekcijo prisljena vzet ponovno oba, tud če ne drug z drugmu.  


S tem, da bo počasi Exotu v SLO zmanjkalo prostora za gobezdanje in trosenje laži ter etiketiranje ljudi.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #62 - 22.06.2005 at 09:31:54
 
titud wrote on 22.06.2005 at 08:40:34:
Jest se ne čutim poklicanega, da bi sodu o nivojih komunikacije na tem foromu, niti o drugih niti o svojemu.  Vsak ma točn takega, kot ga je določenem stanju duha sposben imet.


Res je, način oz. nivo komunikacije odraža stanje duha. Nenehno etiketiranje, moraliziranje, laganje in obrekovanje res kaže na povsem določeno stanje duha.

Quote:
Mojstrovina tega foruma po moje  ni digvovat nivoje komunikacije, ampak ohranjat in razvijat  komunikacijo ne glede na  nivo, iz katerega  je kdo sposoben komunicirat. Tko da men se zdi  prekinitu  komunikacije za argumentom,  da sogovornik  ni sposoben komuncirat za mano na mojmu nivoju, neke vrste zamujejna priložnost  za oba, saj bova to nepredlano lekcijo prisljena vzet ponovno oba, tud če ne drug z drugmu.  


Ne gre toliko za nivo komunikacije pač pa bolj za to, da se lahko vrtiš v začaranem krogu, ki traja v nedogled. In če se oba sogovornika ne želita ali ne zmoreta izstopiti iz tega kroga, ki je ponavljajoč, neučinkovit in že dušeč, ga lahko prekine tisti, ki mu to več ne ustreza tako, da izstopi iz te komunikacije.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #63 - 22.06.2005 at 09:43:28
 
glede na število odgovorov, ki jih je bil exo tule deležen, lahko sklepam, da tale forum potrebuje tudi svojega grešnega kozla in exo je en tak taprav profil za to

kar se tiče moraliziranja, šikaniranja itd. pa je poleg exota tule gori kar nekaj ljudi, ki mu zelo uspešno parirajo ... seveda pa ker gre za prevladujoči kolektivni duh se to ne pojmuje kot "moraliziranje", ampak kot splošno sprejeta resnica

... moraliziranje (iz vidika vrednostne nevtralnosti pojma), pa pomeni dajanje vrednostnih sodb (pozitivnih ino negativnih) ...

... tako kot se kako letno dni nazaj nisem strinjala z exotovimi napadi na Lancea Lilith in lolo sem istega mnenja glede tovrstni šikaniranj še vedno neomajna ... sem vas pa tudi takrat opozorila kam to pelje ... in voila ...

... exotove poste pa še vedno jemljem glede na to kaj pravi (logiko samega sporočila)  in ne glede na to, da je avtor exo ... ker pač tudi exo zna kaj pametnega in zanimivega povedat ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #64 - 22.06.2005 at 10:11:34
 
sinjeoka wrote on 22.06.2005 at 09:43:28:
kar se tiče moraliziranja, šikaniranja itd. pa je poleg exota tule gori kar nekaj ljudi, ki mu zelo uspešno parirajo ... seveda pa ker gre za prevladujoči kolektivni duh se to ne pojmuje kot "moraliziranje", ampak kot splošno sprejeta resnica



Exactly. In mene pri teh vedno znova fascinira popolna odsotnost vsakršnega uvida v svoje početje. Bolj in bolj ugotavljam, da je neumnost človeška največje zlo tega sveta.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
dada
Guest




Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #65 - 22.06.2005 at 10:21:16
 


 exo ma pa kar dve zaščitnici  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #66 - 22.06.2005 at 10:23:15
 
Lilith wrote on 22.06.2005 at 10:11:34:
Exactly. In mene pri teh vedno znova fascinira popolna odsotnost vsakršnega uvida v svoje početje. Bolj in bolj ugotavljam, da je neumnost človeška največje zlo tega sveta.


Se strinjam. Wink 8)
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #67 - 22.06.2005 at 10:53:19
 
Res je, exo se vedno znova zacikla in ne zmore uvida, s katerim bi to zaciklanost presegu. Ampak ni mu mogoče očitat, da se ne trudi, kvečjemu to, da za  trud, ki nima učinka,  pričakuje nagrado. Ker nismo ne nejgovi očetje ne mame mu te nagrade  seveda  ni dolžan noben dajat. Vse kar mu lahko damo je razumevanje za to njegovo zaciklanost, ki  pa nas lahko ogroža in  katero se lahko ujamemo le, če se gremo do nejga pokroviteljstvo ne da bi sami premogl  vpogled v lastne  zacikalnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
dada
Guest




Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #68 - 22.06.2005 at 12:42:49
 
Koliko je Sebastjan Erlah kaktoliško pokvarjen?
Ne samo toliko,
da skuša že dalj časa z lažmi žaliti in sesuvati člane tega foruma, ampak je celo tako pokvarjen,
da si celo upa registrirati in objavljati pod drugimi nicki
kot recimo mojim stojči na chatu,
pred kakim letom.
Na srečo sem ga takoj odkril,
vendar se nisem mogel več registrirati pod stojči,
ker je to že pred mano storil on.
Seveda tudi zgornji dada komentar ni stojčijev.
Ugani čigav bi utegnil biti?
Exo alias Sebastjan Erlah,
kaj te res ni čisto nič katoliško sram?  Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #69 - 22.06.2005 at 12:54:34
 
dada wrote on 22.06.2005 at 12:42:49:
Koliko je Sebastjan Erlah kaktoliško pokvarjen?
Ne samo toliko,
da skuša že dalj časa z lažmi žaliti in sesuvati člane tega foruma, ampak je celo tako pokvarjen,
da si celo upa registrirati in objavljati pod drugimi nicki
kot recimo mojim stojči na chatu,
pred kakim letom.
Na srečo sem ga takoj odkril,
vendar se nisem mogel več registrirati pod stojči,
ker je to že pred mano storil on.
Seveda tudi zgornji dada komentar ni stojčijev.
Ugani čigav bi utegnil biti?
Exo alias Sebastjan Erlah,
kaj te res ni čisto nič katoliško sram?  Shocked


Če bi se gmota vseh dada-jev upala izviti iz anonimnosti, bi morda bilo bolj jasno kdo kdaj govori in o kom govori.
BTW, kdo je Sebastijan Erlah?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #70 - 22.06.2005 at 13:11:31
 
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #71 - 22.06.2005 at 13:21:25
 
Lilith wrote on 22.06.2005 at 12:54:34:
Če bi se gmota vseh dada-jev upala izviti iz anonimnosti, bi morda bilo bolj jasno kdo kdaj govori in o kom govori.
BTW, kdo je Sebastijan Erlah?


Pri Exotu pa se res ne more več točno vedeti, kaj je in kaj ni. Je že toliko nickov zamenjal in toliko ljudem na chatu nicke prevzel, da potem res več ne veš, kaj vse ni.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
dada
Guest




Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #72 - 22.06.2005 at 17:03:09
 
Objavljam,
da je zgornji post moj zadnji post pod nickom dada,
Zanimivo je bilo biti malo anonimen,
še bolj so pa bili zanimivi nekateri vaši odgovori.  Shocked

lp

stojči
Back to top
 
 
IP Logged
 
SebastjanErlah
1
*
Offline


Posts: 6
Kovor, Trzic
Gender: male
Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #73 - 22.06.2005 at 20:05:10
 
Lep pozdrav!

Nekdo me je obvestil, da me na vasem forumu zamenjujete z nekom drugim in me tako neupraviceno blatite.

Rad bi sporocil, da Exodus (Apostat, Exorcist) in Sebastjan Erlah nisva ista oseba, kar je razvidno, ce obiscete tale link in malo preberete
http://forumi.rkc.si/viewtopic.php?t=938&start=0

Sam vedno in povsod pisem pod lastnim imenom in priimkom in me najdete tudi kot moderatorja na forumih.rkc.si, TEOFORUMU (kot administratorja in ustanovitelja), Delam dobro (administrator), ter kot avtorja parih prispevkov na Pozitivkah, povsod sem prisoten kot Sebastjan Erlah.

Lp,
Sebastjan Erlah
moderator forumov.rkc.si

PS: Zanimiv forum!


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Spreminjanje drugih po "svoji podobi"
Reply #74 - 22.06.2005 at 20:31:28
 
Sebastjan, očitno exota zlo imponiraš in mu očitno laska, da ga  identificiramo kot tebe, čeparv po moje večina tle prisotnih do zdej ni niti vedla, kdo si. To je pač še  ena od možnosti, ki jo dopuščajo forumi in ki jih exo hote ali nehote izkorišča, ker se v lastni koži ne počuti zadost dobr in bi   se na tak način želu spremenit po 'tvoji lastni podobi' če parafraziram naslov tega topika.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9