Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 
(Read 43295 times)
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #150 - 09.06.2005 at 10:12:54
 
sinjeoka wrote on 09.06.2005 at 10:06:06:
ama lepo, da si se oglasil v vlogi razsodnika in pastirja nad neubogljivimi ovčicami

Ni za kaj.

...
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #151 - 09.06.2005 at 16:47:26
 
Glejte, ko berem Sinjeoko, ki ve, o čem govori in ni neki mutibarič, tako da se ne rabimo loviti - saj so njeni stavki konkretni, argumentirani, jasni. So odgovori oziroma replike na njene poste pravo nasprotje tega, še najbolj podobni sajenju rožic, ki me spominjajo na mlahavost, mlačnost, na kvačkanje moje stare babice, ali pa odbluzenje v širne planjave domišljije, ko noben ne pove bistva, jedra, srži tematike - se pravi: to sliči na prazno nakladanje - tebi nič, meni nič.  

Me res čudi, da imaš toliko energije, Sinjeoka. Ker nekomu napisati ali narisati na list papirja, da se moti, pa to razložiš in ponoviš 100X, očitno še vedno ni pogoj, da bi enim "kapnilo",  da te bodo razumeli in prišli do zaključka, da prazno slamo klatijo,  kaj šele, da bi lahko pokukali izven svojih ideoloških okvirjev...




Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #152 - 09.06.2005 at 16:51:31
 
exodus wrote on 09.06.2005 at 16:47:26:
Me res čudi, da imaš toliko energije, Sinjeoka. Ker nekomu napisati ali narisati na list papirja, da se moti 100X, še vedno ni pogoj, da te bodo razumeli in prišli do zaključka, d abi lahko pokukali izven svojih ideoloških okvirjev...



veš exo, včasih sem mislila, da si izgubljen primerek tudi ti  Grin

borba s slepimi pegami, naučenimi vzorci (ki presegajo polivanje z vodo) je itak trda ... sej veš kok stoletij so zažigal čarovnice in znanstvenike, preden so se vdali v preprosto dejstvo, de je zemlja okrogla  Shocked

tko da ... če smo tebi vzeli nedložnost  Grin  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #153 - 09.06.2005 at 17:01:35
 
sinjeoka wrote on 09.06.2005 at 08:26:15:
do sedaj ni bilo govora o "škodljivosti" krsta

kak ga ni blo, lih jest sem ga omenila Grin
Devi wrote on 07.06.2005 at 02:31:33:
ne tolk dolg nazaj sem sledila pogovoru o krstu kot iniciaciji, ki naj bi imela poleg simboličnega tud dost večji (in ne nujno dober) pomen (namen).

pa potem še Valentina
Valentinaa wrote on 07.06.2005 at 09:50:24:
Moje mnenje je, da iniciacija ni tako nedolžna stvar, kot se zdi.

pa potem še gape
gape wrote on 07.06.2005 at 11:58:47:
tud moje

tle smo že trije mnenja, da je krst vprašljiv, sicer nismo večina in to ni neko neko splošno mnenje, ga pa verjetno še kje kdo ima

Quote:
ampak o verski svobodi otrok, ki so posiljeni s krstom stopiti v neko skupnost in začelo se je s tvojim quotom slovenske ustave in perverzno interperatcijo, ki ne drži vode ...

... in smo zaključili, da tvoja interpretacija izvira iz nastrojenosti zoper katolike ...

po moje da ne razumeš, da ni nastrojenost do katolikov tista, ki me je pripravla do tega, da sem začela o mogoči škodljivosti krsta razmišljat. na splošno spoštujem verska čustva drugih loh tolk kot svoja, zato se v druge (kolk se prefanatično name ne spravijo) niti ne vtikam. quote o verski svobodi je bla sam iztočnica, na katero sem začela temo o vprašljivosti krsta. a to posega v versko svobodo vernikov al otrok, a je razmišljanje o vprašljivosti krsta že nastrojenost in vse kar je še tega, je pa tvoje področje, ki v tem trenutku mene prov nič ne zanima, razen kolk si sama temo na drugo razširla.

Quote:
bom malo žleht, FDV vodi pravo sveto vojno zoper "nestrpnost", kako hudiča da tebe niso podučili kaj je to Roll Eyes

niso, sam si me ti čist v redu, ne rabjo še koga pošiljat Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #154 - 09.06.2005 at 17:15:03
 
Devi wrote on 09.06.2005 at 17:01:35:
kak ga ni blo, lih jest sem ga omenila Grin
pa potem še Valentina
pa potem še gape
tle smo že trije mnenja, da je krst vprašljiv, sicer nismo večina in to ni neko neko splošno mnenje, ga pa verjetno še kje kdo ima



veš, draga moja  to je točno tisto o čemer sem govorila, pa so me obdolžili "paranoje" (in to je srž kateregakoli totalitarizma, iskanje potrditve/legitimacije v množici (sej gape, pa Valentina, pa sveti Muhamed isto mislita, tako kot, da so superge puma zakon)

ker hm, ko smo se pogovarjali o muslimanih in minaretu v ljubljani si zagovarjala čisto drugo stališče (pa imajo muslimani dve precej bolj krvavi iniciaciji; faraonsko obrezovanje in obrezovanje dečkov)


človekove pravice prve generacije so nekaj o čemur "narod" nima prava na glasanje, ker pripadajo posamezniku, pa če se ostali narod na glavo postavi ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #155 - 09.06.2005 at 17:17:17
 
o kakšni škodljivosti krsta pa ti potem?

o organski (da se bo otrok prehladil, ker ga močijo)

ali

kakšni drugi škodljivosti? kakšen pa je ta tvoj "škodljiv" namen?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #156 - 09.06.2005 at 17:32:38
 
sinjeoka wrote on 09.06.2005 at 17:15:03:
veš, draga moja  to je točno tisto o čemer sem govorila, pa so me obdolžili "paranoje" (in to je srž kateregakoli totalitarizma, iskanje potrditve/legitimacije v množici (sej gape, pa Valentina, pa sveti Muhamed isto mislita, tako kot, da so superge puma zakon)

pa sej to ni blo iskanje potrditve, to je blo sam naštevanje, da eni govorimo o nečem drugem (ne istem o čemer si ti)

Quote:
ker hm, ko smo se pogovarjali o muslimanih in minaretu v ljubljani si zagovarjala čisto drugo stališče (pa imajo muslimani dve precej bolj krvavi iniciaciji; faraonsko obrezovanje in obrezovanje dečkov)

to maš prov, sam kolk se spomnim sem zagovarjala njihovo pravico do dostojnih prostorov, kjer izpovedujejo svojo vero, ne do iniciacij

Quote:
človekove pravice prve generacije so nekaj o čemur "narod" nima prava na glasanje, ker pripadajo posamezniku, pa če se ostali narod na glavo postavi ...
to pa ne razumem, kdo je prva generacija in od kje to izvira?

bi pa težko povedala karkoli pametnega o škodljivosti krsta, sploh dala kak dokaz al pa kaj takega, ker ga nimam. nisem pa misla tega da bi se otrok prehladil Grin to da iniciacije niso nedolžna zadeva vem zarad tega, ker sem sama bla iniciirana (u reiki) pa se je za mene po inciaciji energetsko cel svet spremenil. povsod kjer je namera pa energija se določene stvari začnejo spreminjat. mislim, sej ni nič narobe, da se, dokler se sam strinjaš pa zmoreš to kontrolirat, sam za to, da to zmoreš, moraš bit po moje dovolj star, ker ti pri tem kar se dogaja tebi, nihče ne more pomagat. zato (naj) se tud otrokom takih stvari ne (bi) dela(lo)

a se ti zdi moj namen škodljiv? zakaj?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #157 - 09.06.2005 at 17:38:40
 
sinjeoka wrote on 09.06.2005 at 17:17:17:
o kakšni škodljivosti krsta pa ti potem?

miro je tkole pisu (leta 2001) enkrat na to temo
:
Enako. Ta dežela je zastrupljena s katolicizmom. Zastrupljeni smo vsi, ne glede, ali smo katoličani ali ne. Izkušnja s strani Petya: 95% trpljenja ljudi, ki so se tam izpovedali ima korenine v katolištvu: občutek krivde (vsi grehi od izvirnega naprej), kult žrtve (žrtvujem se za drugega, ne da bi ga kaj vprašal - saj se je vendar Jezus tudi, npr. žrtvujem se za partnerja, on(a) pa tega ne zna ceniti itd.), kult večne ljubezni in zveze dokler naju smrt ne loči, siljenje drugih v določen način obnašanja (vzgoja otrok namesto pomoč otroku, da postane samostojno človeško bitje), občutek sramu (sramujem se svojega telesa in z njim povezanih psihofizičnih potreb - golota, spolne fantazije, spolno obnašanje - to se meša z občutkom krivde, jasno).
Vsak katoliški zakrament je zame črna magija in magijsko nasilje nad posameznikom s ciljem, da se ustvari ubogljivo in cerkvi podložno ovčko. Najlažje je, da z različnimi oblikami indoktrinacije vcepiš človeku občutek krivde, slabo vest in sram, saj tako postane nesamozavesten in je z njim lahko manipulirati. Celo življenje namreč skriva svoje 'skrivnosti', za katere meni, da se jih mora sramovati.
To indoktrinacijo izvajajo z magijo (zakramenti) in ideološkim nakladanjem ter načrtnim poneumljanjem(beri Družino ali poslušaj radio Ognjišče ali poslušaj poneumljajočo gojzarsko glasbo na TV3).
Katoliško s(m)o indoktrinirani vsi - tako verniki kot ateisti ali pa pripadniki drugih ver. Kadarkoli pobrskaš po svoji podzavesti, lahko hitro najdeš v njej kako katoliško smet, ki te omejuje ali hromi. Pač posledica dvatisočletnega delovanja te organizacije.
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=103054048...

zakrament == iniciacija
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #158 - 09.06.2005 at 18:04:22
 
Devi wrote on 09.06.2005 at 17:32:38:
a se ti zdi moj namen škodljiv? zakaj?


ne, tvoj namen se mi ne zdi škodljiv in je čist sprejemljiv, ampak tvoja iniciacija v reiki in energije after so posledica tvoje celotne osebnostne zgodovine, vključno z duhovnim izročilom, ki si ga dobila od svojih staršev in prednikov (in prav je tako  Smiley) .. reiki je bila posledica tvoje osebnostne rasti in tvojega individualnega prispevka k duhovnemu v tvoji družini in ga boš pregnetenega in obogatenega prenesla na svoje potomce (če jih boš imela)

samo, dovoli tudi drugim ljudem, da prenesejo duhovno izročilo svojih prednikov na svoje otroke, kot del družbe pa na te otroke lahko vplivaš le z lastnim zgledom in pravilnostjo svojega življenjskega stila ...

na silo prepovedati staršem, da bi na otroke prenašali svoje duhovno izročilo, pa je totalitarnost
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #159 - 09.06.2005 at 18:30:45
 
gape wrote on 09.06.2005 at 17:38:40:
miro je tkole pisu (leta 2001) enkrat na to temo
:
Enako. Ta dežela je zastrupljena s katolicizmom. Zastrupljeni smo vsi, ne glede, ali smo katoličani ali ne. Izkušnja s strani Petya: 95% trpljenja ljudi, ki so se tam izpovedali ima korenine v katolištvu: občutek krivde (vsi grehi od izvirnega naprej), kult žrtve (žrtvujem se za drugega, ne da bi ga kaj vprašal - saj se je vendar Jezus tudi, npr. žrtvujem se za partnerja, on(a) pa tega ne zna ceniti itd.), kult večne ljubezni in zveze dokler naju smrt ne loči, siljenje drugih v določen način obnašanja (vzgoja otrok namesto pomoč otroku, da postane samostojno človeško bitje), občutek sramu (sramujem se svojega telesa in z njim povezanih psihofizičnih potreb - golota, spolne fantazije, spolno obnašanje - to se meša z občutkom krivde, jasno).
Vsak katoliški zakrament je zame črna magija in magijsko nasilje nad posameznikom s ciljem, da se ustvari ubogljivo in cerkvi podložno ovčko. Najlažje je, da z različnimi oblikami indoktrinacije vcepiš človeku občutek krivde, slabo vest in sram, saj tako postane nesamozavesten in je z njim lahko manipulirati. Celo življenje namreč skriva svoje 'skrivnosti', za katere meni, da se jih mora sramovati.
To indoktrinacijo izvajajo z magijo (zakramenti) in ideološkim nakladanjem ter načrtnim poneumljanjem(beri Družino ali poslušaj radio Ognjišče ali poslušaj poneumljajočo gojzarsko glasbo na TV3).
Katoliško s(m)o indoktrinirani vsi - tako verniki kot ateisti ali pa pripadniki drugih ver. Kadarkoli pobrskaš po svoji podzavesti, lahko hitro najdeš v njej kako katoliško smet, ki te omejuje ali hromi. Pač posledica dvatisočletnega delovanja te organizacije.
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=103054048...

zakrament == iniciacija


em, to kar opisuješ je spreverženi katolicizem, ki ga je ali ga propagira RKC

tale katolicizem pač niso glih katoliške vrednote (približno tako kot ideja pravic delavcev nima veze s stalinizmom)

u glavnem to, da vidiš da je družba pregnetena s "katolištvom" je posledica tega, da naša družba bazira na t.i. katoliških vrednotah (pusti za moment tist hokus pokus od RKC, plis)

Zahodna civilizacija je zgrajena recimo na principu monogamnosti (in ne na principu, da moraš vztrajat v še tako absurdno bolni zvezi) ... za razliko od poligamnosti kot jo poznajo muslimani

naša civilizacija pozna vrednoto "ljubiti človeka tudi v podobi sovražnika"(kar v sodobnem jeziku pomeni, ljubi drugačnega) - muslimani sovražnike pobijajo in zato celo dobijo nagrado 40 devic  Grin
.
.
.
katolicizem se je kalil, spreminjal in brusil tudi čez reformacijo, protireformacijo, sekularizacijo, celo ateizmom - da je postal to kar je danes - da ti družba omogoča obilo pluralnosti in

recimo ateizem ... če pogledaš že samo besedno zvezo (a - teizem - brez-boštvo, je negacija boga, negacija predhodnega vzorca, ne pa njegovo popolno uničenje)

kaj hočem povedat ...

da katolištvo ni samo to, kar tumba RKC, ampak tudi vse tisto kar je v ljudeh ... od prvotnega vzorca, do današnje transformacije ...

vendar se je prvotni vzorec (reciva temu 10 božjih zapovedi - brez dogmatičnega balasta RKC) ohranil, le ljudje so ga skozi stoletja s svojo zavestjo in spoznanji upgrejdal ... celo do ateizma ... ama osnovne vrednote so ostale ... samo Bog ni več tisti stric, ki z oltarja grdo gleda  Grin

krst je zato zame iniciacija v izročilo mojih prednikov in v vzorec, ki ga je gnetla moja linija ... tisto polivanje z vodo verjetno ni krivo, da ti mama kasneje vcepi sram do telesa in seksa ... kriva je mama, ki se iz tega vzorca ni izluščila .... in prav duhovno izročilo katolištva (in pluralizma - hej ljubi svoje sovražnike, ljubi drugačne), omogoča, da se porajajo mikroideje v našem vsakdanjiku in da na podlagi zgledov izven družine upgrejdamo in gnetemo lastne vzorce, ki jih bomo morda vsajali v lastne otroke (zato pa si srečal Mirota  Wink )

pa ne pozabi, ne govorim o črnih hudičih iz RKC, govorim o bazi duhovnega izročila Zahoda
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #160 - 09.06.2005 at 18:36:06
 
sinjeoka wrote on 09.06.2005 at 16:51:31:
tko da ... če smo tebi vzeli nedložnost  Grin  Wink

... vam pri nadležnosti še ni čisto uspelo Tongue

(da o logiki in argumentiranju niti ne govorimo)

bp (ki se mu zdi prva oseba množine v tem kontekstu nadvse čudna, pa bo raje tiho da si ne prisluži kakšne dodatne nalepke)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #161 - 09.06.2005 at 18:38:07
 
tole o izročilih si pa ful lepo povedala Smiley

jest si v bistvu čist nič ne želim nobenmu prepovedovat česarkoli, želim si sam da stvari ne bi ble samoumevne, pogovarjajmo se o njih (pa ne preveč fanatično), mogoče bomo še kej več o njih izvedli. in karkoli bomo več izvedli, boljše bo in ko bomo res dost izvedli, itak nobenmu ne bo treba nič prepovedovat al pa zapovedovat, ker bo usak sam vedel, da je to pa u redu, drugo pa ne (če bi se kdajkoli utemeljeno izkazalo, da je krst res vprašljiva stvar bi bli itak starši prvi, ki bi svoje otroke zaščitli, ne glede na use zapovedai, prepovedi in use kar je še tega)
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #162 - 09.06.2005 at 18:48:33
 
sinjeoka wrote on 09.06.2005 at 18:30:45:
em, to kar opisuješ

... opisuje miro

teb se zdi da je to kar ti z iniciacijami vkodirajo v avro neškodljivo.
jest se s tem pač ne strinjam!

in to, da se ne strinjam, da je neškodljivo, niti pod razno ne pomeni da bi jest komu rad kaj prepovedu, je pa res, da zdej je zapovedano.
ne obstaja svobodna izbira - kar se tega tiče ... če hočeš bit del njih ...


Quote:
bp (ki se mu zdi prva oseba množine v tem kontekstu nadvse čudna, pa bo raje tiho da si ne prisluži kakšne dodatne nalepke)


...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #163 - 09.06.2005 at 18:51:58
 
gape wrote on 09.06.2005 at 18:48:33:
in to, da se ne strinjam, da je neškodljivo, niti pod razno ne pomeni da bi jest komu rad kaj prepovedu, je pa res, da zdej je zapovedano.
ne obstaja svobodna izbira - kar se tega tiče ... če hočeš bit del njih ...



ti glede na to kar praviš, bi morala imeti hude probleme z grešnostjo svojega telesa in krivdo (mam zakaj je pa nimam)

zapovedano? Ni zapovedano, da si del njihove skupnosti ... tebe ne morejo prisiliti, da krstiš svojega otroka
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #164 - 09.06.2005 at 18:53:22
 
Quote:
... vam pri nadležnosti še ni čisto uspelo Tongue



nadležnosti ali nedolžnosti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12